Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:52 22.09.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Впечатлен съм...нови [re: Jenny]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 20:02



БРАВО!!!!!!



Тема Re: За гнусните помияринови [re: Penguin]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 20:07



Извинявай за любопитството - ти ходил ли си при психиатър скоро?
К'ъв мерак ме гони да те връча на някоя институция, която се занимава
с "неутрализиране" на хора като теб...
Един като тебе ми застреля домашното куче, само защото го лаело -
ми ще лае, те усещат безпогрешно кой е гад и кой е свестен човек!



Тема Re: Хей, благодаря много!нови [re: stoy4o]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 20:11



Стойчо,
Защо не кандидатстваш за работа в "Зоомилосърдие", пардон -
в "Екоравновесие"? Те за садисти като тебе дават мило и драго -
сигурно ще получиш прилична заплата. Като ти чета мненията,
ти за друго не ставаш - ти, моето момче, си пълен комплексар,
щом те е страх от някакво си куче дето прави "бау-бау".



Тема Re: Малко е направилнови [re: Aди]  
Автор farmer (същия:))
Публикувано31.01.05 22:17



трябвало е да удуши и стопанката му , да не хаби джепането....
е га ти тъпата ...ай дан казвам

Доматите не се ядат с коловете,на тиквите не се ядат листата-личен опит


Тема Re: Прав си...нови [re: Aди]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано01.02.05 09:53



ааа, извинявай че се намесвам в културния ти монолог, ама имаш ли някаква представа за болестите "Бяс", "Кучешка тения" и други подобни, които можеш да прихванеш от "милите кученца"? А имаш ли идея как точно се лекуват? Нямаш предполагам и идея колко бавно заздравяват "кучешки" рани, както и какви непоправими последствия върху психиката на едно дете (пък и на възрастен човек) може да нанесе едно абсолютно непровокирано нападение от страна на улично куче???

Много е приятно иначе да говориш глупости, но вкарай малко мисъл преди това - и запомни - светът не е черно-бял! с други думи не всички които не обичат уличните кучета, са убийци и садисти... ама това всъщност е много трудно да ви се набие в природозащитните глави... само да попитам - като сте толкова ербап природозащитници, предполагам не си развъждате хлебарките в къщи? нали и тях природата ги е създала с определена цел? А чувала ли си термина "равновесие в природата", както и това, че равновесието може да се наруши при определени обстоятелства (случая с кучетата е точно такъв)... Сега градът е пълен с кучета, а къде са котките например? Знаеш ли колко драго ми става като отида в някое по-малко градче, и да видя котка на улицата - и тя е бездомна, но НИКОГА няма да дойде да ме ухапе и не дай си боже да ме разкъса...
Да, кучето е било и е приятел на човека, само че драга, това, което в момента се разхожда по улиците, не е онова опитомено куче, а е един полудив вълк, който чака да поогладнее малко и да се превърне в изцяло див такъв... наскоро четох или гледах (не мога да си спомня) следния лаф - домашните кучета са на 2 хранения азстояние от това да се превърнат в обикновени вълци... А нужни ли са някому подобни зверове в града???

Иначе виждам че май си от хората дето още малко и ще почнат да твърдят (не е смешно, случвало се е преди няколко години в една подобна дискусия), че сме построили града си (произволен) върху кучешки град и нямаме право да избиваме горките туземци...

Това, което всъщност повечето хора искат (не се лъжи, че "вашия" отбор е мнозинство, просто не е така) е да се възстанови равновесието и уличните кучета да изчезнат от улиците...

Иии, ако обичаш не отклонявай темата към "а колко престъпници се разхождат по улиците", "аз моите данъци ще ги давам за...", "вие сте убийци и садисти" и прочее - то е ясно, че проблеми съществуват много, но подскачането от един на друг няма да ги реши - трябва да се решават един по един...

Благодаря за Фниманието...

п.с. А знаеш ли например, че по крайните квартали на Хелзинки е често явление да видиш зайци и фазани пред къщата си? Това го говоря от личен опит, имам и снимки ако те интересува...

Just a genius



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите... [re: Жeни]  
АвторJenny (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 10:27



В едно пловдивско училище две непълнолетни момичета убиха съученичката си (предумишлено убийство, извършено по особено жесток начин). Според психолозите са осъзнавали сериозността на деянието си и последствията от него. От изявленията на адвокатите стана ясно, че едното от момичетата-убийци, също е станало жертва на престъпление - групово изнасилване от съученици. Петнадесетгодишни "деца"!!!
Питам се: това училище ли е или някой от кръговете на ада?
Това ли е образованието, за което се харчат данъците ни?
Какво смята да предприеме обществото срещу масовото оскотяване на подрастващите? Изнасилвачите ще се измъкнат ли безнаказано? (Май да!)
Това е джунгла, а не общество. И ще продължи да е така докато безропотно плащаме данъците си - и толкова!



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите... [re: Jenny]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано01.02.05 11:14



ъъъ, не че не си права, ама не говорехме ли за кучетата тук???

Също така, само да отбележа, че подобни неща (убийства, изнасилвания и др. от и на деца), стават по целия свят, включително в САЩ, Германия, Франция и прочее, само че там май няма кучета по улиците... Кво ще кажеш по този въпрос??? И там хората си плащат данъците и т.н.

Ако си пропуснала, прочети по-горе разсъжденията ми върху начина ви на мислене и спорене, и по-скоро на пасажа с "Зайо, а ти защо си без шапка?"

Just a genius

Редактирано от Blake на 01.02.05 11:21.



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите... [re: Jenny]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано01.02.05 13:28



... Да не говорим, че случките с учениците нямат нищо общо с образователната система и данъците на който и да било - тук става въпрос за слаб или никакъв родителски контрол, твърде вероятно от страна на родители, за които кучето/колата/парите са нещо по-важно от човека...

Just a genius



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите... [re: Blake]  
АвторJenny (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 15:29



Значи щом става в САЩ и в Германия - не е проблем!
Кучетата не бива да са по улиците (за разлика от хората те нямат начин да си изкарват прехраната и ДА, следва да се грижим за тях). Не да ги избиваме, оправдавайки се с липсата на пари. Забележи, че за определени цели, пари винаги ще се намерят (в т.ч. служебни мерцедеси ес класа, разходчици на президента до Антарктида и мн. др.); за други цели - пари вечно ще липсват. Бедността създава противопоставяне, а противопоставянето на едни данъкоплатци срещу други е класическата постановка "Разделяй и владей". И докато, образно казано, ти гониш с пушка уличния помияр, а аз протестирам и се опитвам да ти попреча, нечии грабливи ръчички "приватизират", "прехвърлят акции", гласуват абсурдни закони... И нито твоята пушка, нито моят протест ще се обърнат срещу истинските виновници за нещастията и бедността ни - БЕДНОСТТА, която осъжда на смърт както хиляди кучета, така и хиляди хора.
Госпожа Жени ме призовава да си мълча и кротко да си плащам данъците. Ако и вие, останалите, сте съгласни с нея, значи наистина няма надежда - за кучетата и за хората...



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите...нови [re: Jenny]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 16:01



Нещо май е трябвало по-подробно да пиша и обяснявам мнението си. Не съм те призовавала да си мълчиш. По отношение на данъците съм те успокоявала, че плащаш не повече от мен. Призовавам теб и другите обществените въпроси, като този за уличните кучета да го решаваме солидарно и да не се опитваме да бягаме от този и друг проблем. Данъците сега не отиват по предназначение, защото няма обратен контрол, от гражданите към обслужващата ни държава. Голям процент отиват и ще продължават да отиват в нечии държавнически чиновник, ако си чакаме и мълчим. И не те ни насъскват на принципа "разделяк и владей" (де толкова акъл в държавния бълг. чиновник?!?), а самите ние по между си, като проявяваме неразбиране и незачитане на елементарнити си права. Затова имаме нерешени обществени проблеми като уличните кучета, които никой не стопанисва и не поема отговорност, като ниската ни образователна система, неработеща съдебна и здравна с-ма, високотехнологично и еко сметопреработване и т.н.. Пак повтарям - зависими сме един от друг и колкото по-скоро го разберете, толкова по-бързо ще започнат да се решават проблемите. Нима можете спокойно да се скриете в който и да е луксозен приют, да се радвзте на любимците кучета и да забравите какъв е живота отвън?!? Нима може проблемът с уличните кучета да бъде решен без в обществото да е постигнато солидарно (по вътрешно убеждение) съгласие по този и по другите проблеми?!? По-скоро е обратното, щом като не е задоволен вашия интерес към кучетата, вие се опитвате да си го връщате на останалите и сте войствено готови да разстреляте децата, които ви пречат и те от обществото и възрастните взимат пример, опитват да си го върнат лошото и стават жестоки един към друг, а някои полудяват, но пък лекари отказват да ги лекуват, ако не получат за това изрично парички, пък родителите им го връщат, като се пропиват и един ден ги блъскат с кола и т.н. и т.н. И така, предай нататък




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.