Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 25.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: До Блейк!!!нови [re: Blake]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 18:51



На ТОЧНО тези въпроси съм отговорила в оспамените от мен форуми... Не мога да разбера като те мързи да четеш защо изобщо пишеш?



Тема Re: Бездомни кучетанови [re: DeeplnsideYou]  
Автор Lychezara ()
Публикувано17.01.06 11:07



Не мога да прочета цялата тема, но искам да кажа нещо. И в моя квартал имаше кучета, никога не ми е пречело виенето им в студа. Повече ме безпокоеше, че се събират на глудници в малките улици и наистина по тъмно неведнъж са се опитвали да ме нападнат. Спаси ме една красива черна кучка, на коята бях хранила малките. Тя се отдели от тях, застана пред мен в мрака, в тъмната малка уличка и ги разгони - не по-малко 8-10 кучета.
Е, по-късно един от тях посред бял ден успя да ме ухапе през панталона. Това беше преди няколко години. Пиша го, за да сме наясно, че знам за какво става въпрос. Сега кучетата понамаляха, останаха само някои големи сладури и квартални любимци. Да, не бива кучетата да се размножават по този начин по улиците, защото рано или късно, (нормално) ще си създадат тяхна организация и закони. Казано иначе, ще подивеят. Имаше опасност да си имаме глудници в градовете, което просто не е редно. Но когато чух, че при предишния кмет са избити 40 000 кучета, но това е геноцит - и то спрямо съществата, които най-много ни обичат и са най-умните животни в света !!! Те ни обичат и могат да ни защитават дори с цената на живота си, те са най-умните и еволюирали спрямо нас животни в света. А нас понеже ни мързи да мислим, просто ги убиваме !? Убиваме тези, в чиито поглед всеки път четем само голяма любов и искрена симпатия . Кучетата са едни от най-прекрасните същества в света, те са доказали, че са умни, че могат да се обучават и да бъдат полезни. Що за човек може да убие някой, който го обожава ?

Трябва да се взимат организационни мерки, но като към ценни същества, които ни обичат, каквито в действително са кучетата ! За Бога хора, те наистина ни обичат от цялото си сърце. Толкова често срещано ли е това в нашия свят ?




Редактирано от Lychezara на 17.01.06 11:22.



Тема Re: Бездомни кучетанови [re: Lychezara]  
Авторнopмaлeн (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 11:26



Оо, представям си каква обич се е четяла в очите на тия, дето са се опитали да те ухапят и на онова, дето все пак те е ухапало след това.
Бягай бързо към 4 км, че положението е страшно!



Тема Re: Бездомни кучетанови [re: нopмaлeн]  
Автор Lychezara ()
Публикувано17.01.06 11:47



Това просто е друго явление, те са много и през зимата са гладни, принудени са да се събират в глудница и да търсят решение. Това е единственото, което според природата могат да направят. Вината не е в тях, а в нас. Ние сме ги поставили в бетонна пустиня, в която няма с какво да се изхранват и сме ги изоставили. Мислим, че могат да си стоят така. Е, не могат. Те просто няма какво да правят тук сред този бетон и асфалт. И все пак нападенията са по-скоро изключение. Но няма да бъдат изключение, ако навсякъде ходят глудници, това е ясно. То и сред хората и в изоставения ни народ се вижда. Това е нормално. Не е нормално, да не регулираш процесите, при положение, че в случая, си направил кучетата напълно зависими от хората и си ги поставил в неестествена среда.

Всеки божи ден срещам много кучета и (с изключение на описания случай, когато имаше глудница) и всеки път те са мирни, дружелюбни, обичливи и то в степен, в която никое непознато същество не е било с мен. Това са фактите.






Тема Re: Бездомни кучетанови [re: Lychezara]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.01.06 11:58



В голяма грешка си... едно куче може да те обича, и най-вече да те защити, ако е ПИТОМНО, ТИ СИ МУ СТОПАНИН, И ЖИВЕЕШ ПОСТОЯННО С НЕГО. Кучетата по улиците са най-малкото полу-диви, да не кажа изцяло диви, и естествено се държат като такива - нима си видяла домашни кучета да се събират на глутници по какъвто и да е повод???

иии, много съжалявам, не съм поставил нито едно куче в бетонна пустиня, дори адски много държа да бъдат изкарани оттам, щото въобще не им е мястото там... За съжаление обаче, се намират екземпляри, които всячески се опитват да попречат на този процес, дали с действията си, дали с някакви измислени проектозакони за защита (?!?*1) на правата (?!?*2) им... за неразбралите:

*1 не мога да разбера какво се опитвате да защитите? очевидно градската среда не е мястото, където диви животни биха живели нормално, като добавим и хората, които също не живеят нормално при наличието на диви АГРЕСИВНИ животни наоколо, незнам за каква защита иде реч?

2* това с правата е интересен казус - по принцип в съвременното общество права се делегират на екземпляр, който има и задължения. Ето, аз например - плащам си данъци, осигуровки и прочее задължения, в замяна на което имам право на спокоен и здравословен живот (например). Та какви точно са задълженията на едно диво животно, че да има права? Дали е задължено да не ме остави да спя по цяла нощ, или да ме хапе, когато намери за добре, не мога да преценя...

Just a genius



Тема Re: Бездомни кучетанови [re: Blake]  
Автор Lychezara ()
Публикувано17.01.06 12:18



Там е работата, уличните кучета не са диви !! - не си измисляй. Могат да изпълняват команди, разбират човешка реч, по тяхна инициатива се СПРИЯТЕЛЯВАТ с хората, често ги защитават (да, това улични, непознати кучета - достатъчно е само да му се усмихнеш или да си му давал някога коричка хляб, а може и нищо да не си правил за него!) Много често са и по-умни от раслите в къщи. Така че не си измисляй. Кучетата са опитомени от хилядолетия и това лесно не се променя. Съществува дивото куче Динго в австралийската пустиня, но други групи диви кучета по света НЯМА !!! Не си измисляй, защото такива ненормалници правят престъпленията с най-добрия приятел на човека . - Само защото трябва да се регулира и да се намери решение. ДА, ТРЯБВА ДА СЕ НАМЕРИ РЕШЕНИЕ ЗА НАЙ-ДОБРИЯ И ИСКРЕН ПРИЯТЕЛ НА ЧОВЕКА ! Това искам да кажа. Не го забравяйте.
А кучетата по улиците са наистина невероятно сладки и обичливи и са опитомени преди хилядолетия животни. Те са умни и имат по-добро мнение за нас от нас самите. Трябва да си сляп или зъл, за да не го забележиш. Просто трябва решение за най-добрите ни приятели.




Редактирано от Lychezara на 17.01.06 12:25.



Тема Re: Бездомни кучетанови [re: Lychezara]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.01.06 12:30



мда, лесно е да говориш наизуст, явно не си виждала как глутница "питомни" кученца (приятели на човека) с размери колкото на средноголямо магаренце "се сприятелява" със млада майка с бебенце в количка... не ти го пожелавам... не ти пожелавам и докато си бременна, "питоните кученца" пред блока, на които си се усмихвала и дори си подавала не само коричка хляб в придължение на години, да те нападнат съвсем безпричинно. Не ти пожелавам също така "най-добрия приятел на човека" да ти наръфа детенцето, и то така, че да са необходими десетки шевове. Да не говорим за психическата травма, която остава за цял живот...

Да продължавам ли? Мисля няма повече смисъл...

А като казвам ДИВИ, нямам предвид наименования на видове и прочее - всяко същество, което не е питомно е ДИВО - точно както кучетата по улиците - някога може и да са били питомни, но вече отдавна не са, а ако става въпрос за техните питомци, мисля че е излишно дори и да се споменава думата "питомен"...

А кучетата по улиците са наистина невероятно сладки и обичливи - дали говорим за едно и също нещо въобще???

Те са умни и имат по-добре мнение за нас от нас самите. моля те не продължавай с подобни изказвания, защото само ми затвърждаваш мнението за психичното здраве на кучелюбците...

Just a genius



Тема Re: Бездомни кучетанови [re: Blake]  
Автор Lychezara ()
Публикувано17.01.06 12:38



Е, нищо, ти пък ми затвърждаваш мнението за психичното здраве на кучемразците.

Кучетата трябва да постоянно да се възпитават, то май и с хората е така, какво друго очакваш.

Но наистина кучетата, които виждам всеки ден по улиците са такива, каквито написах !
И не забравяй, че аз искам решение - просто го искам за най-добрите приятели на човека, а ти го искаш за злите си кошмари. Само в това е разликата, но тя е съществена за кучетата.




Редактирано от Lychezara на 17.01.06 12:39.



Тема Re: Бездомни кучетанови [re: Lychezara]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.01.06 13:02



Всъщност искаме едно и също...

Кучетата трябва да постоянно да се възпитават - правилно, само че не на улицата, ако обичаш...

И не забравяй, че аз искам решение - просто го искам за най-добрите приятели на човека, а ти го искаш за злите си кошмари. - грешно си разбрала - не става въпрос за кошмари, а за ДЕЙСТВИТЕЛНИ СЛУЧАИ... Всъщност, решението е кучетата да не живеят на улицата!!!

И въобще, погрешно ме разбираш - ДОМАШНИТЕ кучета наистина са най-добрия приятел на човека... ДОМАШНИТЕ!!! (повтарям), т.е. тези които живеят У ДОМА... съжалявам, уличните кучета са ДИВИ, в най-добрия случай мога да ги определя като леко опитомени вълци... питомното изчезва в момента, в който се задейства стадния инстинкт - ненапразно болшинството "любов към човека" подивелите "най-добри приятели" сервират именно когато са в глутница... Съжалявам, но това е неоспоримо, независимо какво мислиш ти...

А за психично здраве можем да си говорим много... имам добър запас от "разсъждения" на кучелюбци, вЕрвай ми, всеки психиатър ще даде диагноза даже без да е виждал авторите им...

Just a genius



Тема Ето и тук декларацията на Юнеско!нови [re: Blake]  
Авторпипи (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 16:45



Тъй като се стига ПАК до въпроса за психичното здраве, ще напомня, че по-нагоре някой агитираше за цивилизовано отношение към мнението на другите!

А тук пействам Декларацията, защото смятам, че съдържа важни идеи:
Световна декларация за правата на животните на ЮНЕСКО | Печат |
Петък, 28 Януари 2005
Преамбюл

- Вземайки предвид, че Животът е един, всички живи същества имат общ произход и видовете са се обособили чрез еволюиране във времето,

- Вземайки предвид, че всички живи същества имат естествени права, като всяко същество с нервна система има специфични права,

- Вземайки предвид, че презрението и всяко незачитане на тези естествени права нанасят сериозни вреди на природата и водят до извършване престъпления срещу животните от човека,

- Вземайки предвид, че съжителството между видовете изисква признаване от човешкия вид на правото на живот на животинските видове,

- Вземайки предвид, че уважението към животните от страна на хората е неделимо от уважението на хората към самите себе си,



С настоящата декларация провъзгласяваме

ЧЛЕН 1

Всички животни имат равни права на съществуване, като част от разбирането за биологично равновесие.

Това право на съществуване не засенчва разнообразието на видове и индивиди.

ЧЛЕН 2

Животът на всяко животно се зачита по подобаващ начин.

ЧЛЕН 3

1. Животните не трябва да стават обект на лошо отношение или проява на жестокост

2. Ако е необходимо да бъде убито животно, това трябва да става мигновено, безболезнено и без да бъде предусетено от него.

3. Мъртво животно трябва да бъде третирано с приличие.

ЧЛЕН 4

1. Дивите животни имат правото да живеят и да се възпроизвеждат на свобода в тяхната естествена среда.

2. Продължителното лишаване от свобода на диви животни, ловът и риболовът като начин за прекарване на свободното време, както и всякакъв вид употреба на диви животни по основания, които не са жизненонеобходими, са в противоречие с това фундаментално право.

ЧЛЕН 5

1. Всяко животно, което е зависимо от човек има право на правилно отглеждане и грижа.

2. Животното не трябва да се изоставя и убива несправедливо при никакви обстоятелства.

3. Всички начини за отглеждане и употреба на животно трябва да имат предвид физиологията и поведенческите особености на вида.

4. Изложби, представления и филми, включващи участието на животни, трябва да съблюдават тяхната чест и не трябва да включват каквато и да е жестокост към тях.

ЧЛЕН 6

1. Експерименти с животни, причиняващи физическо или психическо страдание на животните нарушават техните права.

2. Разработват се и систематично се въвеждат в употреба алтернативни на експериментите методи.

ЧЛЕН 7

Всяко действие, което води до ненужно причиняване смъртта на животно и всяко решение, водещо до такова действие, е престъпление срещу живота.

ЧЛЕН 8

1. Всеки акт, който застрашава оцеляването на диви видове и всяко решение, водещо до подобен акт, е равносилно на геноцид, тоест престъпление срещу видовете.

2. Избиването на диви животни, замърсяването и разрушаването на биотопи са актове на геноцид.

ЧЛЕН 9

1. Особеният правен статут на животните и техните права трябва да бъдат гарантирани чрез закон.

2. Защитата и безопасността на животните трябва да бъдат застъпени на държавно ниво.

ЧЛЕН 10

Образователни и училищни институции трябва да работят в полза на това хората да се учат от детска възраст да наблюдават, разбират и уважават животните.

Световната декларация за Правата на Животните е тържествено обявена в Париж на 15 октомври 1978 в ЮНЕСКО

Текстът, редактиран от Международна лига за Правата на Животните през 1989, е предоставен на Генералния директор на ЮНЕСКО през 1990 година и публикуван същата година




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.