Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 09.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема NO COMMENT!  
АвторOby Uan (Нерегистриран)
Публикувано14.12.05 13:56



Учителите вече трета седмица се молят и гладуват за увеличение с 12% на нищожните си заплати, а правителството отказва, като се оправдава, че нямало пари. А в днешния брой на "Стандарт" прочетох, че заплатите на военните ще се увеличат от следващата година / значи след две седмици/ БЕЗ ДА СА СЕ МОЛИЛИ ЗА ТОВА!!!!!!! А те са и сега три пъти по-големи от тези на учителите!!!!



Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Oby Uan]  
Автор Чepвeнyшka (п(т)ичка)
Публикувано14.12.05 14:26



Е и?

I'm A Bitch When I See Red


Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Чepвeнyшka]  
АвторЯcтpeб (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 10:23



Какво "Е,И" !!! На това как му се вика? От бюджетния казан на едни е дадено да гребът с чирпака, а на други с чаена лъжичка. И да не мислиш, че военните са се презорили от работа??? Живеят на гърба на старата слава на загиналите военни преди кажи речи 100 години. А сегашните истинска война не са и помирисвали. Само лентурят и крадват от поделенията!!! Но каквито и строеве да се сменят, все са наи обгрижваните - със заплати, пенсий и привелегий!!! Сравни!: една учителска заплата е 200 лв. Сержанта взема 400, а полковника 800! А генералите???? А знаеш ли ,колко им е бройката на 45000 ни войска?



Тема По-полека Бейбе с изказванията синови [re: Яcтpeб]  
Автор VirgoМодератор (Тайпан)
Публикувано16.12.05 11:53



Престави си някои пък също имаме допирни точки с армията и мога да ти кажа, че и там нещата хич не са розови.
И въбоще не мисля, че гребът с черпака!

Миналата година загинаха 4 военни при помагане в горски пожар и в края на годината даже и не ги и споменаха в новините. И знаеш ли колко е била заплатата на всеки един от тях, защото аз знам!

Колко даскали рискуват живота си?

Айде моля без такива глупости. Гледаш от собствената си камбанария



Тема Re: По-полека Бейбе с изказванията синови [re: Virgo]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.12.05 12:25



Амии, имаш ли случайно идея кой носи отговорност, когато детето ти е на училище? Поинтересувай се... Ти би ли се наела да носиш отговорност за живота и здравето на 30 деца ЗА 200 лева???

И, 4 човека военни загинали - евала, поне са свършили нещо на ползу роду... За (твое) съжаление, и аз съм на мнение, че военните ни са излишни в този си вид!

Just a genius



Тема не биванови [re: Яcтpeб]  
АвторEl (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 12:28



... да се противопоставят едни съсловия на други. Всеки си върши работата, която му е поставена.
Жалко за учителите наистина. Повечето са тихи, скромни, смазани от борбата с нищетата съвестни и трудолюбиви хора. Нямат самочуствие, а го заслужават. Учителката на дъщеря ми се извинява че няма да учат, а безочливият Министър е в чужбина докато Евронюз даваше стачката. Върна се и ги заплаши, че ще има санкции ако не спазят закона.
Не е нормално да се афишира такава арогантност точно към учителите.



Тема Всеки има право на мнение,нови [re: Blake]  
Автор VirgoМодератор (Тайпан)
Публикувано16.12.05 13:03



но в крайна сметка тук не става въпрос за военни vs учители, а учители vs държава......



Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Яcтpeб]  
Автор Чepвeнyшka (п(т)ичка)
Публикувано16.12.05 14:43



В резултат на програмата на Министерство на отбраната План 2004, армията се преструктурира в по-компактна структура от около 50 000 души със Сили за бързо реагиране и два допълнителни корпуса. Тяхната издръжка възлиза едва около 3% от брутния вътрешен продукт на страната. Тъй че не виждам за какъв казан и черпак говорим. И не виждам какви са тези нелепи сравнения между военни и учители. Държавната администрация е много по-напред в гребането.
И въобще що не ходиш да крещиш някъде на живо и да си развяваш байряка на засегнат казановарец или суподухач...ммммм

I'm A Bitch When I See Red


Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Чepвeнyшka]  
АвторOby Uan (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 14:54



Не си го измислям! Това е казано от ген.Колев във военото училище в Търново. ? Че от следващата година пак ще им се дигат заплатите/ А иначе техните заплати се определят на закрити заседания на НС, за да не се знаят. Военна тайна:))) Когато СДС бе на власт- се увеличиха.Кога дойде БСП- пак. Кога дойде НДСВ-пак.



Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Oby Uan]  
Автор Чepвeнyшka (п(т)ичка)
Публикувано16.12.05 14:56



Абе душа, тази информация въобще не касае проблема учителски заплати.
Генерал Колев за това е там да си гледа неговата работа.

I'm A Bitch When I See Red


Тема Re: По-полека Бейбе с изказванията синови [re: Virgo]  
АвторOби Уaн (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 15:02



А колко строителни работници загинаха през годината? А? Но, те не се водят ПЪРВА КАТЕГОРИЯ ТРУД както са военните! И после - за да сме прави- в армията загиват много рядко офицери. Виж, обикновени войничета- доста често!!! Какво се разбра за изгорелите с камиона войничета? А? Всичко се потули!!!



Тема Re: По-полека Бейбе с изказванията синови [re: Oби Уaн]  
Автор Чepвeнyшka (п(т)ичка)
Публикувано16.12.05 15:06



Ти за справедливост в смъртта ли се бориш?!?
Да не си някой донаборник, че така са ти на мушка военните?

I'm A Bitch When I See Red


Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Чepвeнyшka]  
Автор22O v (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 15:11



ami togawa kak da si obqsnim oprawdanieto, 4e nqmalo pari w bjudgeta?



Тема Re: NO COMMENT!нови [re: 22O v]  
Автор Чepвeнyшka (п(т)ичка)
Публикувано16.12.05 15:16



По изключително прост начин. Първом човек се осведомява за тези неща за да не пита глупости.

I'm A Bitch When I See Red


Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Чepвeнyшka]  
Автор22O v (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 15:28



obshti, nishto ne kazwashti "4erweni" prikazki!!!!



Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Чepвeнyшka]  
АвторБeлoбpaдko (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 15:38



Аве то си е ясно - от военните полза никаква, нито създават някакъв обществено-полезен продукт, нито помагат с нещо на обществото.
Храним ги с нашите данъци.



Тема Re: NO COMMENT!нови [re: 22O v]  
Автор Чepвeнyшka (п(т)ичка)
Публикувано16.12.05 15:40



Магията на мъдростта в порастването е да намериш смисъла на това, което те интересува между думите.
Но поради силната ти посредственост ще те улесня пиле - има едно нещо наречено Международен валутен фонд, с който волю или неволю сме вързани от години. Тук следва да разясня, че той не позволява подобни "охолства" заплатни. Освен това изчислението на бюджета приключи преди повече от месец и бе внесено за одобрение от Народното събрание, доста преди тази стачка. Така че на сегашните искания на който и да е такъв служител - бюджетен, може да се отговори само с фразата - няма пари. Излишъците в бюджета, както могат да се сетят други, но не и ти, ще се изчисляват на края на идната година. А те обикновенно не отиват за подобни претенции, а за изплащането на държавния ни дълг...уффф ще се умориш от четене вече.

I'm A Bitch When I See Red


Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Бeлoбpaдko]  
Автор Чepвeнyшka (п(т)ичка)
Публикувано16.12.05 15:42



Дядо белобради ряпа зе да вади, и кат се напъна зе че се ....

I'm A Bitch When I See Red


Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Чepвeнyшka]  
АвторOби Уaн (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 16:15



"Червенушке" прозираш! Не можеш да отстояваш твърденията си смислено, с доводи! Криеш се или с общи нищо не значещи фрази, стари клишета или обиди! Това издава умствения багаж на "фатмака"!
Прикрити зад инерция и клишета вече доста години/ 60/ си живуркате на народния гръб! А какво сте сторили? Колко пъти сте защитили националната сигурност, колко пути сте рискували живота си? Колко войни спечелихте?
Какво ми говориш за новия бюджет! Заплатите са по стария. Но итой и новия са по идин и същи тертип скроени. Разпределението на "общата погача" е винаги така, че най голямото парче за нашите угоени военни! Ние имаме най голям процент заделяне от БВП за армията, в сравнение с другите европейски страни.



Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Oби Уaн]  
Автор Чepвeнyшka (п(т)ичка)
Публикувано16.12.05 16:28



Ако ще се успокоиш малко с удоволствие ще напсувам военните.
Но нийде драги не съзирам аз пък твоите доводи. И за разлика от теб съм един регистриран потребител, който не си крие дори облика и си губи времето да удисва на балалайката ти
П.п - доколкото знам старият бюджет е валиден до края на изтичащата година, а милите даскали водят преговори за увеличение на заплатите им от новата година. А сега де, по кой бюджет ще им ги таковат...и тебе барабар с тях

I'm A Bitch When I See Red


Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Oby Uan]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано17.12.05 23:59



Почти навсякъде има нужда от увеличение на заплатите,защото българина опъва като куче(в повечето случаи без трудов договор и без каквито и да било осигуровки)за парче хляб,по 12-16 часа.А за военните няма спор,че си получават заплатите лежешком.И аз искам така,по цял ден да се мотам и да ми върви заплатката,осигуровките и трудовия стаж.И как така няма пари?И защо вечно няма пари?И до кога ще търпим подобни оправдания?И докога 90% от българите ще живеят на ръба,а останалите 10% вече влизат в челните европейски класации по богатство?Всички оправдания от страна на политиците са си жив цинизъм и никой не може да ме убеди в обратното!!!!



Тема Re: NO COMMENT!нови [re: morska valna]  
Автор Desert Ant (Насекомо)
Публикувано18.12.05 05:11



ми оди стани кадровак ве ! За редник към 400 кинта ;) поне мен за толкоз ме офертираха... ама аз фърлих капата и беж през оградата :)
мноу се затъпява в света на зелените човечета с шапки.

Един допуснат брак - беда за целия колектив!


Тема Re: NO COMMENT!нови [re: Desert Ant]  
Автор morska valna (morsko 4edo)
Публикувано18.12.05 13:38



Тъп,но със заплата.Аз съм на път да се изнеса иззад оградата,но не всички могат..............:(((((



Тема Че да не би цялата армия данови [re: Oби Уaн]  
Автор VirgoМодератор (Тайпан)
Публикувано18.12.05 14:47



е първа категория труд?
Въбоще отваряш една доста обширна тема, която не мисля да коментирам повече.
Желая ти всичко най-хубаво

Редактирано от Virgo на 18.12.05 14:48.



Тема Моля да говориш с факти, а не снови [re: Oby Uan]  
Автор VirgoМодератор (Тайпан)
Публикувано18.12.05 14:50



клюки.
Всеки изразява свободно мнението си, но не и позовавайки се на сплетни и слухове. Това се нарича клевета и дори е подсъдно.
Моля за напред го имай предвид в този форум



Тема Ти видя ли държавния бюджетнови [re: 22O v]  
Автор VirgoМодератор (Тайпан)
Публикувано18.12.05 14:52



Той поне е явен и се публикува. Бих си направила труда преди да го коментирам



Тема Абе ти гледай военните наистинанови [re: Бeлoбpaдko]  
Автор VirgoМодератор (Тайпан)
Публикувано18.12.05 14:54



да не почнат да работят на пълна пара, че тогава ни е спукана работата

Хайде вече ти разбрахме мнението да те помоля вежливо да спреш с глупостите си в тази тема



Тема Re: Моля да говориш с факти, а не снови [re: Virgo]  
Авторaнтимилитapиcт (Нерегистриран)
Публикувано30.12.05 10:53



Само факти!!! Казаното е от ген.Колев при посещението му във В.Търново във военото училише. А ти, мацко, да не си вярваш, че като им определят заплатите на нарочно закрити събрания, не се знаят от народа? Ами повечето от тях сами се хвалят и най вече съпругите им!



Тема Re: По-полека Бейбе с изказванията синови [re: Blake]  
АвторCerulean (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 20:09



Е да де, ами дайте тогава да вземем, пък да я разформироваме тази армия, а? Хич биля, за какво ни е?! А когато традиционният ни потенциален враг, известен още като Турция, реши да си прекроява границите в посока север, ей такива като теб ще се юрнат да ни спасяват!
Жална Българийо!



Тема Re: Моля да говориш с факти, а не снови [re: aнтимилитapиcт]  
АвторCerulean (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 20:12



Ох, не, това с "народа" вече беше покъртително!



Тема Re: По-полека Бейбе с изказванията синови [re: Cerulean]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.01.06 10:09



много мило, че смяташ българския войник за комбинация от Рамбо, Супермен и Човека-паяк, само че би ли споделил как точно 20-30 000 дебели старшинки и полковници ще спасят който и каквото и да било от една (примерно) 100 хилядна добре подготвена армия (а турската май е бая по-голяма от 100 хиляди).
Друго - само да попитам ти кога и за колко време си бил в казарма? аз мога да ти кажа моя "опит" в тая насока - ЗАГУБИХ си 9 месеца в лежане и правене на всевъзможни безмислени неща - всичко друго, но не и нещо ПОЛЕЗНО. Нито се научих да стрелям (за 9 месеца съм изстрелял по-малко от един пълнител патрони, 30% от тях халостни), апаратурата, с която трябваше да работя "не я пипайте, щото е последната работеща в България" (може би вече 30-тонния фургон са го спряли от експлоатация; говореше се, че съвременния вариант се побира в дипломатическо куфарче). За такава "армия" ли си говорим? В продължение на 6 месеца бях "дислоциран" на военно летище, и за тези 6 месеца имаше полети максимум 10 пъти "щото няма гориво и масла" (при положение, че трябва да има ВСЕКИ ДЕН), а на самолетите ресурса им беше изтекъл преди поне 10 години??? Да не коментирам многобройниет случки (дори и по време на редките полети) - летището отцепено, а селските кравари спокойно си пасат добитъка досами пистата, или жителите на околните села, берящи гъби в поделението (което между другото имаше максимум 1/3 от оградата си)... На това ли викаме все още АРМИЯ??? И кому е нужна??? Питам аз и отговор не искам...

Just a genius



Тема Re: По-полека Бейбе с изказванията синови [re: Cerulean]  
АвторБeлoбpaдko (Нерегистриран)
Публикувано11.01.06 20:10



Малиии...кат са юрнат турците да прекрояват ганиците....и нашите с 2-та самолета дет още летят и 3-те танка ще ги спрат
Ти за НАТО и военни блокове чувал ли си.
Армиите са отживелица и ще изчезнат от самосебе си след време, жалко че все още на бедния български народ се налага да храни тези малоумници.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.