Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:57 26.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Младите са абсолютно неграмотнинови  
Автордackaлa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 22:14



Обезпокоен съм от неграмотността на поколенията родени след 80 г.След 10 -20 г. страната ни ще се състои от хора, използващи активен речников запас от по 100- 200 думи. Последните четящи поколения са на родените през 60 и 70 г. Разбира се има и изключения и сред тези родени по- късно, но те са единици. Девалвацията и в средното и във висшето образование е пълна. Не случайно в библията се казва- "В началото бе словото". речта формира мисленето, въображението, етичните и естетическите критерии. Скоро гледах част от чалга концерт на стадиона в Бургас- празни погледи,кич и деца, които припяваха с певиците безсмислени и елементарни текстове, на фона на отвратителна и досадна музика.
Никой вече не чете,новото поколение е апатично, неориентирано, дрогирано, виртуално,объркано, флустрирано, дори безполово.Разбира се това не е само български патент., а световна практика. Тежко на този луд и объркан свят!



Тема НЕ МИСЛЯ ЧЕ МЛАДИ СА НЕГРАМОТНИнови [re: дackaлa]  
Авторrocпoжaтa (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 23:42



.АЛО ДАСКАЛЕ,децата от 1970 до 1998г. между които съм и аз не мисля така .
Май ти не си в час??? за твое сведение сме колеги ако наистина си учител???
Аз съм на 30 г. много съм млада ,оптимистка и вярвам в тези хора и им давам шанс да покажат най-доброто от себе си и не съм на същото мнение, защото ние сме тези които трябва да им повярват и да им подадат ръка.
какво общо има библията с младите ,ти случайно да не си от някяква секта ,а това че младите ходят на концерти няма нищо лошо аз също ходих с дъщеря ми която е на 6г на концерта на планета и видях отблизо как младите се веселят , това е един от начините да се покажеш същността си да видиш твоите любими звезди и не мисля че текстовете са елементарни и безсмислени от концерта във Враца си тръгнах много щастлива . Ако не се лъжа Ян Амос Коменски е казал ,че какъвто е човек в игрите си такъв е и в живота.
Не съм съгласна че никой вече не чете ,децата четат и са много умни , аз като педагог който винаги дава шанс за реализация мисля ,че трябва да се даде шанс на децата нали те са нашето бъдеще .
НЯМА ЛОШИ ДЕЦА И УЧЕНИЦИ А ЛОШИ ВЪЗПИТАТЕЛИ И УЧИТЕЛИ.
А вие щом мислите така значи сте си сбъркали професията , нали ние сме тези който трябва да им покажем верния път в живота , за да изпълним своята мисия .
СЛУЧАЙНО ДА НЕ СТЕ КРЪШКАЛ ОТ ЛЕКЦИИ И ТОЧНО ТЕЗИ ДА СТЕ ПРОПУСНАЛ??????
п.с. няма нищо по хубаво от това учениците да ви имат доверие и да споделят с вас лични проблеми и да им помогнете да ги решат, доверието се гради с авторитет и човечност.
А НА ВАС ТОВА ВИ ЛИПСВА , ТАМ Е ПРОБЛЕМА М СИГУРНО ВИ Е ВРЕМЕ ЗА ПЕНСИЯ!!!!!!!!!!! КЪСМЕТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111



Тема Re: НЕ МИСЛЯ ЧЕ МЛАДИ СА НЕГРАМОТНИнови [re: rocпoжaтa]  
Автор бoйнa oвцa (блее)
Публикувано10.09.05 08:35



Нищо чудно, че се палиш срещу неграмотността - и ти си доста неграмотна. И при това учител.

Ти си пример за теорията му.



Тема Re: Младите са абсолютно неграмотнинови [re: дackaлa]  
Автор бoйнa oвцa (блее)
Публикувано10.09.05 08:41



Нормално е децата да са неграмотни в тази среда:

- конкуренцията на ТВ и Интернет
- некачествени учебници и учебни програми - непрекъснати промени, зле написани учебници
- неграмотни учители - горе по темата се е изказало едно недоразумение като пример, а е всеизвестно, че такава специалност в университетите записват само хората с най-нисък бал, "за да имат висше"
- неграмотността на родителите и това, че и те не четат



Тема Re: Младите са абсолютно неграмотнинови [re: дackaлa]  
Автор [unknown] (непознат)
Публикувано10.09.05 14:56



Това е война и ние я загубихме!!!
Неграмотните победиха грамотните!
Наложиха своите ценности над нашите!Материалното над духовното ,пошлото над стойностното ,кича над изкуството!
Щом и част от учителите са такива , значи войната е загубена!!!
"Това е толкоз просто и логично" , би казал един от любимите ми поети.
Сбирщината ни изтласква и чистите кладенци остават все по-малко!

"Животът е извор на наслада;ала където пие и сбирщината,там всички кладенци са отровени."


Тема Re: Младите са абсолютно неграмотнинови [re: [unknown]]  
Авторнaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 15:31



"От концерта си тръгнах много щастлива". Цитат на учителката с ник "Госпожата". Колко му трябва на човек- един чалга концерт и е във висините. Утре ще похвали концерта и пред учениците си. Дъщеря и има същата ценностна система, за нея празноглавите чалга певици са звезди. Сигурно като удари няколко питиета "Госпожата" танцува по масите в заведенията припявайки някоя песен на "великия" Азис.А иначе и аз съм убеден , че е начална учителка. Те наистина влизат с минимален бал в университета, а ако преброим пунктуационните и грешки ще се убедим защо тази оценка заслужено е била ниска на кандидатстуднтския изпит.



Тема Re: до бойната овцанови [re: rocпoжaтa]  
Автормитak (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 23:07



какво имате против учителите ,оня даскала със сигурност е откачалка или за песия. Нали тези хора са ни учили да четем , пишем.
неможе да кажем хей така за някой, че щом е ходили на концерта на планета е пияница, не става.



Тема Re: до бойната овцанови [re: митak]  
Автор бoйнa oвцa (блее)
Публикувано12.09.05 12:06



ти 'митак' ли си или 'госпожа' - нещо едно и също лице ми се виждате



Тема Re: Младите са абсолютно неграмотнинови [re: нaблюдaтeл]  
Автор megamark (аналитик)
Публикувано12.09.05 17:53



За неграмотността са виновни преди всичко семействата. Не може само учителите да се грижат за обучението. Пък и как да се стимулира четене като родителите се чудят как да се справят с материалните проблеми- едва ли остават средства за книги.Телевизията бълва тъпи американски екшъни и латино сапунки, мутри и тарикати наливат пари в чалга музика,, рекламите набиват в съзнанието на подрастващите стремеж към консумация и меркантилност.Вижте разликата в поколенията- хората на средна възраст обичат задушевните разговори в уютни кръчми, остатък от времето, когато са се събирали в махалата и са били неразделни. Младите се срещат в заведения, където не можеш да общуваш поради страхотния шум. Това е и вид осигуровка- те и без това не могат да си кажат нищо, погледите им са празни като чашите пред тях, физиономиите нарисувани и безизразни, мисълта объркана, лексиката ограничена.



Тема Re: НЕ МИСЛЯ ЧЕ МЛАДИ СА НЕГРАМОТНИнови [re: rocпoжaтa]  
Автор SoulMate (черешке сладка)
Публикувано12.09.05 18:39



Уважаема "госпожо", дори да сте начална учителка, сме колеги. Отношението Ви към Даскала е странно и издава много черти от личността Ви. Не може да се обърнете към колега с "Ало", не може да се обърнете към когото и да е така. Вие сте учителка и трябва да сте пример! Недопустимо е да атакувате позицията на друг, изтъквайки, или по-скоро неизтъквайки каквито и да е доводи и изпълвайки изказването си с (ин)директни обиди.

Ако работите с начален курс, вероятно нямате представа какво се случва в горните курсове. Има много интелигентни и грамотни деца, но в елитните гимназии, в които са попаднали след тежък конкурс. И в другите училища има грамотни и интелигентни деца, но не мога да се съглася, че те са продукт само на преподавателите. Ако нямат личен стремеж и родители, които да ги мотивират, учителите нямат волята, нито материалния стимул да ги ограмотят.

Напълно съм съгласна с твърдението Ви "НЯМА ЛОШИ ДЕЦА И УЧЕНИЦИ А ЛОШИ ВЪЗПИТАТЕЛИ И УЧИТЕЛИ". И е факт, че няма наплив от кандидати за специалностите от Педагогическия факултет, поради унизителния статус, който имат българските учители. Но дори и бедни, добрите преподаватели РАБОТЯТ, лошите се оправдават.

Няма да обръщам внимание на грешките, с които е изпъстрен отговорът Ви, ще се спра само на едно Ваше твърдение (или въпрос??).
"какво общо има библията с младите"
Вие сте достоен възпитаник на атеистичното комунистическо общество.

Изречението, което Ви е подразнило е "В началото бе словото" ... вие образно можете ли да мислите? А да тълкувате? А да четете между редовете, за да намерите верния смисъл? Не? Заради това ли намирате, че чалга текстовете не са елементарни и безсмислени?

Това си е изцяло Ваша работа, всъщност, но Вие сте учител, и сте задължена да имате висока култура на общуване и поведение. И поне малко духовна култура. Колкото да се замислите за какво слово става дума, с какво това слово ни прави различни от безсловесните твари и защо ни е нужно.

Подозирам, че доверие и уважение към Вас имат тези ученици, които споделят ценностната Ви система.
Приемете уваженията ми, съчетани с извинения, че не споделям Вашия начин за изразяване на несъгласие. Простете острите нотки в отговора ми, не ги приемайте като обида, приемете ги като градивна критика, защото това им е целта.
Не предизвиквайте грозна свада, която би приличала на необразовани и прости хора.
Поздрави!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.