Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:13 28.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Шофьорите от порванса....нови  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано01.12.06 18:26



Тази тема е инспирирана от почти ежедневните ми митарства по столичните пътища.

Работата ми е свързана с постоянни срещи с хора и прекарвам няколко часа на ден в служебния си автомобил по улиците, булевардите и магистралите на страната ни.

Невероятно неприятно впечатление ми правят хората с провициални номера, така наречените "гости на столицата".

Въпреки съзнателно създадените правила за улично движение, тези индивиди с номера, начинаещи на СО, РК, ЕН, Е, ВР, КН, СС, СН и тъй насетне проявяват невиждана агресивност и смелост в цепенето на секундата и винаги целят да стигнат първи на мястото на тяхната дестинация, задължително след поне 3 инфарктни ситуации, 6 почти сгазени пенсионери и наебана поне 20тина пъти родителка от женски пол, сестра и/или леля.

Тъй като аз карам скромен откъм възможности автомобил, не мога да се съревновавам с провинциалните състезатели, призовавам всички столичани, притежатели на мощни западни возила да дадат отпор на нашествието на аграризирана популация и да дадат урок на тези гости на столицата как трябва да се държат в пределите на населеното ни място.

Блъгодъръ за вниманието!

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано02.12.06 01:45



И какъв според теб "жителю на столицата" трябва да бъде урока?

Челен удар с 5-ма загинали на място? За какво призоваваш ти изобщо? кой/коя си ти ? Че със собствената си некадърност бавиш движението,и леко лабилните не могат да те изтърпят,предприемат маневри,които са леко "необмислени"! Всъщност от кое село пристигна на скоро "на София" ?


Господи,прибери ги вече не се търпи!





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: chocho_be]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.12.06 13:43



Опитах в леко метафоричен стил да опиша какво става по улиците на моя град.

Какво не ти хареса?

Или се обиждаш на прованс нещо?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано02.12.06 14:21



Проблема, си е мой на какво се обиждам!

В моя град също не е лека ситуацията,но аз не съм агитирал за идиотщини!

Почни да караш разумно,адекватно,и с реакции на време,а не да се чудиш защо те изпреварват от дясно! Ами спри да караш по-средата на платното със скороста на пешеходец и всичко ще е добре



п.с. Чувала ли си за един човек Хемингуей? Като прочетеш нещо за него,ще разбереш истината за "прованса",така се пише by the way



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: chocho_be]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.12.06 14:28



Надали е имал предвид Варна, скъпи ми Чочо, когато го е написал онова нещо товарища Хемингуей

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано02.12.06 14:37



А може точно Варна да е имал предвид!



Мисълта ми беше,че вече простотиите без друго са много,остава и ние да сами да искаме още! Така ревете, като че ли София е единствения пренаселен град в Европа! Айде,осъзнайте се моля! Това че има, несъвестни водачи,едва ли зависи толкова много от регистрацията! Аз също пътувам много,по републиканската мрежа, и какви тъпотии съм виждал.. и то от коли с регистрация С така, че не можеш да правиш такива генерални изводи!



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: chocho_be]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.12.06 14:44



Пренаселени хубаво, но все пак зулумаджиите като правило по тукашните улици са водачите на коли с пров номера.

В първоначалната ми идея за пост бях писал, че добро впечатление ми правят водачите с табели РВ и В, но дира тогава се бъгна и не можах да публикувам

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано02.12.06 14:53



Наистина,има нещо но то не може да се приеме за const! Лятото,като караш за моренцето

,закачи се за някой с чужда регистрация(ама се увери да не е нов внос),и се наслаждавай на дисциплина и адекватност по целия път! Това като постигнем няма да има разлика в регистрацията!

П.С. Някаде четох,че това лято по пътищата най дисциплинирани са били рег. В,С,РВ и др. не ги помня! Моля не призовавай за и без друго, грозната гледка по нашите пътища! Лек ден!



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: chocho_be]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.12.06 14:55





Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
АвторAnormalen (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 00:38



По-лоши шофьори от софиянци няма и никога няма да има. Имам познати с по две коли, със софийска и провинциална регистрация. Като сме в провинциалната се побъркват да ни засичат, свиркат и каквото се сети човек.
Със софийската просто остават останалите глупости от карането в София. На междруградските пътища най-вече софианци карат като малоумни(като изключим нормалните голф изпълнения за цяла България). В родният ми град като видя кола със С регистрация обикновенно прави завой без мигач, спира върху пешеходната пътека....., тук говорим за софийски коли, доставки, служебни, не просто някой изселил се и върнал се за Събота и Неделя. Да не говорим как се кара като за последно през планински проход, за да се стигне с 15мин по бързо....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.