Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 09.06.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Galand E33A ????нови  
АвторNoys (Нерегистриран)
Публикувано16.12.02 21:37



Здравейте, имам Галант Е33А купе 1990 година мотор 4G63 от скоро. Много съм доволен от него, в сравнение с Вектри и БМВ 318 същите години този е направо с класи над тях.....
Но имам малък проблем, мотора малко "чука"......като на клапани.Някой знае ли за какво става въпрос и какво трябва да се направи.
И ако има по задълбочени впечатления по тази кола, нека сподели тук, ще му бъдя много благодарен.



Тема Re: Galand E33A ????нови [re: Noys]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано17.12.02 09:44



Ха честито за придобивката, много добра кола е, да знаеш.
"В сравнение с Вектри и БМВ-та" - тази кола е по добра от много други коли не само от БМВ и Вектри, а и ако сравняваш Вектра с БМВ, то ти май малко си се заблудил....но както е да е Та ако знаеш Галант-а Е33А модела е била кола на годината когато е била произведена,1988 година.
Другото,което ще ти кажа,е че твоя мотор 4G63е много добър, много здрав и динамичен и съчетан с перфектната скоростна кутия,прави този автомобил много добър.
Ти защо не се поразровиш в по старите постинги, които тук сме пускали, там има много инфо за този автомобил.....
Сега за "чукането" - не се претиснявай много - ако клапани чукат, то трябва да смениш повдигачите, защото тази кола е с хидравлични повдигачи и клапаните не се регулират......това в краен случай, но преди това малко съвети:
1. виж с какво масло караш.....какъв визкозитет е, имай на предвид че зимата е постудено и трябва да караш с по малък визкозитет като число(10В40 или 5В40 ) защото когато е студен мотора и маслото е студено и е по гъсто, а като запалиш мотора маслената помпа докато качи маслото и създаде нормалното налягане по маслените магистрали ще отнеме повече време.....съответно за това време мотора работи на "сухо" ( това е за минералните масла) При синтетичните не е точно така, пък и аз лично не съм виждал синтетично масло с вискозитет по голям от 5В40.
2. Маслото може вече да е старо и да е за смяна.....колкото е по старо маслото толкова повече губи от своите качества.....
3. Виж дали си на мин. или максимуна на пръчката на маслото, това е може би най честата причина клапаните да тракат, защото ако си на мин. маслената помпа не може да качи достатъчно масло горе по каналите на повдигачите, и съответно няма достатъчно налягане което да повдигне повдигача достатъчно бързо и затова се получава луфт м/у повдигача и кобилицата.
Маслото трябва винаги да е м/у средата и по нагоре а най добре е да е на максимуна.....
4. Ако продължава да трака дори и при загрят мотор, това означава че си за смяна на повдигачи......ако е така то този мотор е над 400000км. дори и повече....колкото е парадоксално да звучи при толкова км. този мотор нищо му няма, т.е. компресията си е добра, върви си, никакъв проблем с изключение на този проблем с повдигачите......
Виждал съм Галант 85 година със същия мотор 4Г63 който е на .......6200000км. без да му е правен основен ремонт.......па на всичкото отгоре и си върви, така че едни повдигачи не са чак толкова голям проблем.
Има ги навсякаде по магазините, струват различно, корейските са по 12$ парчето, а оригиналните на Митсубиши закупени от Ратола моторс са 25$ парчето.....а те са 8 на брой...смятай сам.
Моя съвет е да не си купуваш корейски, защото те не са за Митсубиши а за Хюндай Соната 92 год. който е със същия мотор.
Ако имаш други въпроси питай......



Тема Re: Galand E33A ????нови [re: Noys]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано17.12.02 12:19



Виж

за такъв ГАЛАНТ (4-о поколение) !



Тема Re: Galand E33A ????нови [re: DJ Tymbi]  
АвторNoys (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 10:54



Вече почти сигурно е че са повдигачи на клапаните защото ходих на 4-5 места на сервиз и всички бяха единодушни че става въпрос за тях, както ти каза.
А и като смених маслото с Кастрол RS 5W40 или нещо такова, чукането си остана, дори и при загрят мотор.
Сега ще видя по магазините какво има и ще си купя.



Тема Re: Galand E33A ????нови [re: Noys]  
АвторDj Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 17:15



Внимавай какво купуваш, да не ти пребутат ментета, защото все пак става въпрос за части по мотора.....ако беше нещо от рода на .....жила, накладки или нещо друго, аз нямаше да се замислям ама като става въпрос за ДВГ.....
В най лошия случай си вземи корейски, от Хюндай Соната, те са със същия мотор 4G63, но все пак питай или си носи старите за сравнение.

Пробвай първо да засечеш и разхода на гориво, то трябва да бъде в рамките на: извънградско при 90-100 км/ч - 6.8л/100км до 7.2л/100км.
в градско - до 11л/100км като при този тест трябва да имаш на предвид и факта че мотора трябва да е напълно загрял......
Но това ако ти искаш, не е задължително......



Тема Re: Galand E33A ????нови [re: Dj Tymbi]  
АвторNoys (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 14:00



DJ,... имам едно чукане като на шарнири или нещо от този род, някаде по предницата е, но не е шарнир или накрайник, нещо друго е,с един мой приятел ги проверявахме но нищо не открихме.
А и как се сменят задни накладки, не съм свалял гумите още, но все пак да питам преди да почна.



Тема Re: Galand E33A ????нови [re: Noys]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 15:05



Ха, познато ми е, това чукане може да идва както от предница и по специално от шарнири и накрайници, рейка или пък от спирачни апарати....когато са разбити фтулките на сп. апарати, накладките лопат в спир. дискове.....като натиснеш педала на спирачките малко и те престават да лопат,....
Може да са се разбили и тампоните на Макферсоните отгоре,там има едни лагери които са вулканизирани в самия тампон...при разбит лагер се сменя целия тампон.... не можеш само лагера да смениш.....може и да е здрав тампона като го гледаш, но лагера вътре е разбит и това лопа.....все пак е кола на 15 години.....а пък от друга страна те са ужасно скъпи.....
За накладките е неообходимо да свалиш гумата и да развиеш само един болт, който майй е 13 или 14-ска,да извъртиш спир. апарат на 90-130 градуса и накладките падат.....
успех



Тема Re: Galand E33A ????нови [re: DJ Tymbi]  
АвторNoys (Нерегистриран)
Публикувано20.01.03 10:57



Благодаря ти за дистанционната помощ за накладките, просто и елементарно, но аз като не съм го правил дасега, бях длъжен да попитам. За това лопане отпред май се оказа прав, горе чукат лагерите на тампоните, май ще трябва да ги сменя но те пък много скъпи а и ги няма никаде, само по поръчка...
какво ще кажеш за втора ръка тампони....по 40 -50 лв. ги продават....не е ли по добре така?



Тема Re: ABS-a....нови [re: Noys]  
АвторNoys (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 10:51



Znaete li kak raboti ABS, zashtoto tuka maalko me symniawa towa....ne shte da spira i t.n.



Тема Re: ABS-a....нови [re: Noys]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 12:03



ABS-a е една помпа, която разпределя налягането на хидравличната система така че ако спирачната помпа осигурява примерно 150 атм. то АБС я прави примерно 149 атм. това е най общо казано.....т.е. ако при 150 атм. гумите вече почнат да губят вцепление с асфалта, то помпата на АБС осигурява 149 атм. примерно, и по този начин гумата не може да блокира и да се пързаля по асфалта. Това естествено се командва от ел. блок и датчици на всяка гума по отделно.....
Като завъртиш гумата, датчика генерира импулси, (и аз не знам какви) които се подават на ел. блока.....ако поради някаква причина спре гумата,то и датчика спира да генерира и ел. блока освобождава съответната клапа на помпата на АБС-а, и тъй като тази помпа има за всяка гума по отделен контур на хидравличната с-ма, то освобоздава(намалява) налягането на съответната гума,като по този начин не й позволява да блокира.....
Това е в най общия случай, иначе има и други там простотии, които аз не знам.
Специално за твоята кола, помпата на АБС-а се намира под казанчето на приливника на охладителната с-ма, от лявата страна в калника......
BTW: Защо питаш, проблем ли имаш.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.