Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:14 30.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема зов за помощнови  
Автор Miramax (непознат)
Публикувано14.12.06 00:48



Тове е моят разказ и дано той се превърне в история, пълна със спечелени битки.

В рамките на два месеца, животът ни сблъска с един от най-страшните си образи. На 06 октомври 2006 г. сестричката ми Дари бе приета по спешност, поради висока температура, отпадналост и болки в ставите в университетска болница „Света Марина” гр. Варна. Редица предполагаеми диагнози ( остър пилонефрит, Австралийски синдром, реактивен артрит) постепенно се претопиха в съмнение за заболяване на кръвта. Многобройните пункции (проби от костния мозък в гръбначния стълб и тазобедрената става) сглобиха коварната картина и потвърдиха , че сестра ми страда от остра нелимфобластна левкемия-М5.

Сама по себе си левкемията притежава много разновидности, но с общи симптоми . При това заболяване се установява усилено образуване на гранулоцити /левкоцити/ както в костния мозък, така и в черния дроб и далака. Характерно за болестта е
1-100-кратното увеличение на клетките от левкоцитно-гранулоцитния ред, както в костния мозък, така и в кръвта. В началото преобладават оплаквания от лесна умора, загуба на апетит, гадене, тежест в лявото подбедрие. Появяват се костни болки поради разрастване на костния мозък и усиленето кръвотворене. Болните отслабват до измършавяване поради повишена обмяна.”

В случая на Дарито, ракови клетки са се натрупали в кръвта и костния мозък.След консултация с медици, отговорът на всички беше един: „Вашата разновидност е много рядко срещан случай, който в 75% от случаите завършва трагично. И все пак има лечение”
За жалост в българия специалистите нямат богат опит. Като алтернативен вариант остават клиниките в чужбина.- Франция, Израел, Германия.

В момента на Дарито е назначен курс – химиотерапия. У дома на всички ни бяха обяснени последствията след подобно лечение. Не успяхме да се подготвим за ужаса, който се стовари след първия етап на химиотерапия. Неописуема е гледката през каква огромна метаморфоза е преминало тялото на това малко човече.

Кризата , в която се намираме аз и семейството ми, кошмарът , който изживяхме в дните на чакане , накараха в мен да пропищи онази част от съзнанието ми, която събра сили и пое инициативата да нададе горещ зов за помощ :


Искам да купя живота на сестра ми!


Моля, помогнете !



Лора е момиче на 17., което учи в хуманитарната гимназия в гр.Варна





Тема Слагам твоя зов и в други клубовенови [re: Miramax]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано15.12.06 11:41



аз също съм от Варна и ако мога с нещо да помогна - пиши ми на лична бележка



Тема Re: зов за помощнови [re: Miramax]  
АвторKaжи ми (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 22:42



В българия има много деца като Дарина нуждаещи се от спешни пари.
Само вие наводнихте ефира и интернет което е супер нагло.
С какво Дарина е повече от другите нуждаещи се деца?
Питам?



Тема Re: зов за помощ [re: Kaжи ми]  
Автор Илиянa_ (дървен философ)
Публикувано30.12.06 10:45



Аз нямам против да вдигна шум за тези деца, само че трябва първо да разбера за тях. Дарина е по-различна, защото сестра й Лора вдига шум за нея . И това не е нагло. защото не е нагло, когато мислиш с любов з анякого и правиш всичко възможно да го спасиш.

-----



Тема Илианке, мислиш ли детето ми?нови [re: Илиянa_]  
АвторИлиaн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.06 00:35



Така,
сега си представи хипотетично че сестрите на всички нуждаещи се деца започнат да вдигат шум и търсят пари. Представяш ли си?
Новините - на емисия по стотици репортажи със зов за помощ
Вестниците - няколко десетки листа само с обяви и молитви за пари
Интернет - навсякъде в порталите, форумите пълно със стотици банери, стотици теми за помощ.

Картинката ще е трагична.
Има си начини и ред!



Тема Re: Илиянке, мислиш ли детето ми?нови [re: Илиaн]  
Автор Илиянa_ (дървен философ)
Публикувано31.12.06 09:45



Името ми се пише с "я" , ако нямате нищо напротив. Пълнолетна съм , така че отпадам и от детската категория.

Да. Представям си. Нещо повече- представям си как целите градове, в които лежат болните деца - застават зад тях, заедно с кмета им. Как всеки човек отделя от джоба си за това дете, или праща оригами... или се моли за него... или дори само се опитва да утеши родителите им от смразяващият страх, който е сковал гърба им, и не им дава покой.... от който не могат да се усмихват... от мъката, която ги души...

Преди да кажете нещо против моето писане- знам, че се старая да пиша красиво и да ми звучи добре написаното. Това няма как да е психологически похват , защото не съм изучавала психология.

-----



Тема Re: Илиянке, мислиш ли детето ми?нови [re: Илиянa_]  
АвторБoбo (Нерегистриран)
Публикувано02.01.07 18:04



Как да разделим житото от плявата? В Нета е пълно с изобретателни желаещи да спечелят лесни пари - било от доброта, било от наивност и състрадание?



Тема Re: Илиянке, мислиш ли детето ми?нови [re: Бoбo]  
Автор Илиянa_ (дървен философ)
Публикувано03.01.07 08:54



Честно казано си абсолютно прав....
Затова оставяме на тебе да прецениш за себе си....

виж сайта на Дарина , и банера, който са поставили на сайта на бтв.... ( www.btv.bg )... и си реши...

-----



Тема Ами вдигайте шумнови [re: Kaжи ми]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано08.01.07 10:38



Извинявай, но ако не искаш да помогнеш не си търси оправдания..... Разбира се, че има и други, но като не знае човек как да помогне?!



Тема Re: зов за помощнови [re: Miramax]  
Авторsinis rfsa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.07 12:22



Мога само да ти дам идея за съжаление Германия е силно хуманитарна странареведена на немски номер на банкова сметка Оритай с немските телевизионни канали ;Изпрати снимка на сестра си крадка диагноза за болеста , преведена на немски зов за помощ и номер на банкова сметка опитай с ProSieben RTL SAT 1 тези предавания помагат много често желая ти успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.