Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 01.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Разполагаме ли с живота и смъртта?нови  
Автортъжнo (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 14:23



тъжно наистина...





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: тъжнo]  
Автор angel_from_heel (satan)
Публикувано08.10.06 19:03



Добре,че сме научили нашето куче да не "пипа" нищо от земята.Когато сме на разходка не го изпускаме от поглед.А,относно отровителя на кучета,мога да кажа,че не кучето,а стопанина е виновен.Излиза,че когато гаменчето на отровителя замеря с камъни кучето ни,ще трябва да му извия врата като на пиле,а не да говоря с родителя



Редактирано от angel_from_heel на 08.10.06 19:55.



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: angel_from_heel]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.10.06 10:16



Извинявайте че се намесвам в милата ви тирада, но имате ли представа какво чувства едно малко крехко дете, ако внезапно пред него изскочи 3 пъти по-голямо куче? А имате ли представа как се чувстват родителите на това дете?
Явно нямате, щото ако имахте, никога нямаше да си пускате кучетата да бягат по детските площадки, използвайки ги предимно за тоалетна.

В допълнение - нямаше ли закон, който да ви задължава да си извеждате кучето ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на повод, а в случаите, когато е от голяма и/или опасна порода - и с намордник???

Не че оправдавам тази, която е отровила кучето, но моля замислете се дали и вие не сте виновни това да се случи???

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: тъжнo]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 10:52



Проследяваш я и ти и
един кол в Г...а -
да се мъчи бавно





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор angel_from_heel (satan)
Публикувано09.10.06 15:42



Извинявай,но деца имам.За твое сведение мога да ти кажа,че нямам никаква вина за това,че има хора,които имат кучета и не се грижат за тях както трябва и с това са опасни за другите хора.Никога няма да пусна кучето си свободно ей така.Но да ме проследи някаква откачалка и да хвърли отрова.........

Ами,че утре тази ненормалница може да реши и мен да отрови,да не казвам,че собственото и дете може също да пострада



Много набързо сложи под един знаменател всички гледащи кучета.Ами хайде тогава да те попитам:

Защо след като моето куче е ваксинирано,обезпаразитено,с паспорт,с каишка- почти никъде няма места определени за кучета???



Тема А ти какво си въобразявашнови [re: тъжнo]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано09.10.06 17:09



като флуудиш във всички клубове нещо става ли по-различно?



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: angel_from_heel]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.10.06 17:53



Извинявай, ако съм те засегнал нещо, ма по груби наблюдения "кучкарите", които спазват правилата, клонят към НУЛА. Сигурно има единици като теб, но всички останали??? А твоето куче като се грижиш за него и си го обучил - някой отровил ли го е? НЕ. Няма смисъл да се намесваш тогава в защита на тази, чието куче са отровили.

Пак няма да поставям всички под общ знаменател, но една част от гледащите кучета заслужават да влезнат направо в затвора заради безотговорността им както към животното, което отглеждат, така и заради безотговорността им към околните хора.

А за местата за разхождане на кучета - обърни се към съответните инстанции. Аз също много бих искал да има такива места, щото е по-добре детските площадки да бъдат пълни с деца, а не с кучета.

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.10.06 10:32



"кучкарите", които спазват правилата, клонят към НУЛА
?!
Аз не връзвам моята госпожица, защото е малка и безобидна. Но огромната част от кучетата, които срещам по улиците са въразни. В парка повече от половината кучета остават вързани.
Май полюсните неща, които сме видели с теб потвърждават мисълта на Пратчет, че човек вижда това, което си мисли, че вижда. :)
Инак не мога да си представя какво трябва да се случи на детето ми, за да обрека едно живо същество на продължителна агония и смърт и да реша дали един човек или може би едно семейство трябва да е щастлив или да страда. Нямам самочувствие на съдница.
Оше повече ние съдим по някакви си наши крайно субективни критерии за "правилно - неправилно". "Дойде в опасна близост до детето ми." Кой е измерил "опасната близост", на колко метра / сантиметра трябва да дойде кучето, за да преценим близостта като "опасна", кой преценява, че близостта е опасна, какво значение влагаме в "опасна"? Като се изключат малцина мутри, които могат да подкупят всеки съд, едва ли някой човек би поел било то моралната или съдебна отговорност да пусне на свобода кучето си, което би поставило в реална опасност дете.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: тъжнo]  
Автор adeliade (непознат )
Публикувано11.10.06 10:34



Това е доста тъжно, от текста който прочетох виджам че тази жена явно има някакви психически отклонения. Неможе да пазиш като орлица детето и да се надяваш че ще има нормално развитие. Съжелявам че има такива лоши хора, но аз вярвам че всичко в живота се връща.





Тема Re: А ти какво си въобразявашнови [re: Virgo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.10.06 10:36



Да, предизвиквам дискусия. Плюс това вестта достигна до хора от Редута, които ще направят всичко възможно да предупредят възможно най-много собственици на кучета.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.