Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:43 23.06.24 
Музикални
   >> Michael Jackson
*Кратък преглед

Тема ? ЗА СТОЯНнови  
Автор ExlST (непознат )
Публикувано24.12.05 10:03



ЗАЩО СЕ ДРАЗНИШ ТОЛКОВА, ЧЕ НЯКОИ ПИШАТ НА ЛАТИНИЦА ?



Тема Re: ? ЗА СТОЯНнови [re: ExlST]  
Автор LOCKY_ (Numb)
Публикувано24.12.05 14:18



За да не започвате пак с глупостите, че вече ми писна да чета баластра, ще ти отговоря аз.
Намираме се в България и сме българи. Ежедневието и културата ни изисква от нас да владеем български език. Разбирам, че от 10 години насам училищата бълват неграмотници, но не смятам, че трабва да се затормозявам, четейки маймунските им писаници. Кирил и Методий са се погрижили тая нация да има своя писменост, за да не бъде претопена от гърци, турци... и сега от американци. Ако ти смяташ, че трябва непременно да окепазиш словото на което са писали Ботев и Вазов с разни латински йероглифи и безумни звукосъчетания, включващи даже цифри и други символи... на мен не ми е приатно даже да чета подобно нещо.
Накрая ще ти кажа, че писането на латиница изобщо не е оригинално, и ако нещо стане с компютъра ми или с дир-а, и ми се наложи да поствам тук по този начин... изобщо няма да го правя, тъй като ще ми е обидно да гледам творенията на мисълта си обезобразени по този начин.
Това е... и не е зле да се приключи по този въпрос.



Тема Re: ЗА СТОЯНнови [re: ExlST]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано24.12.05 15:55



Хъм, не че се дразня, просто не обичам да чета нещо писано на методиевица. Смятам, че всеки от клуба има какво да каже, а аз няма да го чуя ако е написано с латински букви. Никой няма оправдание да пише на латиница, след като самият Дир поддържа двата вида Кирилица – по БДС и фонетичната.

Какво трябва да стане, че да започнем да уважаваме езика и буквите си. Аз знам защо много хора обичат да пишат на методиевица. Няма установени стандарти и правописните грешки не си личат. Това обаче е тъпо извинение. Самият аз имам дислексия и правописът ми е много проблемен, но заболяването не ми пречи да се опитвам да проявявам уважение към приятелите си тук и към себе си.

Винаги съм се чувствал приятно, когато някой се обърне към мен с истинското ми име, Благодаря.

- Now I'm just wondering, why you think...

Тема Re: ЗА СТОЯНнови [re: Unbreakable]  
Автор nik ()
Публикувано24.12.05 16:05



Абе грамотен звучиш, въпреки тази болест.




Тема Re: ? ЗА СТОЯНнови [re: LOCKY_]  
Автор damita (вярофил)
Публикувано25.12.05 14:47



Намесили сте се преди мен и сте казали това, което аз мисля. Аз щях да бъда малко по-остра, но добре че не се е наложило... Ще ми излезе име вече на строга модераторка... :) Между другото, мисля да сменя правилата в първата тема и да напиша там, че всяко мнение, написано на латиница ще бъде трито. Какво мислите? :)




Тема Re: ЗА СТОЯН [re: Unbreakable]  
Автор JaXonFireGirl (INVINCIBLE)
Публикувано26.12.05 12:26



Аз съм съгласна със Стоян.
Не че е кой знае какво ако пишем на методиевица(?!), но все пак сме българи и смятам, че е уважение и към самите нас да пишем на своя език.
Освен това, хората които ползват латиница за да пишат на български почват да бъркат ``а`` и ``ъ``, не пишат винаги когато трябва ``я`` и ``й``.
Разбира се, не сме клуб Българска филология и на никого не бих се сърдила за това...
Но Стоян съвсем учтиво моли всеки да пише с кирилица и съм му благодарна за това, понеже и на мен ми е по приятно да чета на истински български.



Тема Честит Имен Ден!нови [re: ExlST]  
Автор LOCKY_ (Numb)
Публикувано27.12.05 10:21



Да ти е живо и здраво името!... и да почерпиш, ей.
Желая ти всичко най-хубаво през следващата година и също така много Майкълски моменти.



Тема Честит Имен Ден!нови [re: LOCKY_]  
Автор ExlST (непознат )
Публикувано27.12.05 10:59



ЧЕСТИТО И ОТ МЕН !!!!!!!!!!!!1




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.