Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 22.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Domovete za siraci v Bulgariq  
Авторbebcho (Нерегистриран)
Публикувано19.04.05 17:34



Znaete li kolko bezdushni sme nie bulgarite?Dnes pravih edin reporta6 za ob6testvenoto mnenie na horata za Domovete za siraci i si dadoh smetka 4e na nikoi ne mu puka 4e tam nqkade ima de4ica koito kopneqt za roditelska grija,za edna nejna pregratka.Kogato popitah edna mlada jena kakvo misli za doma za siraci v na6iq grad tq mi otgovori "Ne mi puka,mahai te se".Kajete mi, 4e az ne6to ne moga da go proumeq- do takava stepen li sme stanali bez4uvstveni hora,4e se izgubili i malkoto sastradanie v nas???Znam 4e polojenieto v Bulgaria ne mnogo procavtqva6to i vseki glega da se griji za sebe si,no i te sa kato nas i za6to trqbva da se se6tame za tqh samo na koleda i nqkoi praznici???



Тема Re: Domovete za siraci v Bulgariqнови [re: bebcho]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано20.04.05 21:34



хе хе човече, бедна ти е душичката колко си праж , а най лошото е че вървим към обездушаване .
Преди няколко дни пратиха едно момче, което е умствено МНОГО НАПРЕДНАЛО в дом за малолетни престъници, защото не ходи на училище.Родителите му са малоумни тъанари, без никакви финанси и никакво отношение към него.На момчето му е абсолютно безинтересно в нормално задръстените училища.И аз ти казвам че и 5 мин. не са ти нужни за да разбереш че детето има талант.Обаче малоумните , бездушните и в случея безмислените социални служби решиха да го пратят в интернат, без грам да се интересуват от интелекта му, и даже се кефят че са изълнили дълга си.Е браво на тях.



Тема Re: Domovete za siraci v Bulgariqнови [re: bebcho]  
Автор didata (nova)
Публикувано21.04.05 09:47



според мен има няква връзка с това, че 99% от хлапетата са циганета.
въобще не ме интересуват феновете и членовете на евророма, цигането си е цигане, то не е финовно, ама малолетната му многодетна майка е.

обвинете ме в бездушие - аз пък ще ви кажа че не съм дарявала тия дечурлига с топла ласка, ама съм ги дарявала с пари - бачкала съм към фондация и съм отпускала доста средства за доста домове - и даже съм се стремяла парите на фондацията да отиват за лечение на болни деца или за сираци, а не като спонсортво за чуждестранно обучение на талантливи деца... решила съм за себе си че така ги приоретизирам - първо оцеляването, после развитието на таланта....



Тема Re: Domovete za siraci v Bulgariqнови [re: bebcho]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано21.04.05 12:41



Какъв репортаж си писал/а, бебчо, като - освен че пишеш на методиевица, т.е. - на български, но на латиница - пишеш и страшно неграмотно?
А за сираците не си права - това не е масовият случай...

Dolce vita!


Тема Re: Domovete za siraci v Bulgariqнови [re: bebcho]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано21.04.05 13:48



"Ne mi puka, mahaite se"

Може да си е помислила, че ще й искаш пари или нещо такова, но при всички случаи е било ГСП (груба селска проява) от нейна страна.





Тема Re: Domovete za siraci v Bulgariqнови [re: didata]  
Авторsky (Нерегистриран)
Публикувано21.04.05 15:59



може и да не съм разбрал правилно, но момчето за което говоря не е цигане.
Относно евророми и тем подобни мизерии, аз съм абсолютно 100 % против.Неможе БГ децата да опазим , а сме тръгнали да подпомагаме разни сач.Ще ме прощавате, нямам нищо против никого, но се дразня адски много, когато се дават безмислени милиони за безмислени цели, и не се отделя и пени за наболели и то МНОГО НАБОЛЕЛИ проблеми.
В Бг има адски много разведени родители и по провинцията бедни такива. Децата им живеят в абсолютна мизерия, и тези деца са българчета.Независимо дали са в големия град , тези деца яко си страдат заради бедноста на родителя.И тези родители се нуждаят от КАКВАТО и де е помощ ,много повече отколкото "симпатичните" на европа сач мангалчета.



Тема Re: Domovete za siraci v Bulgariqнови [re: bebcho]  
Авторлoб (Нерегистриран)
Публикувано25.05.05 16:32



и на мен ми е мъчно за отношението на хората, а още повече за тях, но докато има доброта, а аз вярвам, че е така, има и надежда; не на отчаянието!



Тема Една национална героиня,нови [re: didata]  
АвторB rpeшka cи! (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 20:57



направила днешния ден НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК, май не била циганка.
За коя става въпрос?





Тема Глупостинови [re: bebcho]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано26.05.05 22:06



На много хора им пука ама им писна да идват знайни и незнайни и да им искат пари които не е ясно къде точно отиват. И мен да дойде някой да ме пита и аз ще го разкарам. Това не значи че не участвам в благотворителност. Даже съм за тези телефони дето ги има по празниците да са целогодишни и когато реша да се обаждам.
Така че по леко с крайностите българина дава много за благотворителност колкото и прост народ да сме не сме берзчувствени напротив доста сме състрадателни.




Тема Re: Domovete za siraci v Bulgariqнови [re: bebcho]  
Автор Чepвeнyшka (п(т)ичка)
Публикувано27.05.05 08:16



Пиши на кирилица първо. Второ - една случайна среща на улицата не може да бъде абсолютния извод за душевността на българина. Вчера гледах пък аз един репортаж, как за децата от Беслан сме направили дарителска акция да изкарат една почивка на нашето черноморие. Ей тъй от бездушие щото. Да не изреждам всички акции, които организира малката ни опърпана и бедна държавица, при всяко природно бедствие, което е сполетяло, който и да е по света. Въпреки 500 години, в които нашествениците поробители по територията са ни повлияли до такава степен, че поколения наред да бъдем душевно смазани и комплексирани, превърнали са гените ни в носители на страха, Българина остава известен със своята отзивчивост, топлина и гостоприемство. Просто сме бедни, разкъсани от всякъде и разпилени. Трудно е в пробите да се съберем и продължим напред, на първо място мислещи за децата си, да бъдем ежедневно милосърдни, а още повече и хора със здрави нерви.
Другия път като правиш репортаж бъди по обективн/а.

I'm A Bitch When I See Red



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.