Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:08 29.09.24 
Музикални
   >> Michael Jackson
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Първо впечатление  
Автор ju_lian ()
Публикувано03.07.02 19:04



Коя е първата песен на MJ която ви направи впечатление още преди да станете фенове ?

За мен това беше "Leave Me Alone" - страшен клип имаше.

А първият албум който си купих беше "Off The Wall" . Не беше от най-новите, но аз тогава не му разбирх много

ju


Тема Re: Първо впечатлениенови [re: ju_lian]  
Авторxboyfriend (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 20:33



Leave me alone beshe pesenta koqto me napravi fan prez 1989,a parvata koqto 4uh -SPEED DEMON-meko kazano ostavi neprqten vkus v ustata mi hahahahahaha;)



Тема Re: Първо впечатлениенови [re: xboyfriend]  
АвторLordm (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 21:15



Малко ми е трудничко да си спомня,отдавна беше>песента която за пръв път чух бе Bille Jean чух я някъде около 83-84 имаше я в една плоча Пулсиращи ноти.А фен ме направи The way you make me fell през 1987 година.Можеше да стана фен доста по рано ,но леля ми ме плашеше че видеоклипа на Thriller koйто те имаха на видеокасета през 1984 ,бил страшен и аз не посмях веднага да го гледам ,а не знам пък защо по това време бърках Адриано Челентано с Michael Jackson и това още по малко засилваше интереса ми да гледам някакав си дъртак във страшен видеоклип(Адриано Челентано смешно)



Тема Re: Първо впечатлениенови [re: Lordm]  
АвторRock (Нерегистриран)
Публикувано03.07.02 21:29



Smooth Criminal beshe purvata MJ pesen, koiato 4uh i tia me napravi fen (kakto i zelia BAD album) prez 87.



Тема Re: Първо впечатлениенови [re: Rock]  
Автор damita (michaelized)
Публикувано03.07.02 23:59



За първи път чух името Майкъл Джаксън някъде през 1985-86г. Тогава само ние имахме видео в махалата и вкъщи ставаха целодневни и целонощни видеомаратони. Комшиите носеха филмите, ние осигурявахме видеото (нали се сещате, че тази традиция не продалжи много дълго... скоро на майка ми й избиха чивиите и разкара видеото ). Веднъж някой донесе клипа на Thriller и каза, че това бил най-известният певец в Америка. Е, на мен не ми дадоха да го гледам... Та тогава чух за пръв път за Майкъл.
После около BG-манията най-добрата ми приятелка стана фенка. Покрай нея първото, което чух беше Smooth Criminal. Не си спомням впечатлението. Но после тя ме заведе на "Лунен Пътешественик" и Man In The Mirror направо ме изкара от обувките! Мисля, че това е едно от първите ми впечатления, които помня най-добре.

I am the agony inside a dying head!...


Тема Re: Първо впечатлениенови [re: damita]  
Автор armydreamer (torified)
Публикувано04.07.02 13:24



Аз нямам спомен за първата песен на Майкъл, която съм чул, но предполагам, че е някой от синглите на Bad.
Спомням си само, че като бях малък майка ми и баща ми бяха ходили в някакъв техен приятел да гледат видеоклипове на западни изпълнители. След това бяха много впечатлени от Thriller на Майкъл и Sweet Dreams на Юритмикс...
Става въпрос за 1984-1985 г.
Спомням си също така, че още през 1987 имах Bad на касетка - подарък от един съсед меломан, който по-късно ми записа и Like A Prayer (и до днес слушам тази касетка - качеството на записа не е мръднало ).

when things look like a nightmare, wake up


Тема Re: Първо впечатлениенови [re: ju_lian]  
АвторSunflyer (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 15:23



"Smooth Criminal"
Album "Bad"



Тема Re: Първо впечатлениенови [re: damita]  
Авторthe fan (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 16:37



Ако през 88 или 89/не съм напълно сигурен/в нашата мила родина имаше свястно развита музикална индустрия още тогава щях да стана фен.
Някаде тогава си "купих" "BAD" .
Поставям "купих" в кавички т.к. касетата включваше около 30 секунди запис на
едноименната песен и цял час СТАРИ ГРАДСКИ ПЕСНИ!!!
След това гледах "Лунен Пътешественик",но нещо отново не се получи.
И ето го заветния момент-тази серия от медийно присъствие явно си е струвала усилията.
Говоря за интервюто с Опра,Супер Боул и церемонията по встъпването на Бил Клинтън в длъжност.
Тогава "Heal The World"завладя сърцето и душата ми и така Аз станах Фен!!!
И оттогава Той неизменно е с мен.



Тема Re: Първо впечатлениенови [re: the fan]  
АвторRock (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 19:45



Az purvia klip, koito gledah s MJ beshe...... "We Are The World". Oshte predi da stana fen (85-86) maika mi napravo se vlubi v tazi pesen (i do dnes e edna ot lubimite i pesni ).

Posle kum 89 4ak gledah Thriller i filma Moonwalker. No togava ve4e biah fen.



Тема Re: Първо впечатлениенови [re: ju_lian]  
Автор ju_lian ()
Публикувано04.07.02 20:07



Ох, всички тези отговори ме накараха отново да си спомня онова време.

Ще взема да разкажа малко по-подробно за моя случай.

Ами както казах много много ми беше харесал клипът на Leave Me Alone, с онази уста която все на отваряше и затваряше. Постоянно го даваха по телевизията до колкото си спомням. Но тогава не бях фен. Просто тогава научих от майка ми че това е Michael Jackson.
След 1-2 години пък имах приятел които много харесваше MJ и винаги когато учихме заедно за училище ми го пускаше, но и тогава не му обърнах много внимание. Пускаше ми песните от "BAD" и "Thriller". И момичето което ми харесваше на времето слушаше MJ. Но аз не
И филма гледах когато ни заведоха на кино от училище даже. Еххх.

Сещам се че една зима се чудех каква касетка да си купя и тогава си казах, абе я да го чуя този MJ. От тогава започна много да ми харесва. Бях си купил "Off The Wall". Сега като се замисля онзи продавач как е могъл да ми пробута този стар албум. Които все пак е хубав. И когато го слушам и сега все ми напомня за началото .

До сега. Сещам се че когато слушах Invincible слагах слушалките (докато бях на работа) и направо отлитах. А колко много чаках докато излезе нов албум .

ju



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.