Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 25.04.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Никога повече Mitsubishi от Ratola  
Автор ruark ()
Публикувано25.11.03 23:23



Здравейте искам да споделя горчивият ни фирмен опит с Ратола Моторс за да препазя други хора да си образуват ядове с парите си ставайки техни клиенти. Във фирмата в която работя имаме закупени 3 Mitsubishi-та - едно Pajero 3.3 DID и 3 Carismi 1.9 DID. Колите са закупени приблизително по едно и също време и ние мислиме, че не сме малък клиент на фирма Ратола (а дори и да сме малък пак би трябвало да получиме подобаващо обслужване). Проблемите с Ратола са следните - още при закупуване на колите на едната Carisma не и работеше скоростомера колегата се обади в сервиза и на другия ден отиде да го погледнат там го оправиха, но на връщане той забелязва че климатика на колата не работи (все пак нормално е това да не се гледа веднага по това време на годината понеже беше фефруари) и когато отива на другия ден в сервиза за да го покаже те му отговарят - "Ами да ние го видяхме, че не работи вчера ...." (видяли са и какво са решили, че може да почака до лятото ?). Другата Carisma беше с 2 изгоряла лампа на врътката на климатика (бели кахъри ще кажете и донякъде е така, но е неприятно човек да даде 30000лв за кола и да има проблеми още с излизането от магазина). С моята Carisma имаше други проблеми съединителя беше доста твърд и отлепяше на почти крайно положение след като карах така около месец (това ми е 1вата кола дефакто понеже съм карал форд ескорт но за малко време около 1000км) реших, че това не е нормално и пробвах Carismi-те на колегите там съединителите бяха ок. Отивам в Ратола и се оплаквам и те казват дай да я пробваме - перфектен бил съединителя и тн. Докарахме една от другите Каризми заедно с моята и те казаха да май има разлика взеха колата ми в сервиз да я "правят" следствие на което бях 10 дни без кола и след "приключването" на ремонта си взех колата - съединителя беше ок. За съжаление беше понеже след 2 дни си върна предишното състояние. За момента реших да изчакам малко понеже колата ми трябваше и тогава се появи дгуг проблем - скоростомера и уреда с показания за темературата на водата системно почнаха да отказват да работят след една седмица отидох пак в Ратола с новите си оплаквания и те приеха колата. След 10 дни отидох да си я взема и те казаха, че и съединителя и скоростомера са ОК. При съединителя промяна нямаше, скоростомера работи точно 1-2 километра от както си взех колата от сервиза им и пак спря. Когато оставих колата пак за съединител след 20 дни ни се обадиха, че съединителя бил износен и трябвало да се смени (подчертавам, че колата тогава беше на 5000км !!!) , на въпроса каква е причината според тях отоговора беше неправилно шофиране, било карано повече от 1500км на полусъединител !!! След като им казахме, че това са глупости и ги заплашихме със съд те казаха, че ще оправят колата. Докато пристигнат всички части и извършат ремонта (казаха че сменили всичко по трансмисията) колата беше 2 месеца и половина в сервиз (не искам да си мисля какво би станало ако тази кола я бяхме взели за такси да работи например или на лизинг за дейност с която да се изкарва печалба от нея). В случая нещата се задействахме когато стигнахме до ниво собственика на Ратола за да се оплачем от услугите на подчинените му. Колата си я взех съединителя работи вече нормално ...., но скоростомера продължава да не работи и това е вече 9ти месец .... Шефът ни имаше други проблеми с неговата кола (Паджерото) - дефектни главини на предните колела (оказа се, че тази пардтида джипове са с дефектни главини и дискове и му ги смениха чак когато се оплака - а не както е навсякъде по света след като се открие дефект автомобилите се изтеглят веднага). Да не говориме за мърлява работа от сорта като ти отворят таблото като го затворят така е затворено, че прозира светлина зад него, след смяна на масло бяха хванали пластмасовият капак на двигателя само с един от четерите болта и хлопаше яко. Не искам да споменавам неща като - ще ви се обадиме .... ( и се обаждат ... ама друг път), мотаене - утре ще е готова, утрето пък отива за другиден и тн ... Благодарение на огромните си старания фирма Ратола ни загуби като клиент и следващите 3 фирмени коли вече са VW и Пежо.



Тема Re: Никога повече Mitsubishi от Ratolaнови [re: ruark]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано26.11.03 10:31



Голяма глупост сте направили, Ратола не са никакви официални дистрибутори на Мицубиши....Официалния дистрибутор е Балкан стар на Мерцедес......отодавна Мицубиши моторс скъсаха с Ратола.....не ги виждате какви са мърлячи, тук там има един двама свестни хора-спецове, но това нищо не променя нещата.....Това променя само техничесското обслужване на колите т.е. към по лошо, защото фирмата иска да лапа здраво и най вече шефовете им......те нямат никакви разходи по обслужването на гаранционните коли и за частите им, защото всички се поема за сметка на фирмата производител, т.е. Мицубиши.......
Грешка е че сте ги сменили с VW и пежо, лично аз работя в фирма която служебните ни коли са .......Пежо, е казвам ти птълна скръб са......и не само колите им , ами и по подобие на Ратола ни размотават до последно и най накрая пак си лопа и тропа, така че за съжаление в дистрибуторите(българските) никога не взимайте коли, за лош късмет те навсякаде е така, в който и дистрибутор да си купиш колата пак ще е същото и аз знам защо е така,......ми защото би трябвало специалистите които работят там да ги изпращат на обучение, това не е лесна работа, защото самите дистрибутори трябва да отговарят на определени условия, напр. трябва хората да са с висше образование и то техническо, трябва да знаят англииски, трябва да се пратят поне 3,4 или 5-ма човека, които да отговарят на тези условия,и т.н.....но понеже те не отговарят на всички условия, и затова се бърка цялата работа.....още един съществен момент който спъва това развитие на повишаване на подготовката на кадрите......знаем, че всяка фирма производител поема всички разходи по обучението и подготовката на един специалист....това да изпратиш за две седмици един човек да учи нещо на запад със всичките му потребности са доста пари, и мен са ме пращали в Германия и Америка за по 4-5 седмици на курсове и това струва много пари.....известно е че фирмата производител им ги плаща, само че не ги плаща директно на хората, а на фирмата, и от тук почват тънките сметки.....
шефа каззва бре , за 4-ма души плащат 25000 долара, не мога ли да поспестя малко парички......това в всяка една фирма го правяти именно от тук почват проблемите.....Има и нещо друго, тъй като колата е в гаранция, те имат интерес да се забавят нещата, защото всяко едно забавяне води до по малко дефекти отстранени гаранционно.....има и такъв момент....нали.....



Тема Re: Никога повече Mitsubishi от Ratolaнови [re: ruark]  
Автор ADH-Honda (Honda-Манияк)
Публикувано27.11.03 17:32



Един вид - мерзавска работа

Нищо не ме очудва - все пак живеем в Бунария

PS: Dj Tymbi - здраво желаем, колега




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.