Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 28.09.24 
Музикални
   >> Michael Jackson
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Въпрос към Unbreakable???? :)нови [re: Unbreakable]  
Автор LOCKY_ (Numb)
Публикувано11.01.06 19:22



Ха ха....,Unbreakable кефиш!
Аз пък си мислех, че бих гледал 100 пъти едно и също изпълнение на Billie Jean с много по-голямо удоволствие, отколкото 100 коренно различни версии на ... Like a Virgin. Смятам, че едва ли е нужно да се променя нещо перфектно. Да, промяната е нещо хубаво, но не и когато изграждаш цялата си кариера единствено върху непрестанното й експлоатиране и нищо, ама нищо друго.

Дамита, оправдавам донякъде възгледите ти и не споря, както виждаш... Мисълта ми е да не почнеш да триеш нещо, че аз не съм писал досега за тоя, дето духа.
От някалко седмици ни плашиш, че ще ставаш "лоша". Кой те насъска така? Я ми кажи името му, да го питам аз с кое право ти внушава такива идеи.
Аз пък сега ще те уплаша с това, че ако забележа нещо изтрито, веднага ще напусна клуба и никога повече няма да чуете за мен... Не мога да живея и да комуникирам на фона на цензура, зависеща от личното виждане на някого. Обичам да се лигавя, това е... все пак не сме в Гестапо... Ти още малко и към газовата камера ще ни подкараш.



Тема Re: Въпрос към Unbreakable???? :)нови [re: Unbreakable]  
Автор damita (вярофил)
Публикувано12.01.06 03:54



Не, нищо от това, което съм казала не се дължи на по-пресния спомен. Дори веднага след края на HIStory tour, което бях посетила, то пак оставаше най-малко любимото ми турне на Майкъл. Наистина не мога да търпя някой да ми "пее" на плейбек почти цял концерт, независимо че преди това е доказвал многократно колко добре се справя на живо. Аз имам също толкова право да искам да го слушам цял концерт, колкото и феновете, изпълвали стадионите през 80-те. Имам чувството, че Майкъл вече разчита на това, че каквото и да направи ще се хареса на всички и не си дава много зор.
Мадона... Мадона накара 100 000 души да пляскат в ритъма на Music и да пеят "...music makes the people come together...". И го направи на живо. И само защото не си виждал какво се случва в претъпканата зала на всяко изпълнение на Like A Prayer, затова говориш така. Всъщност, ти гледал ли си цял концерт на Мадона някога?
Липсата на живо пеене на Майкъл не ми е попречило да плача, да се радвам, да крещя... но това е защото съм фен. Подозирам, че нещата нямаше да стоят по същия начин ако бях обикновен зрител. Представям си просто да отида на концерт на Депеш Мод, които са ми по-скоро безразлични, но все пак интересни и те да ми пеят на плейбек. Знаеш ли какви чудеса ще излязат от моята уста по техен адрес след това? Стига с тези двойни стандарти! Другите ако не пеят на живо ще им опръскаме имената със слюнки, но на Майкъл му е простено. Защо?...
И последно - Bad tour е безупречно турне! Не съм гледала нещо по-добро (за съжаление само на запис). Ще ми се всяко следващо да беше още по-добро, а не точно обратното...




Тема Re: Въпрос към Unbreakable???? :)нови [re: LOCKY_]  
Автор damita (вярофил)
Публикувано12.01.06 03:59



LOCKY, имах предвид само тази тема и това, че пиша в нея само ако след това не ме нарекат "сляпа", "глуха", "тъпа"... само защото съм си позволила да харесам нещо повече от друго. Досегашният ми опит ми навява лоши спомени и затова си казах предварително, че ако се стигне до нещо такова, просто ще изтрия темата, защото ми омръзна това отношение. Не става дума другомислещите да не споделят своето мнение, просто да не ми лепват етикети, защото си позволявам да имам различно от тяхното.




Тема Re: Въпрос към Unbreakable???? :)нови [re: Unbreakable]  
Автор SoCalledChaos (PerfectEnemy)
Публикувано12.01.06 09:12



Ех, Стояне! Отвори очи най-накрая!



Тема Re: Въпрос към Unbreakable???? :)нови [re: SoCalledChaos]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано12.01.06 16:35



Went in my personal life and I don't live for you
So don't you try to tell me what is right for me
You be concerned about you,
I can do what I want to

- Now I'm just wondering, why you think...

Тема Песничка за Стоенча!нови [re: Unbreakable]  
Автор SoCalledChaos (PerfectEnemy)
Публикувано12.01.06 16:53



Не разбирам английски! Аре на ти да прочетеш нещо хубаво...че с тоя Майкъл...

From the silence, from the night
comes a distant lullaby.
Cry--remember that first cry,
Your brother standing by.
And lot of loved-- beloved sons of mine.
Sing a lullaby; mother is close by.
Innocent date-- such innocent eyes!--
Envy stole your brothers life.
Came home murdered piece of mind.
Left you nightmares on the pillow.
Sleep now...

Soul-- surrendering your soul.
The heart you not whole.
For love, but love walked on.
Cast into the dark.
Branded with the mark--
of shame; of Cain.
From a garden of God's light,
to a wilderness of night.
Sleep now; sleep now...



Тема Re: Въпрос към Unbreakable???? :)нови [re: damita]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано12.01.06 17:02



Дамита, да гледал съм концерти на Мадона. Последният концерт, който гледах беше от турнето след албума Music.

Наистина не мога да те разбера какво толкова виждаш в тази жена (не те съдя, просто се чудя, защото ти си ценител на вокалните шедьоври).

Тя пее на живо,
Ама фалшиво.

Хайде изкриви си душата и кажи, че не е така.

Вярно в турнето HIStory има само две песни на живо (макар, че на отделни концерти той пее на живо малко повече неща…), обаче почти на всяка песен ПЕЕ след края на основната й част. Това също е нещо. Вярно компромис е, ама…

Когато става въпрос за СПЕКТАКЪЛ (не за ШОУ, което прави Мадона), живото пеене не е най-важното. Можеш ли да отречеш, че докато "пее” SIM, Майкъл изглежда потресаващо отдаден на ритъма и текста.

Другият пример е изпълнението на Dangerous. Невероятното изпълнение позволява ли ти да си кажеш: „Хъм, че той дори няма микрофон.”

Още на времето в пиратските години ТОП ТВ, не знам дали я помните, излъчваше през месец концерта от Мюнхен 1997. Знаете ли що народ (и то предимно зрели хора) се уби да ми се обажда и да ме моли да им презапиша спектакъла. Тях ама въобще не им пречеше, че Майкъл пее на запис.

Сигурен съм, че си гледала концерти от турнето със свои приятели, те да не би да са се убили да плюят, че Майкъл пеел само 2 песни на живо?

Майкъл не е Депеш Мод, Майкъл не е Мадона. Той е уникален и всички ние знаем защо. Трябва обаче да си го пазим, че… по дълго да ни радва.

ПС: Били Джийн е винаги различна. Точно ти, дето имаш почни всички концерти на Майкъл да не си забелязала. Гледах аматьорски запис на първия концерт в Медисън Скеър Гардън. Майкъл не успява да направи лунната стъпка, ама финалното му изпълнение е 5 минути. Страшно впечатлен останах.

- Now I'm just wondering, why you think...

Тема Re: Песничка за Стоенча!нови [re: SoCalledChaos]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано12.01.06 17:06



Марк Антъни, а? Хъм и ние на село слушаме музика!

А и не изпростявай, моля те, Ивчо! Не се заяждай само защото забравих да ти честитя именния ден.

- Now I'm just wondering, why you think...

Редактирано от Unbreakable на 12.01.06 17:12.



Тема Re: Песничка за Стоенча!нови [re: SoCalledChaos]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано12.01.06 19:11



Mark Anthony? Probvai pak...Teksta e na edna dama...



Тема Re: Въпрос към Unbreakable???? :)нови [re: Unbreakable]  
Автор damita (вярофил)
Публикувано12.01.06 19:29



Да си изкривя душата и да кажа, че Мадона пее фалшиво???... Без да изкривявам изобщо черната си душичка ще кажа, че Мадона може и да не пее изключително, но фалшивото й пеене по турнета остана далеч в миналото, както живото пеене на Майкъл. Вярно е, че има разни слаби моменти, но да твърдя, че през цялото време пее фалшиво... НЕ!
И след като си гледал Drowned World tour (така се нарича турнето след Music), направи ли ти впечатление, че тя играе централна роля във всяко едно нещо, което се случва на сцената? Не е като Шер, чийто спектакли също обичам много, но която е доста статична и нещата се случват около нея. Тоест... оправданието, че Майкъл танцувал много и това му пречи да пее не минава тук. Те са набори все пак...
Изобщо не мога да се съглася, че живото пеене не е най-важното, когато, видиш ли, си правел "спектакъл". И как точно направи разлика между "спектакъла" на Майкъл и "шоуто" на Мадона? Мен ако питаш, това което прави Мадона е много повече спектакъл и с много повече смисъл и послания от това, което прави Майкъл (почти едно и също вече години и години наред). Значи при Майкъл не е важно пеенето, а при Мадона, понеже завалийката нищо друго не прави на сцената, е много важно да пее...
Вярно е, че не винаги мои приятели са критикували плейбека на Майкъл, но това е защото не всички могат да различат кога някой действително пее на живо. Трябва ли и аз да си принизявам критериите така? Именно защото съм толкова голям фен и толкова дългогодишен имам правото да съм по-взискателна. Самият Майкъл ме е научил на това. Не може да направи Bad tour, от който всеки момент ме кара да се екзалтирам и после да ми минава метър с подобни непрофесионално направени неща. Може ли да ми пусне SIM от диска и да слушам неговите беквокали в песента, а певците отзад да се правят, че пеят те... Що за отношение към собствената си публика???

Какво й е различното на Billie Jean освен импровизацията накрая? Ами нали е импровизация, остава и тя да е съвсем еднаква винаги...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.