Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 30.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Тема топлинно счетоводство, въпрос?нови  
АвторГpaждaнин (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 17:55



Така, малко предистория като начало. Имам топломери навсякъде, храних голяма надежда че моите сметки за парно ще бъдат по малки като се отчита със топломери, а не на база. Отоплявам навсякъде, не съм намалявал кубатурата, връткам естествено понякога регулатори. След две години отчитане по топломери резултата е следният: пристигат сметки за парно - главен топломер:100 единици, вашият апартамент: 20 единици, демек заплатете енергията 1/5 от енегията на главния топломер. Главният топломер е за 22 апартамента! Винаги след отчитане на топломери идва ми сметка за доплащане.

Та въпрос, ако ги изгоня тези от техем тази година и ме сметнат на база дали ще трябва да платя повече или по малко пари.

Според мен би трябвало да са по малко.



Тема Re: топлинно счетоводство, въпрос?нови [re: Гpaждaнин]  
АвторDWl (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 22:19



Поясни малко нещата, че не става съвсем ясно.
А именно:

1. Колко радиатора си декларирал, че използваш.

2. Колко често идват да ви засичат изразходваната енергия:

а) всеки месец
б) в края на отоплителния сезон



Ако си декларирал, че използваш всички радиатори, във входа радиаторите масово са изключени - не очаквай ниски сметки. Това, разбира се, ако отчитането става само в края на отоплителния сезон.
Тарикатите при нас записваха, че няма да ползват парно, но от друга страна не се отказваха от радиаторите. Излизаше така, че аз бях будалата със записани 4 радиатора. А другите си ползват парно, но нищо не плащат всеки месец, а само в края на годината. Сметките ми всеке месец не падаха под 300 лева. Е, след крайното отчитане много пари ми връщаха, но кел файда - зимата беше много тежко.

Така че проучи нещата и сподели



Тема Re: топлинно счетоводство, въпрос? [re: DWl]  
АвторГpaждaнин (Нерегистриран)
Публикувано07.05.07 23:20



написах го, всички радиатори са декларинани че се ползват, обема не е намален, измерва се края на сезона, всеки път доплащам след измерване на топломери, въпроса е сега ако ги не ги пусна и ме сметнат на база, дали ще е по малко? не им знам методикатаааааа...



Тема Re: топлинно счетоводство, въпрос?нови [re: Гpaждaнин]  
АвторDWl (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 06:18



Нали това се опитах да ти обясня. Декларирани пълен комплект радиатори и отчитане в края на сезона е убийство за твоя джоб.

Фирмата за топлинно счетоводство знае, че например само ти и още 1-2 съседи сте декларирали определено количство радиатори. Когато замерва всеки месец общия топломер, човек отива и гледа - аха, входа има 30 единици. Лицето А, В и С да декларирали, че използват всичките си радиатори. Останалите не. На теб начисляват дебелите сметки, а на другите част от загубите.

Ако искаш сметките ти да намалеят, просто кажи, че няма да използваш радиаторите си. Освен това си изберете фирма, която да ви прави ежемесечно отчитане - не е невъзнжно. В противен случай просто ще фалираш. Гарантирам ти.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.