Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 24.05.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема INFO за MITSUBISHI L300  
Автор str_8 (user)
Публикувано06.06.03 14:48



Разгледах въпросите и мненията,но никъде не открих нащо за
бусове Mitsubishi.
Може ли някой да ми даде информация или добър линк за L300.
Thank's.



Тема Re: INFO за MITSUBISHI L300нови [re: str_8]  
АвторL 3OO (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 15:08



Кажи какво те интересува, аз повече от 6 години карам такива бусове, този ми е втория. Първия беше пътнически 2,0 бензин, а сегашния е 2,5 дизел и товарен, дълга база.



Тема Re: INFO за MITSUBISHI L300нови [re: L 3OO]  
Автор RENO9 (непознат)
Публикувано07.06.03 14:26



privet! тук във клуба има един който имал много инфо за мицубиши ,та аз го питах също за л300 но греда. в ммомента карам рено пусналсъм го за бартер, и има един бус със проблемен колянов вал и лагери .ВЪПРОСЪТ МИ Е имашли представа колко стуват чарковете вала лагери,труден ли е ремонта и нещо да кажеш за бусчето слаби силни старани.аз освен рено друго месъм карал но сега ми трябва нещо по-голямо иако може икономично.ПРЕДВВВАРИТЕЛНО ТИ БЛАГОДАРЯ! П.С ЦЕНАТА Е ОКОЛО 1200ЛВ. как ти се струва?



Тема Re: INFO за MITSUBISHI L300нови [re: L 3OO]  
Автор str_8 (user)
Публикувано09.06.03 10:37



Здарвей, L300!
Аз,съм голям фен на HONDA,но преди 3 месеца поради необходимост си купих
MITSUBISHI L300.
Нямах никаква информация за този модел,но нали съм фен на
японските автомобили реших да избирам м/у MITSUBISHI i TOYOTA.
Модела,който си взех е 2.0л.,90к.с.,6+1места,с газова уредба(надявам се ,че не съм сбъркал в избора).
Притеснява ме само това ,че за 4000км се наложи да доливам около 500-600гр. масло.
Нормално ли е това?От сервиза казват ,че е нормално и това се дължи на това,че карам основно на газ.
Смених всички консумативи след като го купих- масло,маслен и въздушен филтър, накладки,свещи и дори термостата.
Като разход на гориво съм доволен,не е повече от 12 на 100 газ.
Незнам дали проблема не е в клапаните на двигателя!!!
А,и успяваш ли да намериш части втора употреба?
Интересувам се примерно от задни седалки.
Незнам и какво ще е държането на буса през зимата ,срува ми се че , ще буксува(хондата ми е 4х4 и затова проблеми не съм имал).






Тема Re: RENO9нови [re: RENO9]  
АвторL 3OO (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 20:35



Не съм правил ремонт на мотора, но от опит зная, че частите на всички японски коли са ужасно скъпи, но пък са истински. Скъпи са, защото идват от Япония и затова......турците още не ги произвеждат и слава богу:))))
Иначе бусчето си заслужава парите, колкото и да му искат. Просто е удоволствие да го караш. Предното окачване е на торсиони и вози като лека кола. Много е здраво, за да се стигне до там да се прави ремонт на мотора, значи е над 500 000 км. Бензиновите харчат над 10/100км, дори до 12л (все пак е бус)
Дизеловите за доста по-икономични, без това да се отразява чувствително на мощността, харчат от 7,5 до 10/100 км, зависи от карането. Аз лично не бих си купил повредена кола, защото като платя ремонта, може да ми излезе по-скъпо, отколкото ако я купя здрава. Ако друго те интересува, питай



Тема Re: INFO за MITSUBISHI L300нови [re: str_8]  
АвторL 3OO (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 21:07



Аз лично винаги ще предпочета Митсубиши пред Тойота. Имам познат германец, който е на 65 години и е много начетен, та преди да си купя първото Митсубиши го попитах дали са добри коли и той ми каза, че
Митсубиши е японския Мерцедес.......и беше дяволски прав:)))))
Вече седма година карам само Митсубиши и съм толкова доволен, че не бих си купил друга марка кола. Не казвам, че другите японски марки са лоши, и тях ги харесвам, но за мен Митсубиши е най-доброто от тях. Дотук с рекламата:)))
Нищо не казваш за това коя година е бус-а, на колко км е.......а това е важно.
Но щом е Митсубиши, значи е добро. И аз имах такъв бензинов бус, но беше 7+1 места (дори имаше и още една допълнителна седалка) и беше много луксозен (централно заключване, ел. регулиране на фаровете, измиване на фаровете в движение, плюшени седалки и интериор, мокет навсякъде, дори и фабрично беше с перденца...........Продадох го само и единствено заради високия разход, който имаше - 10-12л/100км, но пък возеше и вървеше като лека кола. Сега имам пак същия бус, но дизелов. Купих го на 200 000 км от Германия и съм страшно доволен и от него.......никакви грижи нямам, никакви ремонти не съм му правил. Пали от раз, дори и през зимата, не е за вярване, но е така. Не съм карал никога кола с газово устройство и не мога да ти отговоря колко масло е нормално да гори. Мисля, че всяка кола си гори по малко масло, нормално е. Ненормално става, когато започне да гори повече масло, или да почне да пуши от ауспуха. Като се има в предвид, че маслото се сменя на 7500км и разликата от деление "макс" до деление "мин" на щеката за маслото е 1 литър, то тогава няма да ти се налага да доливаш масло от смяна до смяна на маслото, което аз го намирам за нормално.
Някога имах ЛАДА1500 и докато беше гаранционна от сервиза ми казаха, че било нормално да "харчи" по 40 грама масло на 100 км.......усещаш ли разликата?
Части втора употреба има на много места, но в повечето случай се прави заявка и се чака малко. Веднъж едно жигули се беше "спряло" в страничната врата на бус-а и ми доставиха оборудвана врата от Гърция за около 700 лева. Специално седалките са много скъпи, питах веднъж в Ратола за цена и те ми казаха......познай........6 000 лева за един ред седалки (няма грешка)
За боксуването си прав, наистина не е стабилен на хлъзгав път, но и това е нормално за бус със задно предаване, но пък има и бусове, които са 4Х4...



Тема Re: RENO9нови [re: L 3OO]  
Автор RENO9 (непознат)
Публикувано10.06.03 22:21



ЕДНО ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! P.S. ЩЕ ТЕ ПОСЛУШАМ АКО ИЗПАДНЕ НЕЩО ДРУГО ЩЕ ПОТЪРСЯ ТВОЯ СЪВЕТ. ОЩЕ веднъж 10 х!



Тема Re: INFO за MITSUBISHI L300нови [re: L 3OO]  
Автор str_8 (user)
Публикувано12.06.03 14:40



Бусът ми е 90г. и е на 205 000 км.
Разходът на газ е не повече от 12л на 100км. Затова в момента съм
по- доволен(излиза по-евтино от дизела).
Наливам масло малко над средното и след около 1000-1500км,нивото е паднало до минимума.Ето това ме притеснява?
Не съм виждал да почне да пуши от ауспуха ,а според мен изгарянето на горивото е добро.
Екстри като централно заключване, ел. регулиране на фаровете, измиване на фаровете в движение няма.Използвам го основно за превоз на семейството си и за стока.На предните седалки наистина вози като кола,но който седне отзад се оплаква,че много друсало.
До колкото съм виждал на модела ,който си имал скоростният лост е м/у седалките, а разположението на моя е до волана и така е също много практично.
Вчера се видях с един познат,който като видя,че съм взел бус Mitsubishi
само каза:"Страхотни машинки са тия бусове.До сега съм сменил 8 вида коли или бусове,но най-здрави са японските,ако ги поддържаш както трябва ще те надживеят".
За цените които споменаваш са наистина страшно високи,аз имам на предвид седалки на бус от автоморга или нещо подобно.Искам да си сложа още един ред седалки,е ако успея да намеря нещо ефтино разбира се.
Знам ,че има и 4х4 ,даже Mitsubishi са едни от първите производители на коли 4х4.Когато ходих да вземам бус избирах м/у L300 4x4 86г и сегашния L300 90г.
Другия модел обаче беще по-стар,много изгнил и ми се стори и определено по-малък на габарити.Ето защо избрах със задното предаване.Имаще и модел 89г. като моя 4х4,но цената му беше 8000лв.

Редактирано от str_8 на 12.06.03 14:43.



Тема Re: INFO за MITSUBISHI L300нови [re: str_8]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 16:01



Специиално за маслото не е нормално да харчи чак толкова.....а това дето са ти го казали че като караш на газ затова ти давало по голям разход на масло......хе,хе, покажи ми го тоя да го питам аз защо мисли така.....
Аз имам Мицубиши Галант с мотор 4G63, на 415000 км е без да е пипан мотора, и трябва да ти кажа че му давам още 200000км преди нещо да му стане.....та и моя малко полапва масълце, само че за около 8-9000 км ми лапа около 1 литър масло(дори и по малко) т.е. между макс. и мин. на щеката е около 1 литър. Само че моя си тече от два семеринга, каде ме мързи да ги сменям защото единия е отзад от към ск. кутия, а другия е отпред откъм балансиращия вал......все се каня и все не оставя време, та мисълта ми е да не би и твоя да тече нещо от семерингите......
Ако си мислиш че е от клапани, то можеш да го провериш това като сутрин като я палиш изпушва малко синкаво бял дим за около 4-5 секунди и след това си оправя(почва да излизат пари) ако е така е 90% сигурно че са клапани, но ако пушека си оставя и след това време,то можеш да имаш износени маслени сегменти...... и тогава работата отива на зле......за частите на буса не знам какви са цените, за моята цял ремонтен комплекс за ДВГ-то ще ми струва около 2000лв. с докарването, а това включва и повдигачи на клапани, гърбици, кобилици, клапани и др. а не само лагери,бутала, сегменти и гарнитури.......японски а с още 500 лв отгоре можеш да си купиш и оригинални на Мицубиши....само че ремонтен комплекс.......Мицубиши са един от малкото фирми производители на коли, за които се правят и части за тях от самия производител.......т.е. оригинални......защото нито една европейска фирма не произвежда резервни части за колите си, всичко е дадено след време на други фирми които произвеждат рез. части .......



Тема Re: INFO за MITSUBISHI L300нови [re: DJ Tymbi]  
Автор str_8 (user)
Публикувано12.06.03 23:42



Когато ходих в сервиз за първоначален оглед на буса ми казаха че се чува леко тракане на 2 клапана и че трябва да се регулират всичките.Това обаче все още не съм го направил ,така че наистина може и да е от тях.Пушек до момента не съм виждал да излиза,а и когата паркирам след това оглеждах за масло по земята,но до сега не съм виждал.За всичко останало казаха ,че е добре,дори провериха маслото в скоростната кутия и кардана - оказа се
че са били подменени съвсем скоро.Иначе буса си има мощност 130-140км
си ги вдига ,дори и натоварен.Все пак ще се опитам да отида отново в сервиз,но този път друг за да видя какво ще ми кажат там. За износени маслени сегменти не ми се и помисля-не трябва да е от това.Дано!!!
Благодаря за съвета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.