Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:47 17.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Парадокснови [re: Oптимиcт]  
Автор jowa (непознат )
Публикувано03.10.02 17:22



Нивото на мизерията ще продържава да расте , докато ни залее. Така ще е , докато има такива , които хвърлят боклуците си през ТЕРАСИТЕ , а клошаррите изваждат всичко от кофите , докато търсят "полезни" неща и забравят преровеното да върнат обратно в кофата...

Докато майките , разхофдащи децата си , хвърлят обелката от банан или шоколад на улицата...
Докато майките , висящи по градинките , лющят семки а децата им щъкат наоколо в изхвърлените отпадъци...
Трупайте , докато вас ви затрупа.

Кой да изчисти АКО НЕ НИЕ?!

Душите ни са малки , та и света ни е тесен.



Тема Има някакво озлобление...нови [re: jowa]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано03.10.02 18:34



Детето на наш познат в България се пързаляло на пързалка край блока им. Обаче от пързалката стърчело нещо (тенекиен ръб? ръждясал болт? гвоздей?) и детето си одрало задника.

Нашият познат овикал и опсувал целия блок, и градинката, и изобщо всичко в България. Това може би и аз щях да направя, примерно. Обаче аз нали съм си тъп, и го запитах дали е отишъл при пързалката и е махнал одиращия предмет. "Какво да им поправям пързалките на тия педерасти!" - беше отговорът, редактиран и цензуриран, иначе прав текст.

Поправката на пързалката би взела цели пет минути, от личното време на заинтересуван баща. Цялостната поправка, без боядисване - би взела няколко часа. Искат се инструменти. Но как може здрави прави мъже да си играят на собственици на жилища - без да имат елементарни инструменти като гаечни ключове и отвертки и ножовки и пр.? Или и в жилищната поддръжка важи "какво да им поправям жилището на тия педерасти"?

Това е някакво отчуждение и озлобление към околните. Не знам от къде е започнало. Може би от отвращението, насадено към обществените доброволни мероприятия - едно време насилствено организирани. Или може би от беднотия; беден човек трудно може да се раздели с дребните материали, нужни за поправка на пързалка. И тук по САЩ бедните са прословути с неподдръжка и разсипничество, и отчуждение и озлобление.

Това е голям проблем за България - защото показва начин на мислене който изобщо не се ограничава само със сметта, или с разнебитените градинки, или неподдържаните жилища - а се простира право до правителсвото. И за жалост, проблемът може да бъде разрешен единствено от самите български българи.



Тема Проблесват ми причините ама верни ли са, кой знае.нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор Oптимиcт (непознат )
Публикувано03.10.02 21:24



Мъчил съм се да прозра причините.
Беше '95-та година ако не се лъжа. Още пресен младоженец. За Коледа и Нова година правя резервация на стая за две седмици на Мальовица. Реших да използваме рейс за транспорт. Стигнахме и се настанихме. Спане и три пъти на ден храна, всичко включено. Масите номерирани, всеки път на една и съща маса се храним. Една вечер, келнер носи прибора с оцет, олио, солницата за сол и другата, за черния пипер. От средата на дървената поставка стърчи дръжката на това чудо. Келнера го хванал за дръжката и го носи нанякъде. Точно зад мен, дръжката му остава в ръката. Всичко останало пада на пода и се троши. Това става зад мен, докато се храниме с жената. Двата ми крачола, от коляното надолу, бяха оляти с оцет и олио. Бяха и посолени със сол и черен пипер. Опссс. Келнера се втрещи. Не беше негова вината. Някой, за да спести пари, накупил тия ръчно направени боклуци. Олиото и оцета не напърскаха само мен. По-голямата част отиде по пода на дансинга.
Дойде управителя. Установи че панталона ми трябвало да се изчисти, но те не можели. Никъде наоколо нямало химическо чистене а те да платят, пък аз да си намеря начин, също не можело. Нямало как да оправдаят парите.
През това време, хора минаваха от там, на път за дансинга, да танцуват. Олиото се разнесе из целият ресторант. Пода остана неизмит до края на престоя ни там. Някой връзкар беше заел поста на управител, без да има идея изобщо какво да прави като е на тази длъжност. В малкото магазинче на хотела имаше разни работи с прах по тях, но нямаше филм, нито пяна за бръснене, нито ножчета. Имаше продавач на длъжност, без да продаде каквото и да било по цял ден. Сега, като се качиш горе за две седмици, шансът е, че ще ти свърши филма, може би и пяната за бръснене, може и ножчетата. Не се очаква ти да мислиш за тия работи като клиент. Очаква се те да мислят. Нали те са там за да правят пари а аз да ги харча. Ами те не ми дадоха шанс да похарча и един лев. Каквото ми трябваше, те го нямаха. Дори нямаха батерийки. Хотела все още беше държавна собственост. Ха сега проектирай това върху държавната собственост в цяла България (а то всичко беше държавна собственост) и си представи защо държавата ни беше бедна. Представи си и друго. Представи си как цял народ е порасъл без да се научи да върти бизнес, да прави пари, да се грижи, да има нюх къде са парите и как да идат при него. Представи си липсата на качество навсякъде и поради това липсата на чувство и знания по що е качество и приложението му у нас. Българина не може да познае качеството дори да го блъснеш в него. Той не знае как да гледа за него, как да го познае.

Не се бях качил горе за да се ядосвам. Природата все още беше непобедимо красива (оставиш ли я на българина за достатъчно дълго време, ще я осере и нея, няма да я познаеш). Тогава случаят все още не беше такъв. Падна един метър сняг и стана неописуемо красиво. Тръгнахме да се връщаме. Седнах до прозореца на автобуса. Още бях пресен в България, бях жаден да гледам. Минахме през някакво село, покрай задните дворове на някакви къщи. Дворовете в кал до колене. Премръзнало куче, с мръсна козина, вързано със синджир, лае по автобуса. Гледам изкривена бригадирска количка захвърлена по средата на двора. Няколко свинки ровеха в калта, белким намерят нещо за ядене. Дървен материал струпан в единият край, гние там от години. И ми просветна. Ами ето го проблема, кристално чист и ясен. Ето средата от която идват нашите управници. И носят тази среда със себе си където и да отидат. Носят това безредие и мръсотия. Ами той е израсъл с кучешки лай по всяко време под прозорците си. Как искаме уличните кучета да им направят впечатление. Това за тях е домашна обстановка. Ако ги няма, ще им липсват. И тук, в София, изхвърлят боклуците си от прозореца, както са го правили в къщи на село. Свините се справят по-нататък. Целият им заден двор осеян с лайна от добитък, защо тогава лайната по улиците на София да им правят впечатление? Той си е сложил подпетените обувки и галоши пред вратата на апартамента. Какво от това че бил настъпил лайно на улицата. То ще му остане пред вратата. Вътре ще си влезне по чорапи. Така е свикнал ейййй, така е свикнал! Какво му намирате кусур.
Та, по тази причина, нищо че съм убеден републиканец, за доброто на народа ставам царист. България трябва да има цар, щото никой цар няма да търпи тази неразбория. Ще си назначи компетентна полицейска управа, както е било навремето. Ще следят за ред и чистота и ще глобяват нарушителите. В коя царска държава сте видяли улични кучета? Няма. Значи и тук няма да има. И така!
До сега няма пример на оправена държава със селско управление. Няма такава! Затова и нашата няма да се оправи. А за да се оправи, трябва царско управление. Ако не наше царско, чуждо царско! В същност точно това става сега. Царските управления на Западна Европа ни налагат какво да правиме, щото си нямаме наше царско управление. Ако имахме, никой нямаше да ни налага нищо. Всичко щеше да си ни е наред.
Аре сега със здраве.



Тема Ако се кандидатираш за цар - бих гласувал за теб!нови [re: Oптимиcт]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано03.10.02 23:10



Последният параграф с наблюденията за кучетата и сметта и двора...

Леле, разби ме! Синтезирал си перфектно връзката между две уж противоположни обкръжения!

Теб те бива в писането - обаче аз пак да пусна някое мнение, кратичко:

Ние българите (слагам и мен си в тълпата), да го кажем генетично, нямаме доверие към процеса, дал на някого власт върху нас - и от там хронично нямаме уважение към управляващите. Това работи много силно в Америка, моя скромност като пример, защото моят български скептизъм бива насочен към диагностична дейност. Но това в условия в които поне част от управляващите над мен са управляващи заради доказани способности! Същите български качества, обаче в България, няма да водят към диагностика с някаква полза за обществото, а ще се изродят в интелектуалщина. Или в емиграция.

Трябва някак си да бъде задвижен процес на що-годе обективно и честно подбиране на българските водачи - и този процес да продължи достатъчно дълго, че българите да добият уважение към тях.

И от там ще следва уважение към разпоредбите за чистота, и за обществено благо...



Тема Лесно!!!нови [re: Cв. Ckpoмни]  
Автор Oптимиcт (непознат )
Публикувано05.10.02 20:46



"Трябва някак си да бъде задвижен процес на що-годе обективно и честно подбиране на българските водачи - и този процес да продължи достатъчно дълго, че българите да добият уважение към тях."

Помниш ли процеса на изпити в училище? Изправяха ни пред дъската. Ха говори сега. Който знае, говори. Който не знае, стараеше се поне да гледа умно. Същото да се приложи и към нашите политици. Изправи го пред трибуна и му дай думата да говори без да чете. Сами ще се отказват, че то резил, да се изправиш пред цял народ и да не можеш да вържеш две изречения на фльонга.

На времето, римляните са имали три критерия по които са избирали водачите си. Походка, стойка върху коня по време на езда и умение да произнася реч. С тези три качества, водачите им са направили първата империя в света.
Евентуално империята се разпада поради неумение да събират данъци. Французите, на територия в пъти по-малка от тази на римската империя, са събирали данъци в пъти повече. Американците, точно този урок трябва да са го научили за шестица, за да са толкова неумолими при събирането на данъци. Дори жестоки бих казал. Но пък като гледам резултатите, така трябва!



Тема Ne e paradoksнови [re: .Luckie.]  
АвторAdolf (Нерегистриран)
Публикувано06.10.02 04:07



Vijte sega, ne e vinovna za tova nito obshtinata, nito organite na reda, vinovni sme si samo nie, zashtoto ne si znaem pravata i zaduljeniyata. V konstituciyata yano pishe, 4e niamash pravo da razhojdash domashniya si lyubimec drugade osven na mestata opredeleni za celta. Ako ku4eto na suseda mi se isere pred vrata sutrin kato go izvejdat i durtata veshtica (kakto obiknoveno e) - shefkata mu da ne se navede da go iz4isti, tryabva da podam jalba do obshtinata, posle te shte i drupnat edna solena globi4ka za tova i babata shte se topli zimata s... pomiyara do neya, zashtoto nyama da ima pari za parnooooo. Ta taka, s dve dumi: Tursete si pravata, ne se ostavyayte na nyakakvi pomiyari da imat pove4e svoboda ot vas, ako tryabva sudete gi, zashtoto v BG po4ti nikoy ne go pravii tova gi pravi stopanite na ku4eta nedosegaemi!!!!!



Тема Американците хич не обичат пред черната дъска...нови [re: Oптимиcт]  
Автор Cв. Ckpoмни (ентусиаст)
Публикувано06.10.02 17:44



Българският начин на изпитване - пред целия клас - го няма в тукашните велики щати. Българският начин е открит, демократичен - и честен. Трудно е учител да пише незаслужена оценка - след като целият клас е свидетел на показаните знания.

Тук по Америката такова изпитване пред класа, открито, хич го няма. Тук обичат писмените, мълчаливи изпити - оценявани мълчаливо. Американският начин на изпитване (той е британски, но го наричам американски за по-лесен относ тук) е потулен, недемократичен - и често нечестен. Защото позволява пост-фактум "нормиране" на оценките, с разни фактори от потуления тип. (Вярно, писменият изпит позволява обжалване - защото знанията са черно на бяло. Но нечестните оценки са повече и по-чести от обжалванията, защото и други фактори заиграват роля.)

Американското "изпитване" го има приведено даже в промишлеността. Аз не си спомням да съм бил оценяван, професионално, пред открит форум - и особено не си спомням заплатата ми да е била основана върху оценки, които са открито показвани - даже на мен.

Това че Америка въпреки предусловията в обществените взаимо-отношения (потуленост и нечестност, със систематично насърчавано доносничество) все пак е изградила нормална държава изглежда си е чисто и просто Божа работа. Блажената изолация! Щом се появи и най-малкия пряк натиск върху американската държава - я гледай какви комунистически мярки развиха за нула време! Представи си да пръкне съседна държава с някакво цивилизационно ниво, че да стане пряка заплаха за Америка! Комунизмът шума да яде! Защото комунизмът имаше изедническите наклонности - но нямаше технологията да ги прилага много ефикасно. Америка я има.

В събирането на данъци си прав. Макар че наскоро четох анализ за ефикасността на Вътрешен Приход Служба. Била доста ниска. (Сега, може би спрямо българската е върло висока; тези неща са относителни.) Колко са за хвалене американските данъчни власти? Докарват пари в хазната, да; също привличат омраза - която подрива националната сигурност. В модерната история на цивилизования свят, единствено в САЩ имаше взривена сграда с цел данъчния отдел на най-горния й етаж (в Оклахома). Само дето данъчните другари са били получили предупреждение да не са в сградата - а невинни деца са били оставени - да продължат да служат като човешки щит... Да пазят данъчните от... народната обич. Както върви приказката в системно инжинерство, семето на провал лежи в успех. Един от подривните фактори в американската държава е вече зароден точно от успеха й в събиране на данъци...

Мисълта ми е, че може би американските успехи, безспорни и да са, може би са до голяма степен Божа воля, все още... Нишката за Божата воля е била прокарвана в доста от великите речи на американски водачи - и те може би са били повече прави от колкото са предполагали...

Просто размишления, горните.



Тема Re: Парадокснови [re: Oптимиcт]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано23.10.02 18:04



Щото не си бил скоро в Истамбул. Завърти се из Ак сарай /в центъра/ да видиш как изхвърлят помията от ресторантите направо на улицата. Такава мръсотия и в Брюксел не съм виждал - дето мият улиците със сапун в 6 часа и в 10 вече арабите са ги осрали.
Като си помисля, България е много чиста страна.



Тема Всичко зависи ...нови [re: AK47M]  
Автор Oптимиcт (Стар познат)
Публикувано23.10.02 18:15



... от базата за сравнение. За да ти се вижда чисто, вероятно имаш по-мръсни места на ум. Аз със тях не желая да се сравнявам.

Колкото повече знаеш, виждаш колко повече не знаеш


Тема Re: Всичко зависи ...нови [re: Oптимиcт]  
Автор AK47M (безделник)
Публикувано23.10.02 18:19



Е, имам и по-чисти места наум. Ама гледам да не мисля за тях, докато внимавам да не ми се пльосне филия с лютеница на главата, като минавам край висок блок.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.