Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 29.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?  
Автор prisionera (непознат )
Публикувано06.10.05 23:04



Zdraveite!
Ako nqkoi mi otgovori na tova pismo,6te byda bezkraino shtastliva!
Neveroqtno sym systradatelna i ot kakto minalata godina edno uli4no ku4e umrq v krakata mi,pregazeno ot kola,ne spiram da mislq ima li na4in da im se pomogne.Dale4 sym ot misylta,4e mojem da stignem Amerika i da imame zoopolicaii i priiuti,v koito jivotnite da polu4avat neobhodimata im pomosht,kamo li da sydim horata za nehumannoto im otno6enie kym jivotnite.No vse trqbva da ima nqkakyv na4in da se pomaga na uli4nite ku4eta.Onzi den,dokato pytuvah v avtobusa,na pytq imashe raneno ku4e,toku-shto blysnato ot kola,cqloto v kryv.....povqrvaite mi ne mojah da spra sylzite si vypreki vsi4kite hora,koito bqha v avtobusa,no po-vajnoto i tova koeto me u4udi beshe,4e SHOFIORA SPRQ,SLEZE OT BUSA I PREMESTI KU4ETO NA TROTOARA.Ku4eto be6e oshte jivo...tolkova bolka se vijdashe v tezi dve o4i...gledkata prosto ne moje da se opishe...No tezi ku4eta gi ima navsqkyde po sveta i horata namirat normalni humanni na4ini da se spravqt s tqh,a ne da gi izdebvat noshtem i da gi ubivat.Hora,znam 4e ste zagrijeni i vie,daite da namerim na4in i da se pogrijem za "nai-dobrite priqteli na 4oveka".Ot Varna sym.Koito iska neka mi pishe:pokahontas@abv.bg



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: prisionera]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано07.10.05 10:08



амиии, да започнем оттам, че ще се опитам да оспоря твърдението ти "No tezi ku4eta gi ima navsqkyde po sveta" - бил съм в няколко европейски страни, както и в САЩ - не знам дали ще ми повярваш, ама не видях нито едно бездомно куче по улиците... и да има ГИ ПРИБИРАТ...

а вие (кучезащитниците) вместо да роните крокодилски сълзи и да ни натрапвате едно НЕЖЕЛАНО съжителство, вземете се организирайте и си направете приюти... може и финансиране да си намерите по някоя ЕС-програма... само с агресия, мрънкане и контра на всичко нищо не се постига...

Just a genius



Тема Не мога и аз да сдържам сълзи...нови [re: prisionera]  
АвторHeнaдapeн (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 15:40



като чета такива ненормални изказвания(при това - на латиница )
колегата Blake ти е отговорил възможно най-възпитано и тактично. Аз съм малко по-кибритлия...
Всички помияри трябва да изчезнат от улиците по един или друг начин - все ми е тая как... Всички домашни кучета трябва да се извеждат на каишка и с лайнобрани.
За съжаление живеем в България и всичко това е в сферата на научната фантастика... Пожелавам ти да ме видиш как гоня с колата помияри да ги газя, щот ме лаят като минавам. И дано утре да успея...



Тема Re: Не мога и аз да сдържам сълзи...нови [re: Heнaдapeн]  
АвторДo нeнaдapeн (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 16:34



Това, че не си надарен се вижда с просто око и защо още не са те отстреляли от екомилосърдие, просто не ми е ясно (а би било жест на милосърдие, ще знаеш). Между другото в този постинг жената очевидно не е поканила такива като тебе, така че си махни ненадарения от тука и си налягай парцалите някъде, където си добре дошъл и където има място за непълноценни човешки мутанти, какъвто очевидно си.



Тема Re: Не мога и аз да сдържам сълзи...нови [re: Дo нeнaдapeн]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 17:17



Ненадарен ходи си направи операция на пениса, може да типонамалеят комплексите!
И дано ти имаш късмета да не срещнеш мен , че ще те стрелям без да ми мигне окото. И те уверявам, че нито ще те лежа, нито ще те плащам!



Тема Нещастници сте вие...нови [re: пипи]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано07.10.05 21:05



с такива като вас наистина ще берем ядове. Стига с тези помияри, приберете си ги някъде и си ги отглеждайте с много любов, но не ги натрапвайте на всички. Аз лично нямам желание да газя кучешки лайна и децата да играят в опикани и осрани пясъчници и площадки. Що се отнася до домашните кучета - само с каишки и намордници. Стопаните на питбули, ротвайлери и подобни кръвожадни породи - на село или на психиатър. И дебели глоби за неприбрани лайна. Толкоз!
Между другото продават чудесни спрейове с нервно-паралитичен газ - много са подходящи за нахални кучета и стопаните им...



Тема Re: Нещастници сте вие...нови [re: Porcaro]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 17:41



И за нерваци също, хихихи! Първо с газчето, като не му идва акъла в главата, с ютията! Купена е за бандюги, така че баш по предназначение ще се ползва!



Тема Re: Нещастници сте вие...нови [re: пипи]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 09:59



Виж Пипи, проблемът е в това, че ние, хората, сме особени същества - докато не пострадаме лично, не можем да станем съпричастни с други пострадали. Ти не си имала досега проблеми с бездомни кучета, не са нарушавали съня ти, не са нахапвали детето ти, не можеш да разбереш каква опасност представляват. Не ти пожелавам да го изпиташ, но ти ми напомняш на онези противници на смъртното наказание, които защитават убийците с мотото "И те са хора, убием ли ги, с нищо не сме по-добри от тях".
С тази разлика, че според теб кучетата са по-добри от хората. Нали?



Тема Re: Нещастници сте вие...нови [re: Pocи]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 11:51



Не, Роси, ако обърнеш внимание на всички писания досега ще забележиш че никъде не правя сравнение между хората и животните /в частност кучетата/.
Сравнение може да има само между равнопоставени на еволюционно ниво същества!!! Самото сравнение е обидно за хората! Но ти го правиш, дори опростяваш нещата като ги свеждаш до категории добри и лоши. Дори намесваш смъртното наказание, което изцяло е в сферата на човешките взаимоотношения?! Това за мен е необяснимо!!!

Но щом искаш да сведеш нещата до черно и бяло помисли върху следната задачка:
Кой е по-добър в следния случай - бездомно куче, което нарушава съня ми или група тинейджъри, убила 80 годишен мъж за да го обере? И ако реша че са вторите мога ли да го кажа в очите на децата на стареца?



Тема Re: Нещастници сте вие...нови [re: пипи]  
АвторPocи (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 11:57



Въобще не ти разбирам примера, явно и ти не си разбрала аналогията ми - а тя беше че хора като теб никога няма да допуснат осъждането на убиец на смърт, преди да са усетили на гърба си убийството...

Преди теб да те нахапе куче няма да разбереш какво страдание е това.

Кобила с капаци. Не виждам смисъл да ти пиша повече.



Тема Re: Нещастници сте вие...нови [re: Pocи]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 12:04



Присмял се хърбел на щърбел.



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: alabala]  
Автор минaвaщ ()
Публикувано18.10.05 08:51



В отговор на:

no tova ne me pravi koravosarde4en tap egoist



Хайде сега погледни останалите мнения в тази тема и ми кажи, сериозно ли защитниците на кучетата не ти изглеждат коравосърдечни? Или коравосърдечие е само ако сме против кучетата, а против хората - може?
Като си тръгнал да гледаш на нещата от психологическа гледна точка, какво ще кажеш за човек, на когото кучетата са му по-скъпи от хората (По-голямата част от защитниците на кучетата - ще ги видиш и в тази тема, същите безкрайно злобни и безчовечни индивиди. Всъщност каквито кучетата, такива и техните защитници - явно неслучайно толкова ги защитават, защото виждат общите между тях неща)?
И нали се сещаш защо само на балканите има такива "идиоти"? Логично - защото в цивилизованите страни нито има под път и над път бездомни кучета, нито пък домашните пречат на някого, защото се водят с намордници, чисти се след тях и т.н. - неща, които тук далеч не са такива и едва ли скоро ще бъдат.
А така, както описваш тези, които мразят кучетата, повече могат да се причислят към защитниците им - антисоциални хора, които по една или друга причина просто не могат да се разбират с другите от своя вид, и затова прехвърлят цялото си внимание на кучетата.



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: alabala]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.10.05 10:03



ще ти напиша само две неща:
1. Във Варна едва ли има толкова кучета колкото в София, затова не бързай да вземаш страна в спора, особено когато става въпрос за нещо далеч от теб
2. Много си зле. АМА МНОГО!!!

Just a genius



Тема Едно не разбирам...нови [re: Blake]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано18.10.05 20:11



защо му обръщате внимание на тоз ПУТЙО Ами това е най-вероятна същото говно дето е писало и малко по-нагоре. Аз на такива олигофрени вече мисля да им дам "свободно" и да не си хабя приказките!
Заради такива тъпанари сме на тоя хал...



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: Blake]  
Авторalabala (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 20:25



Viz kakvo sega moeto mom4e:kato ti dade tatko ti sledva6tiqt pat kolata da q pripali6 i napravi6 edno krag4e se napravi na maz na nqkoi mutragen v Sofia deto 6te ti otneme prdimstvoto ili se4e patq i go blasni s kolata, a ne ku4etata deto vseki moze da narita. Shto ne se probvate na nqkoe otvarzano ku4e deto se 6lqnka sas stopanina si?
Kolkoto do tova 4e ku4eliubitelite sa ozlobeni -ne razbiram?
Ne moze 4ovek da obi4a ku4etata, a horata da ne moze! Ne6to ste se obarkali.
Horata sa gotini i dobri i vav vseki ima dobro -predpolagam i vav vas. ne iskam da vlizam vav rolqta na vazpitatel , taka 4e 6te spra do tuk. Vsi4ko hubavo vi zelaq i ne se pravete na golqmata rabota pred slabite i bezza6titnite!
Ku4e6kata teniq 6te q ima za6toto doma6nite ku4eta si svar6vat rabotata na sa6tite mesta ,kadeto i uli4nite, a stopanite nqma da si vaksinirat ku4etata ne samo zaradi parite , a i zaradi nemarlivostta si!



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: alabala]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 10:26



Леле,
този какъвто е отвратен
може да навреди хилядократно
повече от кучетата.
Дееб***** европейците,
да ги *********



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: alabala]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.10.05 10:33



Айде виж сега и ти, моето момче или момиче (каквото си там)...

Първо съм на Христова възраст (горе-долу), със семейство, дете и собствен автомобил, с който доволно си правя кръгчета където си поискам, и нямам намерение да блъскам никого по никакъв повод.

Второ - Искаш да ми вмениш някаква агресия, незнайно защо... Определено твърдя, че т.нар. кучелюбци са в ПЪТИ по-агресивни от НОРМАЛНИТЕ хора.

Трето - твърдението, че кучелюбците не обичат хората или ги обичат по-малко от кучетата, не го казвам току така, а е убеждение, изградено на база на неколкогодишна комуникация с кучелюбци, които:

Първо - всячески се стремят да ме убедят, че живота и спокойствието ми, на мене, на семейството ми и околните, са много по-маловажни от живота и спокойствието на уличните кучета;

Второ - многократно съм бил убеждаван, че трябва да не си пускам детето да играе на специално изградениет за целта ДЕТСКИ площадки (които за съжаление са в голямата си част КУЧЕШКИ)

Трето - многократно съм бил убеждаван да си "дресирам" детето да не се плаши, когато към него в бесен тръс се приближава голямо конеобразно същество с оголени зъби и течащи лиги - съжалявам, не мога да го направя това.

Тука мога да напиша няколко труда с големината на "Война и мир" по темата, но само ще обобщя, че определено кучелюбците се престарават излишно, като чак стават смешни, дори трагични на моменти... някой ден трябва да седна да се поровя из архивите на Дир-а, за да изкарам бисерите, които съм срещал в изказванията им - гарантирам ти, че поне 1/3 от авторите им биха получили жълта книжка директно, само на база изказванията, които са направили... Не мога да се спра обаче, и ще цитирам няй-яката случка - беше преди 2-3 години, лятото, по БТВ се изтъпани някаква госпожа кучезащитничка, която каза нещо от сорта "в общината има назначени специални хора, които ходят и учат уличните кучета да лаят и да хапят, затова има проблем с тях (бездомните кучета)". Коментарът го оставям за тебе...

В заключение - много пъти съм предлагал конкретни начини и мерки, за да се приключи с този проблем, лошото е, че хора като тебе не предприемат нищо, само стоят отстрани и ръсят глупости, като междувременно се държат доста агресивно (за справка - виж изказванията на г-н ченгето с трите кучета по-нагоре) - така е лесно, но за съжаление проблем не се решава по този начин...

Just a genius



Тема Re: Едно не разбирам...нови [re: Porcaro]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 14:46



Ми ходи си лекувай нервите тогава, и без тва нямаш кво да кажеш!



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: Blake]  
Авторalabala (Нерегистриран)
Публикувано19.10.05 22:05



viz samo mneniqta na "porcaro", "nenadaren", "XXL" i mi kazi tova li sa ti "normalnite" hora?Minat ,"izserat se" i te kato ku4etata v nqkoy forum -izrasqt nqkoq psuvnq ili prostotiq i si prodalzavat po patq dovolni. "ku4eliubzite" ne vizdam da sa pisali zlobno i agresivno- protivore4i6 si!Kakto i da e...agenti provokatori navsqkade 6te ima-i az moga da napi6a nqkoq glupost sre6tu ku4etata v tap stil 4e da provokiram horata. Vsa6nost moze i "porcaro","nenadaren" i "XXL" da sa ku4eliubzi, ama znaeli 4ovek....az sa6to imam semeystvo, no smqtam 4e parvo trqbva da pazq da6terq si ot horskata zloba, omraza , zavist i voynstva6ta prosta6tina i posle ot ku4e6kata teniq. Predi se sabuzdah ot ku4e6ki lay sutrin, ku4etata iz4eznaha-ne znam kade?moze i da sa gi ubili v nqkoy priut. sega me sabuzdat vrab4etata- nadqvam se i tqh da ne po4nat da gi trepqt zaradi pti4iqt grip.Az ne sam nqkakav aktivist -prosto izrazqvam mnenie i vse pak po temata:
Hora pravete taka 4e kato zaspivate ve4er da ne vi grize savesta! a ku4emrazcite dano i na tqh im se re6at problemite i zajiveqt v tehniq savar6en svqt bez ku4eta!Uspeh zelaq na vsi4ki! 4ao!



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: alabala]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 14:36



"Срането" също е вид мнение -
никой не ти е крив,
че не го разбираш,
па си пази дъщеря си
колкото искаш от хорската злоба



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: XXL]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 15:38



Срането не е вид мнение, а начин на даване на мнение! В случая твоят!



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: пипи]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано20.10.05 16:49



Да, може би е по-точно.
Мисълта ми беше, че изразява някакво
отношение - в случая май ни е изредила
трима - така, че сигурно не е съвсем за пренебрегване,
независимо от начина на подредба



Тема За последно отговарям на Олигофрен...нови [re: alabala]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано20.10.05 19:21



1. Вземи се регистрирай, анонимно всеки се прави на голяма работа.
2. Не виждам защо трябва да приемам диктата на кучелюбците и като видя зъл пес с течащи лиги или полу-окапала кожа, да се чудя дали пък няма да ми налети. Поинтересувай се колко хора на ден са ухапвани и стига с тези спекулации, че пазиш дъщеря си от "хорска злоба, завист" и т.н. Това са ОБЩИ ПРИКАЗКИ.
3. Ти наясно ли си, че вечер след определен час в повечето паркове, пък и около блоковете ГЪМЖИ от улични и домашни псета и е просто невъзможно да се движиш сам - виждал съм как жени изчакват да дойде още някой, за да преминат покрай псетата.
4. Който не иска псетата да бъдат прегазвани и отравяни и запалвани и т.н. да си ги прибере в къщи при смейството или да ги заведе в някой от приютите. Докато са на улицата ЩЕ БЪДАТ ГАЗЕНИ!
5. Аре ако обичате пищете на кирилица, защото когато една простотия е написана на латиница, това я прави особено дразнеща. Все пак всички сме българи, независимо от вижданията е ценностната ни система.
6. Както беше казал един уважаван от мен човек - заслужава си да бъдат изтрепани всички помияри, ако има пострадало дори и 1 дете - не цитирам точно... Все пак сме хора, не кучета!
7. Добре си бяха навремето виетнамците тук, решаваха проблема с кучетата, ама пуста демокрация...

БЪДЕТЕ ЩАСТЛИВИ И МИСЛЕТЕ ПОВЕЧЕ ЗА ХОРАТА ОКОЛО СЕБЕ СИы А НЕ ЗА КУЧЕТАТА!



Тема Лапай патката, животнооооо..нови [re: alabala]  
АвторHeнaдapeн (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 13:21



аман от комплексари! Кучетата - на сапун!



Тема Re: За последно отговарям на Олигофрен...нови [re: Porcaro]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано21.10.05 13:57



Ха,ха,ха що не каза веднага че си виетнамец! Що глупости си изсмука от пръстите да си дойдеш на думата!



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: Blake]  
АвторKиkи (Нерегистриран)
Публикувано07.01.06 17:44



Защо проблемът все се върти около бездомните кучета? Не ги защитавам изобщо, не съм кучелюбка ни най-малко. Домашните кучета са далеч по-опасни.Какви кучета изядоха онова момиче в Севлиево преди години? Какво куче изяде детето във Варна? Примерите са хиляди-преобладаващо от домашни, злобни, противни кучета-такива, каквито са техните собственици. Напълно съм съгласна с едно от горните мнения-кучкарите са далеч по-агресивни от нормалните хора. Все пак из бездомните няма кучета-убийци-специално обучавани за това, но из апартаментите е пълно с такива. Може ли да се пуска питбул-с кръвясали очи-на разходка-сам-без каишка, докато кирливата му собственичка си седи в къщи? Този същия питбул удуши едно малко бездомно кученце на една хапка. Само искам да кажа, че изяде кученцето, защото то му се е изпречило пред погледа. Можело е да бъде всеки. Или нормален човек тръгва на работа, а някакъв невменяем натиква в асансьора две огромни псета? Или прекратяваш отношенията си с близки хора, само защото им отиваш на гости, а те пускат отгоре ти някакъв доберман, който почва да ръмжи и те гледа кръвнишки, а те го намират за "сладък" ? Или си вървиш по улицата и някакво добиче идва да те души по гъза? Стига примери.Само искам да кажа, че не е проблема само в бездомните кучета.



Тема За да помогнете!нови [re: prisionera]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано10.01.06 15:48








Тук вече си е на мястото, обаче по другите клубове си е чист флууд. Моля те не го пускай повече. Оправям ти линка за улеснение на останалите
Virgo

Редактирано от Virgo на 10.01.06 16:04.



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: prisionera]  
АвторПaшko (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 20:45



Мозе, мозеее! Ела в Редута и си вземи колкото си искаш кученца. Но си ги прибери в къщи, измий ги, нахрани ги, ваксинирай ги, сложи им каишки и си живей с тях мирно и щастливо. Та не знаш ли че във всеки квартал има по една такава шантавелка, но кучетата са прекалено много.
И ако си толкова състрадателна - погрижи се и за бездомните ХОРА.



Тема алабала - кучевед/човекомразецнови [re: alabala]  
АвторПaшko (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 20:52



А бе алчо, защо си толкова загрижен за бездомните кучета. Май нямаш по-сериозно занимание, не си разтървавал жени и деца нападнати от кучета, а изглежда че комплесар си ти самият(самата в случай че имаш пол).



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: Пaшko]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано20.01.06 12:21



Паше, за да не дъвчем едно и също, преди да пишеш прочети обстойно темата Бездомни кучета, след това прочети темата Гласувай тук! в клуб Семейство и тогава, ако имаш нещо по-различно да кажеш, действай!

За никой няма смисъл да се преповтарят неща, обсъждани надълго и нашироко!



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: prisionera]  
Автор Love_dog (непознат )
Публикувано16.10.07 01:00



здравей,
Виждам че много отдавна си писала това мнение, обаче аз чак се га попаднах на него.Аз също съм от Варна, и аз също като теб много се вълнувам и горещя от тази тема.Много ми се иска да помогнем на бездомните животни.Според мен идеята за зоополиция е много добра, но няма как да я предложим





Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: Love_dog]  
Авторлapc (Нерегистриран)
Публикувано16.10.07 10:59



Здрасти, и аз хвърлям днес един поглед тук и ще си кажа какво мисля.Това за зоополицията е много добре,но как ще стане в тая беднотия , балканска простотия и лошотия ? И откъде ще вземем една интелигентна, коректна и добронамерена зоополиция? Тя другата ни полиция е цъфнала и вързала,та какво остава за полицаи,които ще се оправят с правата на животните.Това да не ти е Детройт. А и рушвети от животни не могат да се взимат.



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: alabala]  
АвторПeнcиoнep (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 18:24



Жените немогат да възпитават кучета. Лигавят ги, хранейки някакво избрано от тях улично куче, създават предпоставки за настройване на кучето към останалите хора. Милосърдието създава опасност за останалите около теб.



Тема Re: moje li da pomogna na bezdomnite ku4eta?нови [re: Love_dog]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано17.10.07 18:41



Ако още не си влизал, ето два линка на сайтове, които са интересни и засягат много въпроси относно бездомничетата:

www. dog.bg /форум Без дом/

www.bezdom.info




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.