Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:36 30.06.24 
Музикални
   >> Michael Jackson
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема След края на процесанови  
Автор damita (madonniac)
Публикувано17.04.05 23:01



Представяме си, че всичко е свършило, Майкъл е обявен за невинен по всички обвинения и трябва да продължи напред. Как според вас трябва да го направи? Нов албум? Турне? Сам или с братята? Дали е нужно да пренесе чувствата си в агресивни песни или е по-добре изобщо да не засяга темата в музиката си? Кажете какво мислите.



Тема Re: След края на процесанови [re: damita]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано18.04.05 19:20



Тази тема вече веднъж сме я обсъждали, но повторението никога не е излишно.

Ако съм съветник на Майкъл, първо бих го посъветвал да издаде нов албум. Той е толкова поласкан от нашата подкрепа, че със сигурност ще иска да ни възнагради с ритми и мелодии.

Ако не е готов с цял албум, бих го накарал да преиздаде „Invincible” в специално издание от 2 диска, бих настоявал да филмира поне 3-4 песни от непобедимия албум, докато подготвя новата си тава. Ще държа да завърши клипа на OMC, не е нужно да го пуска по ТВ-та, а в някое предстоящо DVD издание, да речем на концерта в Ню Йорк 2001.

Като говорим за DVD ще го накарам да пусне цяла поредица Дигиталната магия на Краля.

1 – Ерата на Jackson 5
2 – Ерата на Thriller
3 – Ерата на Bad
4 – Ерата на Dangerous
5 – Ерата на HIStory
6 – MJ in LIVE (Най-добрите му телевизионни и шоу участия на живо)
7 – Ерата на Ghosts
8 – Invincible

В тази колекция трябва да има извънредно много и добре направени филмчета, които да ни показват, как Майкъл е градил история през цялото това време. Как е създавал трурнетата, албумите си, рекламните си стратегии, клиповете и т.н.

Когато издаде изцяло новия си албум, бих го посъветвал да направи едно малко турне с не повече от 15 спирки. Целта е ясна – промоция на албума. Това ще рече, че 50% от всички песни в концерта трябва да бъдат нови!

От всички концерти бих спретнал един страхотен ТВ спешъл на име „Величие”, чак след това бих дал на Майкъл да се захване с някой истински филм, ама само зад обектива на камерата. Трябва да запише саундтракът към лентата и да спечели най-накрая поне един Оскар.

До тук се простират вижданията ми.

А, забравих да споделя, че се противя на каквито и да е било Братски изпълнения и турнета. Майкъл е легенда, но братята му винаги са били фон, който не ми допада особено.

I still remain the same, I'm un-break-able


Тема Re: След края на процесанови [re: Unbreakable]  
Автор damita (madonniac)
Публикувано18.04.05 19:54



В отговор на:

А, забравих да споделя, че се противя на каквито и да е било Братски изпълнения и турнета. Майкъл е легенда, но братята му винаги са били фон, който не ми допада особено.




Аз пък съм много "за". Дали ще има някакви беквокали или това ще са братята, няма значение. С тях обаче имаме шанс да чуем някои убийствени джаксънови парчета, което иначе никога не би се случило. И освен това, такова турне със сигурност би предизвикално по-голям интерес. Което е жалко, но е факт.



Тема Re: След края на процесанови [re: damita]  
АвторГeoprиBacилeв (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 21:52



След това което каза Unbreakable всичко друго казано ще е малко. Ще е много хуваво ако стане. Аз предлагам нов албум и турне към него, на което турне да има доста песни от "Invincible".



Тема Re: След края на процесанови [re: damita]  
Автор armydreamer (original sinner)
Публикувано18.04.05 22:52



Не знам кое би било по-добре - да издаде веднага нов албум или да си почине една година...
Каквото и да реши, предпочитам един по-различен албум, а не поредният Dangerous, който да предъвква стари теми. Ако ще си излива мъката в песните (а това няма как да не стане), дано са от типа на Who Is It и Stranger In Moscow, а не нови ДиЕски. Иначе, нямам нищо против по-агресивните песни. Албум с атмосферата от Morphine би ми напълнил душата .
Надявам се рекламната кампания да не включва думички като "непобедим", "неуязвим" и т.н., защото няма смисъл. Това вече ще прилича на пропаганда, а няма да е отражение на действителността.
Абе, да прави мрачни песни, да пише депресарски текстове, да свири на пиано, да измисли една по-смахната хореография а ла Ghosts и това е .

ПП: Преиздаването на Invincible би било лоша идея.

standing on a corner in Winslow, Arizona
and I'm quite sure I'm in the wrong song


Тема Re: След края на процесанови [re: armydreamer]  
Автор Unbreakable (believe it)
Публикувано19.04.05 10:46



Ама изобщо не съм съгласен с теб. Преиздаването на Invincible би бил най-невероятния ход в историята на музиката!

Майкъл да застане зад продукта си, който всички обявиха за слаб, наистина звучи нелепо.
Ние обаче знаем, че най-успешните неща се градят на нелепи и абсурдни идеи.

Сигурен съм, че ако това стане и ако всеки клип и сънгъл се правят така както трябва, Майкъл ще се радва на огромен успех.

А иначе забрави, че Майкъл ще се откаже от идеята си да пресъздава отново и отново едни и същи теми. Аз съм го приел отдавна, това е в неговото сърце и за това му се пее на момчето.

Дамита ако Майкъл тръгне на турне концертите ще се продадат мигновено, независимо дали ще е с братята си или ще е сам. Аз лично предпочитал втория вариант. Те много ме дразнят, от няколко години на сам нещо ги е прихванало и явно копнеят за слава, особено Джърмейн.

I still remain the same, I'm un-break-able


Тема Re: След края на процесанови [re: Unbreakable]  
Автор damita (madonniac)
Публикувано19.04.05 11:32



Най-невероятния ход в историята на музиката звучи доста пресиленичко, но ти имаш тази склонност да преувеличаваш... Не знам с какво Майкъл и ние можем да спечелим при едно преиздаване на Invincible. Критиката вече го чу и се изказа доста сдържано, оценките бяха предимно средни. Това, че не е имало промоция, клипове и сингли за професионалистите е без значение, защото те сядат, изслушват албума, понякога преди да е излязал дори, и дават своето мнение. Какво мислиш, че ще кажат като чуят същото нещо 5 години по-късно? Няма да е "Браво" със сигурност. Аз като фен също не виждам как бих се зарадвала на преиздаването на албум, който вече дори не харесвам толкова много, колкото в началото, т.е. на албум, който с времето става по-досаден. Единственият келепир е ако се издадат още сингъл-два и им се направят клипове. За нас хубавото ще са клиповете, за Майкъл - това че повече хора ще чуят Whatever Happens например. Но това ще е старата песен на стар глас. Не може да се очаква, че песни издадени преди 5 години ще имат същия успех, както ако бяха пуснати на сингъл тогава. Свършила работа е тази. Да дърпа чертата и да продължава напред!!!

А по повод турнето, изооообщо не съм убедена, че Майкъл ще разпродаде солово такова мигновено. Той имаше проблеми с това още по времето на Dangerous tour, когато все още беше мега. Но когато става дума за Джаксън 5, които ще се завърнат заедно начело с Майкъл след повече от 20 години... Тогава интересът определено ще е много голям!



Тема Re: След края на процесанови [re: Unbreakable]  
Автор armydreamer (original sinner)
Публикувано19.04.05 11:34



Преиздаването на Invincible ще бъде прието като заявление от страна на Майкъл, че няма какво по-добро да направи от предишния си, издаден 4 години по-рано, албум. Аз ще го разбера така, предполагам, че тези, които не харесват Майкъл, няма да имат коренно различно от моето мнение.

Няма причина Invincible да бъде преиздаден: албумът се появи по нормалния начин (голяма компания, клип, участие в мейнстрийм класациите), беше сравнително успешен (6-7 млн. копия са провал само спрямо стандартите на Thriller, а всеки знае, че доста неща са се променили от 1982 г., дори тези, които не престават да сравняват всички албуми на Майкъл с най-успешния му запис)... Вярно е, че промоцията свърши преди да е започнала, но това става редовно. Invincible не се превърна в класически албум, не остави отпечатъка си върху времето, в което беше издаден, но това не е изненада: не беше достатъчно силен, за да го направи. Така че, и в този аспект няма смисъл от преиздаване.

Може да следиш след месец-два как ще върви "завръщането" на Jagged Little Pill на Аланис, което ще отбележи десетгодишнината на албум, продал 30 млн. копия и оставил много по-ярка следа в модерната музика от Invincible. Сигурен съм, че новото издание няма да е кой знае колко успешно, но то няма да бъде посрещнато с учудване или насмешка - за неговата поява има причини.

А ти си представи, че Мадона (нека това не се преръща в спор кой е по-по-най) реши след 3 години да преиздаде American Life с промоция, каквато на нея й се струва подходяща и феновете й твърдят, че това е най-великия ход в историята на музиката. Представи си, че си журналист, който трябва да пише ревю на албума и който е бил разочарован или отегчен от цялата лудост около Мадона в последните години от кариерата й. Ще захвърлиш всичките си впечатления и предразсъдъци и ще видиш албума такъв, какъвто е? Най-невероятния ход в историята на музиката?

Аз не бих си купил преиздадения Invincible. Не мисля, че ще съм единствен в това отношение.
Няма смисъл от връщане назад или подобно разтегляне на една неуспешна (творчески и медийно) ера. И без това съмненията, че Майкъл е отказал да се развива стават все по-упорити.

standing on a corner in Winslow, Arizona
and I'm quite sure I'm in the wrong song


Тема Re: След края на процесанови [re: armydreamer]  
Автор damita (madonniac)
Публикувано19.04.05 11:47



army, само две минути след мен подкрепяш мнението ми! Трябва да поработим още малко. Време е да започнем да пускаме в една и съща минута.



Тема Re: След края на процесанови [re: damita]  
Автор locky_32 (саркастичен)
Публикувано19.04.05 13:05



Ама какво сте се затюхкали бре!
Майкъл след края на процеса...? Какво щял да издаде, че и даже да преиздаде!!!
Ще издаде на баба се фърчилото... Бас ловя, че той НИЩО НЕ Е ПИСАЛ в последните години.
Освен това сам избра да бъде "ЛОШ", "ОПАСЕН", "НЕПОБЕДИМ" и т.н.... Вече не може да се върне назад и да се укроти, като един обикновен и много талантлив r&b изпълнител, какъвто всъщност е ... А аз искам точно това!
Аман от епични балади и бесни ритми!
Искам да чуя нещо като THE LADY IN MY LIFE... WORKING DAY AND NIGHT...BREAK OF DAWN... и BILLIE JEAN, разбира се! Всичко друго ми се струва излишно!
Не искам вече да е мега звезда... да остави това на по-бездарните си колеги!
Аз си искам моя си Майкъл, който най-после да се завърне там, откъдето тръгна... и отново да запее като ЧЕРЕН!
А дали ще прави клипове и турнета не ме вълнува... да правят клипове Мадона и Бритни Спиърс ... Аз щях да обожавам Майкъл и без даже да съм го видял, стига ми музиката...в останалото пръст има и дяволът!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.