Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:15 25.05.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема kompresiata na 4g15  
Авторpsiho (Нерегистриран)
Публикувано03.03.03 23:42



Kakva e kompresiata na lancer 1.5,s DVG 4g15,motora,koito e slojen i na HYUNDAI PONY,ako niakoi znae neka kaje 4e se vidiah v 4udo,moita e 11,5atm.a kolata ne6to ne mi varvi,a na 4ti cilindar e 7,5/zavartiani segmenti/nadiavam se niakoi ot tozi klub da znae 6toto v kluba na HYUNDAI edin niama deto ne6to sa6testveno da napi6e



Тема Re: kompresiata na 4g15нови [re: psiho]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 09:38



Толкова е, 11-11.5 атм.(ако не и 12 атм.) а това за 4 цилиндър сегментите трябва да са на 120 градуса всеки завъртян един от друг.Мерил съм компресията на Лансер 1.5 мотор и тя даваше на всеки цилиндър толкова , около 11 атм. налягане......
Ти сигурен ли си че на 4 цилиндър са му завъртяни сегментите......може и да са клапани.... сипва ли масло в цилиндъра.....



Тема Re: kompresiata na 4g15нови [re: DJ Tymbi]  
Авторpsiho (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 11:01



Sipah maslo i mi ot4ete 13.5,ne sa klapani,abe tazi ko4ina ne durpa be,ne moje da e takava kompresiata,mitsubishitata s toia motor reza4ki li sa?Ima li 4g15 s 16 klapana?



Тема Re: kompresiata na 4g15нови [re: psiho]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 12:09



Чакай сега, като сипеш масло в цилиндъра, който е отчел 7,5 компресия и пак замериш, казваш отчита 13,5 атм. а на другите казваш 11.5атм......
Картерни газове има ли....смисъл картера надува ли го...
Ти откаде знаеш че е с завъртяни сегменти?
Пуши ли отзад сиво синио или само пара,....т.е. гори ли маслото......
С този мотор такава кола си върви съвсем прилично.....защо питаш дали върви, нали компресията на 4 цилиндър е заминала, дали ще върви или не, то вече няма значение, защото компресията не е еднаква и се разминава драстично с компрес. на другите 3 цилинтъра.....
Ти с какъв манометър мериш.....мой съвет, - никога не се доверявай само от едно мерене на компресията......измери го пак, вземи друг манометър , пак го измери, ако те съмнява, отиди в някой друг сервиз да ти го измерят и те....и т.н.
Ти проверили да не изпуска от някъде....някаде по оринга на резбата за навиване, маруча, или ако е от тези манометри каде са с твърда връзка, и трябва да натискаш надолу към резбата т.е. не се завиват а се натискат.... нещо накриво да натискаш ..... де да знам какво правиш. но пак провери тези неща, защото ако си замерил ниска компресия и след слагане на масло си замерил висока, това може да се дължи на това че първия път като си завивал манометъра не си го завил да края или оринга не оплътнява добре, и от там изпуска компресия, а втория път да оплътнява както трябва и ти да си помислиш най лошото....това подвежда...
Защо питаш дали има 16 клапанова глава?????



Тема Re: kompresiata na 4g15нови [re: DJ Tymbi]  
Авторpsiho (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 15:23



Karterni gazove ima-omasliava vazdu6nia filtar,samo nad 4000rpm propu6va,kompresiata ia merih dva pati-abe taia kola e za men absoliutno razo4arovanie,to e muka goliama da go kara6 tva,ako smenia segmentite dali 6te trugne?za kompresornite znam 4e sa oti6li,ama taka ili ina4e vsi4kite 6te gi smenia,gumi4kite na klapanite smenih skoro,ta namali razhoda na maslo.Niama nikva tiaga kolata,izob6to ne moje da te zalepi za sedalkata,a kadeto i da e zakaram slu6am maistorski prostotii-japonskite i koreiskite bili taka,ne varviali,ednodnevki bili,da sam ia smenial za kadett,ako opravia motora dali 6te trugne kakto triava????? 120kinta segmenti i 5o garnitura-ne sa mnogo,ama struva li si da gi davam ako kolata e nespolu4liv model,motora e malak za tva kupe i t.n,za6toto seriozno po4vam da se 4uda taia kola da ne e niakvo nedorazumenie na avtomobilostroeneto



Тема Re: kompresiata na 4g15нови [re: psiho]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 16:18



Специално за вървенето, може и да са му малко конете за това купе, не знам,не съм карал Пони, би трябвало да върви, но ти щом имаш проблем с единия цилиндър как искаш да върви....
Според мен 120 лв. не са много, но ти имаш да смениш и гарнитура, после гарнитури на колекторите, шлайфане на главата, и то отива на 300 лв.
Освен ако не ги смениш отдолу през картера, но не на всички мотори става и не знаеш дали има надран цилиндър..... така че.....
Но пък от друга страна,ти ако я продаваш все пак трябва да я оправиш, така че ....пак ти решаваш......



Тема Re: kompresiata na 4g15нови [re: DJ Tymbi]  
Авторpsiho (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 17:00



Ako ne e vzemat do petak ia razglabiam,za6to triava da 6laifam glavata? as iskah taka da si povi6a stepenta na sgastiavane i dokolkoto znam e 20 kinta,aaaa-zabravih da kaja 4e otgore na si4ko ne 6te da gori kakto triava-v smisal nenormalno malko-5.5-6 izvangradsko,a karburatora ne e zapu6en,abe ako ne e mahna 6te si imam pone zanimavka tzial mesec,a znae6 li dali na tozi motor moga da sloja 16 klapanova glava,koi da pitam?v serviz na mitsubishi li?



Тема Re: kompresiata na 4g15нови [re: psiho]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 17:59



Ми как защо трябва да шлайфаш главата......ако е за първи път демонтирана, то със сигурност е поддала малко, поне с 0.05 -0.10 мм. А и да не е , е хубаво пак да й шлайфаш,но не да и отнемаш материал, а само да почистиш главата от нетрупване на силикона, който е от старата гарнитура.....
Това за повишаване на степента на сгъстяване от шлайф на глава......то хубаво де, ама ще трябва да врезоваш и челата на буталата, защото клапаните ще се удрят в буталата......а и защо искаш да я сменяш с 16 клапанова глава??? То пак ще трябва да фрезоваш буталата, защото тогава клапаните идват много в страни и ако е от тия, каде горивната камера е в самото бутало а не в главата, то пак ще се удрят.....
Не знам какво искаш да правиш но моя съвет е да не си играеш на котка и мишка ами си я оправи нормално...такива щуротии като 16 кл. глави идр..... просто забрави



Тема Re: kompresiata na 4g15нови [re: DJ Tymbi]  
Авторpsiho (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 20:44



abe as da si priznaia malko mai preigrah,ne e 4ak tolkova zle ko4inata,makar 4e 4ti cilindar e super izpardian,abe kato zagree i ne e na smuka4 stava gore-dolu,ama as kato sleza ot 16klapanovata mazda na ba6ta mi i se ka4a na moita poludiavam-ta i na men mi se 6te 16 klapana,makar 4e skapi4ko 6te mi doide dori i 2ra upotreba,a tova za butalata ne e zadaljitelno,zavisi kolko 6te se 6laifa/as pone taka znam de/ zasega se spiram na variant-dobavka-XADO na kerami4na osnova za 1000km 6te mi digne kompresiata,ama ako i s po-visoka kompresia ne varvi 6te se otarvavam,ako varvi -smeniam segmenti i karam, a kupeto ne e po-tejko ot na mitsubishito,po4ti sa6tite sa/moito e malko po-oblo/ karburatora na lancer-a sa6to e drug,moje i ot tva da e,ama kato e skapana ko4inata ta kvo sega-rak li da hvanaako se se6ta6 zadobavka po-dobra ot xado 6te sam ti blagodaren da me osvetli6



Тема Re: kompresiata na 4g15нови [re: psiho]  
АвторDJ Tymbi (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 09:49



За добавка- не знам ,от много отодавна не съм пробвал с добавки, но да знаеш че ОТ ШИШЕ МАЙСТОР НЕ СТАВА.......
Та ако сравняваш мазда с хюндай, не се лъжи......а ако маздата е 323F 1.6 16 клапана.....просто не можеш да очакваш да е същото и на хюндая, тази кола е за придвижване,не е за състезания.... още повече че е кола на 1300 години.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.