Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:32 26.06.24 
Музикални
   >> Michael Jackson
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За ставащото в клубанови  
Автор armydreamer (trickster)
Публикувано03.06.05 13:53



Сигурно сте забелязали, че нещата от известно време не са такива, каквито бяха . Понеже някои хора тук вече изразиха възмущение (или раздразнение; или пък просто решиха да реагират на случващото се) от това, което превърна клуба в театър, мисля, че вече е време проблема (ако въобще има такъв) да се обсъди.

Смятам, че такива теми трябва да се пускат от модератора, но тъй като в случая лицето, изпълняващо тази функция тук е "на топа на устата" (и, само между другото да кажа, че според мен е заело една достойна за уважение позиция спрямо проблема), аз реших да се обадя.

Първо ще изкажа личното си мнение и след това ще помоля всеки, който сметне, че е необходимо да пише по въпроса, да го направи.

Ако се помотаете из клубовете с модератори, ще видите, че в повечето от тях има строги правила, чието престъпване се наказва с триене на мненията или бан. В зависимост от модератора, тези правила варират от "препоръчва се спазването на добър тон", до забрана на правото на участие на нерегистрирани потребители, такива, които не се съобразяват ни най-малко с темата на клуба, такива, които проявяват неуважение към другите пишещи и т.н. Аз съм против идеята за модератор, но смятам, че нашият клуб е един от най-демократичните в Дир-а. Примерите за това са много - от това, че постовете в повечето последни теми стоят непипнати от модераторска ръка, до толерантността към т.нар. off-topic теми. До този момент не съм видял някой, който предимно да си налага мнението, вместо просто да го изказва. Разбира се, всичко е въпрос на лична интерпретация, но "налагането" предполага действия, които никой от обвинените в това не е правил. С много малки изключения, досега споровете винаги са се водили срещу аргументите на противника, а не срещу личността му. Допреди седмица, дори най-тежките дискусии са завършвали цивилизовано, защото рядко се случва зрял човек да обърка разминаването във вкусовете с нападка срещу качествата на личността на опонента.
Сега обаче, се оказва, че нещата въобще не стоят така. Темите в клуба прогресивно затъпяват, мястото е сцена за изявите на един човек (damita), останалите пишещи или й играят по свирката, или изчезват завинаги, тук всеки смята, че да си фен е по-важно, отколкото да бъдеш човек и т.н. Това е нова за мен гледна точка, която може би не съм забелязал, тъй като съм прекалено навътре в нещата - пиша тук от повече от 5 години и от също толкова познавам модератора лично. Мога донякъде да разбера защо се отправят гореизброените обвинения (в крайна сметка, никой не вижда света абсолютно по същия начин, по който го вижда другият до него), но мисля, че няма, ама наистина няма, никакво оправдание за тона и формата на тези обвинения.

Пускам и една анкета, в която има няколко предложения за решаване на проблема. Ще помоля всеки да гласува и всеки да изкаже мнение в постинг (това последното не е толкова задължително - то и на мен до преди малко въобще не ми се занимаваше с това).


Анкета
В клуба наистина има диктатура; модераторът трябва да бъде сменен; LOCKY_ е напълно прав
мисля, че LOCKY_ е донякъде прав, но не това е начинът
въобще не съм съгласен/на с LOCKY_, но да прави каквото си иска; не ми пречи
ако продължава така, LOCKY_ трябва да загуби правото си да пише в клуба
смятам, че е редно достъпa на LOCKY_ до клуба да се забрани веднага



Благодаря .

here comes the twist:
I don't exist


Тема Re: За ставащото в клубанови [re: armydreamer]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано03.06.05 15:46



armydreamer, съжалявам, но не си разбрал.
Не дамита е на топа на устата, а тайфичката й.
Абсолютно съм сигурен, че тя също не е искала с онзи Боби да разиграем такъв водевил...ако е искала нещо, то е било да ми се даде урок за това, как трябва да се отнасям към Мадона и нейните фенове. Може би тя самата не е предполагала, че нещата ще се изродят чак така и вероятно е съжалила после, но....стана.
Извинявам се много, но не може в нещо, което се нарича "Клуб на Майкъл Джаксън", да се появява фен на Мадона и да ти плеска, каквото се сети... само защото е решил да се засегне от нещо, казано за ... Мадона!?!?!?!?!?!.... при това да действа напълно необезпокояван, тъй като е "вътрешен човек".
Сега имам работа, но като се прибера у нас ще изколекционирам това, което ми чуха ушетата.....и от което съответно побеснях.



Тема Re: За ставащото в клуба [re: armydreamer]  
Автор Absolutna (ядосан)
Публикувано04.06.05 01:37



първо благодаря за темата - мислех 4е можем и без нея - дамита ми се вижда достатъ4но зряла. аз на няколко пъти ли4но взимам пример от нея и успявам да си въздържа коментарите, които ми иде да напи6а на локи - у4а се от кака си така да се каже:П . но 6том арми е ре6ил да я пусне - взимам у4астие.

аз гласувах с "въобще не съм съгласен/на с LOCKY_, но да прави каквото си иска; не ми пречи "

6те добавя, "не ми пре4и" не е то4ният израз, за6тото понякога локи много ме дразни с мненията си (сори локи - просто разли4ни мирогледи) оба4е пък това си е ли4но мой проблем - това е отворен форум и не мисля, 4е трябва да се забрани достъпа на локи, само за6тото ме "дразни". мисля, 4е и дамита ги према много зряло не6тата, въпреки неговите понякога съвсем конкретни нападки към нея.



Тема Re: За ставащото в клубанови [re: LOCKY_]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано04.06.05 09:54



Честно да ви призная, спрях да следя разговорите между Локи и Боби. Не ме вълнуват изобщо. Ако искат да се карат – ОК! Давайте! Просто не съм заинтересован. Не смятам, че трябва да се преминава границата на добрия тон – каквото и да става.

На всякъде по света има едно изкривено понятие за толеранс!!! И клуба не прави изключение! Абе хора, поставяйте се за секунда на мястото на другите! Хайде ние първи да направим една крачка напред.

Преди време се джавках с Х-чо, сега нямам търпение да изляза на кафе с него. Сигурен съм, че и Боби е добро момче, просто някое мнение го е ядосало много! По принцип е нормално, ама нали всеки може да вярва и мисли каквото си поиска.

Хайде никога повече да не се палим на мненията на другите, нека да спорим приятелски, нека да обсъждаме нещата, но хайде без прекалени емоции.

На мен ще ми е мъчно ако Локи спре да пише в клуба. Тъпо ми е че се скараха с Дамита, защото в началото всичко между тях беше наред.
Ей, бате, не можещ да отречеш, че Дамита те посрещна изключително добре, помогна ти с много неща и се държа свръх положително. Аз не мога да се похваля със същото посрещане!

- I still remain the same, I'm un-break-able

Тема Re: За ставащото в клубанови [re: LOCKY_]  
Автор armydreamer (trickster)
Публикувано04.06.05 12:43



Ако искаш, наистина цитирай нещата, които са те ядосали и са провокирали поведението ти. Виждаш, че хората тук са разумни и разбрани . А и целта е да няма несправедливо нарочени за черни овци в стадото .

Не съм говорил с damita точно за това, но съм убеден, че тя не е привикала Боби - той е един от малкото хора от клуб Мадона, които редочно четат и пишат тук и съм сигурен, че е попаднал на мненията ти по този начин.

here comes the twist:
I don't exist


Тема Re: За ставащото в клубанови [re: armydreamer]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано05.06.05 15:48



ОООООО не мога повече да се занимавам с глупости!
Как ли пък няма да тръгна да събирам простотии по темите, дето направихме на дреб с онзи. Писна ми вече и ми мина всякакъв гняв и обида.
А на Дамита ми омръзна да се извинявам... нека ми посочи някакъв епитет, който съм използвал по неин адрес и после да иде да види какво беше казано тук за мен... и въпреки това на два пъти се опитвах да приключа това безумие.
Не казвам, че непременно тя го е насъскала онзи, но ми се стори странно как след нейната констатация за това, как съм обидил зверски феновете на Мадона...той цъфна и започна да използва някои от нейните определения за мен, та даже и мой собствени, споделени в чата с нея!!!
Ами така ми се пада, като на 30 и кусур години не ми увря главата, че да взема да престана да се доверявам на непознати!
Що се отнася до Дамита, наистина съжалявам, ако се е засегнала чак толкова от онова, което съм казал тук и се извинявам! Аз за разлика от дружките й, мога да разбера къде съм сбъркал и да се извиня, съответно....еми старата школа си е ШКОЛА, няма кво да си приказваме сега!!!
Дамита е свястно момиче и много добре знам как ме е посрещнала тук и съм благодарен за това... не смятам, че музикалната й култура страда от пробойни, казах го, защото тогава хапех на посоки. Нещо повече... ако не беше тя, нямаше да обърна внимание на DEAD CAN DANCE и Тори Еймъс.
Подозирам...(дано не се лаская без повод), че мааалко и заради мен качи в нета първо инструментал на Майкъл, пък макар и дует с Еди Мърфи, щото преди седмица реших, че ми се е припяло Майкъл...
Та това имам да кажа по тоя проблем... Гонете ме, забранявайте ме, правете ме каквото си щете... исках просто да изясня позицията си.
В крайна сметка беше важно и да се знае, че мога да вляза в който клуб си искам и да омаламасам всичко, като го доведа до абсурд....гледам, че има клуб и на Бекстрийт Бойс....ако познавате някои от пишещите там, предупредете ги, че смятам да гастролирам другия месец при тях....да се готвят!



Тема Re: За ставащото в клубанови [re: LOCKY_]  
Автор Absolutna (ядосан)
Публикувано06.06.05 12:12



"Аз за разлика от дружките й, мога да разбера къде съм сбъркал и да се извиня,"

хахахахах- 6те ме убие6:) ако бе6е разбрал няма6е да пее6 съ6тата песен:)) ей това ме разсмя като онова за бабите дето плетат на една кука пред блока.

:) ти никога няма да се промени6



Тема Re: За ставащото в клубанови [re: armydreamer]  
Автор armydreamer (trickster)
Публикувано10.06.05 08:47



Съжалявам, че вдигам темата, особено сега, когато вече всичко е спокойно (и напрегнато в други аспекти), но трябва да я приключим.
Съвсем накратко: има най-много гласове за забрана на достъпа, което е изненадващо за мен, но май логично. Все пак, банването може би е доста крайно, а и атмосферата се промени... та, предлагам да се вземат предвид гласовете, които са като предупреждение (общо 7), а не тези, които са строго за отрязване на достъпа (5 на брой).

Ако някой наистина иска нечий чужд достъп да бъде ограничен и е абсолютно убеден в правотата на желанието си, може да пише тук и ще се вземат мерки, но не мисля, че ще има такива, поне докато всичко в клуба е наред.



here comes the twist:
I don't exist


Тема Re: За ставащото в клубанови [re: armydreamer]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано10.06.05 10:51



Стига бе Арми, тъпо е да ограничава достъпа, на който и да било. Хайде да бъдем малко по-непредубедени. Това че някой има различно мнение/поведение, не означава, че трябва да бъде баннат. Честно казано самата тема „За ставащото в клуба” ме обижда малко. Хайде да не ставаме като тези, които критикуваме – тесногръди зомбита, без капчица разбиране…

Мен ми е интересно тук, защото всички вие сте различни. Локи е много фанатичен фен и аз бях такъв на времето.

Ако някой се чувства обиден от Локи, мисля че е редно да напише точно какво го е засегнало. Ако Локи прецени, ще се извини и щом знае, че нещо притеснява някого – ще бъде по-внимателен в думите си.

Аз вече съм го казвал, но повторението е майка на….

Наистина някой път ме обиждаш, Локи, когато заклеймяваш неща, които харесвам. Приемам го много лично, защото чрез нещата, които харесвам аз изразявам себе си. Не бъди толкова категоричен.

ПС: Не чакам извинение! Ще бъда доволен ако просто прочетеш мнението ми.

- I still remain the same, I'm un-break-able

Тема Re: За ставащото в клубанови [re: Unbreakable]  
Автор damita (madonniac)
Публикувано10.06.05 12:08



Unbreakable, а ти четеш ли това, което е написал armydreamer??? Той не предлага да бъде забранен достъпа, а точно обратното ВЪПРЕКИ гласовете в анкетата. Плюс това, вече е изразил своята позиция по-горе, като е казал, че не смята това за необходимо. Но има хора, които са дали своя глас за баннване и за да не остане той просто глас в пустиня, прави това предложение. Това е.

Подкрепа от БГ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.