Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 20.06.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Upgrade на двигател...  
АвторColt93 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 11:37



Sega da obiasnia kav e slu4aia i kakvo mi se varti v glavata...

Ide re4 za Mitsubishi Colt 1993 godina, 1,3 12v 75 konski sili - 4G13 dvigatel.
interesni linkove, koito sam otkril otkakto sam sobstvenik na Mitsu:

http://www.mitsucolt.co.uk/index.php
http://www.4g61t.com/forum/portal.php
http://rack5.free.evro.net/free1/smooker/car_info/mitsubishi/
http://members.rogers.com/mrjackson9/Home.html
http://www.club4ag.com/

Poslednia website e za toyota, no mislia 4e si zaslujava da se vidi!

Kato gledam nesto mi podpu6va otzad - nai veroiatno sa mi zaminali segmentite... i kato napravi 4ovek skromnata smetka:

3 garnituri
segmenti
lageri
rabota
---------
400-500lv - optimisti4nia variant.

Da ne govorim 4e imam slednite nabludenia za Japan cars - niakoi nesta jestoko izmisleni, drugi - neam dumi! Naprimer - zadnia most se regulira kato na mercedes(pone bolta e sastia:)), oba4e za da mi se otvori dvigatelia triabva da se demontira injection-a!? Varhu kapaka na dvigatelia sa slojili tolko nesta 4e lo6o mi stava!

I taka - po gornite linkove navsiakade stava duma za zamiana dvigatel i ima dosta izpisano.

Realno poglednato vmesto da se pravi remont na nastoiastia dvigatel ima slednite dva varianta:

1) Variant 1 - da se smeni s 4G15 - 1,5 16v 90konski sili. Tozi variant opredeleno e po lesnia tai kato smianata e svarzana s dvigatel i ECU, nito uka4vane, spira4ki i etc. (pone az taka mislia stot ne razbiram mnogo no ot tolkova 4etene do sega - tova e:)) A i takav dvigatel sam nameril ve4e ot Proton 1995.

2) Variant 2 - da se smeni s 4G61 - 1,6 16v 113 konia ili 4G92 - 1,8 140 konia. Parvia dvigatel e ot Colt 88-91, a vtoria ot 92-96. Opredeleno ako ste se sravniavat parvia e po lesno otkrivaem. I v dvata slu4aia e dosta po slojno, da ne govorim 4e gi niama tia dva dvigatelia (pone po tia morgi v koito az tarsih!), oste pove4e 4e ste mi triabva skorostna kutia, po tvardo uka4vane, zadni diskovi spira4ki, da ne govorim 4e vazdu6nite filtri i si4ko ste triabva da se smeni...

I taka - sega ste kajete "mi to si4ko e iasno - kav e vaprosa?"...

Vaprosa e 4e ne znam na koi variant da se spra. I dvata imat plusove i minusi.

Opredeleno variant 1 e po lesnia (ako moje da se govori za lesno v slu4aia), no pak znaete 4e vseki iska da ima pove4e kon4eta pod kapaka...

Za sajalenie variant 2 mi se struva 4e ste e vazmojen, no e svarzan s obikaliane po morgite otvad granica.. a 4ak tolkova entusiazam...

Drugia variant e da pazarish niakoi glavorez da gleda za takova nesto, da si go ka4i na avtovoza i da go dokara - da go vnese kato rezervni 4asti... no smetkata togava nababva i to s dosta...

i taka iskami se koito moje da dade komentar po dvata varianta...



Тема Re: Upgrade на двигател...нови [re: Colt93]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 11:54



Има и трети вариант-да не се занимаваш а да си караш така.Доколкото схващам мисълта ти е да направиш по мощна колата!!!!!А не че толкова има проблем с мотора



Тема Re: Upgrade на двигател...нови [re: мтмм]  
АвторColt93 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 12:10



Toi tretia variant si e iasen i si e po default...

Opredeleno ima i variant 4 - liatno vreme e, mai imam pove4e svobodno vreme da si mislia za gluposti...

Vaprosa e 4e naistina pu6i otzad kolata - ne mnogo, no dostata4no... Realno poglednato rano ili kasno ste triabva da go pravia toia remont. A togava niama spasenie - 500lv si zaminavat.

Po dobre da gi dam za nov dvigatel...



Тема Re: Upgrade на двигател...нови [re: Colt93]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 12:55



Малка забележка към Вариант 2:
da se smeni s 4G61 - 1,6 16v 113 konia ili 4G92 - 1,8 140 konia. Parvia dvigatel e ot Colt 88-91, a vtoria ot 92-96.
4G92 също е 1.6, 4G93 e 1.8 140 bhp

Като съвет - ако можеш да намериш кадърен двигател от Протон, вземи него. Така няма да имаш грижите свързани с ъпгрейд към по-мощен двигател



Тема Re:Още една поправканови [re: Scott]  
Автормтмм (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 15:37



4G93 e 93 kw демек 128кс.А скоростната кутия е съвършенно различнаА за протона-става екстра.Ама нов мотор струва много пари



Тема Protona e 95 godina...нови [re: мтмм]  
АвторColt93 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.04 16:50



sega ste vi izlaja to4no koi e modela, no prednicata mu savpada edno kam edno s tazi na colt-a (razmeri, farove, miga4i, etc.) samo 4e mejdu kapaka i prednata bronia ima re6etka... a zadnicata e kato na (smalen) lancer...

dvigatelia e 1,5 16v 90 konia i opredeleno ne e nov - vnos ot germany... tova e si4ko koeto namerih dokato tarsih dvigatel... vsastnost ne e nikak malko ako pitate men

Dokolkoto az razbiram mejdu 4G13 i 4G15 niama po4ti niakakva razlika i sravnitelno lesno ste go smenia...



Тема От изброенотонови [re: Colt93]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано05.08.04 23:22



липсва основното - нищо не е по-добро от добре ремонтирания ти мотор. А присадката ще струва доста повече - като се вкарат и разходите по узаконяване. Затова аз с Тойота искам да сменя само глава - в моя случай разликата е от 70 ---> 124 коня.

UB40 !



Тема Za uzakoniavaneto si prav...нови [re: jamie]  
АвторColt93 (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 10:27



samo 4e 4uvam (ne sam proveril!) 4e novite taloni gi izdavat bez nomer na dvigatelia, koeto me navejda na misalta 4e skoro (moje bi) ste stane kato v celia sviat - dvigatelia ste e prosto rezervna 4ast... no za sega ne e taka i razhodite po uzakoniavane si stoiat....

vij tova za glavata ne go razbiram - kak smianata na edna glava moje da ti vdigne oste 50 konia!?

Ne razbiram, no predpolagam 4e ostanalite 4arkove (klapani, segmenti, etc.) sasto triabva da sa podsilenie.. nai veroiatno i kompresiata ste se digne...

Dai malko pove4e info...



Тема Имамнови [re: Colt93]  
Авторjameiko (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 10:36



от новите талони - в малкото талонче (което си го носиш в колата) не е вписан номера на мотора, но в големия го има...... (два талона се издават). Така че не разчитай на това.
Погледни при Тойота 4АС и 4АГЕ двигателите - а с главата си вървят и валовете и клапаните все пак - оборудвана е ;-))))
4АС е само 70 коня - един вал, 8 клапана - оптимизиран за ниски емисии на всичкото отгоре. Докато 4АГЕ си е спорта - два вала, 16 клапана, обороти на корем ! Блока (4А) е същия, има разлика в челата на буталата (но няма да ги сменям от други съображения - опит за турбина). В моя случай номера може и да стане - смяна на глава и добавяне на турбинка. Ще опитам-ще видим.
ПП: Цитираните 124 коня при 4АГЕ се постигат стандартно без турбо. Целта е малко под 200......с турбото.



Тема Tova za golemia i malkia talon.. [re: jameiko]  
АвторColt93 (Нерегистриран)
Публикувано06.08.04 12:34



go znam.. Vaprosa e 4e se 4uvat razni raboti 4e ste se promeni.. Ne raz4itam - ste sedim i ste gledame filma kakto do sega...

Kolkoto do glavata - prekaleno ti e konkreten slu4aia. Kato imash predvid koi sa modelite na Mitsubishi mojesh li da kajesh dali e prilojim za Colt!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.