Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:02 31.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема агресия в училище  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 10:43



Имам син на 16 години. Има здравословен проблем, много е притеснителен. Днес сутринта му звъня, той не вдига. Леко се притесних. След малко отново набирам и ми се обажда друг глас, затвори. След още 5 минути някой ми звъни от неговия телефон и ми казва" маме, синът ти се самоуби" и затвори. Няма да казвам, че ми се губи 1 час в съзнанието. Звъня на директорката. Оказа се, че са му взели телефона неговите съученици. И вероятно не е за първи път, но той никога не се оплаква. Не ми пука за тъпия /евтин/ телефон. СТРАХУВАМ СЕ ДА НЕ МУ СТАНЕ НЕЩО НА ДЕТЕТО МИ! Кажете, защо сте толкова жестоки, деца?! Още съм притеснена и ми треперят ръцете





Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
Автордpyra мaйka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 11:09



Преди няколко години и моят син имаше подобни проблеми.После "случайно"разбрах,че оплаче ли се лошо му се пише.Опитах чрез директора на училището,ходих и във фондацията за закрила на детето.Там пък направо ми се изсмяха в очите.Решението си го намерих сама.Пратих "гости" на част от "смелата" групичка.Нито групичката,нито синът ми разбраха кой е бил и защо.



Тема Re: агресия в училищенови [re: дpyra мaйka]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 11:18



Надявам се директорката да вземе мерки. Тя поне така обеща. Аз съм в частна фирма и все още се чудя да взема ли едно такси и да отида до училището. Изпитвам желание да му звъня през 5 мин. и да го питам как е? Не върви, така и него ще стресирам, но ръцете ми треперят и гледам с ужас телефона, да не звънне!
Това твое рещение ми е присърце. Имам и хора....! Пък този изрод е и циганин!Защо, защо за бога е тази злоба!



Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
Авторmeri (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 15:43



Направо действайте , такива копилета и диванета заслужават един хубав тупаник.





Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
Автордpyra мaйka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 19:29



Хич не се чуди.Не искам да те плаша излишно,но директорката не е слънце да огрее навсякъде и не може да знае във всеки един момент какво става.Аз нямам доверие в институциите,защото когато синът ми беше три годишен учителка от детската градина го затвори в "тъмната стая"(така наричаха тогава децата пералното и складовете).От преживяния ужас синът ми заекваше години наред.И сега има частично заекване.Когато се случи случката в училище изобщо не се колебах.Не ходих да питам никого за нищо.Направо действах.Злобата идва от там,че видите ли аз мога всичко и никой не може да ми каже или направи нищо.С това се "издигат" в очите на останалите.Ако синът ти беше по-оперен дали щеше да го тормози този циганин така или щеше доста да си помисли.За това вземай нещата в свои ръце или ако можеш премести си сина в друго училище.Успех!



Тема Re: агресия в училищенови [re: дpyra мaйka]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 09:56



БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


нЕ МОГА ДА ГО ПРЕМЕСТЯ В ДРУГО УЧИЛИЩЕ ЗАЩОТО Е ТРУДНО - ЗДРАВЕТОЫ ТРУДНО УЧИ-АЗ УЧА СНЕГО.Освен това и за него ще бъде трудно. Това училище ни е близа.Не мога да го пусна да пътува. Освен тово това училище дава диплома за "хлебар"-професия, която би му осигурила препитание един ден, когато мен няма да ме има.
Когато се прибрах и го попитах какво точно се случи той отговори "нищо". и отказа да сподели. Директорката, която уважавам и й изпратих цветя, до колкото разбрах вчере не се е появила в клас, въпреки, че я помолих. А и нито тя, нито класната ми звъннаха, за да ми кажат какво е станало.
За сега се страхувам да прибегна до сила. В квартало при нас има скинарска група, на възраст колкото голямото ми момче.Той познава някои от тях......



Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
Автортpeтa мaйka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 10:03



Аз ако съм на твое място, майката ще им разгоня - и на даскалите и на цигането. Пък и за скинарите можем да уредим нещо





Тема до майканови [re: мaйka]  
Авторkeн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 12:04



Синдром на Емоционалния Срив(СЕС) е отговора е на въпроса ти.



Тема Re: до майканови [re: keн]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 13:53



Благодаря за отговора, но това не ме спасява от настъпилата у мен параноя. Как да предпазя детето си. Въпросният циганин беше отстранен от училище за 1 ден. Каква е гаранцията, че утре няма да го набие на ъгъла! А той не може да се бие!Защо е тази жестокос!



Тема Re: до майканови [re: мaйka]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 16:47



Мисля,че не ме разбра. СЕС не е термин от психологията,а от новата наука ЕГОЛОГИЯ. За повече инфо можеш да разгледаш сайта:
http://esotherica.freecom-int.com

Предаването е по телевизия М-САТ в петък от 21.00 до 22.00.

Ти питаш откъде е тази жестокост-ами според мен е от СЕС първо ниво.



Тема Re: до майканови [re: ken]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано22.02.07 10:23



Пак ли вие, г-н Захариев, пак ли... Що не си я заврете тая ЕГОЛОГИЯ някъде и не престанете да се бутате къде не ви е работата.



Тема Re: агресия в училищенови [re: дpyra мaйka]  
Авторлyд (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 13:19



евалла.само така.анархия се иска понякога.
пипне ли някой детето ви,бой ,бой,бой,бой,бой,бой,бой,бой,бой.





Тема Re: до майканови [re: ken]  
Авторлyд (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 13:25



еееей момченцеее къдрокосо,ако те гепна сфинктера щи цепна.
не моа та глем по телевизию.голям си антипатяга.тука с групата се бейме навили да додем един лабут да ти фърлим,ама ней се домързя ни мамка му.
абе нивгаш ний късно,да ти го набутаме





Тема Re: до майканови [re: лyд]  
Авторkeн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 14:15



Ето ви и пресни примери на СЕС тук, в форума. Хора с психични отклонения, единия от които се е нарекъл правилно'луд'.
Доста пъти съм го казал,ще го кажа и пак-Аз не съм Димитър Захариев.

А до онези,които не разбират Егологията по една или друга причина-не пречете на останалите хора да направят своя цивилизационен избор. Просто няма да бъде добре за самите вас.



Тема Re: до майканови [re: keн]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано22.02.07 15:02



Аре сега като си толкова пекан, кажи ми какво точно ми е психическото отклонение???? Само от любопитство...
И ако можеш да ми поясниш,каква точно връзка има тъпата ти егология с проблемите на една нещастна и разтревожена майка?



Тема Re: до майканови [re: eeyoree]  
АвторRed Guy (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 17:52



Ами пробутва си мошеничествата, това е общото.





Тема Re: до майканови [re: eeyoree]  
Авторken (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 18:47



Жената попита няколко пъти откъде е тази жестокост, ако не ме лъже паметта. Аз и дадох отговора,който считам за правилен.



Тема Re: до eeyoreeнови [re: eeyoree]  
Авторkeн (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 18:53



А и ако знаеше какво е Егология не би наричал това 'нещо' тъпо. Точно обратното,то е стойностно и добро за хората. Видеоматериалите са много и на тях си личи искреността на хората; не виждам смисъл да спорим за това.

Струва ми се,че ти си от хората,които казват' Дори и да го видя с очите си ,няма да повярвам'. Професор Brian Josephson му вика на това 'pathological disbelief'.

http://www.lindau-nobel.de/content/view/19/32/
http://www.tcm.phy.cam.ac.uk/~bdj10/



Тема Re: до eeyoreeнови [re: keн]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано23.02.07 09:46



Добре,обясни ми на мен, безпросветния, с няколко думи прости, че да мога да разбера-какво е егология? Каква е тази панацея, която помага на всички,за всичко.
И не забравяй да ми уточниш диагнозата за психичното отклонение, която с такава лекота ми постави!



Тема Re:на тематанови [re: eeyoree]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано23.02.07 11:57



Моля ви, защо отидохте към тези спорове.Въпросът ми беше съвсем различен.Яд ме е, че опорочихте болката ми.Аз просто исках подкрепа, помощ и съвет.



Тема Re:на тематанови [re: мaйka]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано23.02.07 12:05



Искрено Ви съчувствувам, моля да не приемате разногласиято ни така лично. Мен ме е яд, че всякакви шарлатани спекулират с мъката и болката на обикновените хора. А и мисля,че по-голяма болка от тази на загрижения родител НЯМА и да се спекулира с нея си е чисто престъпление.



Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
Автор angel.from.hell (satan)
Публикувано24.02.07 11:13



Както ти е писала "друга майка",не чакай дълго.Не изпадай в параноя,но и не оставяй нещата на самотек.Аз имам племенник на 10 години,който беше жестоко бит от две жени,само защото си е "позволил" да ритне топката си в неподходящата посока.Това се случи преди две години и още търчим по съдилища и институции.Фондацията за закрила на детето си врътнаха задниците.Въпреки,че работиш в частна фирма,говори с работодателя си за проблема,за да можеш по-често да имаш възможности за контакти със синати,когато е на училище.Така ще си по-спокойна.



Hell iz Hell

Тема Re: агресия в училищенови [re: angel.from.hell]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 14:08



Сериозно. Уважаема госпожо, проблемът е във Вас. Прекалено опекунствате над сина си. Бъдете по-смела и дайте повече самостоятелност на момчето си. Момчетата се бият и това е напълно нормално. Така се учат да се борят за честта си. Спомням си, че се биех, по-точно биеха, доста често. Постепенно и аз се научих и нещата се нормализираха, когато разкървавих 2-3 физиономии.



Тема Re: агресия в училищенови [re: Импepиaлиcт]  
Автор angel.from.hell (satan)
Публикувано24.02.07 15:17



А случайно да прочете,че момчето на тази жена е болно.Не и стига болестта на сина и,ами сега ще трябва да го пази и от самозабравили се гаменчета....................

Hell iz Hell


Тема Re: агресия в училищенови [re: angel.from.hell]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 22:49



От такива като тебе ми се гади! Разбира се , че съм прочел, но съм прочел още, че ходи в нормално училище. Това значи, че не е толкова "болно" и трябва да се научи само да се оправя, макар и с цената на известна физическа болка. Прекрасно знам, че това не е лесно. Алтернативата е "мамино синче". Родителската любов, когато не е егоистична, включва и доза самостоятелност за детето.



Тема Re: агресия в училищенови [re: Импepиaлиcт]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 09:05



Благодаря ви за подкрепата. Детето ми има здравословен проблем, за който не ми се споделя, но трябва да си пази главата. Аз не съм против самозащитата. Искаше ми се брат му да го понаучи да се бие, но и той не е по тази част. Мнението за "маминота синче" не само че не ме обижда, а ми помага. Да прав си. Може би прекалявям, но УЖАСНО СЕ СТРАХУВАМ да не се случи нещо! Може би си прав, че трябва да опитам да превъзмогна параноята, но не мога.Знаеш ли ще се опитам поне да не я показвам пред него и да му регистрирам повече незаинтересованост. Може би ако имаше едно момиче.., знам ли?Той е хубавец, но явно не знае как да подходи.



Тема Re: агресия в училищенови [re: Импepиaлиcт]  
Автор angel.from.hell (satan)
Публикувано26.02.07 10:36



От такива като мен ти се гади,а от разни гамени не ти се гади?За твое сведение,моят син също беше в подобно положение.И аз се намесих,защото преди всичко съм родител и не ми се гледа осакатено дете(психически и физически).Сега синът ми е на 25 години и живее и работи в чужбина.А гаменчетата дето се изяваваха като тартори,ходят като последните бараби.

Hell iz Hell


Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
Автор Ckeптиk (непознат )
Публикувано26.02.07 18:27



Съжалявам, но просто няма да се реши проблемът. Директор или учители могат да наказват само с предупреждение за преместване, при което минава окло месец, докато документите за наказанието бъдат одобрени от дружеството за "закрила" на детето. След това още месец за "най-страшното" наказание на което са способни даскалите - преместване. И още един месец. Обаче нямат право да местят ученик 30 дни преди приключване на срок.
Изобщо цялата система на образованието е създадена, за да даде възможност за развитие и процъфтяване на колективната безотговорност и безпомощност, и възпитава у децата вярата, че движещите сили на прогреса на обществото са страхът, злобата, гаврата, празната агресия. Изобщо колкото по-безмислено и злобно е нещо, толкова повече сила им внушава.



Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано26.02.07 21:45



Благодаря Ви за интелигентния отговор. Няма да скрия, че съм приятно изненадан от него. Според мен, много по-лесно е за родителя, да обсеби живота на детето, отколкото умело да го ръководи от дистанция. Истинската родителска любов, е да позволим на детето да бъде такова каквото то иска, а не да го формираме според нашите разбирания.
Обърнете и повече внимание към баткото, може би, между тях има скрит конфликт за родителската обич.
Бъдете спокойна, всяко момче среща своето момиче, но когато му дойде времето.



Тема Re: агресия в училищенови [re: Импepиaлиcт]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 10:50



Като малка съм била много "рогато" дете. Баща ми се опитваше да ме ориентира, но все му отговарях, че "докато сама не си счупя главата, няма да повярвам"! Винаги ми се е искало, децата ми да са самостоятелни, та те са мъже. Лошото е, че съм доста властна/учителка/.Но, уверявам те ,полагам всички усилия! Даже позволих големия ми син да живее при дядо си/купонджия/ и се чуваме 1 -2 пъти в седмицата! Проблемът е с малкия. Осъзнавам, че трябва да го оставя /даже съм закъсняла/. Прав си! Съветите ти "кънтят в главата ми" всеки път като посегна към телефона!Въпросът е в неговото заболяване, което ме подлудява е за това, че е самотник, а е толкова добър!



Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 21:05



Радвайте се, но искрено, на момчето Ви. Вие сте неговата опора, но не калъф. В никакъв случай не му поставяйте условия и критерии за да го обичате.
Това, макар и вярно, са само думи, на практика нещата са доста по-сложни. Стува ми се, че ако махнете телевизора от дома си, след 2-3 год., ще имате някакъв положителен ефект в здравето на детето.



Тема Re: агресия в училищенови [re: angel.from.hell]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано06.03.07 22:30



Еми моя съвет е да запишете детето си в някое хубаво училище където няма друсащи се наркомани и пръднали идиоти. В моето училище нямаме такива гаменски постъпки и толкова груби майтапи. Уча в него от 2 години и най-големия инцидент, за който се чу в цялото даскало, беше че някой праснал друг със стола и го ударил в челото и му текнала кръв. И в крайна сметка се оказа, че те са си играели със стола, щотот са непорастнали деца :Р

olimpus.dir.bg


Тема Re: агресия в училищенови [re: ThunderGoddess]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 13:37



Благодаря, но моето момче не е за всяко училище, още повече елитно. В нашия квартал няма по-различно училище, а и не съм склонна да го подлагам на нова адаптация. Тъпия циганин продължава да тормози всички под ред. В един момент се чудех дали да взема телефона на майка му и да й спретна същата "шега" или просто на следващата родителска среща да спретна скандал.



Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
Авторkиko (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 10:11



.............стига и вие с тази масова параноя бе хора,не сте ли били на училище ???????????.........големите джобеха малките за стотинки,биехме се и с комоциоми сме се връщали в къщи хайде и вие прекалявате !!!!!!!!!!Ако тогава имахме Джи ес еми щеше да е като сега !!!!!



Тема Re: агресия в училищенови [re: kиko]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано11.04.07 09:28



Браво Кико.Просто ме успокои! Значи като ми се обади някое изродче и ми каже, че детето ми "се е самоубило", аз трябва се посмея на веселата шега! НЕ СЪМ УБЕДЕНА! И за жестокостта няма извинение!Едно е да преджобиш първолак, но това е друго!Пък и нали е модерно да ги ИНТЕГРИРАМЕ ромите.Едно време...едно време учителите щяха да вземат мерки и да намалят поведение за такова нещо, а днес само вдигат рамене с обяснението"ами деца, какво да ги правиш"!



Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
АвторnewAlien (Нерегистриран)
Публикувано25.04.07 14:38



Аз знам точно кога ще спре агресията, когато изпълнителната власт се даде в ръцете на Машината. Дотогава това което може да се направи е човек да се надява да не му се случва нещо на него или на детето му. Всякакви други съвети са просто философщина.



Тема Re: Машината?нови [re: newAlien]  
Автор lifejuice (минаващ)
Публикувано26.04.07 13:58



Какво е Машината?







Тема Re: Машината?нови [re: lifejuice]  
Автормaйka (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 11:33



"машината" според мен е друга форма на "неволята", т.е. изчаквам, ползвам невалидна карта, обаждам се на майката на идиотчето циганин и й причинявам същото"майче, Васил е със свръхдоза и лежи в подлеза на Плиска"!





Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
АвторФилиkи eтepиa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 16:29



"Кажете, защо сте толкова жестоки, деца?!" Защото на жестокост ги учат: медиите, властта (политици, полиция и пр.), (част от) учителите, лекарите и родителите... Въобще, цялото цинично-демократично общество.



А иначе - напълно ти съчувствувам.



Тема Re: до майканови [re: мaйka]  
АвторФилиkи eтepиa (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 16:59



Въпросното цигане, както и останалите вилнеещи цигани, биват нъсърчавани от бездействиено - или направо да си го кажем - покровителството на властта по отношение на тях, на всички нива: полиция, прокуратура, съд, общински власти, политици, - които от своя страна въздействат на училището.

Зад всичко това стои сянката на европейските неправителствени организации (от типа на Хелзинкския комитет). Оттам идва подстрекателството към циганите . Те диктуват на българските политчески куртизани как да се отнасят с "ромите" (че и името им даже подмениха...), т. е. да ги оставят да се качват на главата ни. Целта е българският етнос да бъде допълнително унизен, наплашен и въобще - смачкан.

Циганската напаст е взела ужасяващи размери. Някой по-нагоре ги беше нарекъл "изроди", и това не е преувеличено. Как могат да се нарекат същества, които крадат релси, без да ги интересуват последиците, или пък нарочно заледяват пътя през зимата, за да рекетират шофьорите! За тая измет трябва извънредно законодателство, ускорен и опростен съдебен процес; въдворяване в трудово-превъзпитателни лагери със строг режим.

Ако в най-скоро време не дойде на власт политеческа организация с радикално отношение към циганския проблем (и пълно презрение към европейските вопли за правата на това антисоциално племе), лошо и`се пише на тази страна...



Тема Re: агресия в училищенови [re: мaйka]  
Автор arlen (непознат )
Публикувано13.05.07 23:05



На дъщеря ми и бяха взели телефона самите учители, защото си играела в часа по физкултура, въпреки, че била на пейката по здравословни причини. Пет часа звънях / в междучасията/ и се чудех какво става, та никой не ми отговаря. Вечерта ми се обади класната да каже, че не издържали вече и взели решение телефоните да се прибират от учителите и да се връщат само на родителя. Разбирам ги, но аз като видях че не ставам за учителка поради нервната си система, не станах учителка. така че агресията в момента се предава и на учителите, които явно не схващат как се чувстват родителите, които разчитат на тази връзка с децата си.Имам три дъщери и се опитвам да свикна с мисълта, че светът е пълен с кретени на различна възраст - да си пазич децана, доколкото можем, но да не превъртаме, защото сме им нужни в нормалния си вид/ на децата си - не на кретените/. Дишай дълбоко и вярвай, че в 99 процнета от случаите не се случва това, което си мисли майката...



Тема Re: агресия в училищенови [re: arlen]  
АвторAepo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 08:45



Аз пък си мисля, че мобилните телефони в училище трябва да се забранят напълно. Виждам как хлапетата парадират с тях и всичко това изключително много смущава учебния процес. От друга страна мобилните телефони са като магнит за бели - кражби и насилие.
Връзка казваш? Не обичам да препращам нещата до "едно време", но няма как - едно време, госпожо, аз не съм имал мобилен телефон и нашите не са умрели като е нямало къде да ми се обадят. Просто си мисля, че нещата опират до възпитание повече, отколкото до връзка. Ако ме разбирате какво искам да ви кажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.