Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 09.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Шофьорите от порванса....  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано01.12.06 18:26



Тази тема е инспирирана от почти ежедневните ми митарства по столичните пътища.

Работата ми е свързана с постоянни срещи с хора и прекарвам няколко часа на ден в служебния си автомобил по улиците, булевардите и магистралите на страната ни.

Невероятно неприятно впечатление ми правят хората с провициални номера, така наречените "гости на столицата".

Въпреки съзнателно създадените правила за улично движение, тези индивиди с номера, начинаещи на СО, РК, ЕН, Е, ВР, КН, СС, СН и тъй насетне проявяват невиждана агресивност и смелост в цепенето на секундата и винаги целят да стигнат първи на мястото на тяхната дестинация, задължително след поне 3 инфарктни ситуации, 6 почти сгазени пенсионери и наебана поне 20тина пъти родителка от женски пол, сестра и/или леля.

Тъй като аз карам скромен откъм възможности автомобил, не мога да се съревновавам с провинциалните състезатели, призовавам всички столичани, притежатели на мощни западни возила да дадат отпор на нашествието на аграризирана популация и да дадат урок на тези гости на столицата как трябва да се държат в пределите на населеното ни място.

Блъгодъръ за вниманието!

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано02.12.06 01:45



И какъв според теб "жителю на столицата" трябва да бъде урока?

Челен удар с 5-ма загинали на място? За какво призоваваш ти изобщо? кой/коя си ти ? Че със собствената си некадърност бавиш движението,и леко лабилните не могат да те изтърпят,предприемат маневри,които са леко "необмислени"! Всъщност от кое село пристигна на скоро "на София" ?


Господи,прибери ги вече не се търпи!





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: chocho_be]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.12.06 13:43



Опитах в леко метафоричен стил да опиша какво става по улиците на моя град.

Какво не ти хареса?

Или се обиждаш на прованс нещо?

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано02.12.06 14:21



Проблема, си е мой на какво се обиждам!

В моя град също не е лека ситуацията,но аз не съм агитирал за идиотщини!

Почни да караш разумно,адекватно,и с реакции на време,а не да се чудиш защо те изпреварват от дясно! Ами спри да караш по-средата на платното със скороста на пешеходец и всичко ще е добре



п.с. Чувала ли си за един човек Хемингуей? Като прочетеш нещо за него,ще разбереш истината за "прованса",така се пише by the way



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: chocho_be]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.12.06 14:28



Надали е имал предвид Варна, скъпи ми Чочо, когато го е написал онова нещо товарища Хемингуей

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано02.12.06 14:37



А може точно Варна да е имал предвид!



Мисълта ми беше,че вече простотиите без друго са много,остава и ние да сами да искаме още! Така ревете, като че ли София е единствения пренаселен град в Европа! Айде,осъзнайте се моля! Това че има, несъвестни водачи,едва ли зависи толкова много от регистрацията! Аз също пътувам много,по републиканската мрежа, и какви тъпотии съм виждал.. и то от коли с регистрация С така, че не можеш да правиш такива генерални изводи!



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: chocho_be]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.12.06 14:44



Пренаселени хубаво, но все пак зулумаджиите като правило по тукашните улици са водачите на коли с пров номера.

В първоначалната ми идея за пост бях писал, че добро впечатление ми правят водачите с табели РВ и В, но дира тогава се бъгна и не можах да публикувам

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано02.12.06 14:53



Наистина,има нещо но то не може да се приеме за const! Лятото,като караш за моренцето

,закачи се за някой с чужда регистрация(ама се увери да не е нов внос),и се наслаждавай на дисциплина и адекватност по целия път! Това като постигнем няма да има разлика в регистрацията!

П.С. Някаде четох,че това лято по пътищата най дисциплинирани са били рег. В,С,РВ и др. не ги помня! Моля не призовавай за и без друго, грозната гледка по нашите пътища! Лек ден!



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: chocho_be]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.12.06 14:55





Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
АвторAnormalen (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 00:38



По-лоши шофьори от софиянци няма и никога няма да има. Имам познати с по две коли, със софийска и провинциална регистрация. Като сме в провинциалната се побъркват да ни засичат, свиркат и каквото се сети човек.
Със софийската просто остават останалите глупости от карането в София. На междруградските пътища най-вече софианци карат като малоумни(като изключим нормалните голф изпълнения за цяла България). В родният ми град като видя кола със С регистрация обикновенно прави завой без мигач, спира върху пешеходната пътека....., тук говорим за софийски коли, доставки, служебни, не просто някой изселил се и върнал се за Събота и Неделя. Да не говорим как се кара като за последно през планински проход, за да се стигне с 15мин по бързо....



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Anormalen]  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано09.12.06 22:37



Анормален, в един пост каза твърде много глупости. Аз съм карал 4 години в София кола с регистрация ЕВ (Габровска беше фирмата).. и не съм забелязал разлика между ЕВ и когато се кача на личната си кола. Като говориш за коли за доставки, служебни, те винаги са със С регистрация, просто защото са на лизинг, и се водят собственост на вносителя. Това не значи, че софиянец е шофьора. Или всички таксита в Пловдив, Варна и тн ги карат софиянци?
ПП - добри шофьори стават тези, които карат много и то сред много коли.
В София никой не смее да кара все едно пътя е негов. Но в малко населено място е твърде вероятно да ти отнеме предимството ЗИЛ, без да се огледа, защото се чувства като у дома си. Това, което ти оценяваш като лош шофьор, просто е собствения ти шок от непознатата обстановка и интензивното движение, на което не си свикнал.
Бъди толерантен.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Toни]  
АвторAnormalen (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 01:08



Смятай се за късметлия, че не си се сблъсквал с такива проблеми. В София не може да се кара нормално, факт е обаче, че като си с друга регистрация става още по зле.



Тема Нали не вярваш..нови [re: Anormalen]  
Автор Maймyнa ([менте])
Публикувано16.12.06 15:00



..че в центъра на София, някой ще ти гледа регистрацията, за да реши, дали да те пусне или не..



Сигнатура

Тема Re: Нали не вярваш..нови [re: Maймyнa]  
Автормopж (Нерегистриран)
Публикувано22.12.06 10:54



Най-важно е колко е голяма колата. Хората ес респектират от размера и дават път.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано29.12.06 17:13



В

става дума за двама културни възпитани интелигентни столичани.

А това определние моят град какво точно значи? Че си го построила? Че го притежаваш?

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.

Редактирано от Cлapтибapтфacт на 29.12.06 17:18.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Cлapтибapтфacт]  
АвторЦeцko (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 14:12



Аз мисля че трябва да се вдигне двойно ГО за коли с регистрации РК, РА, и СО



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
АвторПeшyxoдeц (Нерегистриран)
Публикувано26.01.07 10:39



Прочетох всичките мнения по тази тема. Не можах да разбера дали много интелигентни хора пишат страшни глупости или страшни глупаци пишат много интелигентни постинги.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Пeшyxoдeц]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано26.01.07 19:26



Аз не занам какво ти е мнението по въпроса, но знам, че сутрин като стана и тръгна дебилите от село се държат странно по пътя.

Очевидно спестяването на 4 до 17 секунди струва поне 3 човешки живота, а идиотското изпреварване им увеличава заплатите с 15%.

Селяндурите са си селяндури.

Точка по въпроса от мене.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор KaPaTuCTa (ЯК пират)
Публикувано29.01.07 11:17



РЕБЯТА ДАВАЙТЕ ЖИТЬ ДРУЖНО!!!

PS.КОЙТО СИ Е РОДЕН СЕЛЯК ТОЙ СИ УМИРА СЕЛЯК НЕЗАВИСИМО ДАЛИ Е ОТ СОФИЯ ИЛИ НЕ.НА ПЪТЯ ОСВЕН ШОФЬОРСКИ УМЕНИЯ Е НЕОБХОДИМО И ВЪЗПИТАНИЕ, КОЕТО ЧЕСТО ЛИПСВА.ТА ДУМАТА МИ БЕШЕ ЗА ТОВА ЧЕ НАВСЯКЪДЕ Е ПЪЛНО С МАЛОУМНИ И КОМПЛЕКСИРАНИ ОЛИГОФРЕНИ,КОИТО ОБЪРКВАТ ТОТАЛНО ПРЕДСТАВАТА ЗА ШОФИРАНЕ И ВЪЗПИТАНИЕ.ПРИ ТОВА БРОЯТ НА РОДЕНИТЕ И ПРИДОШЛИТЕ В СОФИЯ Е ЕДНАКЪВ НАПЪЛНО,ТАКА ЧЕ ПРЕСТАНЕТЕ С ВЕЧНИЯ СПОР
ЕДНАКВО ПРОСТИ СА И СОФИЙСКИТЕ И ПРОВИНЦИАЛНИТЕ НЕДОНОСЧЕТА БЕЗ ВЪЗПИТАНИЕ!
ЗА БОГА БРАТЯ ДАЙТЕ ДА ЖИВЕЕМ В МИР !!!



Редактирано от KaPaTuCTa на 29.01.07 11:21.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Авторcoфииcka шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 09:39



МЕТНОD, впечатлена съм от визираният от вас проблем, в контекста на който откривам лек иманентен негативизъм съотнесен към несофииските индивиди, внедрени в нашето мегаполисно градче! Предвид заетостта ми, бих си позволила да инспирирам концепцията си ,без да съм прочела досегашния дебат................
Мога да продължа още така, но нека се изразя по-ясно, за да не затрудня някой при декодиране на становището ми! Аз също шофирам, софиянка съм, и съм жена - е сещай се колко поздрава от провинциалистите отнасям. Нищо, че техния изпит е представлявал кръгче на мегдана, нищо, че до преди 2-3 години са шофирали каруца......пак аз съм им виновна. Имам приятели от провинцията/не казвам от къме, защото си ги обечам/. Дойдоха в София с БМВ последен модел. Втрещих се, когато направи обратен завой на Орлов мост! Да не говорим, че казват на трамбая "теснолинейка"! Това дето бат;Бойко го беше намислил беше хубаво- провинциалните номера да плащат при влизане в София.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka]  
Авторпeшyxoдeц (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 09:58



Софийски, гугутко моя златна. и-кратко



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka]  
Авторooopp (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 14:32



ti si ku4ka



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: ooopp]  
Авторcoфииcka шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 15:37



Да, кучка съм! А ти какво си? Каруцар от Челопечене?!! Обаче и зад волана ставам "кучка" ;щото онези от прованса ме карат да вия!
Ало, "пушуходеца", само да не ти мина на "пета" през пушуходната пътека!





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka]  
АвторБecи (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 15:08



Едно от смислените неща (и може би най-вярното), които прочетох тук е мнението на KaPaTuCTa. Напълно го споделям. Ако си селяндур по душа, не десет години в София, ами петдесет в Лондон не могат да те променят. Лошото е, че нацията се изроди и сега по-голямата част от нея е със селяндурски манталитет...
Една от най-характерните му прояви е да търсим вината у другите, защото е по-лесно. И по-удобно. Нека всеки от Вас се замисли дали през цялото време е онзи примерен шофьор, който ни се иска на всички да виждаме на пътя. И ако всеки е честен със себе си, ще види че не е. Не и през цялото време.
Е тогава приемете, че тук става дума и за Вас през онзи мъъъничък отрязък от време, в което не сте примерни.


P.S.
to coфииcka шoфьopka


"софиисka" в твоя случай е някакъв псевдоним, нали?





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Бecи]  
Авторcoфииcka шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 10:35



Защо да е псевдоним? Аз съм кореняк софиянец.
Мнението ти е адски интелигентно/нещо, което рядко се среща във форума/.
Аз лично, обичам да шофирам кротко. Спазвам си правилата, просто защото ме е страх от КАТ. Само, че се случва някои мъжки индивиди да ме провокират. Е, не само мъжки! Преди няколко дни в центъра една мадама с Корсичка с ямболска регистрация, ме засече няколко пъти. Отвърнах й на жеста и на следващия светофар скочи от колата и започна да псува! Само, че на мен ми беше много смешна!Напъваше се като куцо пиле на стобор!



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka]  
АвторAnormalen (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 01:01



Имам чуството, че да се наричаш софиянец вече е диагноза а не нещо за хвалене. А кореняк софиянец е още по-лоша диагноза. София след Освобождението е била 10 000, сега си направете сметка колко сте софиянци от да кажем от 3 поколения назад.... В София се кара малоумно, факт е и не са виновни хората, инфраструктурата е толкова зле, че и да искаш не можеш да караш по правилата. А изпит в София се взима с пари, защото просто няма начин да караш като по-правилата повече от 1км и да не бъдеш блъснат от някой тарикат без значение от регистрацията. И вземете малко покрарайте кола с регистрация различна от "С", точно за 1 седмица ще ви побелеят косите от отнемане на предимство, каране на дълги зад вас, бибипкане още докато светофара е червен, опити за саморазправа, защото си спрял на пешеходна пътека и си убил скоростта на кретена зад теб и подобни истории.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Anormalen]  
АвторБecи (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 10:55



С риск да разпаля спора, което нямам за цел, ще задам следния теоретичен въпрос:
Да допуснем, че дядо ми(род.1906г в София) притежава наследствен имот(къща) на "Витошка". Която тогава не се е казвала така. Да допуснем, че през 1937г. той продава(по една или друга причина) тази къща и се заселва в Хасково. И от тогава родът ни живее в Хасково. Та, в тази връзка, аз кореняк софиянец ли съм или кореняк хасковлия?
Това, според мен, е дребнаво нещо. Аз съм кореняк българин, защото историята на моя род се знае и помни до към 1593г. Аз знам кои са моите корени. И това ми стига.
Другото, всичко останало, е въпрос на възпитание и култура.
Ето защо, усещането или самочувствието на "кореняк софиянец" провокира у теб у теб една нагласа, а у селяндура друга. Това не е нещо, което можем(на този етап) да променим. Затова не влагай нерви. Както е казано -
"Убий простака с мълчание!"

Весел ден и приятен уикенд!





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Бecи]  
АвторCOФИИCKA ШOФbOPKA (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 11:18



Бързам да отговоря! Беси, абсолютно съм съгласна с теб! Моите уважения към твоя род и към теб, която съхранява и познава миналото на дедите си!
При мен работи жена, чиито род от 3 поколения е в София. Винаги обяснява" яз сом родена у София"!! Мониер на мислене и поведение- СЕЛЯНДУР! Точно това имах предвид.
Това, че съм писала"софииска шофьорка" не е било с цел, темата беше друга и не желая дя споря за това................ Аз съм отСОФИИСКИ РОД БУРОВИ -чувала ли си ?



Тема И аз благодЪрЪ,нови [re: METHOD]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано16.02.07 12:31



че не си включил РВ в списъка, и един наистина приятелски съвет:
карай предпазливо в Пловдив, ако автомобилът е със софийска регистрация, защото пловдивските шофьори са адски агресивни срещу софийските. Съжалявам, но е факт, и от това ме е срам, защото съм пловдивчанка, и ми е безкрайно неприятна омразата на пловдивчани към софиянци. Но истината е, че омразата тръгва от селските пичове - пришълци в Пловдив, а не от истинските пловдивчани.

* * * * *
"We have no right to consume happiness without producing it." - George Bernard Shaw


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: COФИИCKA ШOФbOPKA]  
АвторБecи (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 13:15



ЧУВАЛ съм.
За Бурови(ако става дума за същия род) знам само това, което съм ПРОЧЕЛ от книжката "Срещи с Буров", от филма за него по националната телевизия и от

. Не е много. Но съм ЧУВАЛ.




Тема Пари за книжка..нови [re: Anormalen]  
Автор Maймyнa ([менте])
Публикувано16.02.07 19:08



..не съм дал. От една година и нещо карам с пловдивска регистрация. На пешеходна пътека спирам винаги и никой не ми е свирнал с клаксон за това.
Просто говориш глупости.



Търся запазена сигнатура до 100 символа. Може да има и Markup.

Тема Re: И аз благодЪрЪ,нови [re: Bambi*]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано17.02.07 12:38



Миналата сряда бях в Пловдив,града не познавам много добре и се наложи да го кръстосам няколко пъти.

Е хората бяха крайно коректни с мене.




Поздрави!

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Това ме радва, защотонови [re: METHOD]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано21.02.07 18:24



последния път, когато бях в Пловдив, возейки се в кола със софийска регистрация, един тръгна да ни гони по централния булевард /този, минаващ под Античния театър/ и да ни бипка. Вярно е, че моят спътник си го изпроси - караше нагло като типично софийско к - - - -е, но в смисъла, който ние, пловдивчани, влагаме в тази дума. Просто не мога да си представя онзи колко люто е псувал.

Поздрави и от мен!



* * * * *
"We have no right to consume happiness without producing it." - George Bernard Shaw

Тема Re: Това ме радва, защотонови [re: Bambi*]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано21.02.07 19:43



Е, затова и отворих темата, кому е нужно копелдашкото каране и меренето на шофьорлък?

Днес врътнах 100тина километра по софийските улици, направи ми впечатление, че даването на мигач очевидно освобождава определени водачи от отговорността да погледнат дали нещо няма да ги връхлети :)

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re:колата ми е със софииска регистрациянови [re: METHOD]  
Авторcoфииcka шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 09:26



Преди 2 години бяхме на почивка около Варна.Бях паркирала край едни вили по пътя към зл.Пясъци.Докато бяхме на плаж, колата беше поомазана с кисело мляко/паркинга е съвсем официален/. На следващия ден, колата ми беше надрана с пирон, а на предното стъкло имаше бележка"обичаме те София"!Обърнах се към представител на органите, обикалящ като пиян гларус. Той беше категоричен"абе като глеьдам, туй си го носитеь от София, пък такваз билежка всеки може да си напише"!



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: COФИИCKA ШOФbOPKA]  
Автор eeyoree (непознат )
Публикувано22.02.07 10:19



От какъвто и род да си,като те гледам как пишеш и се изразяваш-и "родата" ти не те спасява, неграмотнице.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: COФИИCKA ШOФbOPKA]  
Авторич (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 13:05



ич не ни пука от къф род си путко .ако ако си мислиш че за някой освен за твоето его има значение,значи не си нормална.





Тема Re: И аз благодЪрЪ,нови [re: Bambi*]  
Авторич (Нерегистриран)
Публикувано22.02.07 13:07



няма значение от къде е човек,във всяко стадо има мърша.





Тема Re: И аз благодЪрЪ,нови [re: ич]  
АвторБoлrapин (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 08:31



Бурова или нещо друго?????Драга я първо научи бьлгарски език,второ:когато цитирате някои,не е лошо да разбирате смисъла и скритият подтекст,и трето-последно:проблема е в самото общество/доколкото има такова/,така че всичко е въпрос на свой собствен избор/възпитание/-кое ще поставим на пиадестал-"Човека" или "Парите"-и никога не пренебрегваите втората категория,защото там обикновенно човека е РОБ,а парите-ГОСПОДАР!!!!!



Тема Re: И аз благодЪрЪ,нови [re: Бoлrapин]  
Автор...... (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 10:58



Прецизирай натисаното си . Има неточности в семантичен, граматически и морфологичен план!





Тема Re: И аз благодЪрЪ,нови [re: Бoлrapин]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано27.02.07 11:16



Не ми мърсете темата с глупости :)

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 03:21



metode az tebe neshtastniko ako te spipam she ti kaja koi e provincialist

ne razbrahte li idiote che si zavisi ot vyzpitanieto na choveka a ne dali e ot sofiq ili ot drug bylgarski grad



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: az]  
Автор pirogovec (лъвче)
Публикувано22.03.07 08:12



ВЪН ВЪН ВЪН Селяниииииииии, не идвайте в София!!! Скоро ще почват погромите, за да ви убедим да не идвате!!!



Мразим да мислим, легам да спим...

Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: pirogovec]  
Авторcoфииcka шoфьopka. (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 08:58



Малко си рязък приятелю, но аз съм съгласна с теб. Да си карат на село по мегдана.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka.]  
Автор pirogovec (лъвче)
Публикувано22.03.07 09:10



Ако те ударят заради селската си неадекватност или те запушат при селско паркиране тип на мегдана, няма да ти изглеждам толкова рязък



Мразим да мислим, легам да спим...

Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано01.04.07 22:23



Ти правилно ли се развиваш, бе човеко?! Дай сега едните като карат като идиоти, другите да карат като простаци, щотот има много живи пешеходци и всичките трябва да се сгазят. Не си мисли, че на хората от провинцията им е много лесно - особено като си за първи път в столицата и пътуваш по толкова натоварен път без въобще да си имал представа за какво става въпрос - нормално е да се изнервят. И в крайна сметка какво си въобразяваш? Че като си софианец си повече човек ли? Ти не си наред наистина да пускаш тема с такова послание. Заради идиоти като тебе стават толкова много катастрофи

. Радвам се, че нямаш кола западен модел и се надявам никога да не ти попада. Щото като си с кола по някой булевард, пълен с автомобили и хора, не е времето да се съзтезаваш напук на тъпите провинциалисти. Като не ти изнася с кола, има публичен транспорт и си имап и крака.

olimpus.dir.bg

Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: ThunderGoddess]  
Автортиp (Нерегистриран)
Публикувано02.04.07 19:57



ТЪПИ ПРОВАНСИ -НАХАКАНИ !
НА ВХОДА НА СОФИЯ ТРЯБВА ДА ВИ СПИРАТ И ДА СИ ХОДИТЕ С ТРАНСПОРТА ,КАТО СТЕ ТОЛКОВА СТРЕСИРАНИ ИЛИ ДА ВИ ГЛОБЯВАТ СОЛЕНО ЗА ПРОСТОТИЯТА ВИ.ЗА ЖАЛОСТ ГРАДЪТ Е ПЪЛЕН С ВАС , СЪСИПВАТЕ ВСИЧКО ОТКЪДЕТО МИНЕТЕ.СЪСИПВАТЕ ДЕЦАТА НИ И СВОИТЕ ЗАЕДНО С ТЯХ- С ПРОСТОТИЯТА И НАГЛОСТА СИ!!!





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: ThunderGoddess]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано02.04.07 23:04



Изобщо не ми се занимава да ти отговарям, но ще го направя.

Аз като съм в друг град, различен от моя внимавам, и се държа както, и тук, спазвам правилата и не нахалствам, държа се коректно.

Ако не си разбрала, темата е по повод наглостта и безотговорността на пришълците, които по една или други причина, попаднали тук изливат цялата си простотия по улиците на града ми.

Ако не съм го написал ясно, извини ме.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: ThunderGoddess]  
Авторbaroto (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 09:12



Да, така е. Софиянците сме по-висок клас хора.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: baroto]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 10:14



Това искрено ме разсмя.

Не сме друг по-висок клас хора, просто културните натрупвания, водят до качествени изменения





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 10:16



Качествени изменения в смисъл такъв - не може да преди три дни да си карал каруцата, след това да се качиш в лек автомобил и автоматично да не пренесеш старите си каруцарски навици.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор ThunderGoddess (ZeUsSDauGhteR)
Публикувано03.04.07 10:59



Не разбрах смисъла да насърчаваш софианци да им се вържат на простотията и да карат като тях. Обясни ми го : Аз съм малко, тъпо провинциално момиче от село и нищо не разбирам

olimpus.dir.bg



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: ThunderGoddess]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано03.04.07 18:27



Знаеш ли,аз даже звучиш сладка

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (приятел)
Публикувано06.04.07 08:56



Ей такива "мнения" много обичам.
Има една приказка - клише, ама готино. Кога стана цигане, когато ти почерня гъзЪ.



Не ми се чете цялата тая плява, но ми е интересно да знам какво точно разбираш под прованс. Предполагам всичко извън столицата. И с какво столичани са по-облагодетелствани в набирането на опит? Не мога да си представя леля Гицка от Младост 4 какъв опит ще има, ако работи на 300 метра от любимата панелка. Или пък чичо Прокопи, който въпреки че е столичанин, не може да си позволи да кара кола, защото има семейство, получава 500 лева и кое по първо да се свърши с тия пари.

Трезво мислещ човек би казал, че опитът идва с карането, а карането определено не идва от... местожителството! Карам 13 години, имам много над 700.000 км стаж като любител шофьор. Нямам катастрофи. Имам 1 акт за превишена скорост - 67 при някакви измислени допустими извънграски 40 ..

И какво от това?
И какво от това, че живея в Пловдив? По-малко шофьор ли съм от теб? Не мисля.
По настоящем живея другаде и карам на място, което ти дори не можеш да си представиш какво точно представлява. И какво от това?

Аз бих обобщил така - тиквеници навсякъде. И в София, и в Пловдив, и във Варна, и в Ню Йорк, и в Ел Ей Тикви да искаш

Редактирано от Cтaниcлaв! на 06.04.07 08:58.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 09:33



Станиславе, относно тебе си имам едно особено мнение, което не ми се иска да споделям.
Изградил съм го с четене на мненията ти, които са ми попадали.

Аз отдавна съм си цигане виж ми ник-а - Мето



А относно това къде жевееш сега, аз отдавна съм минал по твоя път.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (приятел)
Публикувано06.04.07 16:19



Сподели го.. нали клубът е ВАШЕТО МНЕНИЕ


Аз избягвам да си създавам виртуални мнения за още по-виртуални другарчета, така че в случая наистина няма какво да кажа.
Радвам се, че си минал вече по моя път, което четейки мнението ти - омаловажава напълно престоя ти зад граница. Само това мога да ти кажа
Ако все още живееш с мисълта, че София прави хора и шофьори - моите съболезнования.

Амин!



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторbaroto (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 12:53



Мълчи, ******!



Редактирано от Cтaниcлaв! на 07.04.07 18:11.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: baroto]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (приятел)
Публикувано07.04.07 18:14



Още в самото начало помолих да не се използват персонални обиди. Ако имаш да казваш нещо по темата - направи го.
Ако продължаваш в същия дух - ще ти се наложи да се свържиш с Администрацията, при положение че държиш да изказваш мнението си в поверения ми клуб.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано07.04.07 22:41



Нямам намерение да коментирам личното си отношение към теб, нямам какво да деля с теб.

Един приятелски съвет - менторския модел на поведение, като новопръкнал се модератор не ти отива.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (приятел)
Публикувано07.04.07 22:48



Може би трябваше да започна да пиша анонимен и тогава всичко щеше да бъде наред. Понеже нямам навик да се появявам по този начин из клубовете и да се крия именно зад модераторските си права, затова пиша с името си и онова жълто флагче отгоре.

Ако поне за момент се абстрахираш от това - може и да стане диалог, като по този начин наистина започнем да обсъждаме уменията на водачите от провинцията, а не да отклоняваме темата с дребни приказки за това кой по чий път вече и минал и какво е направил и кой с какво мнение е останал от еди кой си от клубовете. Ще ти го кажа пак - ако си минал по моя път, то определено в теб нищо не се е променило. Поне не към добро.

А сега може да обясниш защо водачите от София са по-опитни от тези в другите градове. И ако София има население 1.5 милиона, то какви трябва да бъдат уменията на шофьори от градове с население съответно 6 и 15 милиона. Мисля, че ще бъде интересно, ако обърнеш внимание на абзац 2 и си представиш, че аз съм нищо повече от един обикновен потребител.


Поздрави,
Станислав



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано07.04.07 23:23



Ти и с флагчето си си обикновен потребител

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (приятел)
Публикувано07.04.07 23:59



Именно де


Това "М" не ме прави комсомолски секретар сред много и млади пионери
Давай да я караме по същество.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано08.04.07 00:06



Е не знам какво толкова се задълбаваш в тая тема.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (приятел)
Публикувано08.04.07 02:32



Не се задълбавам, бе, човече.
Такива теми са ми особено "интересни" и се опитвам да започна да мисля, като техните автори, само че не ми се отдава.
Опитвам се погледна през техните очи и да разбера що за хора са и защо си мислят, че СОФИЯ написана в тяхната лична карта ги прави по-богати, по-умни, по-културни и най-вече по-добри и опитни шофьори

.

Такива дребни неща. Пък и нали клубовете за това са създанени - за развлечение. Човек там не бива да се взима много на сериозно. Поне аз не го правя



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Авторbaroto (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 10:12



Славчо, Славчооооо, като четем що пишеш, бате, и се плашим.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано08.04.07 12:19



Ти или нищо не разбираш или не искаш да разбираш.
В моята тема никъде не пиша за красотата и материалното състояние на хората от София.

Пиша за селяндурите, които стъпили веднъж тук, приемат агресивен модел на поведение, арогантност и наглост, които са странни за мене и в общия случай водят до кризисни ситуации на пътя.

Липсва им културата зад волана - не може да скочиш от каруцата в голфо и да придобиеш всичко за 1 месец. Нищо не се променя, само вида на каруцата.
Лошото е, че цената на това е висока - често пъти струва човешки животи и трайни осакатявания.

От три дни в София всичко е перфектно - няма сельо, няма задръствания.
Темата не е "Станислав е див селянин, който кара в София", а това, че ми е мъчно за ненужните страдания, които се причиняват, за да може някое малко болно мозъче да се почувства като мъж, извършвайки пълни малоумия с автомобила си.

Надявам се сега да е доста по-ясно.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: METHOD]  
Автор Cтaниcлaв!Модератор (приятел)
Публикувано08.04.07 16:24



Отричаш думите ми, а после сам ги казваш отново и отново.

Пишеш за селяндурите (състояние на духа, мужду другото... нали?), т.е. всичко извън София е селяндурщина. Пишеш за това, че са се качили от каруца на автомобил,т.е. принципно само в София хората се качват от автомобил със знак "У" на автомобил изобщо!

Столичани (каквито и да са те) са въобще културни по подразбиране - по default както се вика

А това, че сега няма задръствания в София - говори само за едно нещо, с което няма как напълно да не се съглася - столицата се напълни с хора от къде ли не. От друга страна щом ти си останал в София и си свидетел на това, което става - значи... абе, много неща значи. Може да значи и това, че си... хм... кореняк столичанин - примерно 3-4-то поколение А може просто баба да не те е поканила за Великден. Нали сега няма да се засягаш? Аз съм наистина добронамерен.

А иначе малоумници по пътищата на родината - колкото за един Китай. Да, съжалявам, че е така. Но то по тези пътища кое е нормалното? Самите пътища хубави ли са? Има ли достатъчно знаци? София дето е столица трябва да се самоориентираш и ако не можеш да се оправяш по карта - жив си умрял. Не че не е една шепа град.... А колко са широки пътищата из родината? Една магистрала до морето нямаме.

Иначе аз всичко разбирам. Просто от темата ти лъха на пошло - без да се засягаш. На някои хора им е нужно нещо такова, за да започнат на цвъкат и темата да придобие вида, който описах в горното си мнение, което ти неправилно разбра.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор sisi_be ()
Публикувано18.04.07 08:23



Напълно съм съгласна с твоето мнение!



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka]  
Авторmutant (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 14:58



A ti iskash li da plashtash pri iZliZane ot Sofia?
Vseki petak kato si trygnesh Za selo da te taksuvat tebe i hiliadite pridoshli seltaci v Sofia.
A iskash li totalno da se diferencirame na stolica i provincia da vidim kolko vreme shte iZkarate tam. Che Za 2 sedmici she se poiavi oshte edna Vitosha samo che ot bokluci. A kato vi svyrshi hranata shte pochnete da konsumirate sobstvenite si laina.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: sisi_be]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано29.04.07 09:42



регистрацията на колата няма никакво значение,ако не знаеш,кои стои вътре.пълно е с галфони,особено ме дразнят тъпи мадами ,от които не знаеш какво да очакваш и мазни дупета ,които минават на червено и ще си изкарат буталата само да застанат пред теб на следващия сфетофар.много рядко ми се случва някои с провинциална регистрация да ми създаде проблем,но нямам ден без да псувам поне една мадама и двама галфона.





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: ивaн]  
Автор krava_i_pile (съмнителен)
Публикувано29.04.07 20:39



Оу имаме проблем! Проблема е следния....карам винаги по правилата....спазвам ограниченията или пък карам по-бързо, за да не забавям никой, винаги правя път на пешеходци и коли на пътя (по мек ми е характера)...обаче проблема е, че колата ми е CH..от малките и немощни и стари....сливенска с дуги думи
Как да реша проблема? Да си сложа табела С и да почна и аз да плюя? Или пък да го ударя на агресия с новия номер?

Релакс, юл бин да рейн!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.