Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 18.06.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
*Кратък преглед

Тема Нужда от съвет! СПЕШНО!  
АвторMTB (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 12:37



Здравейте!
Предлагат ми Лансер 1.3 12V 1995g за около 6000! Колата е внос от Австрия и реално е на малко километри!
Моля, ако някой има подобен автомобил да даде съвет, а и малко информация как е като поддръжка тази кола:
- консумативи - ремъци, филтри, накладки - лесно ли се намират и какви са им цените;
- двигателя не е ли слаб за това купе;
- какво да й гледам, когато отида да оглед довечера?
- модела има ли някакви слабости и т.н.
Моля помагайте!



Тема Re: Нужда от съвет! СПЕШНО!нови [re: MTB]  
АвторColt93 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 13:06



Ne 4e sam goliam razbira4... no tvoia vapros v tozi si vid e malko ritori4en i po princip...

Samo edno nesto ot men - 1.3 dvigatelia 4G13, 12 V e 75 konia... za tova kupe sa malko... Kolata e karana prez cialoto vreme na max... i vazmojnostta da e za remont e mnogo goliama... Pone na 250.000 hiliadi e kolata, nisto 4e ti kazvat 130000 i 4e ia e karal pensioner ili medicinska sestra (v kraen slu4ai u4itelka)......

Oste ako kolata e na invalid i invalida ne e Sofiiski a primerno Vra4anski, Dupni6ki ili Montanski individ... hi4 ne se zanimavai to i soffiski da e pak niama garancia no pone ti e nablizo...

V kraina smetka kakvoto i da ti napi6at tuk.. re6enieto si e tvoe... vij DJ Tumbi kato se izpriseti ste ti izpi6e edin ferman kakvo da gledash

No tova koeto az sam ti napisal e po princip... za tehni4esko sastoianie.. boja rabota...... ve4e imahme edin podoben debat.. si4ko si e na kasmet... osven ako ne si DJ Tumbi... (samo da ne mi se razsardi 4e tolkova sperlativi otnese)

Uspeh.. dano ne te naveda na greshen pat



Тема Re: Нужда от съвет! СПЕШНО!нови [re: Colt93]  
АвторMTB (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 13:14



Чувал съм, че японските коли поне до 300-400 000 нямат грижа по двигателя ( но наистина си е и на късмет)!
А как стой въпросът с резервните части и консумативите?
Досега съм карал само европейски машини и с тях няма грижа, но много дефекти дават, и затова реших да се ориентирам към японската сила:-)))



Тема Re: Нужда от съвет! СПЕШНО!нови [re: Colt93]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 14:04



Ей, колега, ето за това се въздържам да драскам по форума,щото ставам подозрителен вече........ Ще ми лепнете прякора Професора.........
А на другия колега ще му кажа да не си купува 1.3 мотора с 12 клапана...........има проблем този мотор в клапаните/вала.........не съм виждал ,но съм чувал на не едно място за тях........



Тема Re: Нужда от съвет! СПЕШНО!нови [re: DJ Tymbi]  
АвторMTB (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 14:35



Благодарско!
Значи все пак ще си карам моята талига и ще чакам удобен момент да я сменя!;-)))



Тема Re: Нужда от съвет! СПЕШНО!нови [re: MTB]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 15:03



Ми както решиш............нно ти казвам че има нещо такова че точно тези мотори има проблем по главата.........освен това са малко колне, освен ако не я ползваш за повече от превоз от точка А до Б..............за Лансер този мотор е слаб.............ако е нова то хубаво, но това е все пак 10 годишна кола и кой знае как са я карали............



Тема Re: Нужда от съвет! СПЕШНО!нови [re: DJ Tymbi]  
АвторMTB (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 15:24



Ами казаха ми, че е в отлично състояние (вече съм купувал кола от същия човек), така че му имам вяра донякъде!;-)))
Колкото до конете, аз и сега съм с една доста по-спъната машина, така че няма много да усетя разлика!;-)))
Интересува ме нещо друго: има ли двигател за Лансер 1995 1.3 16V и как е ходовата част на модела по принцип?

Довечера все пак ще отида да я разгледам!



Тема Re: Нужда от съвет! СПЕШНО!нови [re: DJ Tymbi]  
АвторColt93 (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 15:51



Ti otdavna si podozritelen... no i az tova kazah: 1.3, 75 kon4eta e mani4ak...

Kolkoto do konsumativite - spored men ne se razli4avat pove4e ot 10-20% ot konsumativite na nemska kola ot tazi godina.... Vaprosa e s 4astite vtora raka - nikakvi gi niama... ili mnoooogo trudno se namirat 4itavi....

Kolkoto do motora - sled 1992 niama Lancer 1.3 s 16v... 1.3 sa samo 12v... za 16v otivash na 1.6 dvigatel - 4G92 SOHC... a ako imash kasmet - 4G92 DOHC MIVEC... no takava krasavica ne sam vijdal po balgarsko... ... tova e kola za poznava4i... i mnogo trudno izpada...

Predi da pravish ogled se ka4i na ne6to barzi4ko... zastoto ina4e 1.3 12v dove4era sti se vidi samolet (stom tvoita e taliga)... no ne se laji


Uspeh!



Тема Re: Нужда от съвет! СПЕШНО!нови [re: Colt93]  
АвторMTB (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 16:35



Ами в момента карам Б4 90к.с. и поне на книжка Лансер-а е с около секунда по-динамичен в повечето дисциплини!;-)))
Ще я пробвам довечера!;-)))



Тема Re: Видях го!нови [re: MTB]  
АвторMTB (Нерегистриран)
Публикувано08.07.04 09:20



Не си заслужава парите!
Модела е много удобен, но специално тази кола имаше доста неща за пипане!
Благодаря за съветите!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.