Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:59 01.07.24 
Музикални
   >> Michael Jackson
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: THRILLER или BADнови [re: Unbreakable]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано05.06.05 13:15



Това не го разбрах...ама карай....не съм гледал нито една част от оная простотия за "....пръстените".....а като си помисля, че я сравняваха със STAR WARS...!!!
Но всъщност смятам, че THRILLER е по-такааа от BAD.



Тема Re: THRILLER или BADнови [re: LOCKY_]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано05.06.05 15:35



Ама наистина си ужасен. Изкарвам си парите като критикувам филми и смея да твърдя, че съм експерт в сферата. Редовно познавам около 80% от наградите Оскар.

Забравяме, че „Властелинът…” е най-невероятната трилогия в историята на киното. Всичко в лентата е произведение на изкуството. Уникални актьори, костюми, грим, декори, миниатюри и прочие. Всичко е създадено саморъчно. Съчетани са различни похвати от всички ери на киното и резултата е УНИКАЛЕН.

Не ми стана ясно само как даде оценката „простутия” като не си гледал нито една от частите. Аз имам и трите удължени филма – общо 12 часа и половина невероятно удоволствие. Гледал съм ги около десетина пъти и винаги имам усещането, че ми е за първи път.

Ама наистина е тъпо да съдиш нещо, което не познаваш. Ако не обичаш фантастични истории кажи просто „не си падам по такива неща”.

Наистина чрез тези оценки, които раздаваш – обиждаш много хора.

За метафората, която използвах: Смигъл е бил хобит (полоръст), който намира пръстена на Соурон (лошият), убива брат си, за да го притежава единствено той и избягва в планините. Там пръстена увеличава невероятно живота му и създава едно алтернативно съзнание на Смигъл, което го поглъща. Алтер-егото му се нарича Гол-ам (Ам-гъл – на Български). Заради него Гол-ам си говори в множествено число. Когато изгрее луната Ам-гъл се противопоставя на истинското съзнание на Смигъл. Във филма има няколко много добри шизофренични сцени, почти като твоя спор относно Трилър и ЛОШ.

- I still remain the same, I'm un-break-able

Тема Re: THRILLER или BADнови [re: Unbreakable]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано05.06.05 15:58



Unbreakable... знам бе....гледал съм първата част. А от последната само малко.
Но не го харесвам, това е....разминаване в поколенията, предполагам.
А за " STAR WARS" какво ще кажеш...като специалист?
... нe e ли по-добра поредица?



Тема Re: THRILLER или BADнови [re: LOCKY_]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано06.06.05 16:00



Star Wars не е поредица, която ме докосва специално! Аз не съм израстнал с първите три серии, а от Епизод 1 и 2 съм крайно разочарован (от кинематографична гледна точка).

Не може да става въпрос да разминавания в поколенията, Властелинът е най-известната книга в света от 50 години, тя е по-продавана от Библията (но не по успешна от Хари Потър и Орденът на феникса). Историята е пълна със символи и именно заради това ще живее вечно. Всеки човек може да открие част от битието си в нея. Ако си склонен да ме послушаш, вземи и изгледай и трите филма наведнъж. Те не са три серии, а един филм – разделен на три. Обеден съм, че няма да съжаляваш.

Съжалявам ама не мога да ти кажа нищо кой знай колко за Star Wars, просто никога не съм сядал да гледам поредицата критично. „Епизод 1” е по-детински от Хари Потър, а Епизод 2 е скучен. Hayden Christensen е страхотен избор за ролята на Анакин, но не ми допада как изглежда сега в "Епизод 3". От сладко момче се превърна в грозноват (не страшен) „батко”! Агресията в погледа му премина в наркоманска отвеяност.

Иначе ако обичаш по-тежките истории ще ти препоръчам да гледаш „Къщата на моя живот” с Келвин Клайн и Hayden Christensen. Много силна драма. Ще ти хареса.

А, най-важното не съди, а коментирай нещата, които не харесваш!!! Различно е!!!

- I still remain the same, I'm un-break-able

Тема Re: THRILLER или BADнови [re: Unbreakable]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано06.06.05 16:24



За Библията май се поизхвърли....иначе съм съгласен.
И аз смятам новите епизоди на Star Wars за провал....погубиха магията просто.
Но старите...повярвай ми, те ще надживеят всякакви там "...пръстени" и Хари Потъри.
Та не разбрах, THRILLER или BAD?



Тема Re: THRILLER или BADнови [re: LOCKY_]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано07.06.05 09:37



Знам, че ще учудя доста хора (най-вече Дамита), обаче аз се опитвам никога да не преувеличавам. Наистина Властелинът беше най-продаваната книга за всички времена. Миналата година обаче „Хари Потър и Орденът на фениксът” би рекорда й по продажби и се превърна в най-продаваното книжно тяло в историята на света.

Не се съмнявай, че първите три серии от Междузвездни войни ще останат в историята, но трябва да признаеш че морално и визуално са остаряли невероятно. Актьорската игра, дори монтажа са на много елементарно ниво. Не можем да кажем същото за „Челюсти” или „Близки срещи от трития вид” на Спилбърг – той е истинският гений, който за съжаление има само 2 награди Оскар (за 40 години творчество)!!!

А книгите за Хари Потър са изключително добри, успехът им не е случаен. Чел съм и петте тома по няколко пъти, а третия дори на английски. Много ги обичам! Успокояват ме, а са и много забавни.

Истинското изкуство не остарява. Пускам си „Пея под дъжда” и оставам запленен от емоцията, красотата на движенията, хореографията, смешките, отдадеността на актьорите. А това е филм на 50 години.

Пак се заплеснах… Аз много искам да се пренеса в 70-те и да видя в очите на първите зрители на Междузвездни войни, ужаса и възхищението. Емоцията е била огромна. Хората не са вярвали, че са в киносалона. В историята на мултимедията има още два други „разбивачи на фантазии”:

1. Star Wars
2. Thriller – Short Films
3. The Matrix

Трябва да изключа първите две явления, защото не съм бил роден, когато са разбивали съзнанието на хората, но все пак успях да усетя третото „уау!!!” Първото гледане на Матрицата винаги ще си остане сред най-скъпите спомени в живота ми.

Все пак ако трябва да поставя на везни двете трилогии Матрицата и Властелинът: Властелинът натежава много повече. Малко ми е неприятно да го призная, но Матрицата доста забави темпото с продълженията. Много от хората едва разбраха първата част, а следващите две (които всъщност са един филм) па 5 пъти по-сложни и пълни със всевъзможни метафори.

За Трилър срещу ЛОШ не мога нищо да кажа, аз съм за Invincible!!!

- I still remain the same, I'm un-break-able

Тема Re: THRILLER или BADнови [re: Unbreakable]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано07.06.05 10:59



Е, Unbreakable... аз пък бях там и трябва да ти кажа, че това „уау!!!” беше наистина много мощно!.
Не бива да забравяме, че тогава, в началото на 80-те, специалните ефекти току що прохождаха и дори сега да изглеждат тромави и наивни... тогава предизвикваха истинско вълнение!
Спомням си как с един приятел се гипсирахме в кино-салона и гледахме по 3 прожекции на ден, когато даваха STAR WARS. Тогава съм бил съвсем хлапе и не съм имал и идея за съществуването на Майкъл Джаксън. Колко приятно се изненадах десетина години по-късно, когато прочетох в книгата му, че и той самия е страшен фен на джедаите!
Харесвам и Матрицата... много....особено когато Нео вдига ръка срещу куршумите и казва: "НЕ!"....понякога гледам филма, само за да видя тези 5 секунди....Но "....пръстените" или не дай си Боже "Хари Потър"...тука без мене просто!
Що се отнася до книгите, не знам откъде черпиш информация, но Библията наистина е най-четената книга за всички времена... на второ място пък е GONE WITH THE WIND на Маргарет Мичъл....после вече не знам.

... а ти действително ли си за Invincible пред THRILLER и BAD?!?

Редактирано от LOCKY_ на 07.06.05 11:11.



Тема Re: THRILLER или BADнови [re: LOCKY_]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано07.06.05 21:57



Аха, наистина съм за Invincible!!!
Въпреки, че Bad ме направи фен и въпреки, че саундтракът на моя живот е Billie Jean.

Ей сега четох някакъв критик как плюе върху Invincible и ми стана много неприятно. Много харесвам този албум. Харесвам идеите в него, мелодиите, ритъма, начина по който пее Майкъл.

Ще си приказваме за това колко е велик албума след 10-тина години, живот и здраве. Като му дойде времето :)

Отношението ми към Bad е много странно, харесвам почти всяка песен, но като албум не ми допада особено. В Thriller има парчета, които са добри и такива, които са страхотни. Абе, свеж си е продукта, харесвам го точно колкото Invincible.

Знам каква лудница е царяла около Войните. В Шумен е имало километрични опашки за билети. Въпреки, че ценя новаторството в поредицата, наистина е загубила чара си. „Челюсти” е създаден години преди Войните, а виж колко е впечатляващ и днес. Акулата не е по-малко постижение от космическите кораби.

Тъпо е да се спорим за Спилбърг срещу Луказ. Единият има най-успешната поредица за всички времена, а другия 80 уникални филма.

За книгите съм сигурен и като намеря време ще потърся информацията. То това беше световна новина съвсем скоро. Имаше го дори като въпрос в Стани богат и на него изгоря играчът.

Кажи ми, че харесваш момента с куршумите в Матрицата, заради идеята, а не заради ефекта.

- I still remain the same, I'm un-break-able

Тема Re: THRILLER или BADнови [re: Unbreakable]  
Автор LOCKY_ (art of madness)
Публикувано07.06.05 23:05



За идеята в "...куршумите" мога да ти говоря с години! Това е всъщност ситуация до която всяко човешко същество достига рано или късно... разликата е в мащаба... а въпроса в дързостта.
Струва ми се много близка до всичко онова, което Исус говори на Елеонския хълм и може би за това оказва такова въздействие върху мен... а как е при теб?
Намирам тази идея и в някои творби на Майкъл Джаксън, няма да ги изброявам... много са. Само ще кажа, че и той застана срещу куршумите... дързостта му стигна, затова го и обичам.
Няма вече да питам за THRILLER, BAD или INVINCIBLE.... защото моят избор в крайна сметка май е HISTORY.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.