Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 25.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Парадокснови  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано24.08.02 11:02



Кой се грижи за чистотата в България? По улици и площади, заводи и предприятия, частни и държавни канцеларии, жилищни входове и стълбища. Навсякъде.
ЦИГАНИТЕ!!!
Най-мръсните хора на планетата! Не е ли парадокс???

Прочетох в един клуб мнението на един участник. Нарече България Лайнаристан. С право! В коя друга страна ще видите лайна по улици, тротоари, градинки и детски площадки, навсякъде. Ама те били кучешки, като че ли има особено важно значение какви са. Аз не ги различавам. Лайната са лайна и са навсякъде.



Тема Re: Парадокснови [re: Oптимиcт]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано24.08.02 16:59



Optimistichen, taka shte e, dokato bulgarite ne si promeniat sqznanieto, ostanalo ot 19-ti vek, che niama "prestijni" i "neprestijni" profesii. I che chistotata e edna ot osnovute na civilizirano obshtesvo.



Тема Re: Парадокснови [re: Oптимиcт]  
Автор .Luckie. (щастлив)
Публикувано26.08.02 11:29



Във Виена например.
Виенското куче няма навика да сере по градинките, а по тротоара.
Освен това, особено събота и неделя сутрин, преди да изчистят, центъра си е опикан и одрайфан като за световно...
Сигурно са много българите там? :)))
Нека сме по-честни към себе си. Не всичко гадно и лошо сме го открили ние и не всичко такова си е наш патент...

"Щастието, Санчо..."


Тема Re: Парадокснови [re: .Luckie.]  
Автор Плaмeн (мързелив едиот)
Публикувано28.08.02 03:20



az pak mislia che balgarite v bg paziat izkliuchitelno chisto.
kakto se pochistva ot velikden za koleda ako beshe na drugo miasto shteshe da e egati kochinata

казах



Тема Re: Парадокснови [re: Oптимиcт]  
Авторpepo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.02 01:33



може да не повярвате но и градовете и парковете в Холандия са доста осрани. А преди няколко месеца бях свидетел на следна гадна сцена в центъра на Хага. Вървя по някаква доста оживена улица с магазини в пешеходната зона. Гледам край стената едно бая голямо изпражнение. Понеже и друг път съм виждал подобни неща, само "препцувах" на ум без много да се впечатлявам. След около час се връщах по същата улица към мястото където беше паркирана колата. Какво беше смайването ми когато видях едно доста голямо куче, което дояждаше последните остатъци от лайното и като завърши, започна да ближе тротоара. Ебаси, направо едва не повърнах, че и дъщеря ми беше с мен, захапахме си и двамата ръкавите и беж нататък по улицата.
Иначе прав си, има какво да се желае от чистотата в София.
Но аз лично малко се дразня като все се изкарваме най-лошите. Ама честно, не сме. Тия пък латинските и немските култури също са едни мърлячи. Тука в Холандия маса хора се разкарват по тротоарите с по 3 кучета като магарета. Най-известният им съвременен писател имал 15 котки в къщата си. То бива бива, ама чак пък толкоз...
Знам че в UK i USA не е така. Даже глобално погледнато щеше да е по добре ако само София е осрана. Да ама не е само София. За съжаление...



Тема Re: Парадокснови [re: pepo]  
Автор .Luckie. (щастлив)
Публикувано29.08.02 09:41



И изобщо - едно нещо е чисто не като не се мърси, а като се почиства.
Аз си мисля, че из Европа мърсим долу горе по равно - тук въпросът опира до лична култура и възпитание.
Просто някой държави могат да си позволят да чистят повече. Ни засега сме бедни за това.
А ако мърсяхме колкото тях, София щеше съвсем на кенеф да прилича...

"Щастието, Санчо..."


Тема Джентълменът Оптимист е човек.нови [re: .Luckie.]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано29.08.02 19:05



Като чета мнението на джентълмена Оптимист... Разбирам го. Защото и аз имам същите чуства по въпроса. И може би аз също съм доста критичен срещу българските... разпускания, да го кажем нежно, по отношение на чистотата.

Моята критика произхожда от моята обич към България, моята гордост с моя български произход - и моето човешко желание, като срещна западняк с навирен нос в България, да мога да му кажа: "Ей, сволоч педераст, виж българите колко са над вас - и се учи на чистота!" Защото такива свинщини съм виждал... Неоправдаеми!

Да, обаче когато съм на посещение в България - и особено там в компанията на западняци! - се оказва че българите са си толкова... разпуснати в чистотата колкото западняците... Даже на външен вид повече, защото често нямат пари сами да привеждат към чистота, и/или местните власти нямат закони по въпроса, и/или нямат пари и правомощия да налагат законите. И в моя случай (и сигурно същото важи за джентълмена Оптимист), не можеш да си представиш колко пъти аз съм се виждал морално задължен да действам като адвокат-защитник на българската... разпуснатост, и да извинявам и оправдавам неща, които са... неоправдаеми.

Справка жилищния блок в Младост на тъщата и тъста: На една от стълбищните площадки един идиот си е стоварил бетонни тухли. Оградил с тях място - и го напълнил с пясък! Складира строителни материали, човекът, на стълбището! Разбира се, в пясъка серат бездомни котки и кучета (които по неразгадаеми причини се катерят до 6-тия етаж) - или срането бива изхвърляно там от собствениците на "питомни" котки и кучета. Върху лайната биват хвърляни фасове. И пръст от саксий с увехнали цветя... Това безобразие го видяхме когато посетих България за пръв път от както бяхме избягали (в 1992), и после в 1996, и после в 2001... Това са 10 години! Бунището стои на стълбищната площадка!

Наш съсед, тук в САЩ, си купи къща под нашия съсед. Защото живеем в чист квартал, със стегнати хора, сиреч хвърляме малко смет, срещу минимална месечна вноска имаме право да хвърляме неограничено количество. (Имаме го правото защото не го използваме; американски прийом.) И съседът, има къщи в друг квартал - от там носи с пикапа си боклуци тук, и ги трупа по улицата (нямаме тротоар - защото сме в полу-земеделски квартал, с малко пешеходци) - за да му ги прибират безплатно... Събирането на сметта е в Четвъртък; сволочът педераст изнася кофите си за боклук, и всички други боклуци, на улицата още от Неделя! И защото напояваме дворовете ни, и често водата изтича в уличната канавка, и сме на хълм - канавката става на рекичка. И рекичката за да не прави язовир в боклуците на описвания идиот - той ги бута едва ли не в средата на улицата! Ще кажеш - и той беден като идиотът в Младост? Едва ли, с 3 къщи и строителна фирма на обща стойност за над милион, в движение. Обаче оплакахме се на кметицата (живее в нашия квартал, но нали се прибира все по нощите от работа - та не вижда свинщините по страничната улица) - и на съседа му свитнаха няколко глоби от Санитация Контрол - и ела гледай чудо!

Един вид, американската свинщина (от която описах само един пример) е по-гнусна от българската... разпуснатост, защото няма оправдания с беднотия или цигани или турци или сърби или гърци. Но може да бъде поправена. А българската си стои, с години! И това боли, майка му стара! Българи сме, все пак! Природно е да искаме да се покажем по-добри и по-умни и по-културни и по-висши от другите!

Та за това разбирам критиките на джентълмена Оптимист. И да сме честни, той доста скромно го кара; внимава човекът да не засегне българщината у нас и него самия.



Тема Re: Джентълменът Оптимист е човек.нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор virtualone ()
Публикувано29.08.02 22:18



По-скоро проблемът с чистотата е в търпимостта.

В Германия обществената нетърпимост към тези, които правят мръсотията е голяма ( иначе мърлячи - и тук дал господ).
Веднъж станах свидетел на следната сцена:
Кучето на един минувач си свърши работата точно пред сградата, където живея. Хаузмайстерът на сградата го помоли да почисти лайното на кучето ( което той е длъжен да направи-тук имат специални торбички за целта),собственикът на кучето обаче се направи на разсеян. Тогава хаусмайстерът взе торбичка, прибра лайното, настигна човека и му го бутна в джоба на шлифера.
Направо ме възхити този бюргер...



Тема И мнението не беше популярнонови [re: Oптимиcт]  
АвторAвтop (Нерегистриран)
Публикувано31.08.02 16:19



Понеже не живея там, как ще нареча мястото бе "Take a closer look from inside out". И както не планирам промяна, последния шанс на бургазлии за подобрение изтече, та са не видя.

Критиката бе срещу липсата им на отношение. Така в поведение са по-прозрачни от безгръбначно : дали ще има подобрение или ще става по-зле няма значение. За тях, за децата им, за гостите.

Както се досещаш тук не е така. А как е, жителите на лайнаристан нямат любопитство да знаят. Те си харесват Лайнаристан. И той - тях. Така ще оцелеят. Заедно. Аз просто констатирах като Алеко (не е съвпадение, че автора на бай Ганьо твори шедьовър след излети сред природата. Лайнаристанци се познават по отношението към нея първо и по дефолт).

Ето ми рецептата, ти си намери доброволец да я приложи.

На лайнаристанци ще се крещи. С по-малко глаголи. И без прилагателни, украсителни и още екстри на езика на Увалиев. После, пари ще се дават за проекти. Обезщетенията за социална несигурност са каприз на граждански общества и демокрации. За останалите, запътили се към топлите екстри от Африка - slavery. Модерната му форма е : отдели ги от групата на привилегированите, орежи им шансовете в един живот да видят светлина, обещай го и за внуците им и..глей сеир. От време на време пускай теми в дир.бг и чакай протести от Бургаз. Ох, лелей ! Сега да почетем реакции..



Тема Tolerantnost li e, kakvo li - ne znamнови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор 1984 (мизантроп)
Публикувано31.08.02 16:37



Gledame svinshtinite i si traem.
Tova ni e problema.
Ne che nqma globi i drugi takiva.Ama nqma koj da "topne" myrlqchite, ta da si pometat.
I za vsichko sme taka.
Svivame se v ygyla, traem si.Psuvame tihichko prez zybi i otminavame.

Da ti kazha presni vpechatleniq ot Bulgarsko Chernomorie - edin bezkraen bitak.Ulicite zavladeni ot sergii s bokluci.Na vseli pet metra - skara.Nosqt se pusheci, prelitat nasekomi okolo hranata, stoqshta v otvoreni sydove.Kojto mine po ulicata i se pokashlq - pravo v mryvkite otivat bacterii i virusi.
Po "kapanchetata" iskat 50st. za toaletna - vkluchitelno ot sobstvenite si klienti.To i kakvi toaletni... um da ti zajde.
Ako poglednesh "otzad" po t.nar. "restoranti" - tam, deto gotvqt - i zalyk nqma da hapnesh.Ele pa da podushish...
Otdelno - polovinata krychmi - s muzika na zhivo, drugite - na zapis.Dyni edna chalga, kolkoto dyrzhat uredbite.A naokolo - t.nar. "hoteli".Kak spqt tam - ne mi e qsno.Vlqzoh v edna staq vecherta - vsichkite muziki se slivat v obsht tyten i voj.I tova e do zori.
Na kolko oshte prostotii se nagledah...
Ama vikam - ne e lud toq, deto qde banicata.
Nie sme prosti, deto hodim na "pochivka".Pochivka li?
Pfu - mizeriq!
Nqma da krakyt mi veche da stypi na takyv "kurort".

O, radost - utre se pribiram v Sofiq

And if you tolerate this
Then your children will be next



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.