Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 24.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За качеството на обслужване в Българиянови  
Авторgalileja (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 14:20



Не искам с това си мнение да слагам под общ знаменател всички, но бих искала да ви разкажа за няколко случки през последните /само/ две седмици.
1-ва случка " На море в Обзор"
Едни момченца нареждат по плажната ивици много приятни чадъри. В този слънчав ден, изненадващо за нас, никой не събра такса за ползването им. Няма табела, която да те уведомява, че са платени и милите ми чужденци си мислят, че те влизат в платения от тях пакет.
На следващият ден, най-невъзмутимо идва едно охранено момченце на 20-22 години и им заявява ва български - 5 лв. Рускинята го пита: Говориш ли руски? А той и отвръща: Ти сига си в България и ши триабва да поговориш малко на български


Питам се - ако ни няма нас туристите - кой ще му плаща заплатата на това малоумно говедо? Беше много груб, но явно и работодателите са му толкова прости и груби, за да го наемат
2-ра случка "Интернет доставчик"
Първоначално грешката беше в нас, признавам Бяхме на почивка, датата за плащане на нет-а минала и нет-а е спрян. Отивам до касата, но ядец - те хората в неделя и понеделник НЕ работят
Викам си - аре сега, не ми трябва чак толкова много. В понеделник съм на работа, а вечерта ще си обръщаме внимание - семейството.
Във вторник съпругът ми се прибира в 18,45 и казва - Касата е затворила 1/2 час по-рано, няма телефони, няма съобщения........... Обаждам се на единственият телефон който имам и от там ми казват - Ми незнам защо колежката е затворила по-рано, немога да Ви помогна. Питам - Кой ще се заинтересува от това, че съм недоволна? Отговорът: Ми незнам
За последвалото обяснение нямах никакъв коментар.
Така ли се прави бизнес в България?????
Аз също работя в търговията и смея да твърдя, че за мен Клиентът винаги е прав, но когато аз съм клиент рядко съм доволна от обслужването.
Искам само едно: Да получа любезно и коректно обслужване за това, за което АЗ плащам. И искам в търговските фирми, най-сетне да има някой, който да го е "еня" дали съм доволна или не.
Аз ли съм в грешка или простаците са навсякъде?



Тема Re: За качеството на обслужване в Българиянови [re: galileja]  
Автор hohencolern (непознат )
Публикувано20.07.07 18:57



Жалко е когато гледаш как хората не са се примирили съвсем със действителноста в нашата така гостоприемна родина.
Ако не обръщам внимание няма да виждам какво става. Ако нещо или някои ме засегне въпреки, че се правя на разсеян и не го виждам просто го смачквам и продължавам напред.

Свободата не идва даром, тя се отвоюва с много труд,пот и кръв.

За това Българите са толкова зли през годините. Защото от 700 години не познават чувството свобода.

Докато някакви неясни и мъгляви субекти които дори вече и 100 кила не могат да вдигат във фитнеса защото са се разглезили от лесния начин на живот, не бъдат изритани жестоко в празните им глави, докато не бъдат смазвани и унизявани навсякъде кадето се появяват, докато не бъдат вкарани в каторга доживот да чукат камъни и да правят улици(има нужда) до тогава ще гледаме всеки ден тази иронична гледка и ще се правим на небрежно разсеяни.



Тема Re: Сега и за ценовата политиканови [re: hohencolern]  
Авторgalileja (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 09:51



Знаеш, че си прав.
Призовавам всеки, който срещне подобно отношение, независимо къде, да търси правата си!
Ако не "пускаме покрай ушите си" всичко това и не ставаме спонсори на хора не заслужаващи това, тогава смятам, че всеки от тях би се замислил върху причината за по-ниските приходи


Да живее конкуренцията!
Странното е, че тук всеки го кара по инерция.
Пазарува от хипер маркета - по инерция. Нищо, че там цените скочиха с 20-25%. Ама що скочиха? ААААААА заради евро съюза.
Добре де, защо тогава в един от хипермаркетите на Халкидики е по-евтино????
Нямам много време да поглеждам къде е по-изгодно, но пет минутен поглед върху брошурите в пощенската кутия върши работа.
Що да го купя по-скъпо, като някой друг се е постарал неговият продукт да е на по-изгодна за мен цена и иска да ме привлече като клиент? Давам му шанс!
Да живее конкуренцията!
Призовавам хората да започнат най-сетне да управляват парите си!
Като говоря за инерцията се сещам за рекламата на наденицата от балката.
Еййййййй, ма бабе, тя по-скъпа от кило чиста мръвка!
........ но бабата се надява на инерцията и на плиткия мозък, до който ще стигне посланието й. Вярно, много хора можем да си я позволим, но що ще ни цакат те по тоя начин? Или кимионът и другите подправки драстично са поскъпнали????
Хора, ако сами не си спрем прецакването - НЯМА кой да ни помогне



Тема Re: Сега и за ценовата политиканови [re: galileja]  
Автор hohencolern (непознат )
Публикувано21.07.07 16:24



Това което ще кажа може и да не е истина за хората но ми става неудобно да гледам как всеки мрънка за нещо.

ОК проблема не е кое колко струва и къде е по-евтино. Проблемът е , че на хората не им плащат добре.

Ако взимаш 2000-2500 лв на тези цени няма да ти прави впечетление брушурата нали?

А които не иска на него не му дават!!!!



Тема Re: Сега и за ценовата политика [re: hohencolern]  
Авторgalileja (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 17:35



Че на хората не им плащат добре - така е!........ но защо да не се обръща внимание на брошурата???????
Дай да направят един Хоремаг и това е.
Как тогава да изпъкнат отделните вериги магазини??
За мрънкането също си прав.
Аз за това ги призовавам да спрат да мрънкат и да си търсят правата



Тема Спор няма - простаците са навсякъденови [re: galileja]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано21.07.07 20:41



.
Не искам да сравнявам, защото нещата не опират до сравнения, но само ще ти кажа, че скоростта по обслужване в едно кафене в България /визирам супер центъра на София и на Пловдив/, да не говоря за хигиената, е три нива над тези в Италия, като говоря за Ломбардия /БВП по-висок от този на Швейцария или на Саудитска Арабия/.
Седя и чакам да дойде дундата-сервитьорка, онази се разхожда с походка "лебед" и събира чаши и прибори от празни маси. Махвам й - нЕма, братО, цепи като кораб, и бездруго тук повечето обслужващ персонал е немарлив към външния си вид, освен ако не се занесеш към скъпарски ресторант, където една порция паста ще ти струва не 8, а 20 евро.

Само че разликата е, че когато аз се оплача, обикновено ми връщат част от парите за сметката. Нямам представа дали е масова практика.

Няма да забравя случай в МВР в Пловдив, когато трябваше да си вадя лична карта. Тогава вече живеех в София /години преди да се преместя тук/, и трябваше да си взема картата на определена дата. Отидох седмица по-късно, за всеки случай. Когато ми я дадоха, се оказа, че са сгрешили адреса на постоянното ми местожителство, който е в Пловдив. Казаха ми: "еми елате след 3 дни". Знаеш ли как отидох след 3 дни? Изсмях им се яко в лицето, и казах "симпатяги, дадох ви една седмица повече, отколкото бе редно. Имахте всичките ми данни - точно попълнени. Ще се върна след 45 минути."
Върнах се след 40 минути, а служителката тичаше към мене с коригираната карта.
Май аз съм много лоша, а?
Уточнявам: не познавам ченгета, нямам връзки там, съвсем обикновена гражданка съм .



Тема Виж ся, някой като ми каже "фитнес",нови [re: hohencolern]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано21.07.07 20:45



и с моята предубеденост към фитнес-залите и хората, които ги посещават, веднага ми щуква, че въпросната личност има нужда от фитнес на главния мозък

.
Майтапа настрана, ако говорим за "свобода". Понятията "свобода" и "справедливост" не съществуват. Чети малко чичо Бърни Шоу, я виж какъв подпис е пляснал в сигнатурата ми.



Тема Re: Виж ся, някой като ми каже "фитнес",нови [re: Bambi*]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано22.07.07 02:23



Значи, относно спортните клубове, ще Ви разкажа една история, но когато му дойде времето.

Истинска история, с участници Мето и негов добър приятел отишли да поиграят еди-какъв-си спорт, им се случва случка, заради, която се запознават със силнитена деня, доста известни, собственици на клуба.

Но това, когато мине давността.



С това исках да кажа, че и аз съм предубедан.



Тема Re: За качеството на обслужване в Българиянови [re: galileja]  
Автор Фиш (вече спокойна)
Публикувано25.07.07 23:59



Отговорът е прост.Освен тук, пишеш един мейл на собственика на фирмата(може и факс, ако не е фен на новите технологии) и НА ВИДНО МЯСТО: Копие до (уважавана от теб медия, можеш да бъдеш по-нахална и да пратиш копия до няколко).разказваш кратко и стегнато случая и ще се учудиш, ако няма реакция



Абе, хора, демокрацията е и избор!Като не работят тия (а как ще се зарадва собственика, че някои не си спазват работното време не е истина)))), смянш доставчика ..да не си в с.Светлина в планината Сакар, където ни БТК, ни кабелна ТВ има:))))

Умът пресмята.Духът копнеее. А сърцето..си знае своето...

Тема Re: За качеството на обслужване в Българиянови [re: Фиш]  
Авторgalileja (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 12:34



Това с писмото вече го направих, но за съжаление отговор нямам. Както и да е - смених ги


За такова отношение - подходяща постъпка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.