Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 20.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Впечатлен съм...нови [re: eбaчeв]  
АвторJenny (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 11:46



Елементарно, Уотсън! Различни псевдоними - различни хора. Не сме страхливци, затова не "вием с глутницата". Бих нарекла страхливци индивидите, които се нахвърлят вкупом срещу безпомощни създания, но същевременно мълчат и търпеливо понасят терора на всякаква човешка измет - от корумпирани политици до неизбежния квартален простак. А крайно манипулативният въпрос "Кое е по-ценно - 1 дете или 1000000 псета?" ме накара наистина да се замисля, затова няма да дам първосигнален отговор. Отговорът на този въпрос не е нито единствен, нито еднозначен. Следва да запитаме и "За кого?". Възможни отговори:
1. За родителите на съответното дете - то е по-ценно от всичко на света (включително и от останалите деца).
2. За природата - 1 дете = 1 куче (Обяснявам защо: не е направила безсмъртни нито децата, нито кучетата).
3. За "обществото" - различно - Едно дете бива оценено: от 75 000 лв. неимуществени вреди, които убийците следва да заплатят (виж присъдата за убийството на Маргарита) до няколкодтотин хиляди долара, колкото е цената на една животоспасяваща операция (ако родителите не успеят да съберат парите, "хуманните" лекари ще го гледат как умира и няма да си помръднат пръста).
Още много мога да напиша, но е безсмислено.
Доминиращият биологичен вид собственоръчно си подписа индулгенцията! Самообявяваме се за висши същества "по подразбиране", с абсолютна безкритичност към собствените си уродливи дела. Личната карта става равносилна на право на живот.
Питбулът не е създание на природата. Той е създаден от хората след дълга селекция и пак хора го подлагат на ужасен тормоз, за да стане зъл и агресивен. Целта на занятието е да го използват за боеве, а "висшите същества" да се кефят на кървавото зрелище. Висши същества!!!
Аз не вярвам в стереотипи. Когато видя гнусни дела, съответно отказвам да призная на извършителя им правото да се зове висше същество.



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите...нови [re: иcтa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 13:07



Е, най-после Общината прие разумно разрешение на този спор. Който природозащитник желае да се грижи за помияр, да поеме отговорност да го стопанисва. Започва регисрация на уличните кучета, всяко трябва да има паспорт с конкретен стопанин, който да поема разноските при евентуални съдебни дела от пострадали граждани при стрес, уплах, ухапване и т.н., да плаща дължимия данък, да го ваксинира редовно, да го кастрира (ако не да си го гледа под покрива, а не на улицата), да го наблюдава да се зарази от бяс или да има агресивно поведение, при което задължително да го заведе на ветеринар за евтаназия. Ще поемете ли отговорността си, драги природолюбители? Няма вече резон за празни приказки, на ход са отговорните ви действия пред обществеността или не ви стиска?



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите...нови [re: Жeни]  
АвторJenny (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 14:47



Госпожо, своята отговорност сме поемали винаги, за съжаление "разумни държавнически решения" ни натоварват и с доста допълнителни и нежелани от нас отговорности - например безплатното образование на вашите деца, помощите за безработни, издръжката на престъпници и убийци в затворите. Иначе идеята ви не е лоша ... всеки да поеме само отговорностите, които му се нравят.
Защо да няма две отделни сметки, по които да внасяме данъците си? Всеки да има правото да избере за кого да даде парите си - за кучетата или за хората. Би било справедливо, нали?



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите...нови [re: Жeни]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано31.01.05 15:40



мдам, не знам дали забелъазваш потвърждението на думите ми - в момента в който въпросите станат неудобни, и се започва с едно увъртане и отклоняване на темата - веднага се изтъква друг проблем, или те наричат убиец или незнам още какво...

днеска чета - некви чипове, некви бази данни, чудеса на технологията... само дето кучетата остават по улиците... а мен не ме интересува да знам къде се намира дадено куче и кой му е стопанина, мен ме интересува въпросното куче да не е по улицата, да не ме дебне да ме ухапе, да не сере и пикае в пясъчника, където играе детето ми и т.н. все неща, които "защитниците" не могат да проумеят, живеейки в тесните си черупки... значи те не могат да дават пари за издръжка на определена група хора, ама аз мога да давам пари за глупави работи (чипове по кучета, кастрация и прочее), така ли?

Just a genius



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите... [re: Blake]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 16:42



Е, то не може обществени въпроси да не се решават солидарно. Като със здравните вноски. Грешиш, че не е необходимо да не знаем кой е стопанина на бездомното куче. По-добре да ни вземат някой и друг лев за подобен регистър, в който отговорността да не е обща, а конкретна. Когато те ухапе, уплаши, замърси пясъчника или входа на жилщната сграда, тогава има конкретен стопанин, който да плаща. Ще трябва да се цивилизоваме и да не откриваме топлата вода наново. Щом в градовете и селата на цивилизованите страни няма безстопанствени кучета и са го постигнали и ние трябва да ползваме този реален опит.



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите... [re: Blake]  
АвторJenny (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 16:53



Нали точно затова предлагам две отделни сметки, по които да внасяме данъците си. Така ти няма да бъдеш принуден да плащаш за чипове и храна на песчетата, а аз няма да бъда задължавана да плащам за образованието на отрочето ти. С НАШИТЕ пари ще построим приюти за кучетата, където ще се грижим за тях, а няма да ги избиваме. Всички ще са щастливи и доволни, ти ще вървиш спокойно по улиците (за последното не гарантирам, тъй като там ще продължават да те дебнат наркомани, шизофреници, ексхибиционисти и най-прозаични джебчии).
Разбираш ли, генийче, аз нямам претенции към парите ти - редно е да ги харчиш, както намериш за добре!Това, към което апелирам е никой да не отказва и на мен правото да харча парите си за когото реша!
Накратко: Преди да започнеш да ме ругаеш, бъди така любезен да си махнеш ръчичките от портфейла ми!



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите... [re: Jenny]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 16:59



Не сте поемали никога досега своята отговорност, а сте се криели зад някаква хипотетична обща. Отговорността е винаги конкретна. Не сте поемали "безплатното" образование, здравеопазване, помощите за безработни, издръжката на затворници и престъпници или поне сте поели толкова, колкото и останалите, в това число и нас. По-добре е да има образовани хора в обществото за неговото развитие, отколкото необразовани такива. По-добре е има здрави от болни - струват на цялото общество повече. По-добре е престъпниците да са в затвора, а не сред нас. Данъците ни, които плаща семейството ни, са достаъчно високи. Ето, напр. имам 2 деца, за които не съм взимала никога детски, защото доходите ни (от семеен бизнес) надвишават изискуемия минимум. Плащам си данъка на домашната кучка, ваксинирам го най-редовно и не замърсявам обществени полянки, алеи, площадки, "обучена" е да го прави най-редовно на терасата. За мен е непонятно да носиш отговорност за някакво живо същество и да го изоставяш насред улицата, на самоотглеждане. Ми, това не е никакво стопанисване. При отказ от стопанисване губите собствеността. Хората са опитомявали открай време животни в личното си стопанство, но винаги са полагали грижи и са стопанисвали домашните животни, било те любимци или източник на препитание. Основен природен закон - убивай, само когато си гладен или трябва да оцелееш, както е в случая с уличните (безстопансвени) кучета. Не може да има две отделни сметки за несравними неща в обществото: хората и кучетата. Общественозначимите проблеми се решават обикновено солидарно.



Тема Re: Какво да се предприеме срещу помиярите...нови [re: Jenny]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 17:13



Виж, харчи си парите по живо и здраво, за каквото си имаш воля, но не можеш да избягваш от задълженията си към обществото. И аз - също. Поемаш си данъка толкова, колкото и аз, от там нататък всичко, което имаш отгоре си харчиш по желание. Иначе няма да живеем в общество, а в джунгла. Какво предпочиташ, хора покрай теб поради необразованост да се препитават с престъпления и да те грабят и ти да си се радваш на животните с любов в мечтания приют или...? Може ли строителя да построи блок без основи, а него да му ампутират двата крака вместо болан ръка по погрешка хирург, а хирурга да го блъсне заспал от преумора шофьор, чийто шеф гони печалба на чужд гръб и му е наложил 24-часови смени и т.н. Може ли въобще човек да се скрие в обществото, т.е. да не го засягат обществените проблеми, живеейки вътре в това общество?!? Като скачени съдове сме, взаимнозависими сме и колкото по-бързо го разберем , толкова по-добре.



Тема Re: Прав си... [re: Jenny]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 19:26



Да, така е. Доколкото знам се хващат само при полов контакт.
Колкото до опасните заболявания, ако някой си направи труда
да съпостави колко от тях "дължим" на кучетата и колко на
заразите разнасяни от нашите събратя, духовете ще се успокоят.
Мисля, че трябва да се поограмотим в медицинско отношение,
а не да се поддаваме на параноята. Ако човек спазва елементарните
правила за лична хигиена (т.е. да си мие ръцете след всеки контакт
с човек или животно) рискът от заразяване е минимален.



Тема Re: Впечатлен съм... [re: eбaчeв]  
АвторAди (Нерегистриран)
Публикувано31.01.05 20:00



Може ли да си говорим на "ти"? Приемам, че си съгласен.
Не съм сигурна дали мнението ти е отговор на моето. Ако е
така, уверявам те, че когато става дума за животните
(било то домашни или улични), винаги се подписвам с този
псевдоним, който всъщност е и истинското ми име. Ако си прочел
мнения, които наподобяват моето, очевидно са били от други
хора - не зная защо смяташ, че съм единствения защитник на
уличните кучета, който по цял ден пише мнения под различни
псевдоними. Уверявам те, че хората, които мислят като мен,
са много. При това, повечето от тях пишат без правописни
грешки, което не би трябвало да те впечатлява.
Защото качествата като благородство, милосърдие и т.н.
са присъщи на хора с известно възпитание и образование.
На хора, които осъзнават, че дължим обич и уважение не само
към тези, които са ни създали и които сме създали ние, но най-
вече към Майката Природа (ако искаш - Бог), която не е сътворила
никое същество случайно. Щом едно животно е създадено от Нея,
то има някакво предназначение, и съответно - право на живот.
Отношението на човека - този "венец на природата" - към останалата
част от нея - растения и животни в последните векове е толкова
неправилно и пагубно, че ако не се промени, "венецът" ще трябва
да живее в бункери с изкуствена атмосфера и да се храни със
синтетични храни. Направо се оляхме!!! Хората в по-примитивните
общества са оцелели благодарение на използването на природата,
осъзнавайки, че природата е тяхна майка, а не враг, вземайки от
нея само това, което им е жизнено необходимо. Ние, съвременните
хора, решихме, че не сме зависими от природата - имаме висши
технологии, строим мегаполиси на мястото на горите, избиваме
последните екземпляри от животински видове (като оставяме по
1-2 в зоопарковете и чакаме евентуално да се размножат, за да ги
показваме на децата си с коментара, че са оцелели благодарение
на усилията на човека. Това много ми напомня за американците и
индианските резервати...
Тук, малко по-надолу, прочетох едно хубаво мнение, което подкрепям
напълно, и адски уважавам човека, който го е написал, защото аз
лично не се осмелявам.
Не се надявам да те убедя в собствените си идеи. Пиша всичко това
с надеждата, че някой от четящите може да се поразмисли и да
осъзнае, че изтребването на животните не е наше право, а въпрос
на морален избор.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.