Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 16.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Любопитна статистиканови  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 11:42



"На ден в София се регистрират по 150-250 нови коли"

Извадка от вестник Труд, 7 април 2001г., центъра на пета страница.



Тема Re: Любопитна статистиканови [re: Oптимиcт]  
АвторToni (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 15:25



Ключовата дума е "нови". Имат предвид 15 г. и нагоре кошници от по 500-1000 ДМ в Германия. И после улиците ни стават за гигантски слалом между паркиралите навсякъде таралясници.

Да не говорим, че се позоваваш на в. "Труд", а те като ти кажат "добър ден", погледни за Луната.

Колкото пъти съм минал през "Столична митница", все си има кибици за регистрация и почти всички са трошки. Е, за разведряване се мярка по някой 600 или БМВ М5, ама тия наркотрафиканти с 0 дни трудов стаж в книжките си плачат за данъчна проверка.

Та, ако тук виждаш някакъв признак на просперитет...



Тема Регистрация в полицията, не в митницата.нови [re: Toni]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 18:18



Ставаше дума за полицейска статистика, не митническа. Това не прави вестника по-достоверен. Нито пък прави статистиката невярна. Това пише. Вярно ли е или не, Господ знае. Никъде не съм виждал вестници така безнаказано да лъжат. Никога няма да забравя когато вестник 24 часа публикува партийната книжка на Софиянски и го изкараха комунист. Що за мекотело е този Софиянски, да не ги подведе под съд? От тогава не купувам 24 часа. Това е моето наказание към вестника. Какво е вашето?



Тема Re: Регистрация в полицията, не в митницата.нови [re: Oптимиcт]  
АвторToni (Нерегистриран)
Публикувано09.04.01 21:44



Ами, аз не само, че не помня кога за последно съм си купувал ежедневник, а и не поглеждам служебните абонаменти. Жалко за горите дали хартиената маса за тези парцали.

Да не говорим за евтините сензации, изписани с големи букви по заглавната страница и за пошлия стил. Отгоре на всичко журналистите претендират да са с висше образование. Обикновени таблоиди, гарниращи с малко клюки и плитки анализи ненормално раздутите си обяви.

Не знам за полицейската статистика. Ама пазарът така се е запекъл, че не виждам при този мижав оборот как ще ги докарат до 200 на ден. Сигурно са все таралясници.

Та, каква ти беше идеята с този цитат?



Тема Re: Любопитна aritmetikaнови [re: Oптимиcт]  
Автор-*-- (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 18:11



250(rab dni v godinata) x 200(koli sredno na den)= 50000 Koli reg. v godinata.

5*50000=250000 koli za 5 godini.

Kato izkluchim detsa i pensionerei sled pet godini vseki 3ti sofiiski jitel shte kara nova kola. Dobur rezultat dori i za edna visoko-razvita durjava.

Vuprosut e: Ako v Bg ima takuv visok standart na jivota, ne e li vreme za nas da se pribirame???????????





Тема Re: Регистрация в полицията, не в митницата.нови [re: Toni]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано11.04.01 14:00



"Та, каква ти беше идеята с този цитат?"

От всички слушам колко всичко е зле. Несъмнено е така. Но пък от друга страна, да продаваш по двеста нови коли на ден само в София, показва че монетата има и друга страна.
Пуснал съм допитване по въпроса, за собствена информация, да разбера дали журналистката не е някоя гъска, която не прави разлика между две и двеста или сериозно й е подадена такава информация и от кой точно. Поне ще разбера официалната версия.
Преди време, някъде около далеч по-нещастните години '95, '96, попадна ми информация за годишните продажби на нови автомобили от Мото Пфое за цяла България. Акъла ми се взе. Не помня точната цифра, но беше доста хиляди автомобила.
Не веднаж съм се чудил на данни, които на пръв поглед изглеждат невероятни, а в същност са верни. Добре е човек да вижда цялата картина, не само това което става в неговият двор.
Специално за тези средно двеста нови автомобила на ден, ще напиша какъв е резултата от запитването ми.



Тема Re: Регистрация в полицията, не в митницата.нови [re: Oптимиcт]  
Автор karmen (optimist)
Публикувано15.04.01 20:35



по повод колко всички са зле много пъти съм давала такива примери и знаеш ли какви нагли хора има, питат ме знам ли колко струва бензина, как се подържа кола и тем подобни глупости.
аз естествено не знам защото нямам кола и никакви шансове да проимам някога, ама не се оплаквам като тях
изобщо на всички не им стигат парите защото лакомията им е космическа

да бъдем приятели

Тема Re: Любопитна статистиканови [re: Oптимиcт]  
Автор Cлънцeтo (голямколоездач)
Публикувано18.04.01 15:13



Скоро ще минем на въртолети,защото за колите няма да има място каране.



Тема Регистрация на всички автомобилинови [re: Oптимиcт]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано25.04.01 22:44



Както всичко останало и тази работа не била свършена като хората. Ставало дума за всички регистрации, както за нови, така и за автомобили втора ръка, било от България, било от чужбина.



Тема Re: Любопитна статистиканови [re: Oптимиcт]  
Авторggghhhjjj (Нерегистриран)
Публикувано30.04.01 16:01




Те вестниците много неща пишат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.