Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 22.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka]  
Авторпeшyxoдeц (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 09:58



Софийски, гугутко моя златна. и-кратко



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka]  
Авторooopp (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 14:32



ti si ku4ka



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: ooopp]  
Авторcoфииcka шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано13.02.07 15:37



Да, кучка съм! А ти какво си? Каруцар от Челопечене?!! Обаче и зад волана ставам "кучка" ;щото онези от прованса ме карат да вия!
Ало, "пушуходеца", само да не ти мина на "пета" през пушуходната пътека!





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka]  
АвторБecи (Нерегистриран)
Публикувано14.02.07 15:08



Едно от смислените неща (и може би най-вярното), които прочетох тук е мнението на KaPaTuCTa. Напълно го споделям. Ако си селяндур по душа, не десет години в София, ами петдесет в Лондон не могат да те променят. Лошото е, че нацията се изроди и сега по-голямата част от нея е със селяндурски манталитет...
Една от най-характерните му прояви е да търсим вината у другите, защото е по-лесно. И по-удобно. Нека всеки от Вас се замисли дали през цялото време е онзи примерен шофьор, който ни се иска на всички да виждаме на пътя. И ако всеки е честен със себе си, ще види че не е. Не и през цялото време.
Е тогава приемете, че тук става дума и за Вас през онзи мъъъничък отрязък от време, в което не сте примерни.


P.S.
to coфииcka шoфьopka


"софиисka" в твоя случай е някакъв псевдоним, нали?





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Бecи]  
Авторcoфииcka шoфьopka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.07 10:35



Защо да е псевдоним? Аз съм кореняк софиянец.
Мнението ти е адски интелигентно/нещо, което рядко се среща във форума/.
Аз лично, обичам да шофирам кротко. Спазвам си правилата, просто защото ме е страх от КАТ. Само, че се случва някои мъжки индивиди да ме провокират. Е, не само мъжки! Преди няколко дни в центъра една мадама с Корсичка с ямболска регистрация, ме засече няколко пъти. Отвърнах й на жеста и на следващия светофар скочи от колата и започна да псува! Само, че на мен ми беше много смешна!Напъваше се като куцо пиле на стобор!



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: coфииcka шoфьopka]  
АвторAnormalen (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 01:01



Имам чуството, че да се наричаш софиянец вече е диагноза а не нещо за хвалене. А кореняк софиянец е още по-лоша диагноза. София след Освобождението е била 10 000, сега си направете сметка колко сте софиянци от да кажем от 3 поколения назад.... В София се кара малоумно, факт е и не са виновни хората, инфраструктурата е толкова зле, че и да искаш не можеш да караш по правилата. А изпит в София се взима с пари, защото просто няма начин да караш като по-правилата повече от 1км и да не бъдеш блъснат от някой тарикат без значение от регистрацията. И вземете малко покрарайте кола с регистрация различна от "С", точно за 1 седмица ще ви побелеят косите от отнемане на предимство, каране на дълги зад вас, бибипкане още докато светофара е червен, опити за саморазправа, защото си спрял на пешеходна пътека и си убил скоростта на кретена зад теб и подобни истории.



Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Anormalen]  
АвторБecи (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 10:55



С риск да разпаля спора, което нямам за цел, ще задам следния теоретичен въпрос:
Да допуснем, че дядо ми(род.1906г в София) притежава наследствен имот(къща) на "Витошка". Която тогава не се е казвала така. Да допуснем, че през 1937г. той продава(по една или друга причина) тази къща и се заселва в Хасково. И от тогава родът ни живее в Хасково. Та, в тази връзка, аз кореняк софиянец ли съм или кореняк хасковлия?
Това, според мен, е дребнаво нещо. Аз съм кореняк българин, защото историята на моя род се знае и помни до към 1593г. Аз знам кои са моите корени. И това ми стига.
Другото, всичко останало, е въпрос на възпитание и култура.
Ето защо, усещането или самочувствието на "кореняк софиянец" провокира у теб у теб една нагласа, а у селяндура друга. Това не е нещо, което можем(на този етап) да променим. Затова не влагай нерви. Както е казано -
"Убий простака с мълчание!"

Весел ден и приятен уикенд!





Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: Бecи]  
АвторCOФИИCKA ШOФbOPKA (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 11:18



Бързам да отговоря! Беси, абсолютно съм съгласна с теб! Моите уважения към твоя род и към теб, която съхранява и познава миналото на дедите си!
При мен работи жена, чиито род от 3 поколения е в София. Винаги обяснява" яз сом родена у София"!! Мониер на мислене и поведение- СЕЛЯНДУР! Точно това имах предвид.
Това, че съм писала"софииска шофьорка" не е било с цел, темата беше друга и не желая дя споря за това................ Аз съм отСОФИИСКИ РОД БУРОВИ -чувала ли си ?



Тема И аз благодЪрЪ,нови [re: METHOD]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано16.02.07 12:31



че не си включил РВ в списъка, и един наистина приятелски съвет:
карай предпазливо в Пловдив, ако автомобилът е със софийска регистрация, защото пловдивските шофьори са адски агресивни срещу софийските. Съжалявам, но е факт, и от това ме е срам, защото съм пловдивчанка, и ми е безкрайно неприятна омразата на пловдивчани към софиянци. Но истината е, че омразата тръгва от селските пичове - пришълци в Пловдив, а не от истинските пловдивчани.

* * * * *
"We have no right to consume happiness without producing it." - George Bernard Shaw


Тема Re: Шофьорите от порванса....нови [re: COФИИCKA ШOФbOPKA]  
АвторБecи (Нерегистриран)
Публикувано16.02.07 13:15



ЧУВАЛ съм.
За Бурови(ако става дума за същия род) знам само това, което съм ПРОЧЕЛ от книжката "Срещи с Буров", от филма за него по националната телевизия и от

. Не е много. Но съм ЧУВАЛ.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.