Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:15 27.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За безстопанствените кучета в Софиянови  
Авторdog (Нерегистриран)
Публикувано19.10.06 19:35



Проблемът става все по-осезаем, впредвид приближаващата зима. Визирам това, че ако до сега т.нар. помияри са си намирали храна сравнително безпроблемно, то с падането на снеговете ще започнат да гладуват и от там да представляват все по-реална опасност за хората.
Глутниците в някой квартали вече наброяват по над 20 екземпляра, част от които със солидни габарити. Както вече казах за тях сасмите изхранването се е превърнало в проблем , а един средностатистически възрастен човек е около и над 80 килограма прясна храна. Имайки впредвид и численоста на глутниците, не бих се изненадал скотро да има случай на оглозган гражданин.
Пиша това, защото според мен мерките, които се предприемат са меко казано недостатъчни. Това, че кучетата са ужким стерилизирани и маркирани със съответните обеци или каишки не е достатъчно. Гледайки как всички мъжки екземпляри са стерилизирани и въпреки това всяка пролет се появяват малки кученца започвам да се замислям, че това е едно живо доказателство за описаното в Библията непорочно зачатие.
Крайно време е да се започне с евтаназия на бездомноите кучета, докато не се е стигнало до фатални последици. Моля, не ме обвинявайте в нехуманност, защото е по-добре да помислим нехуманно за живота и здраветио на хората, отколкото хуманно да оставим кучетата да ни оглозгат.



Тема Re: абе тинови [re: dog]  
Автор silver_horse (buona)
Публикувано20.10.06 17:38



по добре да ме оглозгат кучетата, отколкото да живея в твоя свят



а щом си толкова плиткоумно същество, нека ти разясня една истина
появяват се малки кученца, не защото големите мъжкари не са кастрирани а защото подобни малоумници с изкривено мислене, когато кучката им забременее и роди, продължават да изхвърлят малките новородени на улицата, вместо да се грижат да попаднат в ръцете на добри стопани, те взимат по лесното решение .. да го оставят на само оцеляване, защото така правят по родните си селааа...

това за селата е истина, там са свикнали да изхвърлят малките новородени и разбира се според закона на природата и на по лошите условия. оцеляват най много две от десетина, а тези две които са останали живи издържат най много до една две годишна възраст.
така че докато има такъв селски манталитет, в София ще бъка с бездомни кучета, ако ще не само да са кастрирани, ами ако ще и да се умъртвени всичките



ето това го разгледай внимателно да видим защо в изолатора има породисти псета! и си дай сам обяснението!

...

Тема Re: абе тинови [re: silver_horse]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано21.10.06 21:37



Всички т.н. "охранители" си гледат кучета на охраняемия обект. Потомството се разселва само. Селяните не са Ви виновни.



Тема Re: абе тинови [re: silver_horse]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано22.10.06 00:21



Просто един тъп комплексар! Задушен от жалкия си живот ,принуден да живее в "софия" на 13 км от цетъра и ..... както и да е! Заради такива като теб ходят гадните помияри по улиците,дето все ревете че не било хуманно ,абе я да ви го..... на всичките хуманни лайнари! вземете си помиярите във вашите къщи да си ги гледате хуманно! Ако ли не флоберката и да не ми ревете после! Тъпанар!



Тема Re: абе тинови [re: silver_horse]  
Авторdog (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 09:17



Браво бабо Бриджит!
Всичко ми стана ясно - особено за "плиткоумно същество", "малоумници с изкривено мислене" и "селски манталитет". Само не мога да си обясня как изхвърлените от въпросните "малоумници с изкривено мислене" малки кученца приличат досущ на предблоковите помияри? Може би е от влиянието на околната среда?
Хайде да не говорим глупости и да помислим реално - повчечето домашни кучета са породисти и едвали някой ще захвърли на улицата нещо, за което спокойно може да вземе 100, 200 а и повече лева. А и определено в София помиярите далеч не приличат на булонки, териери и колита (по-скоро на някаква кръстоска между тях).



Тема Re: абе тинови [re: dog]  
АвторkOKER (Нерегистриран)
Публикувано23.10.06 10:12



ДА ВИ СЕ Е СЛУЧВАЛО КУЧЕ ИЛИ КУЧЕТА ДА ВИ СПРЪТ , ДА ВИ ПРЕБИЯТ, ДА ВИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ, ЯКЕТО, ДА ИЗНАСИЛЯТ МАЦКАТА ВИ?????? А////
НАВЯРНО -НЕ! ТЕ ПРОСТО ЖИВЕЯТ СЪС СЪЩОТО ПРАВО /каквото и вие!/.
А ЗНАЕТЕ, КОЙ ПРИЧИНЯВЯ ПО ГОРЕ ИЗБРОЕНИТЕ НЕЩА И ТЕ СЕ РАЗВЪЖДАТ С ПОПУЛАЦИЯ ПО ГОЛЯМА И ОТ КУЧЕШКАТА! НО ВМЕСТО СТЕРИЛИЗАЦИЯ НИЕ ГИ "ВКЛЮЧВАМЕ" И ИМ ПОДАРЯВАМЕ МЕЗОНЕТИ!



Тема Re: Който не е запознат...нови [re: dog]  
Авторkиka (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 17:42



да не пише глупости.


Преди няколко дни едно около 10 -годишно коли беше прибрано от подлеза на Плиска в приют Надежда. Било е изхвърлено преди около месец след като стопанката му починала и наследниците не го искали. Хора, които живеят наблизо писаха във един "кучешки" форум и оттам стана връзката с приюта.
Не всички "бездомници" обаче имат късмет. На улицата се озовават и доста породисти, но по-големи и възрастни или болни кучета, за които няма как да се вземат пари.
Ако си се опитал да намериш дом на 5-год. далматинец, ще разбереш че и пари да даваш, единици са тези които ще го вземат.
А дори да бъде взето такова куче, за периода, когато е било на улицата, вече може да е създало потомство.



Тема Re: Който не е запознат... [re: kиka]  
Авторdog (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 01:05



ОК. Напълно съм съгласен с казаното, но въпросът остава да виси с пълна сила - АЗ С КАКВО СЪМ ВИНОВЕН, ЧЕ ДА СТРАДАМ ОТ ГРЕШКИТЕ НА ДРУГИТЕ? Аз не съм гледал куче (не, че не ги харесвам - напротив, но в апартамен мисля, че ще е мъчение и за мен и за кучето), нито пък съм зарязвал такова на улицата. Но това не ми пречи да бъда преследван от създалите се глутници. И не става въпрос само за мен, а потенциално всички са уязвими.
Значи ситуацията е следната - ако куче те нападне и ти нанесе някави щети - отговорност носи стопанина му. А какво сатва, ако кучето е бездомно? Питам, кой носи отговорност тогава?



Тема Re: абе тинови [re: chocho_be]  
Автор jaime14 (непознат)
Публикувано26.10.06 03:53



Pо-полека с флоберката стото и груги обицхат да се упразниажат с флоберки



Тема Re: абе тинови [re: jaime14]  
Автор chocho_be (Познаваме ли се)
Публикувано26.10.06 11:21



Можем да се пробваме,не е проблем






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.