Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:01 29.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема По кооперациите-домакински боклук изнасян преднови  
Автор maycal (минаващ)
Публикувано02.11.06 09:53



Домакински боклук изнасян и оставян часове наре -вечер,през нощта и до късна сутрин,пред вратите на( и от) простаци!Мислите ли че това е верификация на дълбоко вкоренена и специфична българка просташка жилка(много мощна!) сред голяма част от населението?



Тема Re: По кооперациите-домакински боклук изнасян преднови [re: maycal]  
Авторлинa (Нерегистриран)
Публикувано02.11.06 15:41



Да. Но с една забележка: те не го оставят пред собствената си врата.



Тема Re: По кооперациите-домакински боклук изнасян пред [re: линa]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 09:22



Селяндурски заигравки





Тема Аз не разбрахнови [re: maycal]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано03.11.06 11:07



какво всъщност се е случило

Кой изнася боклук и на кого пред вратата?!?



Тема Re: Аз не разбрахнови [re: Virgo]  
Автор...... (Нерегистриран)
Публикувано03.11.06 11:44



Някои граждани си
оставят найлоновите
пликчета с отпадъци от
външната страна на входната
им врата в кооперацията
/кой пред своята, кой пред чуждата/


И след часове или дни като излизат го изхвърлят



Тема Re: Аз не разбрахнови [re: Virgo]  
Автор maycal (минаващ)
Публикувано03.11.06 11:51



Някои простаци в Б-я, в София напр., когато им се понапълнят найлоновите торби с дамашния им боклук, ги изнасят пред собствените им външни врати , в кооперациите ,където живеят, вместо да ги изхвърлят веднага , или да си ги държат в къщи, докато се наканят да ги изхвърлят в контейнерите.Такива торби често престояват пред външните врати-на общите стълбищни площадки, дълго време!



Тема Ужаснови [re: maycal]  
Автор VirgoМодератор (кобра)
Публикувано03.11.06 13:44



а защо не извикате ХЕИ или да направите подписка до общината?!?



Тема Re: Аз не разбрахнови [re: maycal]  
Автор Blake (непознат )
Публикувано03.11.06 14:19



а да не би да ползжат услугите на специализирани фирми?
преди няколко години идваха да ме зарибяват некви такива - плащаш неква малка сума на месец, при което си оставяш боклука пред вратата вечерта, и те минават примерно в 7 сутринта и го вземат и изхвърлят. Ма и на мен ми е гадна идеята да си оставям боклуците в коридора, още повече, че кучетата във входа не са малко...



Тема Re: Ужаснови [re: Virgo]  
Автор OлerИвaнoв® (Приятел)
Публикувано03.11.06 18:03



Идеята да действаш законно не е лоша, но е с предизвестен провал.

Идва ХЕИ или някакъв общински инспектор, установява факта и какво?
На кого ще състави акт? Виновника, който си е оставил смрадливия боклук пред вратата просто ще отрче, че е негов, че някой му го е сложил пред варатата и до тук.

Имал съм тия неволи около 3 месеца с една отваратителна дъртофелница. Понякога не издържах на смрадта и изхвърлях торбите с боклуци, само и само да не съм принуден да дишам вонята (предстви си посред лято при 30+ градуса 2-3 торби с боклук да преседяват по повече от седмица в чакане някой да ги свали до кофите за боклук).

Опитах няколко пъти да говоря с нея- не бележи.

На края предприех друго- звъннах и на вратата, и като отвори метнах смрадливите торби в антрето на апартамента и, като умишлено се постарах да се разсипят при падане.

Гадно, да, не се гордея с това, но да ти кажа реши проблема. Не че не оставяше торби, ама като мина и видя боклук пред вратата и, достатъчно беше да звънна, да я изчакам да погледне през шпионката и да и посоча торбите. До час-два изчезваше!

Аре със здраве!


Тема Re: Аз не разбрахнови [re: Blake]  
Автор maycal (минаващ)
Публикувано03.11.06 19:11



Не става дума за ползване на никакви специализирани услуги(в смисъл никоя фирма не минава да събира тези торби, още повече, че по правило контейнерите са съвсем наблизо).Просто разни хора считат, както вече писах, че това е съвсем нормално-удобно им е торбите им(обикновенно прозрачни) да стоят на стълбищната площадка до вратата им, толкова време ,колкото те преценят!Не говоря за единичен случай, не е и масова "епидемия", но се среща много често, в София, в кооперации в центъра и, и навсякъде явно. Правят го хора , които никога няма да се съгласят, че такива постъпки са недопустими!В България много от хората считат, че на стълбищните площадки на коперациите , в които живеят, могат да си слагат каквото искат-стари мебели, печки, перални и да ги държат там с години.Ако им направиш добронамерена и деликатна забележка често озверяват-все едно някой им е нагазил с ботуши в най-интимните кътчета на душите им.Странна народопсихология!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.