Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 01.07.24 
Музикални
   >> Michael Jackson
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Лени Кравицнови [re: damita]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано10.08.05 00:55



Не, не ... не е никакво лично отношение. Напротив, ти така ме впрегна в този Лени, че сега му точа всички албуми... добре че не са много.
Утре ще дам линк към всичко и отново ще предложа услуги по Българските Пощи за всички.
Имаш страхотен вкус за мъже... поздравления!!!... той сега даже изглежда и чистоплътен, след като махна ония тояги, които се подаваха от главата му.



Тема За живите изпълнениянови [re: LOCKY_]  
Автор nik ()
Публикувано10.08.05 14:58



Чак сега изчетох цялата тема и затова се включвам малко със закъснение. Поводът е написаното от моята приятелка, Rock The Boat, с която много обичам да споря. Става въпрос за нещо в частта за така актуалната напоследък Марая.Никога не съм разбирал позицията, че понеже някой има глас, това означава "че не му трябва" да право нещо повече. Представи си певица с артистичния заряд на Мадона, с нейните концерти и гласът на Марая. За съжаление до момента такъв случай няма...


Behold! I'M COMING SOON!


Тема Re: За живите изпълнениянови [re: nik]  
Автор RockTheBoat (nocturnal)
Публикувано10.08.05 18:05



Наистина такъв случай няма все още, но ще ми е любопитно да го видя ако се появи. На Марая (или Уитни примерно) живите изпълнения няма да звучат както сега, ако почнат да се опитват да танцуват или да правят някакви други гимнастики на сцената. Да не говорим, че не са никакви танцьорки. (Тя и Мадона не е кой знае каква. )



Тема Re: За живите изпълнениянови [re: RockTheBoat]  
Автор nik ()
Публикувано10.08.05 18:12



Не, аз по-скоро говоря за цялостна концепция. На последния концерт на Мадона в определени моменти тя стоеше на едно място и пееше, а около нея има няколко сцени, на които се случват различни неща плюс видеопрожекции. За тези, които са го гледали - става въпрос за American Life. Говоря по-скоро за подобен тип мислене, което не изключва стабилни вокали. Самата Мадона беше на плейбек докато висеше в йогиста поза с главата надолу, това е нормално. Например гледах концерта на Селин Дион в Лас Вегас. Селин като изпълнител е доста близко до Марая. Шоуто й беше невероятно ефектно, макар и лишено от послания или кой знае какъв артистизъм. Но сцената беше някак пълна. Шер, чиито вокални възможности едва ли подлежат на коментар, също прави подобен тип концерти. Нима няма да е по-интрересно някой с вокали като на Марая да направи нещо подобно?
Всъщност, има един изпълнител, който се доближава до комбинацията шоу/вокална стабилност/танци. Казва се Майкъл Джаксън


Behold! I'M COMING SOON!


Тема Re: За живите изпълнениянови [re: nik]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано10.08.05 21:01



Ник, не настръхвай, но ще се включа.
Майкъл също е на плейбек, когато изпълнява най-динамичните си неща... няма как да стане иначе.
Само един въпрос искам да ви задам. Обичате Тори Еймъс, нали... и на мен все повече ми харесва. Тя пее страхотно... което си е истина, истина е. Е, бихте ли искали да я видите да денси като луда и да застава на челни стойки, докато пее по този начин, само защото искате да има шоу, концепция, артистизъм и т.н.
Това е... има различен тип изпълнители и те представят нещата си по различен начин. Който иска само да слуша музиката, ще хареса Тори Еймъс, Джордж Майкъл, Марая, Стиви Уондър и други такива, които залагат на нея. Който иска добра музика, но с доста компромиси, за сметка на перфектно шоу... да гледа мега-концертите на Майкъл, Мадона, Ролинг Стоунс и мойтие хора от ЮТу...
Който пък въобще не му пука за музиката, а иска само шоу... еми има и там разни лайняни Кайлита, Бритнита и бой-банди

Един пример ще ти дам за това до какво може да се стигне, ако съвсем се пренебрегне пеенето и се търси единствено някакво арт послание.
Преди години слушах един уважаван български музикален журналист, който разказа за появата на Йоко Оно на някакъв грандиозен концерт, пълен с рок-легенди... Та излязла нашта арт-особа на сцената... дали й някакво платно, приличащо на одеало... увила се цялата презглава, седнала на земята и като заквичала на микрофона... просто ужас... ей така акапела. Ма то било някакво невъобразимо фалцетно дране и пищяне... мани, ми забравила, че това нещо е някаква песен (а то може и да не е било, де) и като си откарала без никакъв текст... само си нарувала.... По едно едно време музикантите на сцената, които били все от класа, взели вече доста сериозно да се споглеждат и да недоумяват какво аджеба става?!?... А тая се дере... нема майтап... Публиката помигала, помигала като мишлета... па като се понесъл един смях... безумен!!! Музикантите също се включили в купона... Такъв хилеж настъпил, че нашта хубавица се сепнала... пробудила се, демек, от елитарно-артистичния си транс... ококорила се и като видяла какво веселие е предизвикала... обрала си набързо парцалкитие и завивките и се омела от сцената, дълбоко наранена от невежеството и липсата на адекватна оценка на изкувството й. Сещаш се, че била изпратена с още по-гръмогласни смехове.
Какво е искала да внушава тая... каква й е била концепцията... никой и до сега не е разбрал.
Та аз не искам Марая да е толкова арт... нека ми сипва посланията си в паничка, че съм си тъпичък... къде ще тръгна да търся под вола теле... Музичка ми дай на мене, не ща театро.



Тема Re: За живите изпълнениянови [re: LOCKY_]  
Автор damita (madonniac)
Публикувано10.08.05 23:49



Лени Кравиц е чудесен изпълнител наживо. Да вземете него да го покоментирате малко, а?...



Тема Re: За живите изпълнениянови [re: nik]  
Автор RockTheBoat (nocturnal)
Публикувано11.08.05 01:45



Хмм..... предполагам, че може да се направи нещо интересно на някои от песните на Марая. И аз гледах Шер и Селин, но ми се струва, че по сцената им има прекалено много народ, а Шер се труфи толкова много, че прилича на клоун. Не бих искала Марая да прави подобно нещо. Тя има танцьори/хореографии на някои от песните си, така че концертите й не са съвсем без нищо по-така.

А когато казах, че не й е 'нужно' имах предвид, че тя успява да закове вниманието предимно с гласа си. Това е главното. Всичко останало е второстепенно и спокойно може и без него. Докато при Мадона шоуто е основното - тя не може без него. Представи си я на сцената само с микрофон 2 часа......

В отговор на:

Всъщност, има един изпълнител, който се доближава до комбинацията шоу/вокална стабилност/танци. Казва се Майкъл Джаксън




Хехе.. мислех да го спомена, но реших да не го намесвам при жените.



Тема Re: За живите изпълнениянови [re: RockTheBoat]  
Автор nik ()
Публикувано11.08.05 10:34



Locky, този път имаш известно право, но Тори е доаста по-сериозна от Марая и от Мадона. Тези двете кукли са поп-изпълнители. На Марая биха й отивали подобни изпълнения. Както и да е, де, всеки с предпочитанията си. Концерт на Лени Кравиц не съм гледал, само някакви отделни изпълнения .


Behold! I'M COMING SOON!


Тема Re: Лени Кравицнови [re: damita]  
Автор armydreamer (torified)
Публикувано13.08.05 13:43



На Лени му давам 7.5. Едно от абсолютните рок-божества , макар че доста има да гони Свети Дейвид, Пресвети Питър и Трент Резнър, които обитават върховете в личната ми митология. Не съм му слушал нито един албум и предполагам, че като го направя, оценката ще се вдигне .

Песни:

1. Believe
2. Believe in Me
3. Are You Gonna Go My Way
4. Rock and Roll is Dead
5. Circus
6. It Ain't Over 'Til It's Over
7. Calling All Angels
8. If You Can't Say No
9. Let Love Rule
10. Fly Away

do giraffes still control everything we see in mirrors?


Тема Re: Лени Кравицнови [re: __Bobby__]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано13.08.05 20:12



Едва сега успях да дръпна всичко на Лени Кравиц и в момента слушам. Досега освен всички хитове, бях чул само "5" като цял албум и определено този е и най-силния му. Оценката ми е 6... талантлив е, разбира се и мнооого добър на живо (чух вече и Unplugged-та), но стила му никога не е бил сред любимите ми... всичките тия китари... не, не...
Все пак е написал страхотни композиции
Утре ще вкарам и личните си топове... а междувременно някой желае ли диск с всички мп3-ки на Лени Кравиц по пощата, или сте дълбоко разочаровани от последните ми подвизи в клуба на Мадона?




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.