Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 25.06.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема S kolko km/h ste.....нови  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 16:37



Хрумна ми тази тема.....с колко км/ч най много сте карали кола(няма значение каква).......
Аз с Галант-а 4 г-ия , мотор 4G63 2.0l 8 valve ECI-Multi..... с почти 210 км/ч по километраж с трима човека и багаж.......
А иначе по принцип с Мазерати 320C 95 година biturbo .......270 км/ч. по магистралата от Венеция към Болоня......
С мотор Yamaha FJ 1100 пак толкова........само че в БГ......

Малко тъпа тема ама гледам че скучаете.......



Тема Re: S kolko km/h ste.....нови [re: DJ Tymbi]  
Авторшeмeт (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 19:13



Преди години максимално към 160км/ч с десетгодишно Пежо по магистрала Тракия. Трябва да съм бил луд с тия дупки...

Напоследък около 130км/ч по идеално гладка магистрала с Тойота Камри и то преди да се усетя какво правя и бързо-бързо да намаля до около приемливи 115км/ч.

А бе изобщо карайте по-леко, ако може.



Тема Re: S kolko km/h ste..... [re: DJ Tymbi]  
Автор E33A (новак)
Публикувано23.04.03 08:50



Sas sastija Galant,do Italy sam karal postojanno s 160km/h.S DOdge Stealth w Bg 260km/h,no samo za malko ,stoto me e strah.Ina4e kolata si warwi bez problem.Karal li si takowa 4udo?ot 160km/h do 260 te lepi za sedalkata-az li4no ne sam wijdal druga takawa kola(ne sam karal).



Тема Re: Da.....Mazeratiнови [re: E33A]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 09:31



Това постижение го прави и Мазерати....от 160 км/ч до 240км/ч(поне до толкова аз го пробвах в този момент,защото идваше голям завой) като натиснеш газта, и те лепи много здраво за облегалката......Със същото това Мазерати и още едно подобно, в Италия преди 2.5 години се гонеха по същата магистрала в 3:00ч. сутринта,те са мои приятели, българи от старата генерация т.е. отпреди 20-25 години са в Италия.....единия вика че като спрели после на една бензиностанция, отдолу под колата асфалта червенееше от нагряване на турбините......в такъв момент колата не се гаси веднага а се оставя да работи на свободен ход на малко по високи об/мин от обикновенните(900 об/мин за такъв ДВГ) за да може да истине ДВГ-то.....
Иначе с Галант-а никакви проблеми няма да поддържаш 160 км/ч постоянно...... това съм го правил и тука в БГ по магистралата и сега, другата седмица пак имам възможността да я пробвам ама няма защото вече съм зле с точките в талона.......не че съм лош шофиор, ама ме спират само за превишена скорост и то така - един път , втори път и точките си отиват......много кофти като го направиха така ама като се замислиш по добре така,щото има много ненормалници по наще пътища......



Тема Re: S kolko km/h ste.....нови [re: шeмeт]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 09:46



Е, то е ясно че в БГ нещата са коренно различни.....всеки ден минавам по околовръсното ......дупка до дупка......а почти всеки ден си ходя до Бояна, там е още по трагично положението, особено като хванеш пътя за Драгалевци( по горния път) то там е отчайващо положението......аз вече не м инавам от там,щото един път да мина се равняват на 10 пъти да минеш до Пловдив и обратно по магистралата,и викат :"почнахме с ремонтните дейности,асфалтираме...."
Половината няма да ги направят, другата половина ще ги заливосат отгоре отгоре и на 3 месец пак ще има дупки, горе в Бояна там кадето има кръпка, върху нея има дупка, сетете се как ги запълват и ремонтират.....аз вече се чудя дали да плащам данък.....ми то като си чупиш колата по дупките какъв е смисъла да плащаш пътен данък като общината не си върши работата.....Един приятел така преди 3-4 години влезна в огромна дупка и гумата му със все главината и макферсона останаха в нея, опита се да ги съди, а те най нагло му казали да си трае, защото карал с несъобразена скорост.......хе,хе,хе....как с несъобразена скорост като това може и да стане и с 50 км/ч вечерно време, ограничена видимост и т.н. но той имаше застраховка и не му дремеше много много.......



Тема Re: Da.....Mazeratiнови [re: DJ Tymbi]  
Автор Eлeндил (Андруил)
Публикувано23.04.03 21:52



Аз съм се возил(понеже съм на 13) със 260 километра в час във едно Порше Карера не помна какво ама беше голяма резачка в БГ. А иначе във Австрия със джипа на баща ми, който е Мицубиши Паджеро Спорт 2,5, 115 коня нов не разработен 140. а сега със него ще ходим до Испания вече е на 10 000 километра (в разцвета на силите си) смятам че около 180! ама не съм сигурен вие колко мислите че ще може?!

"...Строшения меч ще зарасне,
сваления пак ще е крал."


Тема Re: S kolko km/h ste.....нови [re: DJ Tymbi]  
Автор Jp (мушмурок ;))))
Публикувано23.04.03 22:03



E i drugi e imalo no poneze cluba e Mitsubishi 210km/h s Colt-a mezdu Pliska i Orlov most Goliama kretenia vsepak bese prez nosta



Тема Re: S kolko km/h ste.....нови [re: Jp]  
Автор KPEMATOP (FIAT Uno 60 DS+)
Публикувано24.04.03 12:52



Audi 90 2.0i - 180km/h
fiat uno 1.3T - 180km/h
opel vectra 2.0i- 190km/h
wozili sa me w OPEL Astra GSI 16v s 220km/h w dyjd
http://marian.itp.bg/clip1.avi
za dokazatelstwo:)



Тема Re: S kolko km/h ste.....нови [re: Jp]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 13:37



"Граничната" ми скорост е 190 км/ч. с мойте Мицубишита и със служебното Пежо 406 като ново. То беше за момент само да ги опитам. По моя преценка
"нормално" 130-140, ако бързаш до 160. Вярно е, че по хубав път в Галанта не
се усещат, но съм предпазлив. Навремето като млад оперативен работник със
служебен мотор се натресох в една овца в покрайнините на града с 60 км/ч.
Овцата на място, мотора с изкривена предница, счупен фар и покривен резер
воар /как съм ги оправял аз си знам/, на мен нищо счупено, но натъртен и насинен навсякъде. Три дена жената ме обръща в леглото и ми помага да стигна до тоалетната. Та си имам обица. С коли да чукна на дърво за 28 г. стаж като водач - нищо. Но внимавам. Дето се казва "гледам и зад завоя". Без
лоши чувства, но се навъдиха едни тинейджъри с бързи коли - маани, маани.
Обичам да пробвам колата - първа, втора и газ до дупка. Тя си показва. Иначе
умната.
Поздрави!
Краси



Тема Re: S kolko km/h ste.....нови [re: Krasi]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 16:04



И аз съм падал с мотор......ама чак в овца не съм се блъскал....Преди 5-6 години карах(временно) една Хонда Транслаб ендуро.....650 куб. см. двуцилиндрова......един път 5-6 мотора тръгнахме за Искъра, а там пътя е завой след завой..... тогава бях още слаб шофиор на мотор,щото няколко месеца преди това си взех книжка за мотоциклет и на няколко пъти изпусках завоите ама все ги овладявах някак си, но накрая на един много остър ляв завой легнах много защото си мислех че няма да го хвана и се подхлъзна.....еее, нищо ми нямаше, ама малко на мотора резервоара и левия спойлер бяха надрани както и леко степенката и лоста за скоростите бяха криви ама как да е, просто станах, изтърсих се и продължих нататък.....беше малкия дявол
Но мотора беше много добър, смисъл много стабилен , с тия телескопи отпред пневматични, както и отзад с Unitrack един амортесиор пак пневматика, който можеш да го помпаш с обикновенна помпа .
За ГАлант-а си прав, 160 км/ч не се усещат, много пъти съм возил мои приятели които карат БМВ-та и Мерджани и казват че на техните коли много повече се усеща....на подбалканския път (там Сопот , Карлово и т.н.) сък карал и с 200км/ч......просто проба де......
Друго което току що се сетих, моя Галант някак си странно се държи....до 120-130км/ч как да е, ама след 130км/ч като натисна газта, започва да набира все едно съм на 3 предавка с 50км/ч......много бързо вдига до 200 км/ч а при други коли не е точно така карам и Нисан Примера 2.0 16 клапана ЕФИ- Мулти, уж по мощна, уж по нова, ама точно в тая граница не набира така както Галанта......при теб как е...има ли нещо подобно....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.