Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 22.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За стачката на учителите...  
АвторУчeниk (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 08:24



Мисля си, че днешните даскали нямат нищо общо с едновремешните будители. То вярно, че всеки работи за пари, но трябва да има някаква полза все пак от труда. По мои наблюдения на 80% от учениците им се налага да ходят на частни уроци, за да се подготвят за приемен изпит в гимназии или университет. Това означава, че даскалите са некадърни да подготвят децата в училище. Излиза, че ходиш на училище, там не успяват да те подготвят достатъчно, и после искаш или не, се налага да си плащаш на частно. На какво основание тогава, тези некадърници искат по-големи заплати, след като нищо не са свършили както трябва



Тема Re: За стачката на учителите...нови [re: Учeниk]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.12.05 10:00



налиси чувал лафа "А те лъжа че ти плащам, ти ме лъжеш че ми работиш" (или обратното) - в момента изключително много важи в ситуацията на учителите.
Отделно, не знам дали наистина си ученик, ама я ми кажи в момента за колко НЕизвинени отсъствия ще понесеш някакво наказание? Щото по мое време бяха от 3 до 5 ЗА ЦЕЛИЯ СРОК!!! С това искам да кажа, че в момента дисциплината в училищата е яко занижена, което също до голяма степен се отразява на подготовката.

Just a genius



Тема Re: За стачката на учителите...нови [re: Blake]  
АвторУчeниk (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 11:03



Е вече не съм ученик /и слава богу/. По мое време също бяха разрешени най-много 5 неизвинени, а сега учителите съвсем през пръсти гледат на задълженията си. Пресен пример: минавам онзиден пред едно училище, беше междучасие явно, всички ученици бяха навън, лапнали цигари и никой не им прави забележка дори по мое време, ако те хванат с цигара следваше ходене при директора, викане на родителите и т.н.
Та въпросът ми беше, след като не си гледат работата, заслужават ли повишение на заплатите. Освен това ако сметнеш колко време работят на ден и махнеш ваканциите /лятна 3 месеца, зимна, грипна, дървена.../ ще се получи доста по-голямо заплащане на час, но това никой не го споменава, разбира се.



Тема Re: За стачката на учителите... [re: Учeниk]  
АвторДackaл (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 14:03



Като толкова сме добре и ни завиждаш защо не ни станеш колега, а?



Тема Re: За стачката на учителите... [re: Дackaл]  
Авторamp; (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 17:21



уместно питане.
Понеже даскала ми е вкъщи ще кажа впечатленията си от учителския труд,който е труд на вятъра в днешно време.
В училище е пълен хаос .Учителите нямат никакви права-нито има поведение,нито могат да изгонят ученик от час/тъй като ако го бутне кола ще носят отговорност/,от бройката ученици им зависи норматива.
Часовете са пълна пародия на учебен процес.Не стига ,че учениците не влизат в часовете,т.е. влизат по избор,то се пазарят безобразно за оценки,занимават се с всичко друго,но не и с уроците,джиесеми звънят,влизат приятели да ги търсят по време на час,отговарят на учителя ,че ще си купят дипломата.
Едва ли не учителят трябва да ги моли да научат два,три урока поне ,за да ги изпита. Отделно учебниците са написани на неразбираем език и трудно се асимилират.Да не казвам,че около всяко училище има компютърен клуб,който е за предпочитане.
Може ли един ученик да се прави на Наполеон и да учи,чати,слуша музика и да яде на компютъра си вкъщи?!
Ако това става,просто образованието е излишно.



Тема Re: За стачката на учителите... [re: amp;]  
АвторДackaл (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 18:01



Абсолютно точно описание! Не знам къде се случва това, но явно навсякъде вече е така. За огромно съжаление. И се опитайте да си представите в тая идиотска, ненормална ситуация как се чувстват учители, които имат съвест и отговорност - а уверявам ви, повечето са такива. Знам, че няма да повярвате, но около 80% от сметките на телефоните на учители са да звънят на родители (за своя сметка!!!), когато ножа наистина е опрял до кокала. И обикновено срещат пълно безхаберие. Накрая както обикновено се случва, пак учителите перат пешкира.
Божееееееее, накъде вървиш Мила Българийо?!?.........



Тема Уважавам учителите ... [re: Учeниk]  
АвторPoни (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 11:10



ценя техния труд и ми е болно, че получават заплащане колкото помощта за безработни.
Прави сте, че не всички си гледат работата съвестно, но нека Министерството измислят лостове с които да ги принудят, а който не иска да си смени професията.
Поведението на министъра е нагло, подиграва се с хората. Дори стачката потушиха вземайки им по 14 лв на ден ... просто нямам думи ...
Много далеч съм от тази профеция, но я уважавам и изцяло подкрепям протеста им.



Тема мислиш грешно! [re: Учeниk]  
Авторyчитeлka (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 13:32



1. да не би да те е учила на частно някоя учителка да пишеш?
Признай си, че това ти е била даскалката в 1ви клас.
2. Мислиш ли че е добре тя да взима 250 лв заплата а една продавачка във Фантастико, седяща по 8 часа на касата и маркираща само щрихкодовете на продуктите - 450 лв?
3. на какво основание я наричаш некадърница?
Или може би тебе също частен учител те е учил да смяташ колко е 2+3?
Знаш ли колко е 2+3? ако знаеш значи си е свършила работата.... и то за 250 лв...



Тема Re: мислиш грешно! [re: yчитeлka]  
АвторУчeниk (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 14:27



хех:) Аз си знаех да чета и пиша като почнах 1ви клас - мама ме беше научила вече, а като се сетя сега в училище ми беше много скучно защото нивото беше ниско. Всеки знае, че ако иска да го приемат някъде, трябва да ходи на частни уроци и то по възможност при даскалите които са в комисията по приема...пък колко тъпи даскали съм виждал...може би са се сдухали от възрастта, ама все такива ми се падаха
Не искам да обвинявам само учителите, те не са виновни за всичко все пак. Може би самата образователна система е сбъркана.
Пример: Едни и същи неща се дъвчат и предъвкват от времето на майка ми и баща ми и на нищо ново и съвременно не се учат децата.
Ей хора, усетете се...21век сме...Ботев и Вазов отдавна умряха...как очаквате да им е интересно и приятно на децата в училище с тези учебни програми от бабиното им време.
Е вероятно е много трудно да се пренастрои някой изветрял даскал, който цял живот си бае едно и също, защото така е свикнал и му е лесно...но светът се променя, за зло или за добро, и вече нищо не е същото и няма да бъде.
Учебната програма е безвъзвратно остаряла и учениците ви се подиграват на старомодното мислене.
Съжалявам, ако съм обидил някого, но това е истина.



Тема Re: мислиш грешно! [re: Учeниk]  
АвторДackaл (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 15:20



Концентрирай се и систематизирай мислите си момче: Кое всъщност те дразни? В началото бяха исканията на учителите за нищожно увеличение на бедняшките им заплати, а сега нападна учебните програми. С последното се солидаризирам и аз!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.