Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:25 27.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Правата на децата ?  
АвторBrunhild (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 09:44



Бяхме осведомени от свички средства за масова информация, че има и такъв ден - ден на правата на децата. Не че не го бяхме вече разбрали (това де, че имат права). Още предния ден го разбрахме, когато малолетен сериен убиец беше поставен под полицейска ЗАКРИЛА. И на следващия ден ни го припомниха, когато гордия родител на непълнолетен бияч, осакатил съученика си, грубо напомни на журналистите, че НЯМАТ ПРАВО да го снимат. Хубаво е хората да имат права и да си ги знаят. Особено децата! Към придобиването на познания те по принцип не проявяват интерес, но правата си определено ги знаят. И те не са никак малки тези техни права. Кой друг на този свят има право да осакатява и убива НАПЪЛНО БЕЗНАКАЗАНО?



Тема Re: Правата на децата ?нови [re: Brunhild]  
АвторAmarna (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 12:04



Те хубаво имат права, само дето не знаят за какво да ги използват, пък и от къде да знаят, кой да им обясни? Нали видяхме родителите на тези побойници що за стока са, едната бягаше като подгонена от журналистите, един татко пък се изказа,че "нищо не било станало"... Да ти махнат далака било нищо значи, интересно ми е какво ли според него ще е "нещо", инвалидна количка, гипсово корито? И какво, детето сега цял живот ще страда, заради това,че банда кретенчета са решили да се правят на отворковци

, Я да им друснат сега първо на родителите по една здрава глоба, да плащат дордето са живи, да видим дали "нищо не е станало". А пък малките изродчета директно вън от всички държавни училища + наказание от сорта на затвор за малолетни или нещо такова. Или една година обществено полезен труд, да метат улиците или да прекопават градинки.



Тема Няма лоши децанови [re: Brunhild]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано21.11.06 12:22



има лоши родители

Истината е, че специално в такива случаи анонимността е за предпочитане.

Ти имаш ли деца?



Тема Re: Няма лоши децанови [re: Virgo]  
АвторBrunhild (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 13:46



Живея в непосредствена близост до едно училище. Човек обаче би го разпознал като такова единствено ако прочете надписа над входа. Ако се съди по звуците, огласящи квартала, това е нещо средно между зверилник и заведение за буйстващи луди. Писъци, ревове, животинско мучене и безумен кикот ... Да се чудиш кога учат, след като се води училище! А най-весело става в края на "учебния ден", когато варварската орда напуска региона, оставяйки по пътя си боклуци и опустошение. Разговарите им, които гръмогласно се натрапват на вниманието на живущите в квартала, се състоят от 33% звукоподръжателни местоимения, 33% отвратителни псувни и 33% от горепосочените животински ревове. Членоразделната човешка реч е 1% максимум.
След всичко, което видяхме и чухме в последните дни, описаното от мен просто бледнее, но пък след всичко което става ежедневно пред очите ми, тези ужасяващи събития никак не ме изненадват.
Не знам що за родители възпитават подобни създания, но съм чувала хората да казват че любовта е сляпа, а има ли по-голяма от любовта на родителя към детето му. Тук е мястото на обществото, което трябва да създаде по-строги правила, да се заговори и за отговорности, не само за права. Засега сигналите които обществото излъчва са - ако си дете, смятай се свободен да убиваш и безчинстваш, никой не може да те докосне с пръст. Ще те поставят под полицейска закрила, да не би случайно засегнатите от деянията ти да решат да раздадат правосъдие сами - единствения начин по който въобще биха могли да получат правосъдие.
Аз нямам деца, по свой собствен избор. При съществуващото положение бих го определила като добре обмислен и разумен избор.



Тема Re: Няма лоши децанови [re: Brunhild]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано21.11.06 13:58



В отговор на:

Аз нямам деца, по свой собствен избор. При съществуващото положение бих го определила като добре обмислен и разумен избор.




Това мирише на як егоизъм и само човек, който възпитава може да знае за какво става въпрос. Не става въпрос, че искам да поставя някакво разделение, но е като слепец да ти обяснява колко хубаво свети слънцето....

Създай едно дете и после ми говори за полицейски контрол над децата

Между другото не само децата учат от родителите си, но и родителите от децата....



Тема Re: Няма лоши децанови [re: Virgo]  
АвторBrunhild (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 16:28



Не знам дали родителите на убито или осакатено дете ще приемат мен за егоистка, а тези които подкрепят безнаказаността - за благородни алтруисти.
Въпрос на гледна точка!



Тема Re: Правата на децата ?нови [re: Brunhild]  
Автор keep (непознат )
Публикувано21.11.06 16:59



100% съм съгластна с вас именно...но има едно голямо НО - виновен е само и единственно родителят . това го чуваме от бабата ,комшийте , учителите................................................ ! КАКВО ОЗНАЧАВА МАЛТРЕТИРАНЕ МАНИПОЛИРАНЕ НА ПСИХИЧНА ОСНОВА ,ФИЗИЧЕСКО-ДАЛИ ЩЕ Е ПО-ВЪЗДЪРЖАНИЯТ МЕТОД ИЛИ С КРЯСЪЦИ ЧЕ И ШАМАРИ ПО ТАЗИ ЛОГИКА ВСИЧКО ТОВА СЕ ВОДИ МАЛТРЕТИРАНЕ ТОГАВА ВСИЧКИ ДА СЕ КАСТРИРАТ ВКЛЮЧИТЕЛНО И ТЕЗИ ДЕТО ВЪВЕДОХА ТЕЗИ МИ ТИ ЗАКОНЧЕТА С ЦЕЛ ДА ОТВОРЯТ РАБОТНО МЯСТО ЗА РОДНИНИТЕ И ДА ОБЪРКАТ ПОВЕЧЕ СИСТЕМАТА-ПРАВИЛНАТА ТАКА ЧЕ ДА НЕ ИМ ХВАНЕМ СПАТИИТЕ-БЕЗ ИСКЛЮЧЕНИЕ И ПОВЕЧЕ ДЕЦА ДА НЕ СЕ РАЖДАТ. НО КАТО ПОГЛЕДНА ДЪРЖАВИ КОЙТО СА ДОСТА ДОРИ И ПОИЗМЕНИЛИ ТОЗИ МИ ТИ ЗАКОН ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО И ВИЖДАМ ЧЕ АБСОЛЮТНО НЯМА ОГРОМНА РАЗЛИКА ОТ ТОВА КОГАТО НЕ СА ГО ИМАЛИ .ДАНО ПОВЕЧЕ ХОРА ДА ЗНАЯТ И МИСЛЯТ ЧЕ ТОЗИ ЗАКОН КАТО ЦЯЛО ОТНАСЯЩО СЕ ЗА ДЕЦА ДА ГИ ПРЕДПАЗВА ИМЕННО ОТ РОДИТЕЛИ КОЙТО БИЯТ,БИЯТ,БИЯТ ДА УБИЯТ ВСИЧКИ ГЛЕДАМЕ ТЕЛЕВИЗИЯ АЗ СЪМ СИГУРНА ЧЕ НЕ СТЕ САМА АЗ СЪЩО БЛАГОДАРЯ -А ТОЗИ МИ ТИ ДРИШЛЮ КАКТО КАЗА И МАРТИН КАРБОВСКИ Е РОЖБИЦА С МАЙКА СИ И БАЩА СИ ЗАЕДНО НА СИСТЕМАТА ПО КОЯТО НИ ЛЮШКА



Тема Ти къде забинови [re: Brunhild]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано22.11.06 10:13



............




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.