Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:23 25.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Тема Сериозен майтапнови  
Автор Oптимиcт (Стар познат)
Публикувано23.10.02 16:55



Това е най-добрата адвокатска история на годината, десетилетието а може би и на века. Истински случай!

Действието се развива в град Шарлот, Нова Каролина. Адвокат си поръчва кутия пури (24 броя). Много рядък вид и много скъпи ($15,000 кутията). След като кутията пристига, адвоката бърза да ги застрахова. Направил застраховка на пурите против кражба, всякакъв вид природни бедствия включително пожар. За около месец време, преди още да е направил и първата вноска към застрахователната полица, адвоката изпушил пурите и завел иск срещу застрахователната компания. В иска, той обяснил, че пурите били безвъзвратно загубени “в серия от малки пожари” и настоява застрахователната компания да му изплати загубата. Застрахователната компания отказва да плати, основавайки се на очевидните причини, че адвоката е изконсумирал пурите по най-популярния начин – изпушил ги е. Адвоката ги съди ... и спечелва делото! Произнасяйки се, съдията се съгласява със застрахователната компания, че иска е маловажен и безмислен. Въпреки това, съдията казва, че адвоката държи полица от застрахователната компания, която застрахова пурите против пожар, без да се казва в полицата точно какъв пожар не е приемлив. Следователно застрахователната компания е длъжна да изплати застраховката.
Вместо да губи време и пари в дълги процедури и апели, застрахователната компания приема решението на съда и изплаща на адвоката $15,000 за да покрие “загубата” на толкова ценните пури в серията от малки “пожари”.

Сега, дръжте се за стола, защото идва най-готината част. След като адвоката осребрява чека, застрахователната компания пуска оплакване в полицията, искайки ареста на адвоката. Обвиняват го в причиняването на 24 пожара. Арестуват го! В съда, застрахователната компания вади на показ застрахователната полица и адвокатското свидетелство от предишното дело. Адвоката бива обвинен за причиняването на 24 умишлени пожара на застраховано имущество и бива осъден на 24 месеца затвор и $24,000 глоба.

САМО В АМЕРИКА!

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Re: Сериозен майтапнови [re: Oптимиcт]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано23.10.02 18:50



Пада му се на гадното копеле. Дай боже на всички адвокати да им се случи.



Тема Re: Сериозен майтапнови [re: Oптимиcт]  
АвторДpeбнoтo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 11:38



Българският народ е много умен. Та по този повод може да се каже с прости народни думи: "Всеки майстор си намира майстора". А иначе историята много ми хареса.



Тема Re: Сериозен майтапнови [re: Oптимиcт]  
Автор Bvlgari ()
Публикувано01.11.02 05:33





Esse quam videri ignotum per ignotius in aeternum.


Тема Re: Сериозен майтапнови [re: Bvlgari]  
Автор Outlaw21 (непознат)
Публикувано02.11.02 23:10



basi shouto.ami kvo da vi kaja tva samo v "svobodna amerika" moje da stane.
basi tupacite



Тема Bez da sam advokat... [re: Oптимиcт]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 04:32



...smiatam che tova e izmislena istoria a ako pak ne e izmislena tolkova po zalko za opredeleno srednostatisticheski glupavite Amerikanci. Ne moze da ima sad koito da osadi zastrahovatelnata kompaniata v sluchai kato tozi pri koito e ochevidno umishlenoto prichiniavane na vaprosnia "pozar" ...a pak ne moze da sastestvuva srednointiligenten advokat koito da poiska izplastane na zastrahovatelnata suma kogato e ochevadno i dokazuemo che toi e prichinil "pozarite"....a nai nakraia e absurdno da se osadi chovek na 24 meseca zatvor za izpushvaneto na niama znachenie kolko puri nezavisimo ot dokazatelstvata i t.n......
Taka che az lichno namiram tazi istoria tochno za tolkova interesna kolkoto edin vic...moga da se posmeia...no ne i da ia priema seriozno moite uvazenia:)))
Sv. Skromni...znam che ziveesh v USA..navremeto sam chel niakoi nesta pisani ot teb tuk.....priemi moite uvazenia kam teb i otkrovennato mi izcialo otricatelno otnoshenie kam Amerikancite srednostatisticheski poglednato. I tova mnogo meko kazano za da ne izpolzvam dumi kato omraza i t.n.
Az ne obicham Amerikancite....zasto e taka...e dalga tema......ti obichash li gi?



Тема Greshka....:)нови [re: lvo]  
Авторlvo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.02 04:33



Ne znam zasto kogato go prochetoh tova...mi ostana che e pisano ot Sv. Skromni...izviniavai za tazi greshka inache vsichko koeto sam napisal go mislia razbira se:)



Тема Сериозен майтап.....или сериозен бизнес?нови [re: Oптимиcт]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано10.11.02 08:58



Мисля, че историята е твърде американска, за да се оспорва истинността й. Ами те, господата американци, просто са превърнали правото в бизнес!

Много се смях! Thank you for the story!!!


"Най-същественото е невидимо за очите"



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.