Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:19 12.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърнови [re: cъвeтниk oт OC]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.07.06 13:59



Виж кво, не ме интересува кой какво разрешава и какво не - ако имате мерак да решите проблема, досега да сте го направили. Не сте, т.е. не искате...
Само за информация, кучетата които се осиновяват май НЕ ТРЯБВАШЕ да се гледат на улицата, а да се прибират в КЪЩИ. В този смисъл хората, които ги прибират в последствие, си вършат работата съвсем съвестно. Миналата седмица се разговорихме с госпожата от нашия блок на тема двете бездомни кучета - значи не иска да си ги прибере щото "ааа, те не са мои, само ми е жално за тях и ги храня", обаче дума не дава да се изрече да се се махнат кучетата оттам "щото аз се грижа за тях". Да, обаче тя живее на 8-мия етаж и воя и лаенето на кучетата не достига до нейните уши, но до моите достига... Получава се така, че хем кучетата са нейни, а когато става въпрос за някаква отговорност, изведнъж не са...

И да, реагирам първосигнално, но никой не ме манипулира, просто гледам с НЕИЗКРИВЕН поглед върху действителността. И стига сте намесвали този или онзи (кой бил виновен, кой вземал парите и т.н.). АКО СТЕ ИСТИНСКИ ЗАЩИТНИЦИ НА УЛИЧНИТЕ КУЧЕТА - ВЗЕМЕТЕ СИ ГИ В КЪЩИ, ГЛЕДАЙТЕ СИ ГИ, ПЛАЩАЙТЕ ИМ ДАНЪЦИТЕ И Т.Н. Така никой няма право и няма да ви ги вземе - нито тези дето вземат парите, нито тези, дето дават разрешения, нито който и да е. Да, ама в чуждия двор е по-лесно да се лае, нали???

Just a genius



Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърнови [re: Blake]  
Авторcъвeтниk oт OC (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 14:44



Ааааааааа, в ОС сме много съвестни, пич!


Докато ти лаеш в чуждия двор и ние си прибираме паричките, всичко е наред!



Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърнови [re: Blake]  
Автор3aщитничka (Нерегистриран)
Публикувано04.07.06 22:29



Абе ти на всяка манджа мерудия ли си? как наглостта ти и безочието ти не спряха и на всяко мнение ти да отговориш и ти да си кажеш думата??? ти ли се смяташ за най-образован и начетен? като искаш само смърт и не ти е пука за никого,вземи се гръмни или си тегли ножа сам на себе си,а недей да разпореждаш кое било правилно и кое не,че кой аджаба си ти,че да налагаш мнение? кой ти дава право на тебе да отнемаш живот който не си дал???К О Й????????????? ами затвори очи и си представи само,че излезе някой огромен великан отнякъде,който е 4-5 пъти по-голям от теб,вземе детето ти пред очите ти и само след 1-2 часа го умъртви по най-бруталния и най-болезнения начин...не,че пожелавам нещо подобно на някой,но ти правя просто една съпоставка...ти,умника и безпомощния какво ще направиш? срещу този гигант,който може да те смачка с едно леко негово натискане???????? лесно е когато си висшестоящ и силен/и в двата смисъла/,пък другите неравностойните,нека умират,а? само защото не обичаш кучета и ги мразиш от дъното на душата си/защото от думите,които пишеш само омраза лъха,а не желание за разрешение на проблема/,трябва ли да убиваш??? аз примерно като мразя до дъното на душата си "хора" като тебе,без всякакъв такт,възпитание и безкрайна безчувственост,редно ли е да тръгна с нож или автомат в ръка? отговарям си много лесно и правилно:ДДАААААААААААААААА!!! с удоволствие бих ти смазала физиономията на теб и на подобни като теб живуркащи амеби,които понятие си нямат от начин на живот и прочее.ти ли ще ми говориш,че съм злобна и не знам си ква още,когато не познаваш даден човек,бъди така добър де не даваш оценки само от представеното ти в мрежата,защото е много глупаво от твоя страна,повярвай ми! с тази си тъпа провокация на всички ни е ясно какво целиш и аз също взех отношение по въпроса,но поне изразих това което чувствам и излях донякъде гнева си пред мижитурки като теб.а дали съм паплач или не,не ти влиза в работата,кой над кого поставя живота си и т.н. винаги едно умно животно ще стои по-високо в очите ми,отколкото ти и такива като тебе грешки на природата,които са създадени от родителите си,когато най-много не им се е правело секс...
и да уточня само,че нито мен,нито мои роднини или близки,които обичат кучетата,не са нито нападани,нито хапани,нито дори лаяни някога точно от улични кучета и можеш ли да си отговориш защо? неееее твърде ограничен си за тая цел-защото животните усещат кой ги обича,кой не и най вече кой го е страх,прави си изводите сам,а ако не ти достига сивото вещество,ще те светна за още много неща.
И с чиста съвест ще пожелая на теб и на себеподобните ти,дано глутница ви срещне от кучета,които да потърсят "компетентното" ви мнение за това как да се отнесете с тях,та дано тогава свършат мъките ви и спрете да лаете по форумите за теми които далеч не са наложащи повече от други...съществено важни, вие тарпаната от невежи сте взели да "ревете на чужди гробища"





Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърнови [re: 3aщитничka]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано05.07.06 14:06



Извинявай, исш да ми кажеш, че не мога свободно да си изразя мнението ли? Само да ти кажа, че 1989 година мина доста отдавна, и това, че моето мнение не ти харесва, си е твой проблем...
Само накратко да нахвърлям нЕкои факти:

1. Защо всичките "кучезащитници" приемат априори, че тези, които не обичат уличните кучета, искат да ги убият. Защо биват наречени убийци? Можеш ли да ми обясниш този начин на мислене??? Доколкото си спомням, в предишното ми мнение тихо и кротко предложих ДА СИ ПРИБЕРЕТЕ КУЧЕТАТА У ВАС? Тва закана за убийство ли беше, или аз нещо не мога да схвана? Всъщност поне за себе си мога да кажа, че обичам не само кучета, а и всякакви животни, които не се разхождат безпризорни и полудиви по улиците. Но това трудно може да влезе в плоските ви мозъци, щото там положенията са само две - или си "кучезащитник", или "убиец"...

2. Ще те помоля отново ад преосмислиш това, което си написала, цитирам: ти ли ще ми говориш,че съм злобна и не знам си ква още... нещо не се връзва с богатия набор препоръки:
- вземи се гръмни или си тегли ножа сам на себе си
- редно ли е да тръгна с нож или автомат в ръка? отговарям си много лесно и правилно:ДДАААААААААААААААА!!! с удоволствие бих ти смазала физиономията на теб и на подобни като теб живуркащи амеби
- И с чиста съвест ще пожелая на теб и на себеподобните ти,дано глутница ви срещне от кучета,които да потърсят "компетентното" ви мнение

3. че кой аджаба си ти,че да налагаш мнение? - Извинявай, а ти коя беше, че си си присвоила тази роля???

4. без всякакъв такт,възпитание и безкрайна безчувственост - струва ми се, че ти в доста по-голяма степен си била лишена от възпитание, което лесно може да се установи, като ти види човек речника, отношението към хората, безкрайната струяща отвсякъде злоба, определенията които да ваш на хората само от няколко мнения (въпреки че си против някой да прави подобни определения за теб).

5. Не знам на кое викаш провокация, но искам да те уверя, че изцяло поддържам мнението си, което всъщност не се е променило от години, базирано е изцяло на личен опит, и НЕ Е базирано на разни разтегливи и безтегловни неща като хуманизъм (това всъщност не значеше ли "ЧОВЕКОлюбие"), милосърдие (а ти милееш ли за моето дете, че аз да милея за "твоето" куче?) и т.н. Ако си си направила труда да следиш моите участия в подобни дискусии, щеше да установиш, че всъщност предложенията ми са били винаги много разумни, изключващи (колкото е възможно) насилие и т.н. Трябва само ВИЕ да вземете да решите ВАШИЯ проблем, но никой от вас не си и мърда пръста, за да облекчи положението на както на кучетата, които защитава, така и на съгражданите си (чиито проблеми май няма начин да разберете).

Пак призовавам - МАХНЕТЕ СИ "КАПАЦИТЕ", ВЗЕМЕТЕ СЕ В РЪЦЕ И СИ ПРИБЕРЕТЕ КУЧЕТАТА У ДОМА, ТАКА НИКОЙ НЯМА ДА ВИ ГИ ВЗЕМЕ/УБИЕ и т.н.

Последно - няма да е зле да си посетиш психиатъра, щото думите и действията ти сериозно се разминават...

Just a genius



Тема Re: Бездомни кучета - Екоравновесие(екс Зоомилосърнови [re: 3aщитничka]  
Авторoбиkнoвeн rpaждaнин (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 18:00



Извинявай, че се меся в спора ви, но след подобни думи мисля че е малко неуместно да правиш оценка на възпитанието и поведението на когото и да било. По-напред първо погледни своите такива, и тогава тези на другите. Защото от твоето мнение лъха не само омраза, ниско самочувствие, желание за мъст и прочее, но и изключително ниско възпитание и култура. Ако желаеш дазащитаваш доброто, е редно да бъдеш добра. Нещо, което за съжаление не се забелязва у тебе!



Тема Защо тая злоба към най-добрия приятел на човека?нови [re: oбиkнoвeн rpaждaнин]  
Авторпитaм aз и oтroвop нe иckaм (Нерегистриран)
Публикувано05.07.06 18:54



Те ли съсипаха здравеопазването? Те ли убиват без съд и присъда? Те ли унищожиха индустрията и селското стопанство? Те ли ограбиха всичко, което можеше да се ограби? Или може би са те тези които непрекъснато ви лъжат, мамят и правят на маймуни? Те ли оставят домовете за деца без храна? Те ли морят от глад пенсионерите и прогонват младите от Родината им?



Тема Re: Защо тая злоба към най-добрия приятел на човекнови [re: питaм aз и oтroвop н]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.07.06 00:33



мда, типично... като опре ножа до кокала, и се вадят на показ други проблеми, само и само да се отклони темата. Тя е УЛИЧНИТЕ КУЧЕТА. Не е здравеопазването. Не е индустрията и селското стопанство. Не е и никое от другите неща. Не отричам, че това е станало, но просто тази (трудно може да се нарече) дискусия е на тема УЛИЧНИТЕ КУЧЕТА, и когато нямате какво да кажете по темата, по-добре си замълчете, вместо да се чудите накъде да забиете... Също като във онзи виц - "А, Зайо, а ти защо си без шапка?"... айде нема нужда...

Just a genius



Тема Re: Защо тая злоба към най-добрия приятел на човекнови [re: Blake]  
Авторпитaм aз и oтroвop нe иckaм (Нерегистриран)
Публикувано06.07.06 20:17



Точно по темата е. Някакъв/ква започна темата понеже не можел да спи. Гаранция че не кучетата са причината да не може да спи. Сигурно е че не би заспал/ла и в пълна тишина. Изкарвате си го на беззащитните и невинните. Типично поведение на нищожества.



Тема И каква.....нови [re: Blake]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано07.07.06 08:52



........вина имат бездомните кучета,че са такива?Всеки ги напада,но питам кой е виновен да ги има?Защо до преди 15-на години този "проблем" го нямаше и нима като ги избием ще решим проблема?А парите,които се отпускат за приюти и които са взети от нашите джобове,къде отидоха?Когато си отговорим на всички тези въпроси,ще можем и да решим проблема с бездомните кучета.С "лаене" по форумите,нещата няма да се оправят.Това за съжаление е горчивата истина........






Тема Re: Защо тая злоба към най-добрия приятел на човекнови [re: питaм aз и oтroвop н]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано07.07.06 09:28



Аз пък мога да ти кажа, че съм бил в подобно положение, и в продължение на 3-4 месеца нямах една вечер с нормален сън... Цяла нощ "нашата" глутница (имам предвид пред нашия вход), се джафкаше с глутницата от съседните блокове, като се гонеха, нападаха взаимно (тук се включва и квичене и др. интересни звуци)... А най-ми беше гадно, когато сутрин с подути очи и недоспал отивам на работа, да гледам мизерниците, които са ми причинили това, кротко да си дремят пред входа. Ти това не можеш да го проумееш обаче, щото най-вероятно никога не ти се е случвало, но предполагам си чувал/а поговорката "сития на гладния не вярва". Е, в случая кой е виновен? Да не би Костов или Първанов или Софиянски да ми лае под прозорците цяла нощ случайно??? Айде не говорете глупости, ако обичате. Като госпожата защитничка от Пловдив - там сигурно има 10 кучета по улиците, които може би наистина не пречат на никого, но в София проблема е огромен...

Just a genius




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.