Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:29 22.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Подкрепа за Даниела???нови [re: kapмeн]  
АвторOптимиcт (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 07:58



Правилно си ме схванала. Твоето доуточнение влиза в кюпа на "Разковничето е там някъде, вътре в семейството..."



Тема Re: В интерес на истинатанови [re: Oптимиcт]  
Автор Pyмянa (член)
Публикувано04.04.01 09:17



Тук бях обвинена, че защитавам правителството на Костов. Въобще не става дума за това.
Може би ще представлява интерес факта, че обвинението срещу Даниела е повдигнато, след преглед и заключение на 30 експерта - водещи психиатри и психолози. Самопризнанието й е направено именно в тяхно присъствие и след разговори с тях.
Политическите интереси са едно, но уменията на професионалистите - друго.
Как смятате, че някой може да принуди 30 души , водещи имена в съдебната психиатрия и психология да потвърдят неистина.
В момента се установява именно вменяемостта й - способността й да осъзнава свойството и значението на това, което върши и да ръководи постъпките си.
Ако се окаже, че при извършване на деянието е била в пълно умопомрачение, тога наистина остава открит въпросът : къде бяха близките й . Това състояние е толкова очевидно, че е било наистина безотговорно от страна на семейството да остави детето само с нея. В същият блок живеят и родителите й и брат й.
Има и други случаи на родители, болни от шизофрения, които убиват децата си. Това заболяване не бива да бъде подценявано.



Тема не ме обиждайнови [re: Oптимиcт]  
Автор b33 ()
Публикувано04.04.01 19:22



Вие господине, постоянно правите квалификации, за този онзи, ...

Моето мнение е съставено от информацията в медиите, и житейски опит. Може да е грешно, може и да е вярно.
Пиша тук за да видя другите мнения и да си изясня въпроса за мен лично. Също и от загриженост за жената.

А ти как ще обясниш целенасочено изнесената пропаганда в казионните медии? Те акцентират постоянно върху вината на тази жена, преди още да се е произнесъл съда.

В резултат е възможно да пострада тази жена. Имам в предвид, че ако е виновна, нека да изтърпи справедливо наказание дадено от справедлив съд. Съвсем не и трябват допълнителни страдания, идващи от политическата конюнктура.



Тема Re: Подкрепа за Даниела???нови [re: Oптимиcт]  
Авторhistory (Нерегистриран)
Публикувано04.04.01 23:29



И отново идваме на въпроса, че за всичко са виновни вестниците! Както вече бе споменато тук това не е първото, за съжаление няма да е последното престъпление в нашия живот. Но не мога да разбера защо всеки се чувства ПРИЗВАН да коментира и да се изказва супер компетентно. Има хора, на които работата им е да разследват престъпления и да откриват кой е виновника и всички тези медиини повърни не само че не помагат, ами абсолютно пречат на разследването и създават напрежение и несигурност в държавата. И не мога да разбера докога ще им позволяваме да ни манипулират!



Тема Re: В интерес на истинатанови [re: Pyмянa]  
Авторdata (Нерегистриран)
Публикувано05.04.01 09:27



Chuh za tozi sluchai no ne sam zapoznat s obstoiatelstvata taka che doidoh tuka, toku viz razbera za kakvo stava duma.
Ne sam siguren che razbrah vsichko, no po vaprosa za tova mogat li 30 dushi da potvardiat neistina, poviarvai mi niama nikakav problem, stiga da se nalag i poveche mogat da go napraviat. Ne me razbirai nepravilno, ne obviniavam nikogo, nito pravitelstvo, nito hora. Prosto mi napravi vpechatlenie v uverenostta ti che 30 dushi ne mogat da izlazat ednovremenno.
Ne samo che mogat, ami dori vseki den si svidetel na tova, za edno ili drugo nesto, grupa hora lazat za da zastitiat interesi svoi ili nechii.
Saglasna?



Тема Vmetka nqkakvaнови [re: b33]  
Авторneqsen (Нерегистриран)
Публикувано05.04.01 14:21



Edno neshto se osaznali.Che mnenieto i golqma chast ot jiteiskiqt vi opit se bazira na mediite,t.e. lesno manipuliruemi sme. Tova si e postulatche ot humanitarnite nauki, v chastnost sociologiq i politologiq.

Kolkoto do ubiistvoto na malkoto momche, sluchaqt e izskluchitelno nepriqtna bitova drama, po stechenie na obstoqtelstvata stanala politichesko sabitie. Mislq, che kontraakciqta vodena ot v-k"Monitor" e s cel maksimalnoto izvlichane na politicheski dividenti. Privejdat se v sila smehotvorni dokazatelstva. V poslednite 3 godini se seshtam za pone 3 sluchaq, koito imaha bqha s po-golqma obshtestvena znachimost, i koito zaglahnaha za 2 sedmici. Sega, useshtaiki slabostta na pravitelstvoto, i izpolzvaiki momenta se trupat politicheski tochki. Iskam da popitam shodnite na Vas aktivisti ot Balgariq i chujbina:"Kade bqhte, kogato zaglahna sluchaq s ubitiq chasovi pred Qponskoto posolstvo i s ubiistvoto pred obmennoto buro na Pliska?Obviniha 3-ma uchenici i vsichko se zabravi.Ami ubiistvoto v Geo Milev, v koeto maldej ubi dovedenata si majka, bashta si i bratchnevnimanie?" Iskam da Vi kaja, che tova e porednata proqva na ovchedushie i na partizanshtinaeto si. I go opravdaha. Ami polizaite, koito lejat po 3 godini za ubiistvo po . Vdigna se malko pataklama, aide i nie v neq. Po vestnicite pishe, trqbva da e vqrno! Ako mi kajete, che sega e doshal momentat, sega ste uzreli za grajdansko obshtestvo, shte se izsmeq. Sega Vi se vijda udobno da se igrae na grajdansko obshtestvo, opastnost nikakva, izborite nablizo. Da vidim na kakvo shte igraete 3 meseca, i dali shte se cheshate u vlaknestite gardi taka smelo. Neshtata sa baq debeli, i nito na mene mi e po-akala da gi obqsnq izcqlo, nito na Vas da gi shvanete. Aide sas zdrave!



Тема Re: Vmetka nqkakvaнови [re: neqsen]  
Автор b33 ()
Публикувано05.04.01 15:54



Съгласен съм с това което казваш. И на мен се вижда глупаво целия този шум около този случай.
Не зная защо се получи така.

Лични за себе си, аз не говоря, понеже СДС било слабо. Напротив, изобщо не ми се вижда слабо. Още повече от 11 години само за СДС съм гласувал.

Не мога да обясня какво ме кара да пиша, но по принцип не ми се нравят много властниците. Не изпитвам голямо доверие към "държавната машина", понеже тя е силна, крие много тайни и не зная какви ги върши; та по този начин защитавам и себе си.



Тема Re: Подкрепа за Даниела???нови [re: Oптимиcт]  
АвторИзпитaнa мapka (Нерегистриран)
Публикувано06.04.01 02:43



Не четете вестници, не слушайте радио, не гледайте телевизия! Не се интересувайте от основни правни положения, отстоявайте презумпцията за виновност(ВСЕКИ Е ВИНОВЕН ДО ДОКАЗВАНЕ НА ПРОТИВНОТО). не съчувствайте на чуждата болка, не търсете истината, СПЕТЕ СПОКОЙНО! Гледайте сериали, слушайте чалга и рап, не мислете, не мислете, не мислете - гласувайте правилно и оставете другите да мислят!
Не си задавайте въпроси, не задавайте въпроси, не тревожете управляващите и сладко спящите и сладко сънуващи свои съграждани. Работете над правописа си, ходете на психиатър редовно,накрая ще влезете в нормата защото в ненормална държава нормата е да си ненормален.



Тема Re: В интерес на истинатанови [re: data]  
Автор Pyмянa (член)
Публикувано06.04.01 09:05



В настоящият случай обстоятелствата са различни.
Тези 30 души са привлечени като експерти, не за да потвърдят неистина, а за да прецизират работата на следствието, с оглед изключването на всякаква вероятност от грешка при повдигане на обвинение.
Всъщност обикновено тази експертиза се извършва от 3, в редки случаи 5 души.
Ако целта беше да се потвърждава неистина, то тогава всички щяха да знаят броя на работилите експерти, а не да ви го съобщавам аз.



Тема Re: В интерес на истинатанови [re: Pyмянa]  
Автор b33 ()
Публикувано07.04.01 21:47



Склонен съм да вярвам на експертите на 1/3. Защото първо те могат да грешат и второ може самите те да са манипулирани (въпреки че са психиатри) или корумпирани.

Да се съмняваме в правораздаването е нормален отклик в днешните социални взаимоотношения.

Както казаха преди тук, нека да направим връзка със случая когато полицай уби тинейджърка в центъра на София.
Дали нашето правосъдие е справедливо?
Можен да се обзаложим за следното. Онзи полицай-убиец ще получи присъда от 3 години, която ще излежи като "наш човек". След това, може би няма да стане пак полицай, но неговите приятели ще го уредят в някоя частна охранителна фирма, понеже всички полицаи пенсионирани или напуснали дъежат този бизнес днес. С други думи, живота на този полицай-убиец няма да бъде провален.
А какво я чака Даниела? Както следя квалификациите по официалната телевизия, предполагам, че ще я погребат за 10-20 години в някоя "ужасна" психиатрия. След това, когато се върне към живота, тя ще е смазана, без никаква подкрепа. Всички ще я сочат като "дете-убийца".

Справедливо ли е това? С какво жертвата на полицая-убиец е по-малко скъпа от хипотетичното прегрешение на Даниела (защото още не е доказано в съда)?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.