Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 21.05.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
*Кратък преглед

Тема Eclipse - vaprosiнови  
АвторMura (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 12:46



Здравейте колеги,
Реших да помоля за вашите мнения. Това ще ми е първата японска кола и нямам никаква представа за качества и недостатъци. Возил съм се само веднъж в Лансер и колата ми хареса - затова се спирам на Мицубиши.
Мисля да се сдобия с един Еклипс - 97 или 98 година от Германия, 2000 кубика, май е към 140 коня. Интересува ме, като избирам колата имали нещо по специално което да проверя. Дайте някакви общи съвети и впечатления за колата. Как вървят цените на частите - май всеобщото мнение е че са скъпи - така ли е , има ли добри сервизи в София.
В момента карам Опел и предполагам, че база за сравнение няма. Така че ще съм ви много благодарен за всякакви мнения.



Тема Re: Eclipse - vaprosiнови [re: Mura]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 17:16



Еклипс не съм карал, но Галант имам.........и съм имал доста японски коли, карал съм ги от 12 години само тях, преди това съм карал Опели и Фордове и европейски коли по точно......Впечатлението ми за японските коли е че те са най добрите, или по точно най качествените и безпроблемни коли......Но това е малко относително, зависи каква кола и кой модел ще вземеш и не по маловажно в какво състояние ще я купиш......но както и да е......
За частите- много се шири в нас БГ че частите им са скъпи.......нищо подобно......сега ако сравняваш примерно едни накладки на Опел Кадет 1.3 бензин 86 година с Мицубиши Галант 2.0 ЕФИ 16 кл. 96 година.......то естествено е че на опела накладките са много по евтини.......така че сравнявай две идентини по клас и години коли и ще видиш че цените са им еднакви та дори и по евтини от на някои модели евро коли.......
Аз току що купих предни накладки за моя Галант 2.0 литорв мотор 4 дискови......струват 30 кинта........някакви немски.......на същата фирма обаче за НИсана ми който е Примера П10 купе пак 2.0 литров мотор 4 дискови......струват 57 лв. ........защо- ми защото колкото е по нова колата толкова са и по скъпи частите.......и това е за всички така......не е само за японските коли....
За Еклипса бих казал; само хубави неща, нищо че не съм карал такова.......поне визуално ми харесва.....но съм карал друго животно пак от този клас кола.........ХОНДА ПРЕЛЮД.........Е това е колата, повярвай ми........2.3 EFI-PGM 16 Valve VTEC 197 p.s..........без думи останах а също така и без дъх.......щото като я настъпиш и всичко в корема ти става на кайма...това няма Ауди, няма нещо Корадо.......прави ги за смях още на старта........
Освен това е почти перфекния автомобил.........като ускорение , спирачки, стабилност, и разход........но има един недостатък.....че няма части......
За сервизи не се претиснявай, вече има сервизи които ще ти помогнат в много от случаите.......така че си помисли- ако искаш бегачка, до 2.0 литрова машина по добре си вземи Хондата, тя е много по добра, но пък е по скъпа........ако пък искаш по голяма бегачка, нещо от сорта до 3.0 литра мотор, си вземи Тойота Супрас но там пък вече отиваш много далече, и ще ти излезе през носа.......



Тема Re: Eclipse - vaprosiнови [re: DJ Tymbi]  
АвторMura (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 13:09



Мерси,
Астрата ми е 150 коня и мисля че не искам по-мощна кола. Така че Еклипса ще ми дойде перфектно, а и 190 коня са си доста цифра с новите мита.
Още веднъж благодаря за мнението. И е доста вероятно скоро и аз да се присъединя към клуба



Тема Re: Eclipse - vaprosiнови [re: Mura]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано21.05.04 15:07



Тук не става въпрос за по мощна кола а за по вървяща......Дори и при еднакви коне, японските вървят повече......а ако е Хонда - много повече........Не ти хваля Хонда но такава е реалноста......Освен това взимаш чисто спортен автомобил.......а Астричката е най обикновен автомобил......преправен на купе........GSi предполагам че е, с Екотек мотора........да, добър мотор, но както казах мотора не прави колата........Ако застанеш с твоята Астра и преимерно по слабия Прелюд, считай че още на старта ще ти дръпне с две дължини.......МНОГО ВЪРВЯТ тези Прелюди брех мама им..........



Тема Re: Eclipse - vaprosi [re: Mura]  
АвторEclipse (Нерегистриран)
Публикувано01.06.04 04:41



Ако е без турбо е 145 коня, същия двигател 2.0 с турбо вече отхвърча на 210. Колата е истинска мания. В Европа е сравнително рядка, но в Щатите е култов модел и с нея си правят състезания. Определено е най-доброто съотношение качество-цена, но не можеш да очакваш, че частите ти ще струват колкото на Голф.
Моят съвет е като си я избираш, да вземеш модела, който се произвеждаше до 98-а, ако не се лъжа. Много по-добра кола е, тъй като е японска а не американска, какъвто е настоящият модел. Освен всичко друго, за него се намират по-лесно части.
И задължително я прекарай на технически преглед да имаш идея колко ще ти излезе ремонта и дали не е тежко блъскана. При "бегачките" е съвсем невъзможно да намериш некатастрофирала "втора ръка", така че си прави сметката...



Тема Re:Turbo Eclipseнови [re: Eclipse]  
Автор 6eff.bg (член)
Публикувано01.06.04 09:48



Mnogo e skupo mitoto(okolo 4200),kato se ima v predvid ,che e Made in Japan.Posele se zapochvat ednokratni eko taxi,godishni putni danaciIzliza i ot grafata na invalidnost!







Тема Така е с митотонови [re: 6eff.bg]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано05.06.04 11:02



но поне ще го е дал за расова кола....

UB40 !



Тема Re: Така е с митотонови [re: jamie]  
АвторEclipse (Нерегистриран)
Публикувано05.06.04 15:19



Tova e istinata!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.