Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 23.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нищо им няма на "скандалните" карикатури  
АвторToни (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 09:29



Намерих ги най-после, не ги бях виждал. Някои от тях са откровено добри (например мъжа с двете забулени жени, а той със превързани очи) и това е външен поглед към някои хора и държави в този район, което е нормално и хубаво. Карикатурата с Мохамед не можах да си я преведа, както и трябва и не я разбрах. Но иначе искрено се посмях и ги харесвам.
Можете да ги видите например

.



Тема Re: Нищо им няма на "скандалните" карикатуринови [re: Toни]  
Авторsunshine (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 10:45



Под тази, коqято не разбираш, се появи превод. Това са камикадзетата, нали им обещвата 14 девици на оня свят, ако се самоубият.
Това не е религиозна карикатура, защото самоубийството е забранено и според исляма.

Изобщо карикатурите не са религиозни , а са насочени спрямо някои социални недостатъци, погледнати отстрани. Така и трябва да бъде. Съвсем нормално.


Ако те не искат да погледнат невежеството и бандитизма в страните си, никои не може да попречи на чужденци да го правят. Всички страни си имат своя вид престъпност и невежество и затова се смята,че карикатурите са оздравяващи.



Тема Re: Нищо им няма на "скандалните" карикатуринови [re: Toни]  
Автор Bvlgari (bulgari.com)
Публикувано13.02.06 04:28



Точно така, но играта се води много тънко и се подклажда от други. Много мъгляви времена се задават...

Esse quam videri


Тема Re: Нищо им няма на "скандалните" карикатуринови [re: Bvlgari]  
АвторXaнa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 20:15



Мъгляви. ако им позволим да бъдат такива .



Тема Re: Нищо им няма на "скандалните" карикатуринови [re: Xaнa]  
Авторeдин пич (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 19:50



Ние не им позволяваме ама медийте само това раздухват по цял ден!?



Тема Re: Нищо им няма на "скандалните" карикатуринови [re: Toни]  
Авторpaloma (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 23:26



21 век сме. умът ми не го побира- как може да се гаврят с божество. няма значение как се казва твоят Бог, какво значи за теб или на какво те учи- Бог е един, Бог е любов. недопустимое да критикуват 1 народ усмивайки Бога в когото вярват, низко е, долно е



Тема Re: Нищо им няма на "скандалните" карикатуринови [re: paloma]  
Автордoлy мaлoyмницитe (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 22:01



Не виждам някой да се гаври с божество, никъде не се споменава Аллах и нещо лошо за него. Просто тук таме има думата Мохамед, като е по-скоро нарицателно, даже не е употребено "пророкът Мохамед" . И няма никаква атака към религия. Трябва да си малоумен, за да наричаш тези карикатури "религиозни". А за да убиваш хора заради почти невинни карикатури ( а и да не бяха невинни) КАКВО ТРЯБВА ДА СИ ?????????????????????????



Тема Re: Нищо им няма на "скандалните" карикатуринови [re: дoлy мaлoyмницитe]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.02.06 09:48



ми какво да очакваш от последователи на една от най-нетолерантните религии, в която основно е залегнало убийството по брутален начин на всички инакомислещи???

Just a genius



Тема Re: Нищо им няма на "скандалните" карикатуринови [re: Blake]  
Автор eзepo (само жива)
Публикувано22.02.06 19:22



Това не е вярно. Чел ли си Корана?
Всички тези гадости се правят от разни крайно настроени мюсюлмани.
А карикатурите...правят обобщения- приравняват цяла една вяра към действия на групи хора...и за нас може да не значат нищо, щото не сме вярващи...

K.I.S.S (Keep It Something Stupid)


Тема Re: Нищо им няма на "скандалните" карикатуринови [re: eзepo]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано23.02.06 10:28



Коран не съм чел, нчмам и намерение... В интерес на истината - и Библията не съм чел... Изводите си ги вадя от едни такива странични и абсолютно достоверни източници - например сигурно си чувала за Шериата, който се явява мюсюлманското законодателство, и който е "Кораноугоден" ако мога да кажа така... Още ли ми твърдиш, че има нещо хуманно в тая работа??? Иначе, чувал съм извадки от Корана от хора, които са го чели - общо взето идеята беше, че всички неверници или влизат в "правата" вяра, или под ножа по един или друг кой от кой по-садистични начини...

п.с. а ти случайно да си чела Корана?

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.