Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 03.06.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
*Кратък преглед

Тема Помощ за ECI MULTIнови  
Автор obul (новак)
Публикувано19.04.04 09:27



Здравейте!Надявам се че няма да ме изгоните въпреки че нямам Mitsubishi.
Сега по въпроса.Купих си Hyundai 1.5i.В една програма прочетох че е 4G15.Двигателя е или Mitsubishi или е лиценз на Mitsubishi .Затова се обръщам към вас за помощ защото като четох разбрах че има хора които доста разбират.
Когато запаля колата check engine свети 3-4 секунди и угасва.След това минавам 20-25 км и check engine светва и остава светнала.Ако спра и угася двигателя и след това веднага го запаля лампата не свети а светва пак след като мина километри.Забравих да кажа че карам на газ.Знам че трябва да отида на диагностика но най близкия сервиз е на 130км.Просто искам да чуя какво предполагате че може да е?DJ Tymbi разбрах че и твоя двигател е ECI MULTI(каквото и да означава това) а и по писането ти се вижда че си в час с такива двигатели.



Тема Re: Помощ за ECI MULTIнови [re: obul]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 12:17



Да, Хюндай е по лиценз на Мицубиши и съответно и мотора е почти един и същ......
Сега за проблема който ти ми казваш че имаш, - най добре е да се закара на спец сервиз, там кадето имат спец апаратура...........това може да стане или в сервиз на Хюндай оторизиран, или в някой друг по добър сервиз който има понятие от електроника........
Според мен така както ти ми описваш проблема, може да бъде някой датчик, температурен, д-к за обратна връзка ( ламбда контрол),МАФ датчик или нещо друго, но както казах това не става с гадаене, а с строго замерване.......
Тъй като колата е работила на газ......ще те питам :кихала ли е?ако е кихала и то скоро, но и по принцип, и ако нямаш кихалка на въздушния филтър,то най вероятно е да е изкривила оста на клапата, или пък да е повредила по някакъв начин МАФ сензора, ако нямаш поне един сигнал от МАФ-а, то ЕКУ-то не получава инфо от него и започва да ти свети лампата......
(Още един въпрос- като светне чек енгина губи ли мощност, какво прави колата......или нищо не става....)Този МАФ сензор е един от най важните сензори, защото по този сензор се управлява горивната смес......
Може да е и темп. датчик както на колегата Любпчо.......само че ако ее той, тогава ще имаш ясно изразена загуба на мощност, защото ако подава грешна стойност на темп. ЕКУ-то управлява грешно мотора.......зависи, мога да ти обясна цялата логика на ЕКУ-то -т.е. как управлява мотора при различните режими на работа но нямам толкова време......
Просто ми кажи какво пправи мотора като светне лампата и дали е кихала......



Тема Re: Помощ за ECI MULTIнови [re: DJ Tymbi]  
Автор obul (новак)
Публикувано19.04.04 13:04



Вярно че трябваше и това да кажа.Значи като светне лампата не се усеща никаква промяна в работата на двигателя.Не знам какво се разбира под кихане но не съм забелязал такова нещо.Най ме учудва факта че като угася двигателя и веднага след това го запаля и лампата не свети.Ако нещо се загрява не би трябвало да се охлади толкова бързо.Ако е повредено нещо не би трябвало да се оправя с едно гасене(направо е като Windows и рестарт).Отворих свещите и се оказа че 3 са шампион а една NGK.Предполагам че са били 4 шампион но едната е дала дефект и са върнали старата NGK.Тази последната е почти без електрод.Дали не е това проичина.Ще ги сменям тези свещи но не знам от къде мога да си намеря хубави.
Знам че трябва да отида на сервиз и ще го направя това но след време.Най близкия сервиз на Hyundai ми е на 130км.Затова питам дали на някой не му се е случвало нещо подобно.А иначе ми е ясно че никой не може така да ми каже точно какво е без диагностика.



Тема Re: Помощ за ECI MULTIнови [re: obul]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 13:43



Щом като светне лампата и не се усеща ппромяна на ДВГ-то, то най вероятно става въпрос за някой от спомагателните датчици или веригите им.....това са по известните:ламбда сонда, детонационен д-к, PЕD датчика и др......те само спомагат за по добрата работа на ДВГ-то,е естествено че има някаква промяна в работата му, но не е осезаема тя......нo при всички положения трябва да отидеш на сервиз и то на Хюндай ......
Ще ми отнеме много реме да ти обясна какво значи кихане и как се образува и защо киха на газ мотора, но ще ти обясна в какво се изразява това...........това е най общо казано взрив в смукателните колектори а не в цилиндрите, но тъй като възд. филтър е от пласмаса итам става най често пораженията...т.е. има голяма веро9ятност да се сцепи кутията...но преди да стигне до нея,газовата вълна стига и удря MAF датчика......и го поврежда(механичната му част.....)И за това коли карани на газ задължително се слагат едни специални кихалки, които се монтират преди всякакви други клапи и дадчици, за да може ак окихне колата,газовете да ги отвежда навън преди да стигне до клапите и датчиците......
Относно свещите.........махай ги тия шампион......в БГ няма по добри свещи от NGK.....това са свещите особено за японски и корейски коли.......това Бощ и там шампион.............да си ги карат тия с Голфовете или Пежата.....
Ако е така както ти ми обясняваш че едната била НГК а другите са Шампион или там какви бяха.............и ч е на едната електродите били почти изядени.......може от там да се ебава цялата работа, защо то (пак няма да обяснявам всичко че ще ми отиде цял ден....)за да прескочи точната искра свеща трябва да бъде с точно изчислено съпротивление, което обаче в случая е не с точното R и съответно искрата се ебава, а от там и бобината също а пък то се управлява от ЕКУ-то.......ако е от тия делка каде са делко бобина,още повече ще се ебава.....защо......ще ти обясня по късно......та може и от там да ти идва проблема.......



Тема Re: Помощ за ECI MULTIнови [re: DJ Tymbi]  
Автор obul (новак)
Публикувано20.04.04 11:01



Ще отида на сервиз но може и да не е скоро.Просто исках да се орентирам дали е опасно да карам така.В момента карам градско и лампата не светва(защото не минавам по 20-30 км. без да спра).Свещите ще ги махам но първо трябва да намеря от къде да купя NGK.Тук ще ми е малко трудно че предлагат само шампион и бош.Сега се появи и един друг проблем.Преди когато дам на контакт и изчаквах да угасне check engine и тогава запалвах.Сега когато угасне лампата и не ще да завърти стартера.Затова я паля преди да угасне лампата.
Благодаря ти много за помоща.Доста се рових но такова смислено обяснение никъкъде не намерих.



Тема Само да отбележа:нови [re: obul]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано20.04.04 15:04



При МАФ-а има и сензор за температурата на въздуха !

UB40 !



Тема Re: Само да отбележа: [re: jamie]  
Автор obul (новак)
Публикувано21.04.04 08:23



Благодаря ти jamie че и ти се включи.
Вчера си купих свещи NGK на които пише че са произведени във Франция.Вземал ли е някой такива и дали не са менте?



Тема Добра и лоша новина.нови [re: obul]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано21.04.04 09:36



Добрата е че има и оригинали НГК произведени във Франция - и ги има в България. Лошата - ментетата НГК в България също са само от този тип - "Мейд ин Франс". Така че сега си 50:50 шанс за менте...
Колко клапана е колата и какви бяха цените на свещите ?

UB40 !



Тема Re: Добра и лоша новина.нови [re: jamie]  
Автор obul (новак)
Публикувано21.04.04 10:58



свещите бяха по 4.50 лв. бройката а в един друг магазин бяха по 5.50 но бяха същите.Мисля си че по скоро са менте.А ментетата много по зле ли са или може да се кара и с тях?8 клапана е.На двигателя пише ECI MULTI и е с 4 цилиндъра и е пълна инжекция.Търся информация за колата но нещо трудно се намира.

Редактирано от obul на 21.04.04 15:40.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.