Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:21 03.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: За теб може и да е безопаснанови [re: Virgo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.10.06 18:45



Уау! Не знаех, че ме следиш, та знаеш къде точно кучката ми депозира фекалиите си. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.10.06 18:51



По абсолютно същата логика детето може да се стресне от човек, който тича в парка и се появи внезапно до детето. Децата лесно се стряскат, което не е повод да унищожаваме физически всичко, което ги е стреснало. Уравновесеният родител успокоява детето като му показва, че самият той не се страхува от кучето, че в присъствието на кучето няма нищо страшно. В парка неведнъж съм ставала свидетел на подобни сцени. Слава Богу, че трезвомислещите родители са мнозинство.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Вместо ти да водиш кучето с поводнови [re: Virgo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.10.06 18:52



Ха ха, представа нямаш колко си права. ;) Поздрав. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 09:52



Да, детето може да се стресне и от падащ небостъргач също така, или от разбиваща се летяща чиния. Само дето тези неща не се срещат в природата толкова често, колкото кучета на детска площадка...

Виж, не ми се спори повече за глупости, само искам да те попитам ако случайно детето ми от стреса почне да заеква и/или да се напикава нощем, как точно да го успокоя, че да премахна тези негативни ефекти, които продължават с години, не дай си боже цял живот? И няма смисъл да ми даваш някакви смешни примери - никога не е същото да те срещне човек изневиделица и да те срещне огромно космато животно. Да не говорим, че обикновено в парковете на местата където играят децата, няма много бягащи (имам предвид да бягат между люлките, пързалките или в пясъчниците)... Разбирам желанието на всички кучелюбци да отклонят темата от съществото й... но няма смисъл да го правиш по този особено глупав начин...

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 10:08



Абе моето ако срещне -
вече е предупредено,
че е чичо му Блейк,
обаче той е пич и да не се стряска





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.10.06 10:12



От гледна точка на детето човекът по-дребен ли е от кучето? Иначе не съм сигурна, че степента на окосменост ги впечатлява. ;) А бегачите, които ти изникват изневиделица зад гърба в нашия парк са не по-малко от кучкарите. И колоездачите тоже.
ако случайно детето ми от стреса почне да заеква и/или да се напикава нощем
Само дето тези неща не се срещат често в природата. ;) Детето ти, за да се стресне дотам трябва да си има солидна подготовка в стреса от вкъщи. :)
Виж, деца, които напират към куче, за да го пипнат и майки, които се чудят как да ги възпрат ми е до болка позната гледка.
Децата се раждат с интерес към околния свят, не със страх. Ние им насаждаме страховете си, за да ги предпазим.
Плюс това човекът никога не е бил изолиран вид, от зорите на времето е живял сред животни. Едва от около половин век се опитваме да си създадем някаква изкуствена стерилна среда в градовете. Затова и смятам, че влечението на децата към животните си е напълно естествено, поне докато ние възрастните не им напълним главите с приказки за болести и страховити опасности.
Край, спирам дотук, преди Вирго да ми е уредила една от онези ризки, в които се прегръщаш сам, за да отидеш на преглед в специализирано заведение.



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано13.10.06 10:59



Виж,ще ти кажа сега относно деския страх и последиците ,Блейк е прав.Сигурно си чела в женския клуб моите мнения по тази тема.Аз самата имам син,почти мъж вече,който беше уплашен по подобен начин.Няма да ти описвам мъките през които минах,за да помогна на детето си,а е живяло от самото си раждане с куче.Сигурно си видяла и снимката на моя "звяр"(пинчерката).Знаеш ли колко пъти съм я вземала на ръце,не само заради децата,а и заради свободно пуснати кучета,защото едно замалко не я разкъса,едва я спасих от зъбите му и резултата беше операция и на системи две седмици.Сега самото куче изпитва страх при вида на големите свободно пуснати кучета...........






Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: XXL]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 13:55



тебе въобще няма да те коментирам - то си личи отдалеч колко си зле...

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: morska valna]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 13:58



бе кво им обясняваш - тези си живеят в свой собствен измислен свят. Не знам какво доказателство, пример или случка трябва да им се предложат, за да излезнат от стереотипа си на мислене. За тях не е опасно и това е...

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 14:05



Едва от около половин век се опитваме да си създадем някаква изкуствена стерилна среда в градовете.

Извинявай, ти развъждаш ли си мишки и хлебарки у вас? Не? Аууу, ква си стерилна...

И напоследък София (а и не само) като е пълна с бездомни кучета, децата ти (ако имаш такива) по-добре ли се чувстват? А ти самата? Яко ли ти е когато в тиха нош си вървиш по някоя тъмна квартална пътечка, и изведнъж на 2 метра от тебе се разлайват няколко псета? Яко ли ти е да не можеш да спиш месеци наред от кучешки вой? Яко ли ти е комшията да си зареже кучето на терасата и то 2 дена да вие на умряло? Да давам ли още "предимства" на нестерилната среда в градовете напоследък?

А, забравих и за болестите - ако ти си резистентна на кучешка тения, може би аз не съм, както и детето ми. Вземи гледай поне веднъж някой научно-популярен филм, в който демонстрират операция по премахване на кучешка тения (има такива). Гарантирам ти, че после друга песен ще пееш.

А като се чувстваш древен човек, искащ да живееш сред животни - заповядай - отиваш на село, в планината, в гората, и си живей колкото искаш. Много моля обаче да не налагаш насилствено своите разбирания за живота на други хора. Най-вероятно и те си имат разбирания, приоритети и виждания по някои въпроси. Като искаш, гледай и 50 кучета, но не ги пускай безстопанствени и без наблюдение в средата, където И АЗ живея.

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.