Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 25.06.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Za Krasi.....нови  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 11:34



Имал ли си Мицубиши Галант Ройал.......не е ли такова твоето старото.......с автоматик и седалки като у вас дивана......
Е такова скивах в Видин, е малко улющено поразбито, но вървеше на пушка.....




Тема Re: Za Krasi.....нови [re: DJ Tymbi]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 15:00



Здравей DJ,
Ти упорито въртиш географията. Ще ти помогна. Малък град, оттатък Балкана,
противиположно на Благоевград и на толкова километри.
А моето Мицубиши Галант Роял Е15 е цвят мляко с какао, в отлично състояние за годините си /1986/ не е автоматик /скоростите/, с всички възможни екстри,
плюс електронен контрол на окачването. Вече има малко за изкърпване по корема и праговете. Приятелят на който го продадох му е сложил газова уредба /4G63 с карбуратор 103к.с./ и не слиза от него. Най-малко два пъти седмично идва пред нас с него да ме дразни.
Като отвори дума за автоматик, имахме служебен един Мерцедес 180 С авто
матик. Имаше проблем с паленето и поддържането на малките обороти. Никой
не искаше да го кара. Изключително гадна кола. Както си караш и угасне. Вола
на се втвърдява, спирачките и те. Трябва да спреш и почваше едно въртене на стартера... Запали, включиш на директна и той угасне. Ужас. И никаква система в тази неизправност. Правеше го когато си иска. Два пъти съм ходил с него на София, докато изляза после на магистрала Хемус, се изпотявах и в обув
ките да не угасне насред някое кръстовище. Карахме го на сервиз, изписаха му
части и ремонт на дроселния блок за 4000 лв. Тъкмо му намерих цаката с подла
гане на една обикновенна клечка /дървена/ на едно място по тягите за дросела /само при загрял двигател/, за да поддържа оборотите и алармата взе да се ебава и не включваше стартера. Не искам да чуя за автоматик. Докато работи добре, за някои е улеснение, но рече ли да капризничи. Добре, че го продадохме.
Поздрави!
Краси



Тема Re: Za Krasi.....нови [re: Krasi]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 09:35



Ставаше въпрос че си имал Роял......знаеш ли че в Германия видях наследника на Роял......само че се казва Gold Edition........ и е ебати колатапросто нямам думи......и май пак е с ел контрол на окачването, круизер контрол и т.н. .......а и май беше 4х4.....е кажи ми сега как да не ти е мечта такъв автомобил, то не че няма по хубави от него, ама за тия пари и качеството което предлага е може би най доброто......
Става въпрос за Галант 2001 година модел, с 6 цилиндров В-образен 2.0 литров мотор 24 клапана GDI 186 коня.....и въртящ момент 268 Nm/2850 об.
Не ме блазни мотора, защото като се има на предвид че един Хондов мотор може много повече да искара като коне от толкова литра, но самото излъчване на купето и автомобила като цяло,абе въобще страшен автомобил, няма да ти казвам как го заглеждах всеки път като минавах покрай него, чак ме хвана срам че ме зяпат хората, и си мислят: гледай го па тоя, не е виждал кола, сигурно е някакъв селянин......
Та искам да ти кажа че твоята кола също си има май насленик......



Тема Re: Za Krasi.....нови [re: DJ Tymbi]  
Автор E33A (непознат )
Публикувано16.04.03 13:21



Kakaw e toja motor,bre..!ne sam srestal takaw.Makar 4e onja den kato kupuwah remak,widjah w kataloga 2.0l. 12 klapana.Njakoj wijdal li e takaw motor?Maj za USA gi prawjat drugi..A za gledaneto da ne ti puka.Az sam wijdal na Albena kak nemzi gledat Eclipse i polowin 4as zakat s ezik!



Тема Re: Motora e......нови [re: E33A]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 14:08



V6 2.0L 24 Valve GDI.........това е бензинов мотор,само че не е нито инжекцион, нито Моно, нито карбуратор.....а e GDI.......сега забравил съм точно превода на означенията, но ще ти кажа малко по .......така какво представлява...... това е новата разработка на Мицубиши и тя се появи на бял свят още през 2000 година......и спечели някаква м/ународна награда за най иновационна разработка...... но както и да е, това е горивопадаватвлна с-ма която работи на принципа на дизела, но с бензин,общо взето това представлява......няма карбуратори, няяма EFI - та и т.н. а ми бензина го вкарва под високо налягане в цилиндрите....по този начин се намалява най вече разхода на гориво с цели 40% .......а и мощността му се повишава......Поне така аз знам, четох го в едно френско списание но понеже не съм много добре с френския и........може и да не съм разбрал точно за какво става дума......
А за самия двигател......ми то има и и Галанти от 92-93 година, които са с съшите мотори V6 2.0 24 Valve.....само че EFI и са по 150 коня.......



Тема Re: Motora e......нови [re: DJ Tymbi]  
АвторKrasi (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 17:20



Така е. Четох и аз за този двигател. Бензинов мотор с директно впръскване - ка
то при дизелите. Имало ред конструктивни трудности преди да се появи действащ двигател. При обикновенните инжекциони дюзите впръскват в смукателните тръби, а при този направо в цилиндрите. Високи налягания, специални материали, висока износоустойчивост и надеждност и т.н. изисква
ния. Разбира се Мицубиши ги е преодоляло и спечели наградата, и най-важното пусна двигателя в производство.
Краси



Тема Ozna4awa..нови [re: Krasi]  
Автор E33A (новак)
Публикувано17.04.03 08:52



gasoline direct injection!I se pojawjawa mnogo predi 2000god.



Тема Re: Ozna4awa..нови [re: E33A]  
АвторDJ tymbi (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 09:31



Като експеримент може и по рано да се е появила, но като изцяло завършено устройство което може да се експлоатира надежно......го прави именно Мицубиши.....и го е патентовала, сега и Мерцедес им купуват произведението.....Не случайно се обединиха в някои области с Мицубиши....... това говори много.....



Тема Da,taka e..нови [re: DJ tymbi]  
Автор E33A (новак)
Публикувано17.04.03 09:41



a slu4ajno da ima6 ideja za zadnite amortisjori na E33a?4uh,4e s malko preprawjane stawali ot polski fiat.Prosto ne mi se dawat tolkowa pari za Kayaba.



Тема Re: Da,taka e..нови [re: E33A]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 10:40



Ха така, тъкмо щях да си купувам задни амортесиори и аз, ей сега,чаках обедната почивка......Без майтап......колко ти струват на теб, защото моите са на TOKICO и струват 50$ парчето, а за Фиат не съм чувал....
Много ми е интересно да пробвам кола като моята с изпуснали задни амортесиори да видя как се държи, като я натискаш надолу люлее ли се и колко , защото моите бяха омаслени като я взех, но ходих в сервиз Полмо да ми тестват а-рите и на графиката се оказа че всиччко е в рамките на нормалното, въпреки че бяха изпуснали....и аз не ги смених тогава....ама сега понеже ме чака дълъг път и вчера я вдигнах на криг да видя каква е тавата, и тогава пак ги видях че са омаслени и викам си да ги сменя, ама пък не се осеща че са изпуснали тотално.....колата си е много стабилна и на завои и на прав път, та много се чудя сега......натискам я надолу но тя не се люлее като за изпуснали а-ри а ми де да знам как.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.