Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:34 15.06.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Отговор за Dj tumbiнови  
АвторBen Gun (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 22:01



Здрасти пак! Питаш как разбирам, че загрява ли? Ами на равен път проблеми няма, стрелката на таблото си стои малко преди средата и доста преди червения сектор. Както ти казах, бях направил около 4500 км от основния ремонт и при едно пътуване по автомагистрала "Тракия" до София, точно преди тунелите /посока Пловдив - София/ стрелката изведнъж тръгна доста бързо надясно. Веднага реагирах с десен мигач, отбих в лентата за принудително спиране, аварийни, изгасих двигателя, вдигнах капака, пипнах маркуча и установих, че е втвърден. Едновременно с това в казанчето се чуваше че водата бълбука и през един тънък маркуч изведен встрани от казанчето започна да прелива и да изтича. След около пет минути дебелия маркуч се отпусна и тогава отворих капачката. Запалих и започнах да доливам. И така около 2,5 литра. Тоест още преди да ми покаже стрелката, че започва да загрява, двигателят е губил охладителна течност. Категоричен съм обаче, че не я е горил в цилиндрите. Гарнитурата беше като нова като отворихме двигателя. Това го правеше преди основния ремонт. Но тогава беше духнал гарнитурата. Не пресичаше маслото. Един ден, беше влажен и дъждовен, просто видях, че зад мен започна да излиза един бял пушек, като пара.
Та да се върна на доливането. След този инцидент започна да ми прави същия номер почти на всяко пътуване на същия наклон или Вакарел. А преди това пътувах и до Велинград няколко пъти, а не съм имал никакви ядове.
По отношение на главата - казваш за пукнатината. Аз обаче не разбрах какво мислиш - има ли там водна магистрала? Нали разбираш къде - точно между двата клапана и под заварките, за да може да се запуши при заваряване. И как от там ще прониква компресия в охладителната система.
Дали пък не е от побългарения цилиндров блок и набитите ризи. Може би материалът от който са направени /чугун/ не съответства по топлинни характеристики на изчисленията за мотора, кой знае.
Дали може да се намери друг такъв двигател, но с гаранция, че не е отварян и прегряван. Просто съм очарован от колата.

Пиши ми e-mail си за да пратя снимки.



Тема Re: Отговор за Dj tumbiнови [re: Ben Gun]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 22:55



Значи, проблема не е никаде другаде, освен в главата..........Това че загрява, идва от факта че ти надува охладителната система поради това че ти е спукана главата, и тъй като на повечето Мицубишита моторите им са с отворена водна система (както твоята така и на моята....) и той изхвърля водата от приливника..........така докато остане поне две трети от количеството вода и тъй като главата е най високата точка от мотора,съответно тя първа се загрява......затова и датчика на температурата седи на главата а не на блока......на всички коли е така..........с други думи искам да кажа че целия ти проблем се дължи от спуканата глава........защото когато е спукана, компресията в цилиндрите отива през пукнатините в водната система, от там почва налягането да се повишава( при нормално работещ мотор то е 1 -1.1 атмосфери налягане при дизелите и 0.6-0.7 атм. при бензиновите мотори.......) и тъй като нашите коли са със отворена охл. система, водата се изхвърля навън, там каде е левия ти калник........отпредНивото на водата постепенно започва да намалява докато в един момент тя е недостатъчна за да охлажда и съответно темп. започва да се вдига , а това с каква скорост и за колко време се е дигнала зависи от това как се кара колата преди всичко т.е. ако е карана по баири, то мотора работи по натоварено съответно повече изгорели газове има в цилиндрите( компресията е по голяма ) а те като е спукана главата по често влизат в нея и отива в охл. течност, налягането там се повишава и започва да измества водата от блока, главата и радиатора и тя се изхвърля на вън.......точно това е станало при теб...................
За да гори водата(т.е. за да влиза вода в цилиндрите когато мотора рсаботи) трябва налягането в охладителната течност да е по голямо от налягането в цилиндрите ( и пак зависи , не е задължително да е така, от много други фактори се дължи )Ако е малка пукнатината в главата или пък от осн. гарнитура процеп има малък, то вода няма да влиза в цилиндрите, а само ще ти надува охл. система.........така докато се отворят или разширят до определен момент..........след това започва да гори водата в цилиндрите защото налягането е по високо и тя влиза в тях.........тогава ефекта е следния........загуба на мощност и бял пушек от ауспуха........колкото повече вода гори,мтолкова повече пушек ще излиза..........и тъй като е дизел, ефекта е по силно изразен, спрямо бензина.........
За да се запуши нещо по време на заварка трябва нещо голямо да се заварява..........при такива пукнатини НЕ може да се запуши чак в такава степен че да пречи на охлаждането........това са малки пукнатини, каде едвам се заваряват, а ти искаш да се запушат от заварката....това не може да стане...повярвай ми...........освен това ако си видял главата, на всеки цилиндър около горивната камера(която е на главата) има поне 4 елипсовидни отвора, които са с дължина на елипсата около 1.5 -2.5 см..........това се вижда и на осн. гарнитура и на блока.......от всякаде кадето има цилиндър, има и технологични отвори за водното охлаждане.........Ееее, да предположим че е заварявано там някаде, за да се запуши, означава че трябва да бъде заварявано там много яко..........освен това ако е така, при сваляне на главата веднага ще се види......а доколкото разбрах вие не сте видяли нещо подобно..........Между клапаните ( изп. и всмукателен)няма такава водна магистрала...........така че не е възможно да е запушено там при заваряването й..........тоя проблем за мен е просто спукана глава и от тук идват и останалите проблеми като загряване и т.н.Относно ризите които са набивани, не вярвам да е от там проблема, може да има някакви разлики, но чак такива че да загрява толкова много........не е от там....просто е главата...........
И-мейла ми е DJ_Tymbi@abv.bg..........
Ina`e kolata ti e perfektna, powe`e ot towa edwa li ]e poiska[ nqkoga.........лошото е че си я вземал прецакана, и сега ти сърбаш попарата.......
Не е задължително да отваряш нови теми за всеки един въпрос.....че ще станат много темички и модератора ще ги изтрие............пускай въпросите си тук в тая тема която си направил..........
Успех ....................и ако имаш други въпроси пиши.......



Тема Въпрос!нови [re: DJ Tymbi]  
АвторBen Gun (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 22:05



Приятелю, Пламене, пак те занимавам с моя проблем! Вчера взех главата и блока. Набити са нови ризи, челосани са и главата и блока. Неприятното е, че след този шлайф на главата личат доста странни и интересни неща. И което е неприятно, аз си мисля, че това са заварки правени преди за да се закърпи и да се продаде колата. На три от цилиндрите /на главата/ се виждат своеобразни двойки полумесеци. И най-вероятно това са шевове от заварки. Просто цвета на метала е променен, както след работа с много висока температура /тази при заваряването/. На три от бренерите се виждат с просто око малки цепнатини, колкото косъм. Значи наистина в главата има сериозен и нерешим проблем.
Ето защо мисля, че трябва да търся друга глава и то най-добре нова. Другата ми идея е да купя друг двигател от същия тип, втора употреба. Казаха ми, че на Симеоновско шосе преди околовръстното има сервиз за Корейски автомобили. Там доставяли от Дубай глави, а и цели двигатели. Ако можеш помагай с информация. Тези дни ще идвам до София и ще ти се обадя. Мисля да взема и главата за да видиш и ти. Просто не ми се ще да сглобявам двигателя така, защото пак ще имам ядове и нови разходи. Писах на няколко фирми в София за доставка на глава и ще чакам отговор. Помагай и ти!



Тема Re: Въпрос!нови [re: Ben Gun]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано27.06.04 23:46



Този сервиз се намира не на Симеоновско шосе, а на друго шосе , извеждащо пак на околовръстното шосе,там е сервиза на Хюндай и се казва Вили кар........там имам връзки и ако опреш до тях ще ти помогна........Това щях да ти предложа ако нямаш изход........да потърсиш глава от Хюндай Соната.......както знаеш Хюндай ползват технологиите и проектите на Мицубиши, и са почти 100% сходни, и моторите , и купетата, и окачванията и скоростите.........
За варианта друга глава нова - става, но пък е много скъпа, дори и корейска да е тя пак ще е скъпа.......(няма го моя приятел на ICQ-to в момента - този който работи в сервиза да го питам колко горе долу ще ти излезна една глава) обаче за варианта втора ръка глава - много е рискована работата, защото почти всички (да не казвам всички...)глави алуминиеви които са за дизелови мотори са с такива дефекти т.е. спукани са........търсил съм за не една кола и знам от опит, това да намериш читава глава за дизел втора ръка, просто го приеми като късмет.......
За третия вариант цял мотор, и този вариант крие много рискове, но поне можеш да го пробваш за 1-2 дни и тогава да го платиш.........това също е голяма играчка, но .........Общо взето е доста трудно да попаднеш на добър вариант..........Освен това ако взимаш цял мотор, то трябва най добре да го свалите от колата както се казва, а не да е седял 1-2 че и повече години в някоя маза............ще ти кажа защо..........най малкото е че мотор оставен без вода, водните му магистрали особено по блока разджасват и то здраво, това води до натрупване на ръжда по тях и запушване............това се прави, не е много голям проблем, отпушват се, но все пак има риск и от тази гледна точка.........другото е че при цял мотор не знаеш нищо за него......нито компресия нито дали е отварян ,нищо.........това също може да се провери, но трябва много добре да чаткаш от тия работи...........трябва да знаеш и да познаваш кога са сваляни см. и изп. колектори, картера, трябва да се свали капака на клапаните и да се види дали са пипани основните болтове и мн. други неща......
Ако имаш по челото на главата промяна на цвета на метала.......бъди сигурен че това са стари заварки.........и пак ще имаш проблеми, може след 100 км. а може и след 10000км. да са , но при всички положения ще имаш.............Така че по добре е да се хванеш и да я направиш както трябва ак ое само това проблема, щото ако има и друг проблем то по добре е да си купиш нова кола.............зависи в какво състояние е купето, механиката, окачването.......ако те са добри то бих те посъветвал да правиш мотора като за теб ти, иначе не бих виждал смисъл;........
Обади се и носи главата с теб за да я видя все пак, а през това време ще питам тук там за глава..........само че имай на предвид че бачкам много и само обедната почивка може да направя нещо за теб а тя е от 12:30 до 13:30ч.
Така че като заидваш първо се обади че може да съм шавнал някаде по командировки.........



Тема Re: Отговор за Dj tumbiнови [re: Ben Gun]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 14:45



Хей Бен Гън.....ще идваш ли в София...........и кога???



Тема Re: Отговор за Dj tumbiнови [re: DJ Tymbi]  
АвторBen Gun (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 22:20



Здрасти, Dj Tumbi! Утре - сряда трябва да бъда в 9 часа в София. Имам работа до обяд и някъде около 12 ще ти бъда при теб. Там, където ми обясни. Тази вечер взех от сервиза и главата. Колкото повече я гледам, толкова повече се убеждавам, че проблемът ми е в нея. Вторият проблем е да намерим друга. И то читава. Вчера се обаждах в Пловдив. Там на Пещерско шосе имало някакъв магазин на японски части. Или по-скоро части за японски коли. Защото, вярвам ще се съгласиш, че има разлика. Питах за онази глава, която предлагат - била за двигател 4D68 T /сигурно Т означава турбо/. Гарнитурите, които купих за 180 лв имат същото означение. Комплект са ведно със семерингите. Пише с йероглифи, кой ги знае. Та главата е необорудвана, струва 980 лв. Питах за гаранции. Търговецът казва: "Отиваш, надуваш и това са гаранциите". Да, ама на мен това вече ми е известно. Това надуване се прави на някаква машина, където се застопорява главата, с вода /уж нагрята до 90 градуса/ и при налягане 6 атмосфери. Несигурна работа.
Та, колега утре ще ти се обадя и ще ти покажа главата. А, между другото днес един мой колега, който също има Мицубиши, по-старото купе и двигател 4D65 T, също ми се оплака, че е имал същия проблем с изхвърлянето на вода. Точно по същия начин. Сменил главата, сега пък му горяла гарнитурата. Той го отдава на некачествени гарнитури. Кой знае?
Засега лека нощ и утре ще ти се обадя като дойда в София!



Тема За главата на Галанта!нови [re: Ben Gun]  
АвторBen Gun (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 21:18



Здрасти, Dj Tumbi!
Моят майстор се изненада приятно, като видя главата днес. И той е на мнение, че не е шлайфана досега. Съгласи се, че е малко използвана и е много вероятно да е наистина от катастрофирала кола. Утре ще я занесе да шлайфа и започва да сглобява. След внимателен преглед открихме две спуквания на самите бренени, но майсторът е на мнение, че това няма да повлияе негативно. Аз също мисля така. Мисля, че в главата има още ресурс и се моля да е така! Като оправя колата ще ти се обадя да се видим пак и ще ме запознае с адаша от Пазарджик. Бъди здрав и стискай палци! Чао!



Тема Re: За главата на Галанта!нови [re: Ben Gun]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 21:49



Здрасти Любо, тъкмо щях да ти пиша какво стана с главата, но ти ме изпревари, и аз стискам палци да е всичко О'К......И аз бях изненадан днес като я видях, защото беше наистина много читава,а аз не за първи път виждам и купувам глави и знам от опит че алуминиева глава за дизел читава да намериш е много малка вероятността,но уви ти успя да намериш.......Това за пукнатините около бренерите, не знам ,не съм ги видял да ти казвам дали няма да имаш проблем но се надявам майстора да е читав и да е взел правилното решение..........Като го направиш и видиш че всичко е О'К мини или пък аз да мина да се в2идиме и да ме повозиш малко....
Засега ти стискам палци и много се надявам да оправиш безпроблемно колата.......и да звънкаш ако имаш проблеми както и като я оправиш......Успех ти желая.....



Тема Re: Отговор за Dj tumbi [re: Ben Gun]  
АвторColt93 (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 10:31



Kakav e smisala da vkarash... Vsastnost ne znam kolko to4no pari si dal za remont, no kato gledam otivash kam 2000lv 4e i nagore?

Moje da prozvu4i lamerski vaprosa - no kakav e smisala!? Ne e li po dobre da si zemesh nova kola!? Galant-a si e galant, to biva lubov ma 4ak takova 4udo




Тема Re: Отговор за Dj tumbi [re: Colt93]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 11:04



Прав си донякъде, но само до някъде, и аз му поставих този въпрос така: ако е само мотора проблема и няма никакви други проблеми, то тогава има смисъл да си го оправиш като за себе си, но ако има и други проблеми, то тогава няма.........
А аз ще ти задам същия въпрос, но от друга гледна точка: а каква е гаранцията че като си купиш нов автомобил няма да попаднеш пак на нещо такова................то може да се избегне, но трябва да си много в час и да чаткаш, и пак няма гаранция........





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.