Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 23.06.24 
Автомобили
   >> Mitsubishi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Lancer EVO VIIнови [re: LordDigital]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано03.10.02 01:03



Бъди сигурен, че съм доста навътре в нещата... Много добре знам за легендарното Куатро в легендарната гр В. поставило ерата на пълноприводните автомобили в рали-шампионатите с неговите над 600 к.с. И не знам дали знаеш след края на гр. В колите през 1986 година Ауди съобщават че са направили двигател за Куатрото, който е над 1000 к.с... Пилотите които са го карали обаче казват че автомобила е напълно неуправляем. Края на Ауди в ралитатат обаче идва през 1986 г. когато пилота на Ланча Хенри Тойвонен загива с навигатора си на Корсика и ФИА моментално забраняват гр. В колите като много опасни и с пълно право. И аз като всеки любител на ралито изпитвам голямо уважение към Ауди Куатро и неговите 600 к.с. но това е доста отминало време и никога няма да се върне като гледам новите правила което ФИА измислят всяка година. Мисля че това разсея съмненията за компетенцията ми...
Просто исках да ми обясниш за тоя модел за който говориш щото не съм се ровил. Предполагам е нещо ново :) А какво мислиш за това Ауди Куатро от 1986 г. - с двигател 600 к.с. И още една любопитна подробност да споделя за тази гр. В където е било Ауди Куатро - Ланча Делта S4 е ускорявала от 0-100 за 2,3 сек. на макадамово трасе!!! Точно този хенри Тойвонен за който говорих по-горе е карал пред 1986 на пистата Ещорил същата тая Ланча и е направил време с което е можел да се класира шести на квалификацията на тогавашните болиди от Ф1!! найджъл менсъл е заявил, че Peugeot 205 T16 - също гр. В автомобил е ускорявал по-бързо от болид от Ф1... Ето това са коли, но трябва да имаш доста здрави гащи за да ги караш...
БТВ междувременно си намерих информация за Ауди RS4 - 380 к.с. и т.н. но понеже вече изчезвам ще пиша друг път какво имам впредвид за тая кола.

Редактирано от DAMON на 03.10.02 01:23.



Тема Re: Lancer EVO VIIнови [re: DAMON]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано03.10.02 06:36



w00wch:)

Opredeleno te priznavam za rally fen sled tozi tvoi posting:)

Inache sicko za Audi go znaeh ,daze imam 5-6 filmcheta na vyprosnoto Audi ot B Group koeto e bilo do okolo 600 konq. Opredeleno obache daze si i nemah na ideq che e VYZMOZNO Lancia S4 ot nqgosnoto WRC (grupa B) da napravi vreme na pista za F1 ,sys koeto da se klaasira vyv pyrvite 6!!! az sym lud fen na sicko sto e predno ili 4x4 i se dvizi na 4 kolela:) taka che sha e mnogo interesno ako mi dades nqkakyv link za da natriva n0sovete na luPitelite na zadnoto:P

A za tva Pegeot 205 T16 ,w00w ne me uchudva to e naistina uzasno leko i vyv zavisimost kakvy motor mu slozat moze naprao da razkyza kolata na 2:) vsysnost to mai beshe samo sys predno ,ili gresa?


Za Audi-to ,mi tva e konkurent na EVO-to ,dosta po-skypo e zastoto e prekaleno luksozno - be sys edna duma limuzina ,no blizo 100 te konq nad EVO-to koito ima kompensirat za tova i go pravqt naistina ogin. Nai-obicham tuninga mu ot B&B ,koito e malko nad 500 konq i uskorqva za pod 4 sec ot 0 - 100:)



Тема Podpisa tiнови [re: DAMON]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано03.10.02 06:40



Mezdu drugoto ,koi po bylgarskite rally-ta karaha EVO VI? Stoto po princip ne sym osoben fen na WRC i rally-tata ,ma tazi godina uspqh da hodq na Hebros i specialno na finala si spomnqm che gledah edno EVO po moi spomeni obache VI

A drugoto koeto mi napravi mnogo silno vpechatlenie e edna Honda Civic ,ravnqvasta se na tukasnata Si-R ,koqto beshe pocti napylno STOCK ,ili pone taka izglezdase. Ta znaes li nesto povece za neq ,smisal koi q kara i do kolko e modificirana - stoto togaz zavyrsi dosta seriozni avtomobili.



Тема Re: Podpisa tiнови [re: LordDigital]  
Автор DAMON (клубаджия)
Публикувано03.10.02 18:44



Това Митсубиши е ЕВО6 наистина - кара го Иван Маринов от Сливен - колата е гр. N4 т.е. серийна кола. В България има още едно Митсубиши ЕВО6 - на Николай Паунов от Сливен, но тази година го е карал малко на ралита защото имаше големи проблеми с него. Другата година сигурно ще се появява по-честичко. Хондата която си гледал е на Стоян Апостолов от Бургас - това е автомобил гр. А6 - т.е. рали-кола с двигател до 1600 см3. Не знам много за неговата кола... Предполагам, че си я е подготвял сам или я е взел от някой чужд клуб подготвена. Той има сервиз за Хонда в Бургас и може и да си я е правил. По принцип не е кой знае колко добър състезател... В момента вече не кара Хондата, а един турски Фиат Палио също гр. А6 щото е сключил някакво договорче със завода в Турция. Пък Хондата на Стоян бие ладите без проблеми, но няма как да бие Пежо 206 Супер 1600 - това което караже Георги Гераджиев-мл. И него си го гледал на Хеброс - той също е гр. А6 и бие Хондата както си иска. Пежото е 1600 см3 и 215 к.с., Хондата предполагам е някъде около 150-170 к.с. и едва ли е пипано много по нея от серийната кола. Спирачките са по-силни, окачването е сменено. Евентуално е със скоростна кутия с прави зъби, но силно ме съмнява, за подредена кутия да не говорим... Едва ли е пипано много от серийната кола. По принцип когато колата не е заводска или подготвяна в сериозен отбор не може да се направи кой знае колко защото се искат много пари и много ноу-хау.
Колкото за Аудито прочетох, но има една сериозна разлика. това Ауди не може да участва в ралитата, защото е далеч над класовете плюс това е една скъпа мощна и бърза гъзарска кола, но само толкова. А концепцията на Митсубиши при създаването още на първия еволюшън е това да е рали кола - предполагам, че повечето продажби са на авто-клубове отколокото на частни лица. Самата кола е отлично направена за хомологация в гр. N4 - серийни автомобили до 2000 см3 с турбо и 3500 см3 без турбо. Спирачките и излизат от завода с почти спортни характеристики - големи дискове, мисля че предните са със четири бутала и т.н. Просто разликата е голяма. Пък и затова вече доста време в серийните автомобили Митсубиши няма конкуренция.
БТВ Димитър Илиев, който е на подписа ми кара Лансер ЕВО 7 в световния шампионат от тази година.
Ето ти и сайта от който съм научил тия подробности за гр. В





Тема Re: Lancer EVO VIIнови [re: DAMON]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано03.10.02 21:52



Nema Tashak da go eba:)

"To give you an idea of the kind of performance GroupB cars were capable of I'll mention that in the 1986 season Henri Toivonen made two laps around the Estoril circuit, during a stage of the Portuguese rally, the fastest of which, in 1 minute and 18,1 seconds, would have qualified him in the sixth position of the F1 Grand Prix that same season. Ayrton Senna had the Pole Position in the 1986 Portuguese Grand Prix in 1 minute and 16,7 seconds..."

Basi aftomobilite ,napravo strah.

A inache kogato sa karali prez 1986-ta ,pistata e izglezdala eto taka:



Mnogo e interesno che tova e izklucitelno byrza pista ,pomna che sym q igral na GP UnLTD ,i kolite si topvaha bez problemi oborotomera. Vsysnost e bila dostatycno byrza , che sled 90-te sa i slozili dopylnitelni izkustveni zavoi za da q zabqvqt malko. I na taz pista 4wd avtomobil ,e bil po-byrz ot dosta formuli ,i to karan ot Shofior koito izobsto ne e F1 driver - w0wch:P



Тема За Хондата на Апостоловнови [re: LordDigital]  
Автор ADH-Honda (Honda-Maniac)
Публикувано03.10.02 22:39





Познавам човек, работещ някога в сервиза на Стоян Апостолов в Бургас - специализиран сервиз за Хонда !

Та таз Хонда представлявя серийната VTi версия - т.е. с двигателя B16A2 - двигателят е DOHC VTEC 170 коня ! Апостолов нищо не е пипал по двигател и каквото и да било - останала си е със серийните 170 коня

За USA Тази Хонда СИВИК (това е СИВИК 6-а генерация - 3 врати Хечбек)) с този двигател се е водила SiR версията



Тема Re: Lancer EVO VIIнови [re: DAMON]  
Автор vroom (\/\/)
Публикувано04.10.02 02:44



в едно американско списание за коли преди 3-4 години четох статиика за Lancer Evo V и Impreza WRX STi, пишеше че и 2-те са около 280 коня, и най-фрапиращото беше изключително ниската цена, която обаче беше само за Япония - около 28 000 $

между другото имате ли представа защо новата Impreza WRX вече не е равна или близка по мощност с Lancer-а, а е "само" около 220 коня

най-често умните хора са и лоши


Тема Re: За Хондата на Апостоловнови [re: ADH-Honda]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано04.10.02 06:28



Ahum

Daze i spirackite dokolkoto gi zagledah si beha - Absolutno Stock. Specialni Zadnite gi poznavam dosta dobre.

Interesnoto e che osven che se predstavqse dobre ,izdyrzase i na ryckata i naistina nekvo Pezo 1600 imase tam deto gi beshe bilo sickite ,stoto si e racing avtomobil



Тема Re: Lancer EVO VIIнови [re: vroom]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано04.10.02 06:36



Novata imprezza ,ili tova koeto prodavat kato Imrezza WRX vyv USA e dosta reznata kato motor. Tva obache ne e i e osnovniq problem ,koito se naricha OverWeight... prosto sa iskali da napravqt prekaleno zdrava kolata pri udari vyv rezultat na koeto e dalec po-tezka ot predisnite modeli.

Nqma da i komentiram vynsniq vid ,koito predi sedmica chetoh vyv Road and Track mu pravqt FaceLift i sha e po-malko draznest ,no nai-malkoto zaradi nego tva e basi barakata sravnenie sys EVO VII.



Тема Re: Podpisa tiнови [re: DAMON]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано04.10.02 09:56



само една малка забележка относно шестицата на Иван Маринов - колата е купена като EVO V, тук в България е доработвана до EVO VI, каза ми го един познат, който бачка в Ратола и доколкото Царски сам се опитва да си поддържа Форда, съм в състояние да вярвам на подобни твърдения :-)


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.