Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:07 31.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ПИСНА МИ!!!!нови [re: algona]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано23.04.05 20:47



1) Кат ти е писнало, или направи нещо, или си зимай шапката, но не си лисвай душевната помия на другите. Или основи партия/фирма "Бакии оправяме всякакви" и ще гласуваме за тебе, и без това няма за кого.

2) Когато една услуга "не те устройва", защо я ползваш? Много ясно, че ще се разправят с тебе контрольорите, да не мислиш, че на тях пък не им е писнало от такива като тебе?!





Тема Re: ПИСНА МИ!!!!нови [re: dimodi]  
Автор algona (Кралица)
Публикувано23.04.05 21:50



Аз ПРАВЯ нещо- самият факт, че те е подразнило, означава, че поне съм изразила позицията си в правилната среда.Относно градския транспорт- вече не го ползвам, защото си купих кола, но това не ми пречи да ми е писнало от него.И от хората като теб.

Благородството задължава...


Тема Re:напротивнови [re: минaвaщ]  
Авторнoнa (Нерегистриран)
Публикувано24.04.05 17:45



страната не е олицетворение само на хората, които живеят в нея, природата и историята съвсем не са маловажни и аз считам, че няма за какво да се оплаквам от тях; освен това, въпреки че простащината има значително разпространнение, в България се срещат достатъчно хора, с които тя да се гордее съвсем заслужено, които, макар и по-малобройни, компенсират изцяло останалите и смятам, че името на Джон Атанасов го потвърждава; така че всичко опира до способността да отриеш доводите лично за себе си, а не напред и назад да разправяш колко си окаян и злощастен;

всеки има своята истина



Тема Re:напротивнови [re: нoнa]  
Автор минaвaщ (nobody)
Публикувано24.04.05 19:23



Да, честно казано, очаквах точно този отговор.

В отговор на:

природата и историята съвсем не са маловажни и аз считам, че няма за какво да се оплаквам от тях



Природата ли? А с какво е уникална тя? Нали тя е навсякъде, красиви по един или друг начин кътчета има във всяка страна. Освен това, природата не е ничия собственост, нито пък заслуга (В повечето случаи) - как може човек да се гордее с нея?
По отношение на историята. За теб миналото ли е важно? Това е жалко - все си мислех, че човек трябва да гледа напред (Ако изключим грешките от миналото, които трябва все пак да се помнят, за да не се повтарят), и че важно е именно настоящето, защото то е и определящо за всичко. Ако една страна е била велика в миналото, това не я прави велика и сега, или пък обратното. Нещата се променят, както и хората, затова не ми се вижда разумно да се ръководим от миналото. По твоята логика, днешните (Пък и следващите поколения също) германци трябва да се срамуват от нацистките извращения едно време. Защо? С какво са отговорни те за тях (Е, ако изключим все още живите нацисти, които наистина са си пряко отговорни)?
А и ако вземем конкретно нашата история - всъщност какви толкова поводи за гордост има в нея? Може би 50-годишното комунистическо робство, или преди него - 500-годишното турско? Вярно, има не само черни моменти, но хубави моменти има във всяка история - какво толкова уникално има конкретно в нашата, например? Разбира се, не казвам и че трябва да се срамуваме - по-надолу ще доразвия тезата си за това, с какво има наистина повод да се гордее човек, и с какво - не.
В отговор на:

въпреки че простащината има значително разпространнение, в България се срещат достатъчно хора, с които тя да се гордее съвсем заслужено



Все си мислех, че изключенията, поне в такива случаи, само потвърждават правилото. Но ОК, и да не е така, да приемем, че мнозинството не е важно, а малцинството от все пак свестни хора. Ами по тази логика, във всяка страна има такива хора. Със същият успех можеш да се гордееш, че си китаец или какъвто и да било друг гражданин. Какво е патриотизмът тогава, къде е неговият смисъл? Ако приемем, че всеки отделен човек е важен, както и ти приемаш в тезата си, какво значение има националността му? И истински стойностните хора не се ли гордеят именно със себе си, а не с някаква природа или други подобни, крайно абстрактни неща, независещи по никакъв начин от него? И от тук пак стигам до извода, че за отделния човек най-важното е как се чувства там, където живее (И не е важно къде живее). Ако средата го подтиска, то няма нищо срамно или нередно той да се обявява против нея.



Тема Re: ПИСНА МИ!!!!нови [re: algona]  
Автор Bvlgari (bvlgari)
Публикувано25.04.05 05:19



Ами-и ... ... "Америка" не е за тебе. Това, за което може би мечтаеш са го постигнали в Австрия и Германия...

Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.
Bvlgari


Тема Re:напротивнови [re: минaвaщ]  
Авторнoнa (Нерегистриран)
Публикувано25.04.05 15:18



трябва да призная, че добре си ме оборил и така доказал тезата си; въпреки това аз продължавам да държа на първоначалното си убеждение;
съжалявам, че съм била така предвидлива с отговорите си, но имам основание за тях; съзнавам, че въпроса е повече от едностранен и всичко зависи от това как виждаш чашата, дали тя ти се струва пълна или не; ти си изтъкнал по-безславните моменти от историята, но те далеч не са единствените-не е без значение влиянието на България върху редица страни оказано чрез приемането на християнството и учениците на Кирил и Методий, ами колосалните и размери и величие, под чиято мощ са треперили не един и два народа, а знаеш ли, че пръв българинът се е сетил да използва самолета като бойно средство през Първата световна война; и това, че тези събития са вече отминали не ми пречи да им се радвам и да се гордея;
аз не казвам, че останалите страни няма с какво да се похвалят, а че България не е по-лоша от тях и много ме е яд, когато обитателите и нея ценят;
кам качествата на стойностните хора за мен спада и скромността, която е причината да не дам себе си като пример, а и освен това какво съм аз за теб и останалите-нищо, с което да ви впечатля; просто и двамата се стремим да дадем възможно най-убедителните примери и за целта подбираме изразните средства, които да употребим; ако започна на всеослушание да разправям колко съм красива, добра, умна, талантлива, способна и прочие то заключението ще бъде, че аз съм непоправима самохвалка и най-малкото няма да ме приемат насериозно и за да избегна това дадох други примери, не че не бих могла да посоча себе си, като се обоснова;
и накрая, ако ми позволиш, искам да обобщя: всеки от нас има свое мнение, които не съвпадат едно с друго;всеки от нас е твърдо убеден в собствената си теза и смятам, че няма полза от понататъшно развитие, тъй като то няма да доведе до някакъв резултат т.с. промяна на виждането; истината сигурно е някъде по средата на нашите различни твърдения и това аз считам за най-същественото; ако пък искаш можем да продължим темата, но просто не желая да хабя напразно енергия и време;
и искам да те помоля да пробваш да ми обясниш как да оформя като теб даден цитат



Тема Re:напротивнови [re: нoнa]  
Автор минaвaщ (nobody)
Публикувано25.04.05 15:28



Да, права си, че спорът наистина е изчерпан и вече всеки достатъчно ясно и изчерпателно изложи аргументите си, затова тук само ще ти отговоря за цитата. Текстът се загражда {quote}така{/quote}, само че в средни скоби [като тези].



Тема А чувала ли си приказката,нови [re: algona]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано25.04.05 16:14



че "каквото повикало - такова се обадило"? И какво значи, че си обяснявала на контрольорите в гр. транспорт, че няма да плащаш за услуга, която не те устройва? Не си ли ти тази, която е озлобената, и съответно предизвиква неприязънта на околните? Може би е по-добре първо да зададеш на себе си някои въпроси...
Задай си и въпроса каква ти е средата, за да чуваш непрестанно думи, подобни на онези, които си посочила в началото на постинга си...

Dolce vita!


Тема Минаващ,нови [re: минaвaщ]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано25.04.05 16:17



Приятелю,

Честно казано, подкрепям възгледите ти, и бих те посъветвала да не спориш нито с nona, нито с algona - явно на тях всичко им е ясно!

Dolce vita!


Тема ??нови [re: algona]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано25.04.05 16:19



Мила, сипеш малко тежички думи... "дано нямаш деца"... Явно за тебе "преди да кажеш нещо, преброй до 10" изобщо не е от значение... Жалко.

Dolce vita!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.