Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 12.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: И каква.....нови [re: morska valna]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано07.07.06 09:48



Сега, да започнем първо от "най-добрия приятел на човека"... Принципно е така, но както добре знаем, не всички кучета са еднакви, и тези пред блока в никакъв случай не бих ги сложил в графата "приятел", а за "най-добър" пък не мога да си помисля. Ще попиташ "ЗАЩО?". Веднага ти отговарям. Според тебе този, който нападне АБСОЛЮТНО БЕЗПРИЧИННО с още 3-ма себеподобни сам-самичка майка с количка и няколкомесечно бебе вътре, приятел ли се нарича??? Или да нападне АБСОЛЮТНО БЕЗПРИЧИННО бременна жена, живееща в същия вход, пред който те живеят??? Тва при положение, че жената им е абсолютно позната, живее там от години, дори ги е хранила. Това ли ти е определението за приятелство???

Преди 15 години проблема с кучетата го нямаше, първо защото имаше ВИЕТНАМЦИ (не се смей, вярно е); второ - не всеки имаше куче; и не на последно място, периодично се намаляваше популацията на бездомните кучета. От ловни дружинки с пушки. За последващия бум на уличните кучета вина имат както органите, които са спрели "прочистването", така и безразсъдните "кучелюбци", захвърлили кучетата си по улиците; както и онези "кучелюбци", които всячески пречат на съответните служби да си свършат работата. Било чрез пряко насилие (запалени коли, хвърляне на камъни и побой над служители от съответните служби и т.н), било чрез измислянето на супер-малоумни теории, като тази например, че като се кастрират кучетата, няма да нападат, или че няма да се появяват нови кучета на местата, където има вече стари, а там, където няма - ще дойдат нови... Бегла разходка из столичните комплекси разбива на пух и прах последната "теория" - има места, където са съсредоточени кучета, както и такива, в които има да ги търсиш с лупа... Разбира се, виновна е държавата, защото позволява на част от гражданите си да нарушават законите безнаказано (тук влизат както мутрите, така и обикновените престъпници, включително така наричащите себе си "природозащитници").

Just a genius



Тема Re: И каква.....нови [re: Blake]  
Авторcъвeтниk oт OC (Нерегистриран)
Публикувано07.07.06 12:05



Включително преди 15 години не се даваше издръжка от 20 000 лв. месечно за изолатор. А ако няма кучета, няма изолатор, няма пари, няма кожи и костно брашно за фирми като тази на Антоан Николов, нали?

А точно Софиянски е виновен, защото: въведе ли данък и ПРОВЕРКИ по градинките за кучешките паспорти / с отбелязани ваксинации и платен данък/; въведе ли задължителен чип, за да е ясно кой точно си е изхвърлил кучето на улицата и съответна глоба от 500 лв. нагоре; вместо да "разхвърля" безумни скулптури в парка Янко Сакъзов наслага ли малки пликчета за кучешките лайна /пък и за мръсни памперси и употребени превръзки, който е назор/ по парковете; наслага ли повече кошчета, и то не на едно място по три, а разпръснати, за да се изхвърлят лайната?
Или мафия на българските бездомни кучета му е платила за да не го прави?





Тема Re: И каква.....нови [re: Blake]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано08.07.06 14:01



Честно казано хич не ми е смешно за нищо.Напротив,яд ме е защото нито хората са виновни да има бездомни кучета,тормозещи с лай и хапане,нито кучетата са виновни,че ги има на улицата.Лично аз съм за всички нормално мислещи хора,визирам обичащи и не обичащи кучетата,най-накрая да направим нещо свястно,така,че и кучетата да намалеят и хората да бъдат спокойни,или не съм права?






Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърдие)нови [re: DeeplnsideYou]  
Автор algona (Кралица)
Публикувано08.07.06 21:23



Изчетох цялата тема и останах с убеждението, че повечето хора не са наясно с това, че именно те са виновни за наличието на бездомни животни.Не са виновни кучетата , че ги има.А стопаните, които си изхвърлят кучетата , когато остареят, или пък си правят експерименти с развъждането.Плод на тези експерименти са бездомните кучета.Лично аз съм виждала съсед с немска овчарка, която забременя от сетер, а кученцата се озоваха на улицата в кашон.Добре, че взех мерки и тези кученца живеят спокойно в няколко родопски села.Но това е друга тема.Изумява ме злобата, която демонстрирате всички.Обръщам се най- вече към авторката на темата.Думи като "Изрод" не защитават позицията ти по- ясно, а те правят смешна."Защитничката" и "Блейк"-я се успокойте малко.Със злобни псувни не се оправят нещата.Ясно е , че във всеки софийски квартал има бездомни кучета.Аз също съм слушала среднощните им вопли, но И ПРЕЗ УМ НЯМА ДА МИ МИНЕ ДА ГИ КОЛЯ, КОРМЯ,ЗАСТРЕЛВАМ ИЛИ ПЪК"СОБСТВЕНОРЪЧНО ДА ГИ ДУША".Какви хора сте вие?Дълбоко се надявам да не се окажете мои познати, защото не бих допуснала детето си да контактува с хора като вас

Хуманността не се изразява само в грижа за сирачетата по Коледа.Осъзнайте се- за бездомните кучета ние носим ПЪЛНА ОТГОВОРНОСТ!!!!! Я кажете, ще отделите ли по 10 лева месечно, за да се построи приют, казвам ПРИЮТ, а не касапница като "ЗООмилосърдие", в който да се грижат за животните?Няма да отделите!Ако ви звъннат на вратата с подобна молба, сигурно ще подгоните хората с пушка.Обзалагам се, че голяма част от писалите в темата имат кучета.Аз също имам.Но моето е кастрирано, за да не допусна безотговорността ми да доведе до раждането на още нещастни животинки.Колко от ВАШИТЕ кучета са кастрирани?Ами тези на съседите ви?Това е морална отговорност на хората.И щом вече е извън контрол и сума ти селяни- и в буквалния и в преносния смисъл , са си пуснали кучетата на свобода в градовете, трябва да се вземат мерки.Но не такива, които включват отрови, пушки и брадви.Много моля?!Какво ви става бе, хора?Нещо не ви е наред?Защо обвинявате кучетата?Те са животинки, лаят, хапят- това им е в природата.Да, мястото им не е при детските площадки и под балконите ни, но поема ли някой отговорност за това, или можете само да плюете из форумите?Аман от такива като вас!А относно "кучкарите"- ще ви кажа и на вас.Едно куче не е щастливо на улицата.Всеки ден умират кучета , блъснати от кола, отровени от такива като авторката на темата, убити за удоволствие от пиян чалгаджия, който е намерил жива мишена за незаконния си пистолет..Убивани от вашите деца, госпожи и господа.Защо е нужно?Има много семейства, взели кученце от улицата, за да учат децата си на любов КЪМ ЖИВОТНИТЕ, давайки на едно живо същество обич и топлина.Не е отговорност да храниш кучето, спящо пред входа.ОТГОВОРНОСТ е да го прибереш и да се грижиш за него.Обичам кучета.И всички животни обичам.Не виждам защо трябва те да страдат заради прости и ограничени индивиди, които разрешават проблема с убийство.Страхливи сте.Защото никой не се нагърбва с проблема, а чака друг да го реши.Не съм чула досега да има природозащитна организация, поискала заем за закупуване на сграда, която да се превърне в уютен приют за бездомни животни.Не съм чула и онези, окастрените душевно "животномрази" да са дали по - разумно решение от това да се изгорят на клада всички животни.Затова сме на това положение- винаги ще се прехвърля отговорността на другите.

Благородството задължава...

Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърдие)нови [re: DeeplnsideYou]  
Авторmuchu (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 11:46



Аз вече нямам надежда - и с мен бяха много любезни преди повече от месец!!! Но глутницата, за кято ставаше въпрос си е същата и пак тук!!! А снощи пък един приятел ми обясни, че те имат сметка да има много кучета - ставало въпрос за много сериозен бизнес!!! (С кожите на тези, които все пак от време на време прибират!!!) Дали е така???!!!





Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърдие)нови [re: DeeplnsideYou]  
АвторBcичkoтo_Kyчe_нa_Caлaм (Нерегистриран)
Публикувано02.08.06 15:55



В интерес на истината обичам животните.
Но в интерес на другата истина е време да си признаем че имаме проблем с кучетата.
Третата истина е че вярно в "кучкарниците" гадно ги избиват. А кой е виновен? А ми всички ние........ природозащитници, кучколюбители, съкварталци...
Броя им трябва драстично да се намали - ФАКТ! Покраи коледа измират стотици хиляди прасета (а прасето е доказано интилигентно животно) за които никой не скърби .... а е повод за радост веселие и приятелски сбирки...
Избирателната система кой вид е "месо" и кой "приятел" пак ние сме я измислили.
Та до всички "природозащитници" спасете и прасето и то душичка има.



Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърдие)нови [re: Bcичkoтo_Kyчe_нa_Caл]  
Авторkyчeтo (Нерегистриран)
Публикувано03.08.06 16:35



може, ама първо прасето да се научи да служи като водач на слепи хора и инвалиди, и да потренира за евентуална служба на граничар и митничар !



Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърдие)нови [re: kyчeтo]  
Авторпpaceтo (Нерегистриран)
Публикувано04.08.06 18:10



Ами може, всъщност прасетата са доста по-интелигентни от кучетата и се поддават по-лесно на дресировка, но никой не ги използва за друго, защото месото им е по-вкусно от кучешкото. Макар и виетнамците да твърдят обратното.

Не им вярвай.



Тема Стига с тия деца!нови [re: DeeplnsideYou]  
Автор Гaнчo Гaнчeв (от Гомутарци)
Публикувано05.08.06 12:32



А аз, къде да си разхождам питбула, а?





Тема Re: Стига с тия деца!нови [re: Гaнчo Гaнчeв]  
Автор Airin_Of_Ancelot ()
Публикувано05.08.06 13:39



Питбул и аз имам и ми писна да заобикалям откъде ли не само и само да няма срещи с помяри,но тъй като нема отърване и са навсякъде и то по няколко няма смисъл от заобикаляне!Иняма ли най-сетне кой да ги прибере






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.