Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 28.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: adeliade]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.10.06 10:41



Да, другият аспект в цялата история е самото дете. Първо че тази жена му насажда извратена ценностна система, спред която имаме право да премахваме без да се съобразяваме с общоприетата етика всичко, което ни причнява някакво неудобство. И второ ако смята така да го защитава от света, както казваш "като орлица", просто ще създаде един лабилен и слаб човек, интровертен и еогист.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.10.06 16:33



Нямам време да се занимавам с глупости да ходя и да снимам, само ще ти кажа, че в нашия и съседния вход има 3 огромни немски овчарки, които спокойно биха могли да съборят и голям човек, както и един бултериер, и няколко по-малки или не особено малки кучета, на които не им знам породите. Нито едно от тези поне 10-тина кучета не се извеждат на каишка, в което мога да се закълна в каквото поискаш... Всъщност в околността само един тийнейджър си извежда кучето на каишка, всичко останало бяга свободно. Включително две от трите немски овчарки ги пускат да се разхождат, без изобщо стопаните им да си излизат от домовете, и след известно време излизат навън и почват да ги търсят, викайки по име. Това на какво ти прилича???

Колкото до "опасната близост" - приемам репликите ти като чиста проба заяждане. Извинявай, ако насреща ти изневиделица изскочи огромна мечка, колко ще ти е "опасната близост" тогава, и въобще подобно нещо подлежи ли на мерене с линийка??? Помисли си какви ужасни вреди на психиката (евентуално и на здравето) на едно малко и беззащитно дете може да нанесе едно такова изскачане???

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.10.06 16:36



просто се учудвам на елементарното ви мислене? какво значи "пази го като орлица"??? ти ще си оставиш ли детето, без да го пазиш, сред глутница тичащи наоколо огромни (спрямо детето) животни??? и ще разчиташ на съвестта на стопаните на животните (която я я има, я не), или на евентуалната дресировка на животните??? Аз не бих разчитал на подобни неясни неща.

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.10.06 18:00



Аз лично вместо да се опитвам да премахна "пречката" бих научила детето да се справя с нея. Първо бих обяснила на детето, че от куче не се бяга, тъй като инстинктът му е да те гони. Второ бих обяснявала до припадък, че чуждо куче не се пипа преди да се попита стопанинът за позволение. И най-вече дори и аз самата да се страхувам от кучета бих направила всичко възможно да не предавам страха си на детето. Един от основните принципи в психологията е, че страхът се преодолява като се изправиш срещу обекта на страха си, а не като бягаш от него. Ако видя, че детето ми се страхува от кучета сама бих го водила при кучета и бих опитвала да скъсявам дистанцията. Между другото като разхождам кучето си в парка забелязвам, че много майки го правят. Приближават с детето си кучето ми и учат детето как да погали кучето без да го скубе, дразни и пр. Не веднъж майки са ми казвали, че не искат децата им да се страхуват.
Та това според мен е главната задача на една майка: да научи детето си как само да се справя с пречки, спънки, опасности и т.н. а не да премахва пречките и пр. от пътя му. Този свят е пълен с дразнители. Ключът към моето лично спокойствие не е в премахването на дразнителите, а в моето лично отношение към тях. На това би трябвало да бъдем учени от съвсем малки.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 11.10.06 18:01.



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано12.10.06 10:02



виждам как умело заобикаляш същината на въпроса с неща, които по принцип са верни, но нямах изобщо тях предвид... Говорим за ситуацията в която детето мирно и кротко си играе, и изведнъж на една ръка разстояние от него (ей така изневиделица) се материализира нещо огромно и космато. Представи си какво чувства детето в този момент, както и вземи прочети малко какви ужасяващи последици може да доведе след себе си едно такова стресово състояние.
Тук въпросът не е "по принцип"... щото по принцип може и да си права, но в конкретния случай не си...

Just a genius



Тема Да се пазят от отрова [re: Фeйщицa]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано12.10.06 15:08



или да се научат как се води куче на обществено място ли?

Надявам се и двете





Тема Вместо ти да водиш кучето с повод [re: Фeйщицa]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано12.10.06 15:15



плътно до себе си и да го дресираш водиш пропаганда за възпитанието на децата



Извинявай, незнам колко е нормална майката, но като ти наблюдавам поведението от една седмица.... май имаш нужда от консултации с някой специалист.....



Тема За теб може и да е безопасна [re: Фeйщицa]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано12.10.06 15:26



госпожичката ти, но има и алергични деца и страхливи и извинявай, ама акото на кучето ти в пясъчника на децата ти в никакъв случай не е пълно с витамини и ти едва ли го изравяш и почистваш, докато малките деца първото нещо, което правят е да го сложат в устата си





Тема Re: Аууууууууууууунови [re: Virgo]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 15:55



ужас!
Аз моето чисто куче до вашите мръсни деца не пускам





Тема Айде сеганови [re: XXL]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано12.10.06 16:21



прекаляваш вече




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.