Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 26.06.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Waprosche....нови  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 17:18



Колко трябва да е компресията на 4G63 ECI-MULTI 8 клапановата глава.....
Мицубиши Галант Е33А GLSi



Тема Не намерих [re: DJ Tymbi]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано28.11.03 23:26



данни за 8 и 16 клапанова, групирани бяха СОХЦ-ДОХЦ:
едноваловата версия е 9:1, двувалката (малко под 150 коня) е 10.4:1 или 9.8:1 - зависи коя година.

UB40 !



Тема Re: Не намерихнови [re: jamie]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 00:04



Haa, Jamejko, kwo stawa be chowek, dwizish li Dzaza.....ili niama spirachki.....
Dobre, ama na men ne mi triabwa stepen na sgystiawane, a kompresiq.......ili pone ako znaesh formulata za ischislenie na kompresiata ot stepentta na sgystiawane pak mi e ot polza......shtoto tuka se rowih w NET-a, razni site-we,ima no pri tiah polozenieto e mnogo tragichno shtoto dawat razlichni stojnosti na stepenta na sgystiawane i ne moga da razbera koe e wiarnoto......Utre shte i merna kompresiikata shtoto neshto pochna da me symniawa, be ne wyrwi kakto beshe, a pyk i klapanite i trakat po prodylzitelno wreme,ne e kato na drugite DWG-ta s hidrawlichni powdigachi......Maslo ne gori, no teche ot garniturata na kapaka.....i ot kapachkata.......w interes na istinata toia motor kato che li ne e pipan otkakto kolata se e poiawila na bial swiat ,no ......



Тема Re: Не намерихнови [re: jamie]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 10:21



W edin katalog go dawat 12 atm. kompresia.....za moiata, ej sega se wryshtam ot garaza i i zamerih kompresiata, ami spored men e dosta dobre, za motor na 400000km........1cil. - 11,5 , 2 cil. - 11, 3 - 10,9 i 4 - 11,4......Towa e pri ledeno studen motor.....kato sipesh maslo w wseki cilindyr i pak zamerish kompresiata dawa syotwetno 1 - 12,5.....2 - 12,5.....3 - 13......4 - 12,9......Spored men si e ekstra.........no posle malko se ...izkorkah.....poneze dosta dylgo pushi dokato izgori masloto w cilindrite.....Obikolih celia kwartal, tuka me hwana sram, koj znae koi sysedi sa me widiali i si misliat..."ajdeee, na toia kolata mu zamina".....



Тема Re: Не намерихнови [re: DJ Tymbi]  
Автор E33A (новак)
Публикувано29.11.03 12:32



Kakwo se korka6,znae6 mnogo dobre,4e towa e jelezen motor.Ako ne skasa6 angrenaja,prosto njama kakwo da mu stane..



Тема Джазанови [re: DJ Tymbi]  
Автор jamie (Bad to the bone)
Публикувано29.11.03 23:58



не го спирам - всеки ден по 20 километра :-)))
Вече и боята му пооправих, сдоби се с нова топка на скоростите и нов калъф за волан (пак 10Х Резюректър).
За колата - щом си мерил 11.5, значи си модела с 9.8:1 компресия. Имаше формула, ама не я помня - май по 1.2 се умножаваше някъде приблизително. Важното е друго - да нямаш повече от 0.5 разлика между цилиндрите. Като гледам - нямаш ---> добре е !

UB40 !

Редактирано от jamie на 29.11.03 23:58.



Тема Re: Не намерихнови [re: E33A]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 16:02



Здравей DJ,
Малко теория. Степента на компресия е конструктивна математическа вели
чина и показва съотношението между пълния обем на цилиндъра /ходов обем
плюс обема на горивната камера/ към обема на горивната камера.
Компресията е физическа величина която се измерва с манометър при следните условия:
1. Загрял двигател до оптималната температура /работно състояние на цилин
дър, бутало, сегменти и клапани/
2. Отвиват се всички свещи.
3. Дава се "пълна газ" и се върти на стартер докато показанията на манометъра спрат да се покачват.
На Жигула със ст. на компр. 8,9:1 трябва да показва 12 атмосфери, а на Фолк
сваген Сантана при ст. на компр. 10,0:1 трябва да е 13 - 14 атмосфери.
Това съм срещал в каталозите. Друго което съм срещал е, че 11,5 атмосфери
е отлична компресия за 400 000 км. Ако падне под 9 атмосфери трябва да се
прави основен ремонт.
За формула не съм чувал, но 1.2 ми се вижда малко.
Поздрави!
Краси



Тема Re: Не намерихнови [re: Krasi]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано03.12.03 10:13



....абе знам ги тия теории, ама все пак аз искам да знам колко я дават(компресията) за моя мотор.....Ходих в понеделника в един сервиз на Хиундай,там поне имам връзки, а пък и на някои модели Хиундай Двигателите им са абсолютно едни и същи.....та там направихме пълна диагностика на мотора,и компресията я даваше почти една и съща(поне си сверих моя манометър, дали е верен де....)Питам ги все пак дали е добре, а той ме изгледа така, все едно съм му откраднал жената.....Ми вика, има коли на бакшиши,каде са вече на по 700000км. и пак си карат и все още не са за ремонт....карай си колата и си свиркай.....още повече че мотора и не е отварян,защото на някои Хиундаи им се прецакват осн. гарнитури и трябва да се сменят, а твоята вика като я гледам, ще ти стискам палци да не се налага да и сваляш главата, щото не за друго, ами като гледам гайките на изпускателните колектори как са се заварили, не ти оставя нищо друго,освен да ги режеш и после нови шпилки и гайки.....Това хем ме радва,хем не, ама на кой му пука, ще му мисля кат му дойде времето...Само че имам един проблем така да се каже, дюзите са се позацапали и от там идва и малко по мудното вървене,освен това,забележи, карам с........оригиналните кабели на свещитеВСе пак е крайно време да ги смениш ми вика, а аз се подхилквам такъв един....А и свещите ще ги сменя.....абе тая едмица ще си купя всичко, свещи,дистр. капачка, палец, кабели,и ще си почистя дюзите, дано тогава тръгне както си трябва....Но има една дилема.....предложиха ми да си купя от тях всичките тези неща, защото може и да попаднеш на ментета вика, сега и това е вярно,но.....а при тях частите им са за Хиундай, но те твърдят че са едно към едно, само че са по качествени,даже ми показа капачка и кабели, и на тях пишеше Хиундай,вакуумирани, пакетирани .....вика че са оригинални.....и тъй като аз имам връзка там ще ми ги дадат по тънката лайсна.....общо взето,ако отидя в магазина да си ги купя ще ми излезнат с 25-30лв по евтино от колкото при тях, но качеството е доста по добро......кабелите им са по меки, по гъвкави, с по готини лули на тях, докато в магазините са по гадни по твърди едни такива.......и навсякаде са еднакви......Та сега се чудя дали да не ги купя от сервиза и, така и гаранция ще има, а не като стане нещо да си прехвърлят топката......



Тема Re: Waprosche....нови [re: DJ Tymbi]  
Автор E33A (новак)
Публикувано03.12.03 14:28



http://techdata.autocitychannel.com




Тема Re: Waprosche....нови [re: E33A]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 17:38



Много интересен сайт.....вчера го разпространих в клуб Нисан.....
Още ли прави твоята кола проблем или го оправи.....
Утре ще питам за твоя проблем един познат, който бачка като ел. техник в сервиз Хиундай.....а те пък са с мотори на мицубиши...може нещо пък да помогне....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.